Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 3 maart 2011, 20:00   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard LDD : Digitale bouwaanvraag vermindert regelneverij niet

Tegen eind 2012 zouden burgers, architecten en bedrijven hun bouwaanvraag of melding digitaal moeten kunnen indienen. Dat is tenminste wat Vlaamse ministers Philippe Muyters (N-VA) en Geert Bourgeois (N-VA) donderdag bekend maakten op de bouwbeurs Batibouw. Vlaams volksvertegenwoordiger Ivan Sabbe juicht deze administratieve vereenvoudiging toe, maar wijst er op dat een digitale bouwaanvraag niks verandert aan de vergunningstermijnen en dat daarmee nog geen einde komt aan de regulitis.


Ivan Sabbe, Vlaams volksvertegenwoordiger: “De digitale bouwaanvraag heeft zeker tal van voordelen en zal de vergunningsprocedure vereenvoudigen. Eindelijk zet de Vlaamse Regering zijn voornemen van administratieve vereenvoudiging een beetje kracht bij. We hebben er alleszins lang genoeg op moeten wachten.”

Het systeem zal pas tegen eind 2012 over heel Vlaanderen geïmplementeerd worden.

Sabbe: “We moeten dus nog twee jaar wachten alvorens het internetloket voor digitale indiening van vergunningen operationeel zal zijn. Tegelijk verandert de digitale bouwaanvraag nog niks aan de vergunningstermijnen. Die zijn nog steeds te lang. In die optiek heb ik al meermaals gepleit voor het automatisch verstrekken van een vergunning als het college van burgemeester en schepenen binnen de vooropgestelde termijn geen beslissing neemt. De burger of ondernemer mag er in dat geval van uit gaan dat de vergunning stilzwijgend is aanvaard. Geen nieuws is dan dus goed nieuws.”

“De digitale bouwaanvraag is een stap in de goede richting, maar er is en blijft nog steeds te veel regelneverij in Vlaanderen”, besluit Sabbe.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 maart 2011, 11:18   #2
nihao
Minister
 
nihao's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 april 2009
Locatie: Gent
Berichten: 3.062
Standaard

Komt in aanmerking voor het idiootste voorstel van 2011.

Burger krijgt zijn weigering niet op tijd in de bus en begint dus al te bouwen.

Dikke financiële strop, met dank aan de heer Sabbe !
__________________
Dom zijn is duur,
en oliedom zijn olieduur.
nihao is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:11.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be