Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Bekijk resultaten enquête: Mogen puntvormige hoofddeken in het publiek gedragen worden?
Neen. Niemand mag hoofddoeken dragen. Geen puntvormige en ook geen andere. 18 40,00%
Neen. Enkel moslims mogen hoofddoeken dragen. 2 4,44%
Ja. Alle hoofddoeken moeten kunnen gedragen worden, ook puntvormige. 25 55,56%
Aantal stemmers: 45. Je mag niet stemmen in deze enquête

Antwoord
 
Discussietools
Oud 22 september 2003, 16:20   #1
Darwin
Banneling
 
 
Darwin's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 augustus 2002
Berichten: 5.668
Standaard

Dikwijls wordt op dit forum een pleidooi gehouden voor het onbeperkt tolereren van het dragen van de hoofddoek en bijhorende verhullende gewaden.

Nu vraag ik mij af of dit opgaat voor alle modellen van hoofddoeken, meer in het bijzonder voor de puntvormige, zoals die hieronder:





DIE ROBE

Ein Klansman oder eine Klanslady zeichnet sich nicht durch Merkmale an seiner Kleidung, durch sozialen, politischen oder finanziellen Status aus. Seine Merkmale sind spirituell, sein Anliegen ritterlich und sein Geist gibt sich hingebungsvoll unserem Land, Gott unserem Klan und seinen Geschwistern hin.

Die Robe symbolsiert den gemeinsamen Grad der Erleuchtung die wir als Mitglieder dieses heiligen Ordens durch den Dienst an Gott, unserem Land, unserer Rasse, unseren Brüdern und Schwestern und unserem Orden leisten.

Das Tragen der Robe erinnert uns daran, daß vor Gott kein materialistischer Status zählen wird, sondern nur der Geist, die Tat und der Glaube welcher bei uns ehrenhaft, ritterlich und selbstlos ist.




DIE KAPUZE

Die Kapuze ist ein Symbol der Selbslosigkeit. Mit ihr lassen wir den Egoismus zurück, versinken in einem Meer der Klankraft und werden zu Brüdern und Schwestern gleich vor Gott. Wir opfern uns selbst im Dienst für Gott.

Unser Motto ist Non Silba Sed Anthar - Nicht für uns, aber für Andere. Aus diesem Grund verbergen wir unser Angesicht unter der Kapuze, und leisten selbstlos unseren Dienst.




met dank voor de inspiratie aan K3.

http://kkkonline.com/Kids_Area/gb/index.php
Darwin is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 16:50   #2
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

tees is een goei!



Je had me bijna liggen Darwin, ik zocht naar het antwoord: "jawel, mijn oma mag wel haar punthoofddoek dragen, want ze noemt dat 'mijn foulard'"

..... tot ik zag wat je bedoelde met punthoofddoeken!

nou ja, voor de voorstanders van de "laat ze hun eigen cultuur behouden" of "ieders overtuiging mag" of "wij moeten ons maar aanpassen"....

waarom geen KKK-mutsen dan?

Stoort er zich iemand aan die lap stof?
Mensen mogen toch hun overtuiging uitdragen?
Je kan toch evengoed les volgen met zo'n puntmuts op je hoofd?
Kleutertjes zullen er ook geen last van hebben, net zomin als van een kleuterjuf met sluier-met-spleet!
De werkgever mag helemaal geen onderscheid maken tussen zijn werknemers: quota voor 10% puntmutsen op de werkvloer moeten ingesteld worden!

__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 17:00   #3
Kotsmos
Minister-President
 
Geregistreerd: 7 mei 2002
Berichten: 4.137
Standaard

Dit gaat wel behoorlijk wat verder dan een gewone hoofddoek, non?
Puur esthetisch gezien kan er natuurlijk geen sprake van zijn, in zijn vrije tijd doet men maar wat men wil in dit geval, op professioneel vlak kan dit nogal eens de communicatie bemoeilijken, denk ik zo, al is het maar omdat menig gesprekspartner niet meer zal bijkomen van het lachen.
__________________
Porno!
Kotsmos is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 17:13   #4
dejohan
Minister-President
 
dejohan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Een hol in de grond
Berichten: 5.222
Stuur een bericht via Instant Messenger naar dejohan Stuur een bericht via MSN naar dejohan Stuur een bericht via Yahoo naar dejohan
Standaard

Zijn we er weer met de o zo belangrijke maatschappelijke discussie der hoofddoeken? Kan je nu echt niks beters vinden?
Het zijn meestal dezelfde mensen die hard vrijheid van meningsuiting roepen bij een revisionismeproces die er voor zijn om hoofddoeken te verbieden.
dejohan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 17:19   #5
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Dus Dejohan vindt dat men met een KKK-kap+kleding op de schoolbanken mag gaan zitten, en zich zeker zo over straat mag begeven, waarbij men bovendien nog RESPECT mag eisen tegenover je overtuiging?

