Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 8 augustus 2009, 18:59   #1
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard De decandentie van de schijn-welvaart

Dat we dachten dat het geldgewin en het falen van de banken in hun eerlijke handelspraktijken het hoogtepunt was van de falende economie en het ondergraven, vertrappelen van onze idealen, zelfs christelijke waarden....

Wel we waren grondig mis. Want wat blijkt nu...

Terwijl een groot deel van de wereldbevolking zit te verhongeren, kinderen met dikke buikjes rondlopen wegens ondervoeding. Zelfs mensen in Belgie honger lijden, doet de staat NIKS om de lage prijzen op de voedselmarkt te compenseren met krachtige oplossingen.

We weten natuurlijk allemaal dat de Tjeven de traagste zijn van alle politici als het op daadkracht en slagkracht aankomt. Laat staan hun christelijke waarden opvolgen. Maar goed. De boeren zijn toch hun marksegment ? Niet ? Welke boer stemt nu niet op een Tjeef !

Wel. Welk zicht is dat nu. Krieken die zitten weg te rotten aan de bomen. Het plukken is te duur, mijnheer en mevrouw ! We laten ze rotten aan de bomen. We hopen zelfs op een tegemoetkoming van de Europese Unie om de wijngaarden te rooien ! Zijn ze nu helemaal op hun knikker gevallen ? Bomen van tientallen jaren oud, akkoord laagstam, maar goed. Waar vogels inzitten enz. Ze gaan die nu nog eens kappen ook omdat ze niet genoeg verdienen met de teelt. Waar zitten nu de groenen ? Wie denkt nu aan het aspect milieu ! Niemand. Zakken vullen !!! En de overheid faalt om desnoods al die krieken op te kopen en ze in potten te draaien voor de armen, of er desnoods bier van te maken ! Naar Liefmans ermee verdikke en export naar boemboemjoera. Bier was ooit de oplossing voor de hongersnood, zie geschiedenislessen ! We zouden nogal een promotiecampagne hebben !

En als de bomen nu echt weg moeten, geef ze dan aan de bevolking ! Dat ze in hun hof een kriekelaar kunnen zetten ! Zo'n kleintje op de pelouze zou toch goed staan ! Gewoon een klein bochtje maken met het grasmachien, en de vogeltjes gaan o zo gelukkig zijn ! Enfin.

En nu de maisvelden. Ze maken er een doolhof van voor de kindjes. Heel leuk, tof idee. Maar zie voor Jou nu eens diezelfde kindjes aan de andere zijde van de bol verhongeren ? En wij gaan er een speeltuin van maken van ons eten. Stel U voor ! Waarom, het brengt niks op en de overheid doet niks. Geen flutte. Als er teveel eten is, stuur verdikke toch maizena op naar die landen ! En noem maar op. De groententeelt in de slop, de varkens (nu eerlijk er zijn er wel een beke veel, niet). Maar goed. Van soep maken hebben ze ook niet gehoord. Desnoods in poedervorm voor slechtere tijden, of om de mensen met een laag inkomen tegemoet te komen.

De overheid speelt een HEEL grote rol in deze zaken. ZIJ moeten de boeren centen geven, de overschotten opkopen en dan maar regulatie doen van de voeding, desnoods door ze in ontwikkelingshulp af te boeken, in plaats van miljoenen euro's uit te geven om soldaatje te gaan spelen in Afghanistan.

Er zijn toch zoveel mogelijkheden om deze zaken aan te pakken.
Is de regering nu echt te dom om op die ideeën te komen ?

Waar dienen die kabinetten eigenlijk voor ?

é ? Slapen jullie ? Wakker worden mannekes !

Laatst gewijzigd door JurgenD : 8 augustus 2009 om 19:17.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 augustus 2009, 20:39   #2
fonne
Secretaris-Generaal VN
 
fonne's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 mei 2009
Locatie: Antwaarpe
Berichten: 30.400
Standaard

