Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 14 maart 2010, 10:20   #1
ArjanD
Gouverneur
 
ArjanD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2009
Locatie: Maastricht (NL)
Berichten: 1.330
Standaard Halbe Zijlstra (VVD): “GGZ chanteert om schandalen verborgen te houden”

Nieuws uit Nederland waar de psychiatrie (GGZ) inmiddels rare sprongen maakt.



GGZ Nederland en drie ggz-aanbieders dreigen incidenten nog maar beperkt bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) te melden. Daarmee willen ze voorkomen dat meldingen van incidenten aan de Inspectie via de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) op straat komen te liggen.

Smoesje

Volgens de instellingen komen het medisch beroepsgeheim en de vertrouwensrelatie met de patiënt in het gedrang door verplichte openbaarmaking in het kader van de Wob. Binnen de ggz is recentelijk veel onrust ontstaan naar aanleiding van een zelfmoordgeval. Hoewel de Inspectie bij de openbaarmaking alle gegevens die herleidbaar waren tot de patiënt had verwijderd, kwam de betreffende patiënt volgens de ggz-instellingen toch herkenbaar in beeld.

Psychiatrische schandalen

Om zulke situaties te voorkomen, hebben ggz-aanbieders De Grote Rivieren, Dimence en Symfora, gesteund door branchevereniging GGZ Nederland, aangekondigd de meldplicht die onderdeel uitmaakt van de Kwaliteitswet zorginstellingen voortaan beperkt te zullen uitleggen. In de ogen van VVD-Kamerlid Halbe Zijlstra zijn dit “chantagepraktijken” bedoeld om “fouten en misstanden toe te dekken”.

Door het niet melden van incidenten blijven schandalen zoals bijvoorbeeld het fatale incident met een oude man met een kampsyndroom verborgen.

Nova (politieke reportage): Toezicht op psychiaters faalt

Minister Klink

In zijn antwoord op de vragen van Zijlstra laat demissionair minister Ab Klink weten dat “volledige inzage in de gegevens die aanleiding zijn geweest voor een melding” van groot belang is voor het toezicht van IGZ.

Citaat:
“Het is niet de bedoeling dat informatie en fouten in de zorg niet openbaar zouden moeten worden gemaakt”, aldus Klink.
Minister Klink en GGZ Nederland lagen al eerder met elkaar in de clinch nadat de minister een financiële maatregel had aangekondigd voor het beroep psychiater. GGZ Nederland klaagde de minister aan, echter zonder succes.

Zie: http://www.telegraaf.nl/binnenland/4...gedaagd__.html

Wel toont Klink begrip voor de zorg om de vertrouwensrelatie die binnen de ggz leeft. Ter geruststelling wijst Klink op het wetsvoorstel Wet uitbreiding bestuurlijke handhaving volksgezondheidswetgeving (Wubhv), dat ter behandeling bij de Eerste Kamer ligt. Hierin is vastgelegd dat voor de Inspectie dezelfde medische geheimhoudingsplicht geldt als voor zorgaanbieders.

Bron: http://www.skipr.nl/actueel/ggz-morr...ten-52225.html

Zie ook de kamervragen van Halbe Zijlstra

Laatst gewijzigd door ArjanD : 14 maart 2010 om 10:25.
ArjanD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 maart 2010, 11:11   #2
ArjanD
Gouverneur
 
ArjanD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2009
Locatie: Maastricht (NL)
Berichten: 1.330
Standaard

VVD kamerlid Anoushka van Miltenburg trok eerder ook al aan de bel over de erbarmelijke omstandigheden waarin onschuldige mensen voor soms meer dan een jaar achtereen worden opgesloten in een isoleercel, met poep aan de muren en kakkerlakken over de vloer.

Het is 'te schandalig voor woorden':

Novum interview: http://www.youtube.com/watch?v=evF3K9D52fo

Ze zegt dat dit niets te maken heeft met geld maar met de 'cultuur' in de psychiatrie. Het zijn de psychiaters die dit om de een of andere reden 'willen'.

Laatst gewijzigd door ArjanD : 14 maart 2010 om 11:25.
ArjanD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 maart 2010, 23:02   #3
Europahater
Banneling
 
 
Geregistreerd: 3 december 2009
Locatie: Nederland
Berichten: 763
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ArjanD Bekijk bericht
Ze zegt dat dit niets te maken heeft met geld maar met de 'cultuur' in de psychiatrie. Het zijn de psychiaters die dit om de een of andere reden 'willen'.
Wat wil je nou weer zeggen? De GGZ hier in Zuid Holland zijn 1 van de fijnste mensen die ik ken. Mijn zwager werkt er als SPV'er. Nooit zulke toestanden meegemaakt. Allemaal weer fel overdreven.
Europahater is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2010, 07:25   #4
ArjanD
Gouverneur
 
ArjanD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2009
Locatie: Maastricht (NL)
Berichten: 1.330
Standaard

Tuurlijk Europahater, niemand heeft het gedaan, maar ondertussen...

Citaat:
Alsof het de normaalste zaak is

Van Gerven vindt het ‘te gek voor woorden’ dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg geen onderzoek instelt.

‘Een broze 77-jarige man met een kampsyndroom die tot twee keer toe wordt geïsoleerd? Daar gaat iets niet goed. Ik zou dan zeggen: ga kijken of het risico bestaat dit vaker gebeurt. De inspectie moet op signalen afgaan, maar dat doet ze niet.’

Inspectie niet geïnformeerd

Inspectie-woordvoerder Wouter van der Horst laat weten dat de inspectie naar aanleiding van de berichtgeving contact heeft opgenomen met GGZ inGeest.

Beide separaties zijn niet gemeld en dat had wel moeten gebeuren. De instelling heeft inmiddels toegezegd erover te zullen rapporteren. Vervolgens zal de inspectie verder kijken.’

Volgens Van der Horst is er vooralsnog geen aanleiding voor een groter onderzoek. ‘Het is heel ellendig wat er gebeurd is, maar dit hoeft geen signaal te zijn dat er daar nog meer fout gaat.’

...

Verpleegkundigen hebben er lak aan

SP-Kamerlid Van Gerven vindt het zeer onbevredigend dat GGZ inGeest over het seperatie-incident zelf geen openheid van zaken wil gegeven.

‘Het verbaast me dat niemand vanuit de instelling zegt: dit kan zo niet. Is er dan niemand die vindt dat dit moet worden voorkomen? Als we dit als normaal gaan beschouwen, schuift de norm steeds verder op.’
http://www.psy.nl/nieuws/meer-nieuws...-kampsyndroom/

Mensen worden letterlijk doodgemarteld door het psychiatrisch personeel, maar ondertussen zwijgen ze vrijwel allemaal en is altijd alles ernstig overdreven, of krijg je te horen "moeten we ze dan los laten zodat ze overlast geven voor de maatschappij?"

Niemand zegt dat je problemen niet moet aanpakken, maar in geen geval rechtvaardigt het de barbaarse en oneerlijke psychiatrische praktijken!

Laatst gewijzigd door ArjanD : 15 maart 2010 om 07:29.
ArjanD is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:02.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be