Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 14 november 2009, 15:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard NSZ : Btw op maaltijden daalt van 21 naar 12 procent: gedeeltelijke verlaging moet tu

De federale ministerraad keurde vandaag de btw-verlaging van 21 naar 12 procent voor maaltijden in de horecasector goed. De regering vraagt wel enkele engagementen van de horecasector. Zo zal de sector alles in het werk stellen om extra arbeidsplaatsen te creëren en zal ze geleidelijk aan met een elektronisch geregistreerd kasregister moeten werken. Het NSZ wil nu al bikkelharde garanties dat, wanneer deze engagementen goed worden nageleefd, de btw in de volledige sector verlaagd wordt naar 6 procent.



Tijdens de begrotingsopmaak in oktober besliste de federale regering om de btw-tarieven op maaltijden in de horecasector te verlagen van 21 naar 12 procent en dit vanaf 1 januari 2010. Deze beslissing werd vandaag officieel bekrachtigd door de ministerraad. Het NSZ is enerzijds tevreden dat er eindelijk een btw-verlaging wordt toegekend in de horecasector. Anderzijds eist de ondernemersorganisatie wel dat de btw-tarieven verder zullen dalen naar 6 procent wanneer blijkt bij een eerste evaluatie dat de sector de beloofde engagementen naleeft. En dan voor de volledige horecasector, dus ook voor drank, zodat naast restaurants en tavernes ook cafés een graantje kunnen meepikken. NSZ-voorzitter Christine Mattheeuws: “Dat was trouwens de oorspronkelijke belofte van de regering, maar gezien de moeilijke budgettaire toestand moeten we het stellen met een stappenplan.”



“Op zich is het goed dat er nu al een gedeeltelijke btw-verlaging wordt doorgevoerd in de horecasector”, vervolgt Mattheeuws. Als engagement verwacht de regering dat de sector alles in het werk stelt om op 18 maanden tijd 6000 extra arbeidsplaatsen te creëren en dat op geleidelijke wijze een elektronisch geregistreerd kasregister wordt ingevoerd. Mattheeuws: “Het zal nu zaak zijn om deze engagementen zo goed mogelijk in te vullen. Wij vragen in ieder geval nu al staalharde garanties dat de btw, indien de sector haar engagementen naleeft, verlaagd wordt naar 6 procent. En dat voor de volledige horecasector.”



###






Contactpersoon

Christine Mattheeuws, Voorzitter NSZ,[email protected]

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:10.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be