Dat er te veel krieken waren heb ik ook gelezen. Dus ging ik naar de karrefoer om goedkoop een voorraadje in te slaan. Wat bleek: er was nergens een spoor van krieken te bespeuren in de groenten&fruit afdeling. Bij de conserven ja, import uit china en zo.
En van die ouderwetse theorieen over vraag & aanbod liggen ze daar echt niet wakker. Te zien aan de prijs van groenten en fruit zijn de oogsten elk jaar nog meer mislukt dan het jaar ervoor.
En daar ligt het grote probleem: men monopoliseert meer en meer de markt, zodat de boer niets meer krijgt, en de woekerwinsten teechtkomen bij supermarkten en grote voedingsverwerkers a la Danone.
Ik ben direct kandidaat om tegen 30 cent / kilogram een voorraadje af te nemen en in te leggen. Maar daar zit een tweede probleem: hoeveel mensen zijn nog in staat krieken in te leggen? of confituur te maken? De zelf-redzaamheid van de jeugd is zo goed als nul. En dus roepen ze om de overheid om in te grijpen, de overheid moet reguleren, moet opkopen, moet subsidieren. NEE dus, de mensen moeten terug eens voor zichzelf en hun eten leren zorgen. En op die manier het directe kanaal boer <---> gebruiker te herstellen. Zonder zich afhankelijk te maken van quasi-monopolisten in verwerking en distributie.
fonne is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 augustus 2009, 21:42   #3
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.350
Standaard

Dat is toch allemaal door Europa gedicteerd, dus het is zelfs geen nationale materie.

Ja ze subsidieren de koe die gemolken wordt 2 liter per dag. Op het eerste zicht lijkt dit weinig. Maar een koe krijgt op die manier 700euro per jaar. En die 700euro per jaar op 100 koeien is 70.000euro per jaar.

Vertel eens aan de krant dat je elke boer gemiddeld 70.000euro subsidieert... Dan wordt iedereen wel wakker.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 augustus 2009, 22:06   #4
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
Dat is toch allemaal door Europa gedicteerd, dus het is zelfs geen nationale materie.

Ja ze subsidieren de koe die gemolken wordt 2 liter per dag. Op het eerste zicht lijkt dit weinig. Maar een koe krijgt op die manier 700euro per jaar. En die 700euro per jaar op 100 koeien is 70.000euro per jaar.

Vertel eens aan de krant dat je elke boer gemiddeld 70.000euro subsidieert... Dan wordt iedereen wel wakker.
Als we moeten wachten op Europa, dan hebben we allemaal zo'n baard als Vader Abraham. Europa is NOG trager dan de Tjeven.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 augustus 2009, 22:45   #5
fonne
Secretaris-Generaal VN
 
fonne's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 mei 2009
Locatie: Antwaarpe
Berichten: 30.400
Standaard

Ja in europa hebben de socialisten en de groenen het voor het zeggen... Dan duurt dat wat langer he?
fonne is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 augustus 2009, 23:48   #6
Thomas VDB
Partijlid
 
Thomas VDB's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 april 2009
Berichten: 261
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door fonne Bekijk bericht
Ja in europa hebben de socialisten en de groenen het voor het zeggen... Dan duurt dat wat langer he?
De nagel op de kop.

Rechts wordt in Europa zoveel mogelijk geweerd. (Natuurlijk niet in die mate dat het kei hard opvalt, maar de beslissingen van Europa zijn toch al te vaak links georiënteerd) Raar dat daar zo weinig protest over bestaat.
Thomas VDB is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 augustus 2009, 15:56   #7
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Thomas VDB Bekijk bericht
De nagel op de kop.

Rechts wordt in Europa zoveel mogelijk geweerd. (Natuurlijk niet in die mate dat het kei hard opvalt, maar de beslissingen van Europa zijn toch al te vaak links georiënteerd) Raar dat daar zo weinig protest over bestaat.
Als we vroeger als trotse Vlaming, Vlaanderen de Leeuw riepen en achter de Franse ridders zaten met de hooivork, dan waren het BOEREN. Mensen die opkwamen voor hun volk. Omdat ze honger hadden. Ze het beu waren om geëxploiteerd te zijn door de elite. Dat waren geen rechtsen, dat waren gelijk de socialisten ten tijde van Daens. De rechtsen zaten in het zadel met gouden sporen aan hun botten.

Tuurlijk moet rechts geweerd worden, het probleem bij rechts is, dat ze wel zeggen dat ze voor hun 'eigen' volk zorgen, maar binnen dat eigen volk denken ze in patronen dat de winners kunnen blijven en de losers de pot op kunnen.

En DAT is het grote probleem van rechts. Ze zorgen uiteindelijk niet voor hun volk, maar leven evenzeer in een systeem van competitief gedrag, zelfs protectionistisch gedrag dat volledig passé is.

Want zoals ik al in menig discours heb uiteengezet, onze productieprocessen, technische en wetenschappelijke evolutie is op dermate hoog niveau gegroeid dat de maatschappelijke structuur achterna huppelt. Wij kunnen in een mum van tijd iedereen voorzien van de nodige levensbehoeften, zelfs de werktijden halveren door de mechanisering, informatisering en robotica.

