Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Partijdiscussies
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Partijdiscussies In dit forum kun je discussiëren over (standpunten van) politieke partijen. Plaats hier alles die specifiek te maken heeft met een bepaalde partij (of meerdere partijen).

 
 
Discussietools
Oud 23 januari 2003, 10:54   #1
bartje
Minister-President
 
Geregistreerd: 1 augustus 2002
Locatie: West-Vlaanderen
Berichten: 5.765
Standaard

A wel ne keer een goed voorstel dat mits een goede voorbereiding toch op termijn moet haalbaar zijn.

Tijdens de piekuren zitten de 2de klaswagons steeds overvol. De eerste klaswagons blijven meestal voor een deel onbezet. Ook de rokerwagons willen ze afschaffen, daar er mensen zijn die liever rechtstaan dan in de rook te gaan zitten.
Rechtstaan is trouwens gevaarlijk en onveilig en kan leiden tot frustraties bij de reizigers aldus Spirit voorzitster Van Weert.

JE moet toch wel toegeven het is te gek als alle tweede klas wagons overvol zitten terwijl de eerste klas wagons meestal onbezet blijven dat toch wel geen goede situatie is hé. Ik vraag me af waarom dat verschil tussen eerste en tweede klas wel voor nodig is.
bartje is offline  
Oud 23 januari 2003, 11:58   #2
alpina
Europees Commissaris
 
alpina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 januari 2003
Berichten: 7.292
Standaard

Ik vind het ook schandalig dat de 2de klas wagons altijd stampvol zitten in de spits, maar als je eerste klas gaat afschaffen gaan de mensen die altijd in eerste klas zaten dan niet gewoon stoppen met treinen? Zij zaten juist in eerste klas omdat ze er dan zeker van waren dat ze plaats hadden. Maar nu zijn ze daar helemaal niet meer zeker van, dus zij zien het voordeel van de trein niet meer in en nemen noodgedwongen ook maar de auto. Ik weet het is een beetje simplistisch voorgesteld maar ik denk dat er toch een groot aantal mensen zo denken.
alpina is offline  
Oud 23 januari 2003, 12:02   #3
bartje
Minister-President
 
Geregistreerd: 1 augustus 2002
Locatie: West-Vlaanderen
Berichten: 5.765
Standaard

Ik weet het Alpina, maar het is toch al te zot dat een aantal eersteklas zitplaatsen onbezet blijven hé. Wat zeiden ze ook al weer, dat er meer plaats zou komen, nog niet véél van gemerkt. De laatste tijd is het altijd al sardienen op elkaar zitten, plezant is anders. En met de wagen, tja, maar dat zie ik ook niet zo zitten hoor, ik heb geen zin om dagelijks héén en terug meer dan 200 km af te leggen hoor.
bartje is offline  
Oud 23 januari 2003, 12:10   #4
datri
Gouverneur
 
Geregistreerd: 19 mei 2002
Locatie: vlaanderen
Berichten: 1.039
Stuur een bericht via Instant Messenger naar datri
Standaard

't is jaren geleden dat ik nog met de trein heb gereden, maar over hoeveel wagons eerste klasse hebben we het hier?
Misschien gewoon de verhoudingen eens aanpakken, en meer wagons tweede klasse gebruiken, of anders, meer treinen inleggen?
__________________
<marquee>vlaanderen doet belgië barsten en beven</marquee>
datri is offline  
Oud 23 januari 2003, 12:32   #5
alpina
Europees Commissaris
 
alpina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 januari 2003
Berichten: 7.292
Standaard

Ja ik weet ook wel dat het niet klopt dat iedereen in 2de klas op elkaar geperst zit terwijl eerste klas nog niet halfvol zit (ik kan er van meespreken als student), maar als je eerste klas afschaft zullen de mensen die daar zaten toch eens 2 keer gaan nadenken voor dat ze terug de trein gaan nemen. De mensen die in eerste klas gaan zitten doen dat toch om wat meer comfort te hebben en als dat comfort niet meer geboden kan worden zullen ze waarschijnlijk een andere oplossing moeten zoeken, misschien de auto.
alpina is offline  
Oud 23 januari 2003, 12:57   #6
Tjolder
Parlementslid
 
Tjolder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 oktober 2002
Locatie: West-Vlaanderen
Berichten: 1.521
Standaard

Je moet niet in tweede klasse zitten.
Als je iets meer geld uitgeeft zit je comfortabel in eerste klasse.