Of begrijp ik je verkeerd Johan?


En kotsmos: in Nederland zijn er ondertussen verschillende rechtszaken aangespannen om het dragen van de sluier-met-spleet op de schoolbanken af te dwingen! Dat lijkt me exact hetzelfde als de puntmuts met gaten.
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 17:28   #6
Darwin
Banneling
 
 
Darwin's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 augustus 2002
Berichten: 5.668
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kotsmos
Dit gaat wel behoorlijk wat verder dan een gewone hoofddoek, non?
Dus u vindt dat mensen die een puntvormige hoofddoek willen dragen negatief mogen gediscrimineerd worden ten opzichte van niet-puntvormige-hoofddoekdragers?

Citaat:
Puur esthetisch gezien kan er natuurlijk geen sprake van zijn, in zijn vrije tijd doet men maar wat men wil in dit geval,
Naar mijn smaak scoort de puntvormige hoofddoek op esthetisch vlak hoger dan de niet-puntvormige.

Citaat:
op professioneel vlak kan dit nogal eens de communicatie bemoeilijken, denk ik zo,
Volgens Temsamani werkt er op één of ander ministerie iemand met een hoofddoek op en doet die volgens Temsamani haar werk naar behoren.

Citaat:
al is het maar omdat menig gesprekspartner niet meer zal bijkomen van het lachen.
Lacht u ook elke hoofddoekdragende overtuigde moslima uit die u op straat passeert?
Darwin is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 17:39   #7
Supe®Staaf
Secretaris-Generaal VN
 
Supe®Staaf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 juni 2002
Berichten: 43.125
Standaard

Ik snap niet waarom dit hoofdeksel niet gedragen zou mogen worden?

In vroegere tijden, tot zowat dertig jaar terug, was het een vrij frequente outfit tijdens het Aalsterse Karnaval: de domino
Meestal wel in een zwarte uitvoering.
Traditioneel werden dan onder bescherming van dit masker de echtgenote, baas, buurman/vrouw, kennis 'verweten' i.v.m. zaken die op de lever lagen en vrijelijk konden gelucht worden.

De maandagavond zag de Grote Markt dan ook letterlijk "zwert van 't volk"
Groepjes die aldus verkleed gezamenlijk karnaval vierden hadden ter herkenning aan de punt elk een andere speelkaart bevestigd.

Het was een bizarre bedoening, maar ergens enorm charmant.
Dit jaar denk ik erover om ook zo een dag verkleed door te brengen, maar dan in glanzend rood. Ik post zeker een foto, als ik het allemaal overleef.
__________________
Voor Vorstelijke salarissen..Voor Vrijheid van meningsuiting En Voor Rechtstreekse democratie
Supe®Staaf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 17:58   #8
omaplop
Minister-President
 
omaplop's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 september 2003
Locatie: Ardennen
Berichten: 5.579
Standaard

In België bestaat een wet waarin bepaald wordt dat men zijn gezicht NIET mag verstoppen tenzij bepaalde dagen zoals carnaval;

Ik ken iemand die , omwille van anderen uit zijn omgeving die een sluier droegen, ook een bivakmuts opzette en prompt door de politie werd aangehouden. Hij bood geen verzet, maar eiste aan de hand van het wetsartikel dat ook de gesluierde dames werden meegenomen, wat ook gebeurde.


De politie heeft hem moeten gelijkgeven aan de hand van dit artikel en heeft dan maar de zaak zo gelaten, maar dus zo'n puntmuts!!! mag niet ( ook de sluiers niet die het gelaat bedekken)
omaplop is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 18:17   #9
@lpha
Parlementsvoorzitter
 
@lpha's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 november 2002
Locatie: 't Stad
Berichten: 2.356
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door omaplop
In België bestaat een wet waarin bepaald wordt dat men zijn gezicht NIET mag verstoppen tenzij bepaalde dagen zoals carnaval;

Ik ken iemand die , omwille van anderen uit zijn omgeving die een sluier droegen, ook een bivakmuts opzette en prompt door de politie werd aangehouden. Hij bood geen verzet, maar eiste aan de hand van het wetsartikel dat ook de gesluierde dames werden meegenomen, wat ook gebeurde.


