![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 | ||
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 26 september 2003
Locatie: van Lissabon tot Vladivostok
Berichten: 33.892
|
![]() US's 'arc of instability' just gets bigger
Pepe Escobar - 3 sep 2010 Citaat:
Citaat:
Vuurtjes stoken. waar het mogelijk is en waar het past.
__________________
Doorzoek forum.politics.be (aangepaste zoekmachine) |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() Ik kijk even naar de inhoud van het bewuste artikel en het is een griezelige opeenhoping van Amerikaans gekonkel en gekronkel.
Een nog griezeliger feit is de kwestie van de a-s raket die van grote afstand kan worden afgevuurd. Technisch is dat ding zeker geen onmogelijkheid maar de Yanken zullen iets minder lekker in hun vel steken nu ze weten dat hun dood-en-verderf zaaiende platformen al op grote afstand kunnen worden afgezonken. En daarvan hebben ze er niet al te veel maar zijn er wel afhankelijk van als dreig- en afdreigmiddel. Dat China zoiets ontwikkeld heeft is niet geheel ondenkbaar. Toen de Amerikaan nog niet eens bestond konden deze mensen al schrijven.
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. Laatst gewijzigd door D'ARTOIS : 7 september 2010 om 20:16. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |
Parlementslid
Geregistreerd: 17 september 2009
Locatie: Genk
Berichten: 1.740
|
![]() Citaat:
__________________
Common sense is not so common - Voltaire |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() @ TCS - lees het artikel van Nr 10 - heel interessant!
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |
Parlementslid
Geregistreerd: 17 september 2009
Locatie: Genk
Berichten: 1.740
|
![]() Citaat:
![]() ![]()
__________________
Common sense is not so common - Voltaire |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() @TCS - a-s = anti ship. Ze schijnen/blijken een projectiel te kunnen lanceren dat op zeer grote afstand kleine doelen kan raken. Met een vrijwel te verwaarlozen foutmarge.
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. Laatst gewijzigd door D'ARTOIS : 7 september 2010 om 22:01. |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |
Minister
Geregistreerd: 1 juni 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.288
|
![]() Citaat:
We mogen idd aannemen dat de CIA steun geeft aan de soennieten in het zuidoosten van Iran, om zo het regime te verzwakken. Ok, tot zover wil ik de auteur nog wel volgen. En ja indirect heeft de invasie in Irak het land dichter bij een opsplitsing gebracht. Maar d,at is zeker niet wat de VS wilden, en sindsdien doen ze hard hun best om de door hen gebroken vaas opnieuw te lijmen. Desnoods betalen ze de koerden, sjiïeten en soennieten in Irak gewoon allemaal, in de hoop dat ze dan zwijgen. Dat is de huidige VS-strategie in Irak, iedereen omkopen en hopen dat ze meer bieden dan de tegenpartij. Het laatste dat ze willen is een uiteenvallen van het land in verschillende stukken. Dan breekt er gegarandeerd nieuw geweld uit in Bagdad en in Mosoel (ook Irak heeft zijn Brussels). Plus, dan zal het sjiïtisch deel gegarandeerd een soort protectoraat worden van de mollahs in Teheran. Waarom zou de VS daar naar streven? Pakistan dan. Ja, er is onlust in Baluchistan, en daar zijn separatistische activisten. Krijgen die steun van Amerika? Het zou me verbazen, eigenlijk, aangezien de VS voor een groot deel het budget van het Pakistaanse leger financiert. Zoiets zou gewoon dom zijn, geen groot masterplan voor world domination, maar weggesmeten geld. En ook in Afghanistan probeert de VS sinds 2001 vooral te vermijden dat het Pashtoen-zuiden zich zou afscheuren van het noorden (waar Oezbeken en Tadzjieken in de meerderheid zijn). Ze hebben daarom speciaal een Pashtun uit het zuiden naar de noordelijke hoofdstad Kaboel gehaald, en die tot president gebombardeerd. Juist om te vermijden dat het land uiteen zou vallen. En ze blijven die steunen, tegen beter weten in, ook al is hij corrupt, want ze hebben geen alternatief. Kortom, de eerste drie paragrafen van dit artikel bestaat uit gebakken lucht en flawed conclusions gebaseerd op onzinnige premissen. En de link met Kosovo is totaal ongefundeerd. Het is niet omdat het in het strategisch voordeel van de VS was om Kosovo af te splitsen van Servië, dat dit nu hun grote plan is voor de wereld.
__________________
Be an independent thinker. There is no other kind. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#9 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() @ Cdude
Ik ben nog bezig dit gegeven na te trekken. Theoretisch is het wel mogelijk, maar de foutmarge op transcontinentale afstanden bedraagt nog steeds afstanden in kilometers uitgedrukt. Zo iets kleins als een carrier op die afstand is vergelijkbaar met het richten van een geweer op een doel dat vijf kilometer verder staat. Theoretisch kan het, in de praktijk is zoiets nagenoeg uit te sluiten. De Israëli's hebben in de 80er jaren aan zo'n project gewerkt, met ondersteuning van satellieten en er bestaat in de defensiesfeer een instrument waarmee je de exacte lokatie van een eenheid kan vaststellen en die naderhand met artillerie uit laten schakelen.