Misschien de prijs van eerste klasse een beetje verlagen zodat er meer in eerste klasse gaan zitten ?
__________________
Vlaanderen onze thuis. ...

Tjolder is offline  
Oud 23 januari 2003, 13:10   #7
DNB
Schepen
 
Geregistreerd: 20 november 2002
Berichten: 474
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tjolder
Je moet niet in tweede klasse zitten.
Als je iets meer geld uitgeeft zit je comfortabel in eerste klasse.

Misschien de prijs van eerste klasse een beetje verlagen zodat er meer in eerste klasse gaan zitten ?


U zegt dus:

1. Wie het zich kan permitteren heeft recht op comfortabel openbaar vervoer.

Maar u herstelt zich:

2. Zorg ervoor dat iedereen het zich kan permitteren door de prijzen van tweede klasse te verlagen.

Als we to the point gaan, wat is er dan mis met de prijzen zover te verlagen tot ze gelijk zijn aan die van tweede klasse? EN EERSTE KLASSE DUS AFGESCHAFT KAN WORDEN (en ja hoor, we komen weer bij het voorstel uit... dat u wel wil aanvechten, maar waar u het eigenlijk mee eens bent)
__________________
Vrij ben ik geboren
Solidair wil ik leven
Gelijk zal ik sterven
DNB is offline  
Oud 23 januari 2003, 13:22   #8
DNB
Schepen
 
Geregistreerd: 20 november 2002
Berichten: 474
Standaard

Alpina,

een kleine minderheid van mensen zou 2x nadenken voordat ze nog de trein zouden nemen.

maar: een heel deel mensen denkt nu al ... 3x na en beslist de trein niet te nemen, net omdat die overvol zit (in tweede klas, eerste klas kunnen ze zich niet permitteren).

Die 3x is een arbitrair getal, maar ze denken alleszins meer dan 2x na vooraleer ze beslissen NIET met de trein te gaan, want kunnen zich moeilijker een ander vervoermiddel permitteren dan de eerste-klas-reizigers.

Uw redenering kan ik alleen maar volgen vanuit een kapitalistisch standpunt: wie zich comfort kan permitteren, krijgt comfort. En erger nog: het openbaar vervoer, dat gesubsidieerd wordt (=socialistisch), moet mee instaan voor het bereiken van dat maximale comfort van de welgestelde burger!

Geef toe, het principe van eerste en tweede klas (zoals het nu is, nl. eerste klas overvol, met alle gevolgen van dien), lijkt verdacht veel op de Apartheid in Zuid-Afrika indertijd...
__________________
Vrij ben ik geboren
Solidair wil ik leven
Gelijk zal ik sterven
DNB is offline  
Oud 23 januari 2003, 13:31   #9
merel
Gouverneur
 
merel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 september 2002
Berichten: 1.037
Standaard

Weet je, ruim een jaar geleden hebben wij het met animo volgens mij stukken beter geformuleerd.
Wij streven naar de afschaffing van de tweede klas op de treinen.
En dit houdt niet in dat alles luxueus en zo moet zijn,
Maar dat de diensverlening en het comfort voor iedereen zo goed mogelijk moeten zijn, dat iedereen recht heeft op zitplaatsen, kortom dat iedereen op de best mogelijke wijze zijn bestemming moet kunnen bereiken, onafhankelijk van de grote van de portemonnee.
merel is offline  
Oud 23 januari 2003, 13:47   #10
S.
Minister
 
S.'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2002
Berichten: 3.790
Standaard

Het onderscheid tussen eerste en tweede klas, is trouwens enorm relatief.

Neem nu deze trein:


Iedereen die af en toe met de trein rijdt, zal het erover eens zijn dat de 1e klasse in de trein hierboven vaak minder mooi is dan de 2e klasse van de trein hieronder.