Alleen, zitten er daar een paar houterige elitairen stokken in de wielen te steken. Mensen die handelen uit puur eigenbelang en egoïsme. Dat zijn de parasieten op onze maatschappij die met hun geld gewoon gokken en hun eigen plezier beleven, maar hun geld niet aanwenden voor het belang van de maatschappij dan hoogstens eens een bedrijfje op te zetten om een beetje werk te geven, maar als het niet opbrengt, het dan weer sluiten.

Die soort die nooit gewerkt hebben maar steeds hun kapitaal hebben omgezet met woekerwinsten op de beurs, firma's in de grond hebben geboord door het verschuiven van hun kapitalen op nog meer winsten op te souperen en diezelfde elitairen die een doorn in het oog zijn voor de hardwerkende, wroetende mens. Want terwijl zij met de grote wagens rondrijden, nu twee maanden in deze zomer in oorden zoals Nice, Saint Tropez, de Algarve zitten, verdienen ze geld door op hun dikke kont te zitten.

En dat model wordt nog eens in alle media 'opgepoehaad' als zijnde hét ideaal dat kan voortspruiten uit ieders leven. Als je maar braaf en hard werkt. Als je maar in de pas loopt. 'Be a rich man', 'I want it all !' Wees euro-miljonair en rij met een roze, luxewagen en een chateau in het Zuiden als desert. Terwijl het gros van de bevolking nooit dergelijke luxe zal kennen. Dat die luxe de ogen uitsteekt voor alle werkende mensen, zeker deze die hun werk verliezen door de gok-cultuur van diezelfde groep. Die hun kapitalen in duistere mechanismes doen renderen en de gewone transactionele economie van goederen en diensten ondergaven door financiële kapitalisatietechnieken. Fractioneel bankieren, noem maar op. Lakijen van de Goden van Hebzucht zonder integriteit en idealisme voor het welzijn van het volk. En dat ze door onze brave Koning nog in de Adelstand zijn bevestigd.
Sire, als je het mocht lezen (ge kunt nopoit niet weten), schot ze buiten ! Hun titel niet waardig.

Ik voorspel dat er tijden zullen komen dat ze de villa's in het Zuiden zullen platbranden. Want de verarmende, werkende bevolking zal het niet meer langer pikken.

En wie ondersteunt grotendeels deze elitairen en hun eeuwenoud spel ? Inderdaad de rechtsen. Draai op keer het. Want de Vlaams blokkers, de N-VA ers en LDD daar zit de poen. Ga maar eens gaan kijken naar de grote bakken waar ze mee rijden. Dat ze dan nog op tafel kloppen om nog VLUGGER op de Belgische autostrades met hun bolides kunnen rijden. Het lijkt me de Texaanse roadracers !

Dus voor sociaal beleid en oog voor het milieu, moet je zeker NIET bij rechts zijn. Ze maken hun eigen land nog liever kapot om hun zakken te vullen.

Dus men moet niet zo naief zijn dat deze partijen zowel de mensen als hun levensomgeving zullen helpen.

Intermezzo. 80% van onze waterlopen in Europa zitten nog steeds vol van PCB, terwijl 95% van alle wijnen een ongezond aandeel pesticiden bevatten (biowijnen hebben weinig tot geen hoeveelheid). Onlangs zijn er miljoenen liters olie in een natuurreservaat in Frankrijk gelopen door een slecht onderhouden pijpleiding en zijn meer dan twee hectaren natuurgebied met zeldzame planten en levende dieren vernietigd. Ik spreek dan nog niet over de blijvende houtkap en het punt dat er slechts 2 procent bos is in Vlaanderen. Ofschoon alle luidkeelse projecten. Als we zo tien jaar doorgaan, eten we gewoon puur vergif. En dan mag de ziekteverzekering op 300% toeren draaien. Dat is pas een economisch model als gevolg van de roofbouw van het geldgewin !

Natuur- en sociaal beleid is economisch beleid geworden.
Draai of keer het.

Laatst gewijzigd door JurgenD : 9 augustus 2009 om 16:26.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 augustus 2009, 17:13   #8
fabianen
Gouverneur
 
Geregistreerd: 16 april 2007
Berichten: 1.148
Standaard

En lees dat juist bieren kankerverwekkend zijn in het....
fabianen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 augustus 2009, 17:25   #9
Dajjal
Minister
 
Dajjal's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 december 2008
Locatie: In mijn zwembad.
Berichten: 3.164
Standaard

Wie wil er nu geen roze luxewagen ?

Wat heb je gerookt en waar kan ik er een beetje van kopen ?
__________________
Dajjal is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 augustus 2009, 04:44   #10
Jazeker
Secretaris-Generaal VN
 
Jazeker's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 66.000
Stuur een bericht via MSN naar Jazeker
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JurgenD Bekijk bericht
Dat we dachten dat het geldgewin en het falen van de banken in hun eerlijke handelspraktijken het hoogtepunt was van de falende economie en het ondergraven, vertrappelen van onze idealen, zelfs christelijke waarden....

