Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 14 mei 2011, 12:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard BUB : Wouter Beke heeft het afbraakplan voorbereid

Wouter Beke, de zoveelste verzoener/bemiddelaar/informateur sedert de verkiezingen van 13 juni 2007 heeft aan de Koning gevraagd uit zijn opdracht ontheven te worden. Het Staatshoofd houdt zijn antwoord in beraad. De taak van Beke was om een zoveelste staatshervorming voor te bereiden, wat veel zegt over de kwaliteit van de voorgaande. Op een korte persconferentie in Brussel (die, terloops gezegd, in een lamentabel Frans gehouden werd), stelde Beke de resultaten van zijn bemiddeling voor. Hoe dient zijn missie geëvalueerd te worden?


Volgens de « christen-democraat » (sic) vormt het resultaat van zijn opdracht een solide basis voor een « staatshervorming ». « De bouwstenen liggen er ». Maar wat gaat men dan opbouwen ? Wat is meer sarcastisch dan aan de Belgische bevolking de ontmanteling van het land (de nota’s van Elio Di Rupo, Bart De Wever en Johan Vande Lanotte bevatten meer dan 140 splitsingen !) als een bouwproject voor te stellen ? Nee, mijnheer Beke, het gaat hier niet om een bouw-, maar wel om een afbraakplan, al zal men nog niet zo snel tot de uitvoering ervan overgaan.

De nota die de Heer Beke in eigen naam geschreven heeft – de openbare middelen dienen opnieuw voor de zelfontplooiing van mislukte politici – zou 800 pagina’s bevatten. Een volledig overbodig werk, dat nochtans als verdienste heeft dat het eens te meer het totale bankroet van het Belgische federalisme bewijst. Verbazend is evenwel dat niet alleen de onderhandelingen achter gesloten deuren plaats vinden, maar dat ook de bevolking blijkbaar niet het recht heeft om kennis te nemen van deze nota, hoewel ze een visie van een deel van de openbare gezagsdragers over de toekomst van de Belgische staat bevat. In elk ander land zou men de bevolking al geraadpleegd hebben teneinde te weten of deze staatshervorming al dan niet wenselijk is. Voor wie neemt men de Belgische burger eigenlijk ?

Ondertussen blijft het pessimisme overheersen in de particratische kringen. Dat is natuurlijk geen verrassing, daar men het onverzoenbare niet kan verzoenen. Het is onmogelijk om BHV te splitsen zonder de rechten van de Franstalige minderheid in de Rand te respecteren of om de deelstaten te « responsabiliseren » (zijn ze vandaag dan niet « verantwoordelijk ” ? Wat een verschrikking !) en tegelijkertijd het principe dat geen enkele entiteit mag verarmen na te leven. Volgens Beke blijven er nog 10 weken (dus twee maanden) over om een communautair akkoord af te sluiten. We willen u evenwel geruststellen : het zal hen niet lukken om hun macaber werk te voltooien. Laten we niet vergeten dat de verstandhouding op persoonlijk vlak en tussen de partijen onderling erg verslechterd is naarmate de tijd vorderde. De PS wil een onderhandeling met negen partijen terwijl de N-VA een confederale onderhandeling verkiest : de kopman van elke taalgroep zou zijn partners moeten kiezen binnen de eigen taalgroep. Dat zou impliceren dat de PS de SP.A zou moeten loslaten, een partij die op haar beurt gelinkt is aan Groen ! En die partij is dan weer gebonden aan Ecolo. Resultaat : de verdwijning van de linkse partijen zou onaanvaardbaar zijn voor de Franstalige socialisten die niet in een centrum-rechtse regering willen stappen… Die keten van allianties doet denken aan de vooravond van de Eerste Wereldoorlog. Wij verkiezen natuurlijk een terugkeer naar het goede oude unitaire België, hetgeen evenwel niet meer kan zonder een – minstens intellectuele – revolutie.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 mei 2011, 19:49   #2
bgf324
Secretaris-Generaal VN
 
bgf324's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 december 2008
Locatie: Rijks-Vlaanderen
Berichten: 21.724
Standaard

Onze wekelijkse portie zever.
Belgicisme = afbraak!
bgf324 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 mei 2011, 22:24   #3
fonne
Secretaris-Generaal VN
 
fonne's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 mei 2009
Locatie: Antwaarpe
Berichten: 30.400
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Politics.be Bekijk bericht
Wij verkiezen natuurlijk een terugkeer naar het goede oude unitaire België, hetgeen evenwel niet meer kan zonder een – minstens intellectuele – revolutie.
Bedoelen ze misschien een "culturele revolutie". Alle Vlaamse intellectuelen afslachten om terug het goede unitaire België te bereiken waar het grootkapitaal samen met vakbonden en ziekenkassen rond de pot met Vlaams manna zitten en er zich rijkelijk van bedienen.
fonne is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:39.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be