De politie heeft hem moeten gelijkgeven aan de hand van dit artikel en heeft dan maar de zaak zo gelaten, maar dus zo'n puntmuts!!! mag niet ( ook de sluiers niet die het gelaat bedekken)
Ik ken de wet waarschijnlijk niet voldoende, maar hoe rijm je dat met een valhelm waar het gezicht ook volledig bedekt is?
@lpha is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 18:27   #10
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Ik ken die wet wèl. De enige uitzondering op die wet gebeurt tijdens de karnavaldagen (bij gemeentelijke verordening).

Ik vermoed dat die valhelmen waarover sprake dan ook enkel mogen gedragen worden op het moment dat men OP DE MOTOR ZIT of RIJDT.

Het zou me verbazen indien je zou kunnen gaan winkelen met zo'n ding op je hoofd. Laat staan er de lessen mee volgen, of mee gaan werken.
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 20:20   #11
pibo®
Parlementslid
 
pibo®'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2003
Locatie: vlaanderen
Berichten: 1.992
Stuur een bericht via MSN naar pibo®
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door omaplop
In België bestaat een wet waarin bepaald wordt dat men zijn gezicht NIET mag verstoppen tenzij bepaalde dagen zoals carnaval;

Ik ken iemand die , omwille van anderen uit zijn omgeving die een sluier droegen, ook een bivakmuts opzette en prompt door de politie werd aangehouden. Hij bood geen verzet, maar eiste aan de hand van het wetsartikel dat ook de gesluierde dames werden meegenomen, wat ook gebeurde.


De politie heeft hem moeten gelijkgeven aan de hand van dit artikel en heeft dan maar de zaak zo gelaten, maar dus zo'n puntmuts!!! mag niet ( ook de sluiers niet die het gelaat bedekken)




moehahaha da moet ik ook eens proberen maar dan wel met een puntmuts !!!!!! hahaha hou de volgende weken de gva maar eens in het oog 8) , k zal het doen ergens in het verre willebroek op woensdag tijdens de markt , veel gesluierde bosapen zullen me volgen naar het politiebureau
pibo® is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 20:49   #12
Kotsmos
Minister-President
 
Geregistreerd: 7 mei 2002
Berichten: 4.137
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Darwin
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kotsmos
Dit gaat wel behoorlijk wat verder dan een gewone hoofddoek, non?
Dus u vindt dat mensen die een puntvormige hoofddoek willen dragen negatief mogen gediscrimineerd worden ten opzichte van niet-puntvormige-hoofddoekdragers?

Citaat:
Puur esthetisch gezien kan er natuurlijk geen sprake van zijn, in zijn vrije tijd doet men maar wat men wil in dit geval,
Naar mijn smaak scoort de puntvormige hoofddoek op esthetisch vlak hoger dan de niet-puntvormige.

Citaat:
op professioneel vlak kan dit nogal eens de communicatie bemoeilijken, denk ik zo,
Volgens Temsamani werkt er op één of ander ministerie iemand met een hoofddoek op en doet die volgens Temsamani haar werk naar behoren.

Citaat:
al is het maar omdat menig gesprekspartner niet meer zal bijkomen van het lachen.
Lacht u ook elke hoofddoekdragende overtuigde moslima uit die u op straat passeert?
Een normale hoofddoek bedekt niet het hele gezicht buiten de ogen. Als ge dan toch wilt provoceren, doe het dan goed.
__________________
Porno!
Kotsmos is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 21:17   #13
Descartes Jr
Banneling
 
 
Descartes Jr's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2002
Locatie: Vielsalm
Berichten: 9.794
Standaard

Niet te geloven. Ik zat al weken eerlijk te wachten op een verstandige maatschappelijke bijdrage van onze Darwin.

En wat blijkt ? 't Gaat alweer over het islamitisch hoofddoek

Darwin, do me a favor, neem effe rust. Laat u verzorgen. Plant een pacemaker in of wat dan ook ...

Ik ben echt bezorgd om u. Temeines ! (vraag aan de limburgers wat dat betekent !)
Descartes Jr is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 21:18   #14
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Nogmaals kotsmos:

En kotsmos: in Nederland zijn er ondertussen verschillende rechtszaken aangespannen om het dragen van de sluier-met-spleet op de schoolbanken af te dwingen! Dat lijkt me exact hetzelfde als de puntmuts met gaten.
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2003, 23:38   #15
thePiano
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
thePiano's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2002
Locatie: Antwerpen, 't Stad van Alleman
Berichten: 18.179
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Darwin
Dikwijls wordt op dit forum een pleidooi gehouden voor het onbeperkt tolereren van het dragen van de hoofddoek en bijhorende verhullende gewaden.