__________________
Voor eind juli 2001: Verschillende waarschuwingen over dreigende aanslagen.
Eind juli 2001: Hoogst mogelijke staat van alarm bij de CIA.
6 augustus 2001: Bush wordt gewaarschuwd over «voorbereidingen voor kapingen».
7 augustus 2001: Bush vertrekt naar zijn ranch in Texas voor een maandje vakantie.
S. is offline  
Oud 23 januari 2003, 13:50   #11
alpina
Europees Commissaris
 
alpina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 januari 2003
Berichten: 7.292
Standaard

Als de reizigers in tweede klasse zich moeilijker een ander voertuig kunnen permitteren dan gaan ze toch juist minder lang twijfelen om de trein te nemen? Ik kan u redenering toch niet zo goed volgen hoor. Het beste zou zijn dat men er gewoon zou voor zorgen dat de reizigers altijd genoeg plaats hebben, spits of geen spits, eerste klas of niet, en dat in het komfort dat ze zelf willen.
alpina is offline  
Oud 23 januari 2003, 14:29   #12
DNB
Schepen
 
Geregistreerd: 20 november 2002
Berichten: 474
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door alpina
Als de reizigers in tweede klasse zich moeilijker een ander voertuig kunnen permitteren dan gaan ze toch juist minder lang twijfelen om de trein te nemen? Ik kan u redenering toch niet zo goed volgen hoor. Het beste zou zijn dat men er gewoon zou voor zorgen dat de reizigers altijd genoeg plaats hebben, spits of geen spits, eerste klas of niet, en dat in het komfort dat ze zelf willen.
Afschaffing 1ste klas: (volgens uw redenering) meneer met de dikke portemonnee denkt een keer... twee keer... en zegt dan: och, dan neem ik maar een taxi, of: dan ga ik maar met de auto, of : dan kopen we maar een tweede auto.

Huidige situatie 2de klas reizigers, die afhaken: Ofwel willen ze geen trein nemen omdat ze er psychisch onder lijden, of omdat ze te oud zijn en het fysisch niet aankunnen enz. Die denken dan een eerste keer "Dzjuu, weer die trein" en worden al neerslachtig aan de gedachte alleen al, maar er is geen alternatief, denken een tweede keer "Had ik maar het geld om een auto te kopen, dan kon ik met de auto gaan, ook al komt me dat duurder uit", denken een derde keer "Ik hou het echt niet meer uit, die auto moet er maar komen, ook al moet ik morgen droog brood eten" en kopen een auto.

Ik weet het, ik heb het simplistisch en extreem voorgesteld, maar daar gaat het wel om: dat vandaag de dag al mensen afhaken, om diverse redenen, en dat die dat méér tegen hun zin doen (en er dus meer over hebben nagedacht) dan de 1ste klas reizigers die zouden afhaken bij afschaffing van 1ste klas.

Bovendien is het de bedoeling van een eventuele afschaffing wel dat iedereen kan zitten, en dat de huidige situatie van recht blijven staan niet meer zou voorkomen. Dus ook de 1ste klas reiziger zal zijn plaats blijven hebben.

Uiteraard kan het soms voorkomen dat de trein toch vol zit, en dat het toch gebeurt dat men moet rechtstaan, maar voor de meesten van de huidige 1ste klassers is dat echt geen probleem als ze niet bekrompen zijn. En wie wel degelijk een reden heeft om een zitplaats te moeten hebben, daar kan ook iets op gevonden worden:

* zieke en oude mensen: ik hoop dat hun zitten niet afhangt van de prijs en van het bestaan van eerste klas, maar van de hoffelijkheid van de medereiziger, die zijn plaats wel wil afstaan.
* mensen die op de trein willen werken: die zijn er ook, daar moeten we onze ogen niet voor dichthouden: als de vraag zich echt stelt (en dat kan ik me echt wel inbeelden), geef die dan de kans om een plaats te reserveren, tegen een hogere prijs: het wezenlijk verschil is hier dat er geen eerste klas bestaat, maar wel zgn eerste-klas-tickets. Welk het verschil is? Er zal geen sadistische toestand zijn van lege plaatsen enerzijds en overvolle wagons anderzijds.

Maar deze laatste oplossing moet een uitzondering zijn. Er moet in de eerste plaats iets aan gedaan worden om de "klassen" af te schaffen en ervoor gezorgd worden dat iedereen kan zitten.
__________________
Vrij ben ik geboren
Solidair wil ik leven
Gelijk zal ik sterven
DNB is offline  
Oud 23 januari 2003, 14:41   #13
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Dju toch, nu gaat het kleine Spiritclubje er nog voor zorgen dat de grote koning tussen zijn volk moet meesporen omdat de trein eersteklas wordt afgeschaft.
Of zou Stijf Stuntje hen dat in hun oortjes hebben geblazen?

