Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 5 maart 2011, 02:20   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard LDD: ‘Nu reeds debat topsportsubsidies starten!’

Op vragen van Vlaams volksvertegenwoordiger Ulla Werbrouck (LDD) antwoordde Minister Muyters dat het overleg inzake het verlenen van subsidies voor topsporters pas na 2012 zal opgestart worden.

Ulla Werbrouck, Vlaams volksvertegenwoordiger LDD: “Ten eerste wordt ondersteuning voor een topsporter nu verleent op basis van de zogenaamde topsporttakkenlijst. Hierdoor komen, op een aantal uitzonderingen na, enkele de sporten op de zogenaamde topsporttakkenlijst (waartoe o.a.. veldrijden niet behoort) in aanmerking voor ondersteuning door de Vlaamse overheid. Hierdoor vallen een heel aantal echte topsporters uit de boot.” Gisteren in de commissie Sport gaf minister Muyters aan dat de resultaten van de Olympische Spelen van 2012 afgewacht moeten worden alvorens te spreken over een verandering in het beleid. Ulla Werbrouck kan hier geen vrede mee nemen.

“Het is natuurlijk zo dat één jaar voor de Olympische Spelen men het beleid niet kan omgooien, bovendien sta ik ook achter het algemeen kader. Ik pleit er alleen voor om nu al de discussie op te starten en niet te wachten tot na de Olympische Spelen van 2012. Vooraleer we dan wijzigingen in het beleid doorgevoerd hebben is het 2014 en zijn we weer 2 jaar voor de volgende Olympische Spelen. Mijn grootste bekommernis is dat onze topsporters prestaties kunnen leveren en indien we nu reeds de discussie voeren, kunnen we eindelijk eens een stap voor zijn. Niet alles moet reeds tot in de puntjes vastliggen, maar we kunnen reeds starten met de algemene krijtlijnen uit te zetten, waarbij ik zal pleiten voor een meer prestatiegerelateerde subsidiering,” stelt Ulla Werbrouck.

Daarnaast verleent de overheid subsidies aan topsportevenementen. Hierbij valt op dat een aantal topsportevenementen deze subsidies in feite niet nodig hebben omdat ze zelfbedruipende organisaties zijn, bv. een veldrit Superprestige. Aan de andere kant constateren we echter dat er middelen nodig zijn om te voorzien in de medische begeleiding, vorming en training van jonge, talentvolle veldrijders. “Daarom ijver ik om de subsidies inzake dergelijke zelfbedruipende organisaties te verlagen en de vrijgekomen middelen aan te wenden waar ze wel broodnodig zijn. Maar door het huidige decretale kader kan dit op dit ogenblik niet,” besluit Ulla Werbrouck

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:12.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be