Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 12 januari 2012, 11:00   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Kind en Gezin lanceert "Huizen van het Kind"

Kind en Gezin lanceert de website "Huizen van het Kind" De Huizen van het Kind bieden een antwoord op de veranderende behoeften van veel ouders, organisaties en lokale besturen. Ze brengen het bestaande aanbod samen op een centrale plek in de buurt. Zo vinden ouders makkelijker hun weg.

Eind 2010 presenteerden Kind en Gezin, minister Vandeurzen, Kind en Preventie, Thuishulp, Domus Medica en de Dienst Jeugdgezondheidszorg van de K.U. Leuven de nota ‘Krijtlijnen voor de uitbouw van een versterkte preventieve gezinsondersteuning’. In deze nota werden Huizen van het Kind naar voor geschoven als een van de belangrijkste speerpunten om de preventieve gezinsondersteuning verder uit te bouwen (waarin de huidige consultatiebureaus geïntegreerd zullen worden).

Mede op basis van deze nota werden eind 2011 drie pilootprojecten opgestart in Oostende, Boom en Genk . Deze pilootprojecten hebben onder meer tot doel uit te zoeken hoe de Huizen van het Kind vorm kunnen krijgen in die regio’s, telkens afhankelijk van de diverse lokale realiteit.

Verschillende partners hebben deze ontwikkeling niet afgewacht en namen reeds het initiatief om lokaal een Huis van het Kind uit te bouwen. Anderen hebben de ambitie om dit binnenkort te realiseren. Kind en Gezin wil deze evolutie ten volle ondersteunen.

Website

Kind en Gezin wil de Huizen van het Kind samen met zijn partners, stap voor stap opbouwen. Om van elkaar te leren, informatie uit te wisselen en in dialoog te gaan, lanceren we vandaag de website Huizen van het Kind. We willen deze website gebruiken als aanzet om de dialoog intensiever te gaan voeren, uiteraard niet enkel online.

Stap voor stap naar een decreet
Ondertussen werd er ook werk gemaakt van een concepttekst. Op basis hiervan willen Vlaams minister van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin Vandeurzen en Kind en Gezin een consultatieronde opzetten met de partners. Deze consultatieronde moet uitmonden in een gedragen decreet op de preventieve gezinsondersteuning waarvan de Huizen van het Kind een belangrijk speerpunt zijn. Deze concepttekst is terug te vinden op www.huizenvanhetkind.be.
De consultatieronde zal afhankelijk van de partners gediversifieerd verlopen.


Info voor de pers:
Leen Du Bois - woordvoerder

twitter @wvkg


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2012, 11:14   #2
Cynara Cardunculus
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
Standaard

Kan iemand dit in het Nederlands vertalen aub?

Ik begrijp enkel dat ze "iets" gaan benoemen om "iets anders" te gaan vertellen?
Cynara Cardunculus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2012, 11:31   #3
roger verhiest
Eur. Commissievoorzitter
 
roger verhiest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
Standaard

persoonlijk meen ik uit deze typische "commitardtekst" op te maken dat men vlug alle "huizen van het kind" privé plaatselijke initiatieven onder een "kind en gezin" paraplu wil brengen.
__________________


Tempo toleras
sed vero aperas
roger verhiest is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2012, 12:30   #4
Cynara Cardunculus
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
Standaard

Ik ben allergisch aan zulke totaal nietszeggende "commitardteksten".
Cynara Cardunculus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2012, 13:01   #5
eno2
Banneling
 
 
Geregistreerd: 4 juni 2004
Locatie: onder mijn wijnstok en vijgenboom
Berichten: 78.216
Standaard

Op het linkje drukken geeft een klaar en duidelijk antwoord.

Waarschijnlijk is de draak van de tekst bedoeld om de armen en de arme kinderen op afstand te houden?
eno2 is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:30.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be