Nu vraag ik mij af of dit opgaat voor alle modellen van hoofddoeken, meer in het bijzonder voor de puntvormige, zoals die hieronder:



Die man of vrouw van jouw zo aanbeden Ku Klux Klan gaat toch problemen hebben om zo op zijn identiteitskaart een pasfoto te kunnen plakken

Wat denk je Darwin, kan deze man op onderstaande foto bij jouw Blok partij toetreden?

__________________
"Ik bewandel het rechte pad dat, zoals u weet, niet bestaat en ook niet recht is."
(Fred Vargas in 'Un lieu incertain' - 2008)
thePiano is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 september 2003, 01:45   #16
pistoléke
Burgemeester
 
pistoléke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 september 2003
Locatie: Antwerpen,Merksem
Berichten: 593
Standaard

Aardigheidje,als je nu om een nieuw paspoort gaat,en ge moet fotokes laten nemen moogde dan ook ne hoofddoek dragen
Las ik het juist dat je enkel een hoofddoek tijdens het carnaval mag dragen,en dat dit zo bij wet is
__________________
"Olé Pistolé"
pistoléke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 september 2003, 10:03   #17
Klaas
Gouverneur
 
Geregistreerd: 5 juni 2003
Locatie: Speciaal om GC plezier te doen: 2 dagen op de 14 Meuzegem
Berichten: 1.431
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door thePiano
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Darwin
Dikwijls wordt op dit forum een pleidooi gehouden voor het onbeperkt tolereren van het dragen van de hoofddoek en bijhorende verhullende gewaden.

Nu vraag ik mij af of dit opgaat voor alle modellen van hoofddoeken, meer in het bijzonder voor de puntvormige, zoals die hieronder:



Die man of vrouw van jouw zo aanbeden Ku Klux Klan gaat toch problemen hebben om zo op zijn identiteitskaart een pasfoto te kunnen plakken

Wat denk je Darwin, kan deze man op onderstaande foto bij jouw Blok partij toetreden?

En weer moet HUGO het onderwerp verzieken en overschakelen naar het VB! Pfff ... ééntonig!
Klaas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 september 2003, 10:49   #18
thePiano
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
thePiano's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2002
Locatie: Antwerpen, 't Stad van Alleman
Berichten: 18.179
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Klaas
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door thePiano
Wat denk je Darwin, kan deze man op onderstaande foto bij jouw Blok partij toetreden?

En weer moet HUGO het onderwerp verzieken en overschakelen naar het VB! Pfff ... ééntonig!
Ps: mij naam op dit forum is thePiano. Alleen mijn vrienden mogen mij Hugo heten.
__________________
"Ik bewandel het rechte pad dat, zoals u weet, niet bestaat en ook niet recht is."
(Fred Vargas in 'Un lieu incertain' - 2008)
thePiano is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 september 2003, 10:52   #19
thePiano
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
thePiano's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2002
Locatie: Antwerpen, 't Stad van Alleman
Berichten: 18.179
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door pistoléke
Aardigheidje,als je nu om een nieuw paspoort gaat,en ge moet fotokes laten nemen moogde dan ook ne hoofddoek dragen
Las ik het juist dat je enkel een hoofddoek tijdens het carnaval mag dragen,en dat dit zo bij wet is
Had je dan soms een bepaalde standaardkledij voor alle burgers in België in het hoofd? Zo ja, welke dan? Of nee, laat maar zitten ik weet het antwoord al, ik heb ook met groeiend afgrijzen naar de beelden van de IJzerwake gekeken.

__________________
"Ik bewandel het rechte pad dat, zoals u weet, niet bestaat en ook niet recht is."
(Fred Vargas in 'Un lieu incertain' - 2008)
thePiano is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 september 2003, 11:04   #20
Klaas
Gouverneur
 
Geregistreerd: 5 juni 2003
Locatie: Speciaal om GC plezier te doen: 2 dagen op de 14 Meuzegem
Berichten: 1.431
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door thePiano
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Klaas
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door thePiano
Wat denk je Darwin, kan deze man op onderstaande foto bij jouw Blok partij toetreden?

En weer moet HUGO het onderwerp verzieken en overschakelen naar het VB! Pfff ... ééntonig!
Ps: mij naam op dit forum is thePiano. Alleen mijn vrienden mogen mij Hugo heten.
Zoals je je verleden verraad, verraad je zelfs je eigen naam!
Klaas is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:29.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be