Wel we waren grondig mis. Want wat blijkt nu...

Terwijl een groot deel van de wereldbevolking zit te verhongeren, kinderen met dikke buikjes rondlopen wegens ondervoeding. Zelfs mensen in Belgie honger lijden, doet de staat NIKS om de lage prijzen op de voedselmarkt te compenseren met krachtige oplossingen.

We weten natuurlijk allemaal dat de Tjeven de traagste zijn van alle politici als het op daadkracht en slagkracht aankomt. Laat staan hun christelijke waarden opvolgen. Maar goed. De boeren zijn toch hun marksegment ? Niet ? Welke boer stemt nu niet op een Tjeef !

Wel. Welk zicht is dat nu. Krieken die zitten weg te rotten aan de bomen. Het plukken is te duur, mijnheer en mevrouw ! We laten ze rotten aan de bomen. We hopen zelfs op een tegemoetkoming van de Europese Unie om de wijngaarden te rooien ! Zijn ze nu helemaal op hun knikker gevallen ? Bomen van tientallen jaren oud, akkoord laagstam, maar goed. Waar vogels inzitten enz. Ze gaan die nu nog eens kappen ook omdat ze niet genoeg verdienen met de teelt. Waar zitten nu de groenen ? Wie denkt nu aan het aspect milieu ! Niemand. Zakken vullen !!! En de overheid faalt om desnoods al die krieken op te kopen en ze in potten te draaien voor de armen, of er desnoods bier van te maken ! Naar Liefmans ermee verdikke en export naar boemboemjoera. Bier was ooit de oplossing voor de hongersnood, zie geschiedenislessen ! We zouden nogal een promotiecampagne hebben !

En als de bomen nu echt weg moeten, geef ze dan aan de bevolking ! Dat ze in hun hof een kriekelaar kunnen zetten ! Zo'n kleintje op de pelouze zou toch goed staan ! Gewoon een klein bochtje maken met het grasmachien, en de vogeltjes gaan o zo gelukkig zijn ! Enfin.

En nu de maisvelden. Ze maken er een doolhof van voor de kindjes. Heel leuk, tof idee. Maar zie voor Jou nu eens diezelfde kindjes aan de andere zijde van de bol verhongeren ? En wij gaan er een speeltuin van maken van ons eten. Stel U voor ! Waarom, het brengt niks op en de overheid doet niks. Geen flutte. Als er teveel eten is, stuur verdikke toch maizena op naar die landen ! En noem maar op. De groententeelt in de slop, de varkens (nu eerlijk er zijn er wel een beke veel, niet). Maar goed. Van soep maken hebben ze ook niet gehoord. Desnoods in poedervorm voor slechtere tijden, of om de mensen met een laag inkomen tegemoet te komen.

De overheid speelt een HEEL grote rol in deze zaken. ZIJ moeten de boeren centen geven, de overschotten opkopen en dan maar regulatie doen van de voeding, desnoods door ze in ontwikkelingshulp af te boeken, in plaats van miljoenen euro's uit te geven om soldaatje te gaan spelen in Afghanistan.

Er zijn toch zoveel mogelijkheden om deze zaken aan te pakken.
Is de regering nu echt te dom om op die ideeën te komen ?

Waar dienen die kabinetten eigenlijk voor ?

é ? Slapen jullie ? Wakker worden mannekes !
Ik ben geen tsjeef maar mag ik vragen wat een hongernegertje te maken heeft met de CD&V?
__________________
The oncoming storm







Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Flanelcondoom Bekijk bericht
*KNIP* Deze opmerking lijkt mij persoonlijk en onnodig grievend.
Nelle Pastorale Nelle Jazeker Nelle

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Duupje Bekijk bericht
Jep, heil Jazeker.
Jazeker is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 augustus 2009, 07:54   #11
Another Jack
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 augustus 2007
Berichten: 66.515
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jazeker Bekijk bericht
Ik ben geen tsjeef maar mag ik vragen wat een hongernegertje te maken heeft met de CD&V?
Beiden liggen maar wat beweegloos te niksen, alleen koos dat negertje daar niet voor.
Another Jack is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 augustus 2009, 09:37   #12
Starkad
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 augustus 2009
Berichten: 329
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jazeker Bekijk bericht
Ik ben geen tsjeef maar mag ik vragen wat een hongernegertje te maken heeft met de CD&V?
Starkad is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:24.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be