Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 30 november 2009, 13:40   #1
studentje
Burger
 
studentje's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2009
Berichten: 162
Standaard Vlaams Energie bedrijf

De Vlaamse regering is van plan om een Vlaams Energiebedrijf op te richten met geleend geld. Het is niet helemaal duidelijk of het gaat om een Vlaamse Electrabel of eerder een soort advieshuis voor groene stroom of misschien nog iets anders.

Persoonlijk gaat mijn voorkeur uit naar een Vlaamse Electrabel om wat te zorgen voor meer concurentie maar ergens zal dit ook moeilijk liggen ivm concurentieregels. Of misschien wordt het dan nog een communautaire kwestie?
studentje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 november 2009, 13:49   #2
backfire
Minister-President
 
backfire's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juni 2007
Locatie: Thuis
Berichten: 5.172
Standaard

Het Vlaams Energiebedrijf is een voorstel van de N-VA dat integraal werd opgenomen in het regeerakkoord en nu ook wordt uitgevoerd.

Ik zie eerlijk gezegd niet hoe dat voor communautaire kwesties zou zorgen, maar je weet maar nooit. Misschien moeten we als wafelijzer-tegenprestatie Cockerill-Sambre heropenen?
__________________
It all makes perfect sense, expressed in dollars and cents, pounds, shillings and pence.
backfire is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 november 2009, 14:39   #3
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Ik zie niet direct waarom dit voor communautaire problemen zou zorgen. Vlaanderen maar ook Wallonië participeren al op verschillende manieren in energiemaatschappijen. We hadden in een nog niet zo ver verleden twee grotendeels Vlaamse energiemaatschappijen nml. SPE en Electrabel. We konden echter (met name in Vlaanderen) niet snel genoeg de boel verkopen aan de Fransen in naam van het snel profijt en de heilige liberalisering van de energiemarkt. En nu gaan we een beetje klagen op SPE en Electrabel en een beetje stoer gaan doen met "onze" Vlaams energiemaatschappij goed wetende dat als Electrabel-Suez een scheet laat dan kunnen ze dat Vlaamse energiebedrijf al opdoeken want met die paar miljoen euro's kan die maatschappij helemaal niet concurreren met SPE laat staan Electrabel.

Laatst gewijzigd door solidarnosc : 30 november 2009 om 14:39.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 november 2009, 14:43   #4
abou Anis
Minister-President
 
Geregistreerd: 2 augustus 2006
Berichten: 4.786
Standaard

Ik ben voorstander van een Belgisch energiebedrijf dat alle bestaande energieinfrastructuur voor een symbolisch bedrag overneemt van de huidige eigenaars en dat vervolgens de met die infrastructuur verdiende centen gebruikt om de energievoorziening in dit land zo snel en zo volledig mogelijk om te schakelen naar duurzame energieopwekking.
abou Anis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 november 2009, 16:18   #5
skaldis
Banneling
 
 
Geregistreerd: 22 maart 2004
Berichten: 3.520
Standaard

Ze zouden beter meehelpen de wachtlijsten van ecopower in te korten ipv weer eens dezelfde mensen grote monopolistische bedrijven te laten oprichten.
skaldis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 november 2009, 16:18   #6
Wiley E Coyote
Minister
 
Wiley E Coyote's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 juni 2007
Locatie: the highways of the Southwestern United States
Berichten: 3.617
Standaard

Dit voorstel is trouwens een lege doos. Officieel gaat het over 500 miljoen euro… maar… als je het nabij bekijkt dan zie je het volgende: enerzijds een herorganisatie van bestaande activa, anderzijds een kapitaalsinjectie.

De combinatie van de Vlaamse Milieuholding en participaties van de Participatiemaatschappij Vlaanderen levert een amalgaam van nogal uiteenlopende activiteiten op. De band met energie is soms moeilijk te ontwaren. Het gaat dus in feite om het groeperen van bestaande activa in handen van de Vlaamse overheid met een waarde van 300 miljoen. Er is echter geen duidelijkheid of deze waardering correct is of “overgewaardeerd” werd.

Het enige waarover geen enkele twijfel bestaat, is dat de Vlaamse overheid 200 miljoen euro zal investeren in het energiebedrijf. Maar om eerlijk te zijn, een investering van 200 miljoen over vijf jaar in deze sector is peanuts, daarmee wordt je geen ernstige speler, te meer daar het nog onduidelijk is of men zich op energieopwekking of energiebesparing moet focussen.

Als vergelijking, het investeringsprogramma van GDF Suez, bedraagt 30 miljard euro voor de periode 2008-2010. Dat is dus bijna 150 keer méér op drie jaar t.o.v van wat de Vlaamse Regering op 5 jaar zal besteden! Met tweehonderd miljoen kan de Vlaamse regering hooguit hier en daar wat aandelen kopen bij kleine groenestroomproducenten, of wat goedkoop geld uitlenen. Nog een cijfer om dit te illusrtreren? Het huidige windmolenpark op de Thorntonbank (6 molens) heeft een prijskaartje van 150.000.000 gehad…
Wiley E Coyote is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 november 2009, 16:20   #7
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door abou Anis Bekijk bericht
Ik ben voorstander van een Belgisch energiebedrijf dat alle bestaande energieinfrastructuur voor een symbolisch bedrag overneemt van de huidige eigenaars en dat vervolgens de met die infrastructuur verdiende centen gebruikt om de energievoorziening in dit land zo snel en zo volledig mogelijk om te schakelen naar duurzame energieopwekking.
o ja,
gerund door de overheid,
met allemaal vast benoemde ambtenaren van hoog tot laag,
en vele politiekers in de raden van bestuur,

zoals in de gouden jaren, vol van klantvriendelijkheid, vooruitstrevendheid, helaas-toch-niet-zo-goedkoop, en helaas zo goed onderhouden als ons huidige wegennet .... we kenden die toestanden in zaken zoals de rmt, de rtt, de elektrisiteit .... (en aangezien je ook het Walenland erbij betrekt: wafelijzer-beslissingen)

o dat zal terugkomen ... zodra er een kommunistische meerderheid in het parlement zal zijn ...
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 november 2009, 16:21   #8
Wiley E Coyote
Minister
 
Wiley E Coyote's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 juni 2007
Locatie: the highways of the Southwestern United States
Berichten: 3.617
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
zoals in de gouden jaren, vol van klantvriendelijkheid, vooruitstrevendheid, helaas-toch-niet-zo-goedkoop, en helaas zo goed onderhouden als ons huidige wegennet .... we kenden die toestanden in zaken zoals de rmt, de rtt, de elektrisiteit ....
Mmm. Klinkt als de huidige geprivatiseerde en geliberaliseerde energiemarkt hoor!
Wiley E Coyote is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:09.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be