Dat ze maar eens beginnen met ons station opnieuw te openen. Dan geraak ik misschien in maar dubbel zoveel tijd in Brussel als met de auto...
Knuppel is offline  
Oud 23 januari 2003, 14:59   #14
alpina
Europees Commissaris
 
alpina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 januari 2003
Berichten: 7.292
Standaard

Die laatste zit wel knuppel.
alpina is offline  
Oud 23 januari 2003, 15:01   #15
merel
Gouverneur
 
merel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 september 2002
Berichten: 1.037
Standaard

Citaat:
Dju toch, nu gaat het kleine Spiritclubje er nog voor zorgen dat de grote koning tussen zijn volk moet meesporen omdat de trein eersteklas wordt afgeschaft.
Of zou Stijf Stuntje hen dat in hun oortjes hebben geblazen?

Dat ze maar eens beginnen met ons station opnieuw te openen. Dan geraak ik misschien in maar dubbel zoveel tijd in Brussel als met de auto...
Ter verduidelijking, in de post staat dat spirit de eerste klas wil afschaffen.
Animo wilde de tweede klas afschaffen.

EERSTE KLAS OPENBAAR VERVOER VOOR IEDEREEN !!!
merel is offline  
Oud 23 januari 2003, 15:15   #16
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Spirit: partner van de SP-a
Animo: jongeren van de SP-a
Wat zegt de SP-a zelf?
Knuppel is offline  
Oud 23 januari 2003, 15:18   #17
merel
Gouverneur
 
merel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 september 2002
Berichten: 1.037
Standaard

Voor zover ik weet vonden ze ons idee niet slecht
En zeg nu eerlijk, wie kan daar een probleem mee hebben?
Tenzij men graag tegendraads doet of tenzij men een klassemaatschappij niet alleen een must, een onoverkommelijkheid vind, maar ze ook nog eens wil stimuleren misschien?
merel is offline  
Oud 23 januari 2003, 15:20   #18
DNB
Schepen
 
Geregistreerd: 20 november 2002
Berichten: 474
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door merel
Ter verduidelijking, in de post staat dat spirit de eerste klas wil afschaffen.
Animo wilde de tweede klas afschaffen.

EERSTE KLAS OPENBAAR VERVOER VOOR IEDEREEN !!!
Merel, wat is het verschil tussen afschaffing van eerste klas en afschaffing van tweede klas?

(PS Examens gedaan?)
__________________
Vrij ben ik geboren
Solidair wil ik leven
Gelijk zal ik sterven
DNB is offline  
Oud 23 januari 2003, 16:40   #19
merel
Gouverneur
 
merel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 september 2002
Berichten: 1.037
Standaard

Het comfortverschil?
We willen er op die manier de nadruk op leggen dat het voor iedereen zo kwalitatief mogelijk moet zijn. Dus we willen niet de beste klasses afschaffen, maar iedereen er van laten genieten.

(Neen, nog niet morgen nog eentje en volgende week donderdag ook nog eentje)
merel is offline  
Oud 23 januari 2003, 17:45   #20
DNB
Schepen
 
Geregistreerd: 20 november 2002
Berichten: 474
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door merel
Het comfortverschil?
We willen er op die manier de nadruk op leggen dat het voor iedereen zo kwalitatief mogelijk moet zijn. Dus we willen niet de beste klasses afschaffen, maar iedereen er van laten genieten.
Maar uiteindelijk komt dat allemaal op hetzelfde neer he. Er zal maar één klas zijn, en dan maakt het toch niet uit welke je wil dat afgeschaft is... Het is niet zo dat wanneer men het "afschaffing van eerste klas" noemt, dat alle huidige eerste-klas-wagons worden weggegooid, en het is anderzijds ook niet zo bij "afschaffing van tweede klas" dat de tweede-klas-wagons worden weggegooid, of dat het budget van de NMBS wordt vertienvoudigd voor zogenaamd allemaal eersteklaswagons. Het budget zou toch maar hetzelfde blijven, niet? (Allez, het kan verhoogd of verlaagd worden, maar dat heeft allemaal niks te maken met de benaming die men aan de afschaffing geeft.)

Maar het komt natuurlijk wel beter over als men zegt: 2de klas wordt afgeschaft, vanaf morgen is alles 1ste klas. (Hoewel er eigenlijk niks verandert).
Citaat:
(Neen, nog niet morgen nog eentje en volgende week donderdag ook nog eentje)
Veel succes!
__________________
Vrij ben ik geboren
Solidair wil ik leven
Gelijk zal ik sterven
DNB is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:53.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be