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. |
![]() |
![]() |
![]() |
#10 | |
Banneling
Geregistreerd: 1 april 2010
Berichten: 14.352
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#11 | |
Minister-President
Geregistreerd: 11 mei 2007
Berichten: 3.845
|
![]() Citaat:
__________________
Studies show that those who rely on the [corporate] media for their information have a poor understanding of the issues and are unable to discern misrepresentations in political advertising. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#12 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() Zoals Andy al aangeeft, gaat het om de Dong Feng (Oostenwind) een serie ballistische projectielen gebaseerd op het Russische moederconcept de SS serie.
http://www.theepochtimes.com/n2/content/view/40485/ De DF21 is dus een ASBM en kan vanaf elk platform worden gelanceerd. Het centerpunt van Amerika's aanvalskracht ligt opgesloten in twee onderdelen 1) de carriers en 2) de boomers die zowel mets als zonder nukes geladen kunnen worden - kruisraketten met en zonder nuclaire lading. Wanneer je de carriers kunt uitschakelen (de Japanners slaagden daar bijna in in WWII) pak je de VS een behoorlijk deel van hun mobiele slagkracht af. Natuurlijk zullen hun inlichtingendiensten hiervan al lang op de hoogte zijn geweest - in China hou je moeilijk iets geheim - dus is het weer spekje voor het bekje van de VS militaire industrie. Ze zullen er zeker wat op vinden. Edit: Op zich is een carrier een kostbaar en moeilijk te verdedigen doel. Zeker tegen de DF 21/30 series, die echter nog een andere mogelijkheid opdienen: nl die van "Silobusters" die als het ware de 'vos in het hol' vernietigen. dat betekent dat de in hun lanceerstellingen staande ICBM's al olp de grond vernield kunnen worden waarbij vermoedelijk de kernkoppen op eigen grond tot ontsteking komen. Dat is natuurlijk totaal andere koek dan een carrier. De VS zal dus een nieuwe serie satellieten moeten bouwen om deze directe bedreiging af te wenden, het rendert hun nucleair aanvalssysteem waardeloos en laat het wapen tegen zichzelf keren. Wat natuurlijk een perfecte techniek is als je die kunt uitvoeren.
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. Laatst gewijzigd door D'ARTOIS : 8 september 2010 om 13:09. |
![]() |
![]() |
![]() |
#13 | |
Banneling
Geregistreerd: 1 april 2010
Berichten: 14.352
|
![]() Citaat:
Een kernexplosie komt pas onder extreem gecontroleerde omstandigheden tot stand. Meer dan een "vuile bom" explosie waar er wat radioactief materiaal in het rond vliegt, zit er niet in. Bedankt voor de link. Hoe ze over een afstand van 900 mile een bewegend doelwit kunnen raken met een ballistisch projectiel zie ik ook niet direkt. Laatst gewijzigd door Cdude : 8 september 2010 om 15:01. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#14 | ||
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
|
![]() Citaat:
Citaat:
Laatst gewijzigd door Johan Bollen : 10 september 2010 om 05:08. |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#15 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
|
![]() Het bovenstaand artikel gaat over Latijns America. Andere artikels van Escobar gaan meer specifief over die 'arc of instability' en de VS strategie terzake.
bv. over 'Pashtunistan' Welcome to Pashtunistan over het nieuwe 'theater' voor VS actie Yemen Yemen, the new Waziristan En bijvoorbeeld deze serie waarnaar ik eerder verwees LIFE IN TALIBANISTAN toont het belang van deze journalist om een idee te krijgen over de oorlog in Centraal Azië. |
![]() |
![]() |
![]() |
#16 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 26 september 2003
Locatie: van Lissabon tot Vladivostok
Berichten: 33.892
|
![]() Tariq Ali on "The Obama Syndrome: Surrender at Home, War Abroad"
21 sep 2010 Obama stelt teleur op het thuisfront. Totale capitulatie tegenover de lobbyisten. Qua buitenlandbeleid is Obama een vuile moordenaar.
__________________
Doorzoek forum.politics.be (aangepaste zoekmachine) |
![]() |
![]() |
![]() |
#17 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 26 september 2003
Locatie: van Lissabon tot Vladivostok
Berichten: 33.892
|
![]() Meer info in verband met onderstaande figuren: http://forum.prisonplanet.com/index.php?topic=137412.0
__________________
Doorzoek forum.politics.be (aangepaste zoekmachine) |
![]() |
![]() |
![]() |
#18 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 26 september 2003
Locatie: van Lissabon tot Vladivostok
Berichten: 33.892
|
![]()
__________________
Doorzoek forum.politics.be (aangepaste zoekmachine) |
![]() |
![]() |
![]() |
#19 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 26 september 2003
Locatie: van Lissabon tot Vladivostok
Berichten: 33.892
|
![]() How China Loses the Coming Space War (Pt. 1)
10 jan 2008
__________________
Doorzoek forum.politics.be (aangepaste zoekmachine) |
![]() |
![]() |