Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 27 januari 2012, 14:18   #1
knip
Gouverneur
 
knip's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 september 2011
Berichten: 1.112
Standaard 'Crombez zou beter vennootschapsfraude in eigen rangen aanpakken'

Fraudeurs die de fraude moeten aanpakken. Ze zullen er wel voor zorgen dat de fraude in hun eigen rangen gewoon kan doorgaan.


http://www.knack.be/opinie/columns/j...0035685234.htm

Hoe kan je nu verwachten van mensen dat ze eerlijk en correct hun belastingen betalen, geen constructies opzetten om belastingen te ontwijken, als hun eigen bestuurders niet de politieke kiesheid hebben om zelf neen te zeggen aan dergelijke fiscale spitstechnologie?


John Crombez © Belga
Deze week mocht de nieuwe staatssecretaris voor fraudebestrijding John Crombez de goedgekeurde regeringsplannen voor fraudebestrijding in de media komen uiteen zetten. Prioritair gaat hij de managementvennootschappen aanpakken, zo wist hij te vertellen.

Midden januari werd staatssecretaris John Crombez al uitgebreid aan het woord gelaten in Terzake en dit naar aanleiding van een reportage met een controleur van belastingen die in geuren en kleuren weergaf hoe die zwaar werkende - bij voorkeur Vlaamse - man of vrouw die vermaledijde weg naar die zware belastingsdruk keer op keer juist wist te vermijden.

Al leuk en wel John, dacht ik zo, maar zou het niet eerst tijd worden om in eigen rangen eens ferm te gaan kuisen. In het recht is er een adagium dat juristen graag gebruiken. Het is een uitspraak van een of andere Britse Lord, maar ze geeft in weinig woorden weer waarvoor het recht eigenlijk zou moeten staan : “Justice should not only been done, but also seen to be done.”

En zo geldt dat ook in de politiek. Hoe kan je nu verwachten van mensen dat ze eerlijk en correct hun belastingen betalen, geen constructies opzetten om belastingen te ontwijken, als hun eigen bestuurders niet de politieke kiesheid hebben om zelf neen te zeggen aan dergelijke fiscale spitstechnologie?

En zo belandde ik uiteindelijk bij de commanditaire vennootschap JVL, voorheen gevestigd in Oostende, maar recent overgeheveld naar een kantoorgebouw in Brugge en die recent van naam is veranderd. Deze managementvennootschap werd eind 2007 opgericht en heeft als oprichters een zekere Johan Vande Lanotte uit Oostende en zijn dochter. Op 05 december 2011, een dag voordat Johan Vande Lanotte zijn eed als minister in de regering Di Rupo I aflegde nam hij ontslag als zaakvoerder van deze vennootschap. Voor zover we weten is hij nog steeds voor 99% eigenaar van de aandelen van deze vennootschap. Wat Johan Vande Lanotte aan moet met zo een vennootschap is eigenlijk zijn privézaak, maar dat geldt dus ook voor die vele anderen die een managementvennootschap bezitten, niet waar John ?

Hoe geloofwaardig ben je als politieke partij als je eigen (ex)mandatarissen, zoals Luc Vandenbossche, Chokri Mahasinne, Norbert De Batselier, Johan Vande Lanotte, … grossieren in managementvennootschappen. Hoe geloofwaardig ben je als staatssecretaris voor fraudebestrijding, als je eigen politieke peetvader, er een fiscaal voordelige vennootschap op na houdt …

Ik zou zeggen, beste John, veeg eerst voor eigen deur, reinig de eigen augiasstal, en dan zal ik je veel succes wensen en steunen in je strijd tegen de fiscale fraude !
knip is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2012, 14:51   #2
Amon_Re
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Amon_Re's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 19.121
Standaard

Zit waarheid in.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen Bekijk bericht
politiek België lijkt meer op een inktvis met veel grabbelende armen in de staatskas en inkt spuitend omdat niemand het zou zien.
Stephen F. Roberts: "...I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Amon_Re is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2012, 15:50   #3
Zwijgt
Partijlid
 
Zwijgt's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 januari 2012
Locatie: Gent
Berichten: 253
Standaard

Terwijl JMDD met de nv Vida-Si (waar hij voorzitter RvB is) van is zelf al vier keer door de RSZ is gedagvaard voor de arbeidsrechtbank in Brugge (09/06/1997, 13/10/2004, 13/04/2005 en 16/01/2008)... Tja, eigen deur...
Zwijgt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2012, 16:34   #4
Vigilante VL
Banneling
 
 
Geregistreerd: 25 april 2010
Locatie: 50°52′42″N, 4°21′19″E
Berichten: 2.075
Standaard

Dat Crombez-ventje begint me al aardig te irriteren, ondanks het feit dat ik 'm nog maar een paar maanden 'ken'. Het is weer ene van het type dat het warm water gaat heruitvinden, zoals het Zilveren Fonske of die pedante, nepotistische schoft Van der Maelen.
Vigilante VL is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2012, 17:29   #5
Conscience
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 5 oktober 2006
Locatie: Istanbul & Flanders
Berichten: 2.966
Standaard

Een typische 'fraudestructuur' is het verplaatsen van de domicilie naar Monaco door sporters die een salaris per jaar hebben waarvoor een ander een gans leven moet werken.

Ik ga ervan uit dat Henin (voor het niet verjaarde gedeelte), Boonen (idem), Gilbert (voor alles) en Clijsters (onwettig akkoord met de fiscus waardoor zij MINDER belastingen moet betalen dan de gewone burger) alvast op zijn lijstje staan van structuren die niet enkel belastingontwijking inhouden, maar ook het bevorderen van belastingontduiking - een doorlichting van hun bankrekeningen zal aan het licht brengen dat zij dienden/dienen als doorgeefluik van bedrijfskosten naar anonieme rekeningen in Liechtenstein en dergelijke.
Conscience is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:56.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be