Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 23 januari 2012, 10:41   #1
matthias999
Minister
 
matthias999's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2011
Locatie: Republiek Vlaanderen
Berichten: 3.102
Standaard Staatshervorming zal nog maanden duren.

http://destandaard.be/artikel/detail...kelid=4P3L7DLD

Citaat:
BRUSSEL - Zelfs over de datum waarop de staatshervorming in werking treedt, bestaat nog geen duidelijkheid.
Van onze redacteur

De Vlaamse regering is de voorbije weken in snelheid gepakt over de staatshervorming. De ongerustheid sloeg toe bij de burgers toen onheilspellende berichten opdoken over de toekomst van de fiscale aftrek voor hypothecaire leningen na de overheveling naar de gewesten. De Vlaamse regering heeft iedereen intussen zo goed als mogelijk gerustgesteld, maar een herhaling van de heisa rond een ander thema is niet uitgesloten.

Vlaams minister-president Kris Peeters (CD&V) vroeg gisteren in het VRT-programma De Zevende Dag om overleg te plegen met de deelstaten over de uitvoering van de staatshervorming. Peeters vroeg dat overleg om nieuwe incidenten te vermijden: 'Het is heel belangrijk dat de premier aan de deelstaten duidelijk maakt hoe de staatshervorming uitgevoerd gaat worden'.
Het kabinet van de premier reageerde aanvankelijk verbaasd omdat er nog pas vrijdag een overleg was geweest met de ministers-presidenten van de regio's. Maar het punt van Peeters was dat hij formeel overleg wilde, geen informele vergadering zoals die van vrijdag. Over formeel overleg kan hij communiceren met de pers en zo onduidelijkheden uit de wereld houden.

Premier Di Rupo heeft dat overleg toegezegd, maar hoe dan ook zal een aantal zaken in de transitieperiode onduidelijk blijven. Het federale onderzoek van de gevolgen van de staatshervorming voor personeel, gebouwen en financiën van de administratie is nog niet klaar. De Vlaamse administratie zelf is evenmin klaar met haar evaluatie van de impact van de staatshervorming.

'De technische voorbereidingen van de overdracht van bevoegdheden en de financieringswet zullen nog een pak overleg vergen', zegt staatssecretaris voor Institutionele Zaken Servais Verherstraeten.

'In die zin ben ik het er volledig mee eens dat minister-president Peeters meer overleg vraagt. We moeten nog duidelijkheid krijgen over wat de staatshervorming zal betekenen op organisatorisch, juridisch-technisch en financieel vlak.'

Voorlopig is alleen voor de splitsing van de kieskring BHV een datum vastgelegd. De splitsing moet voor de zomervakantie een feit zijn. Voor de rest zal nog vele maanden geduld nodig zijn. 'Pas als we precies weten waar we staan, kunnen we een datum vastleggen', zegt Verherstraeten.
Wie pleitte er nu weer voor een snelle uitvoering van de staatshervorming?? Juist Di Rupo, maar zoals het er nu naar uit ziet zal een staatshervorming nog niet voor Sint Juttemis zijn. Er is nog niet eens overleg gepleegd, deze regering doet het toch uitstekend!! Alweer een record staatshervormingen uitstellen in de maak??

Er is toch één enkel lichtpuntje: Bhv zou voor de zomervakantie gesplitst moeten zijn. Of onze grote staatsmannen deze deadline halen staat natuurlijk nog helemaal niet vast.

De ene zegt "We moeten nog overleggen" de andere zegt "Maar we hebben net overlegd!"

Conclusie: Cirus Di Rupo komt in volle gang!!

Laatst gewijzigd door matthias999 : 23 januari 2012 om 10:44.
matthias999 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 januari 2012, 10:52   #2
schietboog
Minister
 
schietboog's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 juli 2008
Berichten: 3.009
Standaard

De woorden "onverwijld", "politieke moed" en "vijf minuten" schieten me weer door het hoofd.
schietboog is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 januari 2012, 11:17   #3
omaplop
Minister-President
 
omaplop's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 september 2003
Locatie: Ardennen
Berichten: 5.579
Standaard

Di Rupo en handlangers hebben toch van bij het begin gezegd dat dat jaren kon duren!!!

Ze zijn dus consequent.

Enkel BHV zal rap gaan he, want dan is de poen voor Brussel binnen en de diefstal van Vlaamse grond geregulariseerd!
omaplop is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:36.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be