![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Minister-President
|
![]() De sociale verkiezingen veroorzaken geen noemenswaardige verschuivingen, dit kunnen we zeggen na 80 procent van de stemmen geteld te hebben. Het meest opvallend is dat er veel meer werknemers zijn gaan stemmen bij deze sociale verkiezingen. Staatssecretaris van welzijn op het werk Kathleen Van Brempt vindt dit een bijzonder goede zaak voor de sociale democratie in de bedrijven.
Het ACV blijft de grootste vakbond, maar zo terrein verliezen in de non-profict sector. Deze cijfers zijn wel te relativeren want in de non-profit sector zijn nog maar 70 procent van de stemmen geteld en het algemeen resultaat van de gezondheidssector is een status-quo voor het ACV. Exacte cijfers zullen we u later op de avond voorschotelen.
__________________
christelijke humanist en centrum-democraat |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Minister-President
|
![]() Artikel op politics.be
Brussel Zoals beloofd geven we u een overzicht van de cijfers per regio en per sector. Het algemeen beeld is dat het ACV stemmen wint, maar geen zetels wint. Het ABVV wint en een aantal zetels wint. Zowel in het comité voor preventie en bescherming op het werk als in de ondernemingsraad. Resultaten voor Comité van Preventie en Bescherming op het werk: ACV stijgt van 53.2 naar 53.7%, ABVV daalt van 37.6 naar 36.5%, het ACLVB stijgt licht van 9.2 naar 9.8%. Resultaten van de Ondernemingsraad: Het ACV stijgt van 52 naar 52.5%, het ABVV daalt van 36.9 naar 35.7%, het ACLVB stijgt licht van 8.9 naar 9.2%. Resultaten per sector bekeken: In de privé-sector stijgt het ACV zowel qua zetels als qua stemmen. De rode vakbond ABVV levert stemmen en zetels in. In de privé-sector handhaven de liberalen zich in de ondernemingsraad en stijgen ze lichtjes in het comité voor bescherming en preventie op het werk. In de dienstverlenende sector daalt het ACV zowel qua zetels als qua stemmen. En komen ze op een resultaat van 75.3%. Het ABVV en het ACLVB groeien beiden. Het ACLVB blijft wel onder de 5 procent. Vlaanderen: Het ACV stijgt lichtjes in stemmen voor de ondernemingsraad en het comité, maar verloor wel zitjes in beide organen. Voor het comité van 64.8 naar 62.4% en voor de raad van 64.4 naar 62.2%. Het ABVV heeft minder stemmen, maar haalt meer zetels. En komt terecht op 29.2%. Brussel: Het ACV/CSC wint zowel in zetels als in stemmen. Het ABVV/FGTB verliest in zetels en in stemmen. Het ACLVB/CGSLB blijft status quo. Wallonië: Een vooruitgang voor het CSC en een achteruitgang voor het FGTB. Een stijging voor het CGSLB. (Thomas Heynderickx) Bron(nen): Gazet van Antwerpen Media Services (http://www.mediaservices.be/)
__________________
christelijke humanist en centrum-democraat |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Banneling
Geregistreerd: 15 mei 2003
Berichten: 7.917
|
![]() Resultaten sociale verkiezingen per onderneming
Het ACV wint de sociale verkiezingen van 2004. De meer dan 63.000 ACV-kandidaten hebben het uitstekend gedaan. Je kan op deze pagina de resultaten terugvinden per onderneming. Deze gegevens zijn afkomstig uit de databanken van het ACV en bevatten zowel uitslagen van het ministerie als ACV-gegevens. Op dit moment verschaffen deze gegevens waarschijnlijk het meest complete overzicht dat beschikbaar is. De uitslagen zijn gegroepeerd per ACV-verbond (je weet niet in welk ACV-verbond je bedrijf ligt: zoek het op op basis van de postcode van je bedrijf). Deze resultaten zijn opgeslagen als pdf-files (voor het lezen van pdf-files: Acrobat-reader (pdfs) downloaden). Als je zo een pdf-bestand geopend hebt, kan het bestand doorzoeken op zoek naar je bedrijf. Zodra het bestand geopend op je scherm staat, druk je op je klavier tegelijkertijd de Control-toets (Ctrl) en de letter f in. Er opent zich dan een zoekschermpje waar je (een deel van) de naam van je bedrijf of een ander opzoekcriterium (postcode, stuk van de naam van de straat,...) kan intypen. Kik daarna op "Find" en het pdf-bestand wordt doorzocht. |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Banneling
Geregistreerd: 22 maart 2004
Berichten: 3.520
|
![]() Wat me wel is opgevallen in mijn vriendenkring is dat zowel waar ik werk als bij anderen er papieren rondgingen waarop stond dat de stemming verplicht zou zijn. En daarbij kwam dat in de nieuwsberichten na de verkiezingen herhaaldelijk op het feit werd gewezen dat de opkomst zo hoog lag. Ik vraag me af wat de relatie tussen deze twee constateringen is. En als er een is het waarom. Iemand enig idee ?
|
![]() |
![]() |