Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 21 december 2010, 14:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Survival Intl. : Wanhopig verzoek Nukak om terug te keren naar thuisland

Veel Nukak zijn gedwongen weg te vluchten uit hetregenwoud en leven in vluchtelingenkampen ver vanhun voorouderlijk land. ©Arnau Blanch/ SurvivalEen leider van de Nukak stam uit het Colombiaanse Amazonegebied heeft Colombia’s belangrijkste mensenrechtencommissie wanhopig verzocht om zijn volk een kans te geven te overleven.

“Wij willen terugkeren naar ons regenwoud” zei Joaqu�*n Nuká, “waar de FARC ons uit verdreven heeft, waarom weten we niet.”

De Nukak zijn nomadische jager-verzamelaars uit de Guaviare regio in zuidoost Colombia. Zij werden gedwongen weg te vluchten van hun grondgebied omdat de FARC, een links rebellenleger, claimt dat ze een veiligheidsrisico vormen voor hun illegale acties in het gebied.

Sinds ze in 1988 voor het eerst tevoorschijn kwamen uit het regenwoud is meer dan de helft van de Nukak gestorven, voornamelijk door veel voorkomende ziektes, opgelopen na contact met buitenstaanders. Deze inheemse stam kan zich met moeite aanpassen aan een nieuw sedentair bestaan in de buitenwijken van de steden en steunt op voedselpakketten van de overheid om te overleven.

“ leefden we ten midden van al het eten uit de jungle,’ vertelde Joaqu�*n voor het radiostation Caracol. “Het eten dat ze ons hier in San José geven is goed, maar het is eten voor de blanken en het is slecht voor de kinderen, we missen ons voedsel uit het regenwoud.”

De verbouw van coca voor cocaïne blijft het gebied verwoesten, ondanks maatregelen van de overheid en een voortdurende ‘War on Drugs’ die door de Verenigde Staten aanzienlijk wordt gefinancierd.

Een van de meest controversiële gebruikte methodes om de coca te vernietigen, is het verspreiden van dodelijke pesticiden over het gewas met vliegtuigjes. Dit heeft er alleen toe geleid dat de boeren naar meer afgelegen gebieden van de jungle gedreven worden. Dit veroorzaakt geweld tegen de inheemse gemeenschappen die daar leven.

Senator Alexander López, vicepresident van de mensenrechtencommissie, zei: “Het gedwongen vertrek... vooral van inheemse gemeenschappen als de Jiw en de Nukak vormt een serieuze bedreiging voor hun overleving als volk. De inheemse volken zouden onmiddellijk terug moeten gaan naar hun leefgebied en hun levenswijze zou op een waardige manier beschermd moeten worden.”

Volgens ONIC, de Colombiaanse organisatie voor inheemse volken, en de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties, zijn de Nukak een van de meer dan 30 inheemse volken in Colombia die met uitsterven worden bedreigd. Survival International voert campagne voor het recht van de Nukak om naar hun reservaat terug te keren, mits het veilig is en ze goede gezondheidszorg krijgen.

Directeur Stephen Corry van Survival International zei vandaag: “Deze wanhopige, deprimerende en kritieke situatie heeft al veel te lang geduurd. De Nukak en andere inheemse volken hebben het zwaar te verduren door het falen van de anti-drugs maatregelen van de overheid.”



Om het bericht online te bekijken: http://www.survivalinternational.nl/nieuws/6806


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:55.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be