Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 1 april 2012, 12:50   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard WWF: Earth Hour is hét moment om over te stappen naar groene energie

In de nacht van 31 maart op 1 april doven 6500 steden in 150 landen hun lichten voor Earth Hour van WWF, de grootste actie voor het klimaat ter wereld. Met deze actie tonen wereldwijd bijna twee miljard mensen hun bezorgdheid voor de klimaatverandering en hun wil om actie te ondernemen in hun dagelijks leven. In België roept WWF concreet iedereen op om over te schakelen naar groene energie. Mensen kunnen zich daarvoor tot 15 april inschrijven op www.wwf.be/earthhour.

Earth Hour is de jaarlijkse internationale campagne van WWF tegen de klimaatverandering. Tijdens deze symbolische actie geven bijna 2 miljard mensen in 150 landen en meer dan 6500 steden te kennen dat ze bezorgd zijn en dat ze bovendien bereid zijn om meer te doen. De wereld zoals we die kennen is in gevaar. Mensen beseffen dat ze nu moeten handelen, als we dramatische gevolgen van de klimaatverandering willen voorkomen.

Stap over naar groene energie met Earth Hour

Energieproductie zorgt wereldwijd voor niet minder dan 40% van de CO2 emissies die verantwoordelijk zijn voor klimaatverandering. Naast besparen van energie is de overschakeling naar groene of hernieuwbare energie dus cruciaal in het terugdringen van die CO2 uitstoot. Volgens het energierapport van WWF is het mogelijk om tegen 2050 onze energie volledig te betrekken uit hernieuwbare bronnen.

Earth Hour is de gelegenheid om over te stappen naar groene energie. WWF selecteerde drie leveranciers van groene energie in België nl. Eneco, Belpower en Lampiris. Zij doen voor Earth Hour een speciaal aanbod naar iedereen die zich inschrijft. Nog tot 15 april kan dat op www.wwf.be/earthhour. Deelnemers zetten daarmee een betekenisvolle stap naar een betere toekomst en ze profiteren bovendien van een gunstig aanbod. Stel dus de toekomst van uw kinderen veilig: schakel nu over naar groene energie.

België is helemaal mee met Earth Hour

In België hebben heel wat bekende monumenten de lichten gedoofd voor Earth Hour: in Brussel, het stadhuis en de Grote Markt, de Reyers-toren, de basiliek van Koekelberg. In Gent doofde het licht van meer dan 90 monumenten, waaronder de drie Gentse torens, In Antwerpen werden een 20-tal belangrijke monumenten in het donker gezet, in Hasselt ging de hele stedelijke verlichting uit, In Brugge o.m. het Belfort enz. Tweehonderd gemeenten schakelden hun openbare verlichting uit en hun klemtoonverlichting (openbare gebouwen, kerken, gemeentehuis, monumenten), ze riepen ook de bevolking op om mee te doen via de gemeentelijke communicatiekanalen.

Vorig jaar werden ook grote stukken van de autosnelwegen in Vlaanderen en Wallonië gedoofd ter gelegenheid van Earth Hour. Ondertussen werden de lichten op onze meeste autosnelwegen permanent gedoofd, waardoor dat verschil in verbruik nu niet mee in de totale besparing zit. WWF is in ieder geval blij met de energiebesparing die gerealiseerd wordt door het permanent doven van de snelwegverlichting.

Earth Hour levert nieuw record af

Over heel de wereld namen 6500 steden in 150 landen deel aan Earth Hour. Dat is een record. Earth Hour startte zaterdagochtend in Samoa en zal eindigen zondagochtend in de Cook Islands. Naar verwacht zullen weer ongeveer 2 miljard mensen mee doen en doven duizenden bekende monumenten over de hele wereld hun lichten.

Hoop en samenwerking

Earth Hour is een mondiale actie vol hoop. De hoop dat de strijd tegen klimaatverandering kan gewonnen worden door over heel de wereld ons gedrag aan te passen en samen stappen te zetten naar een duurzamere toekomst.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 13:02   #2
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Dat doven van lichten op zich was natuurlijk geen verspilling, maar erna moest men die terug aansteken. Iedereen die terug tesamen het licht aanstak was een immense verspilling. Een uurtje vroeger naar bed was wél gunstig geweest.
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 13:20   #3
Johan Bollen
Secretaris-Generaal VN
 
Johan Bollen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
Dat doven van lichten op zich was natuurlijk geen verspilling, maar erna moest men die terug aansteken. Iedereen die terug tesamen het licht aanstak was een immense verspilling. Een uurtje vroeger naar bed was wél gunstig geweest.
Heb je daar een link van?
Johan Bollen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 april 2012, 17:02   #4
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard

De hogere en betere middenklassen hebben toch al hun duit in het zakje gedaan met zonnepanelen aan te kopen?

Het is eigenlijk hoogtijd dat ook de lagere klassen eens wat moeite doen... bv door de minimum-energie te verlagen o.a.
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme!
Raven is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 april 2012, 18:05   #5
zonbron
Secretaris-Generaal VN
 
zonbron's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 december 2010
Berichten: 36.784
Standaard

Earth Hour, het ideaal moment om de middeleeuwen te herdenken en Noord-Koreaanse toestanden te beleven.

Video Ezra Levant & Marc Morano: Screw Earth Hour!


Beter, vier het HAH- feest, het Human Achievement Hour.

Citaat:
Human Achievement Hour (HAH) is a celebration of individual freedom and appreciation of the achievements and innovations that people have used to improve their lives throughout history. To celebrate Human Achievement Hour, participants need only to spend the hour from 8:30 pm to 9:30 pm on March 31 enjoying the benefits of capitalism and human innovation: Gather with friends in the warmth of a heated home, watch television, take a hot shower, drink a beer, call a loved one on the phone, or listen to music.

You can also utilize one of man’s greatest achievements, the Internet, to join CEI’s in-house party, which will live stream right here at CEI.org beginning at 8:00 pm EST. You can use the chat function to tell us how you are celebrating human achievement in your neighborhood.




Bron : Human Enterprise Institute - Human Achievement Hour 2012
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Salah Bekijk bericht
Het zal weer het gekende Zonbron momentje zijn.
HIER

Laatst gewijzigd door zonbron : 3 april 2012 om 18:20.
zonbron is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 april 2012, 22:32   #6
morte-vivante
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
morte-vivante's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 december 2010
Berichten: 10.112
Standaard

beste zonbron, je mag eens opzoeken waarvoor het CEI nu echt staat, en welke belangen daar achter zitten

hier is een mooi startpunt: http://sourcewatch.org/index.php?tit...rise_Institute
__________________
Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety. - Ben Franklin
“Climate change will manifest as a series of disasters viewed through phones with footage that gets closer and closer to where you live until you're the one filming it.”
morte-vivante is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 april 2012, 22:57   #7
RodeLantaarn
Minister
 
RodeLantaarn's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 juni 2008
Berichten: 3.482
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door zonbron Bekijk bericht
Earth Hour, het ideaal moment om de middeleeuwen te herdenken en Noord-Koreaanse toestanden te beleven.

Video Ezra Levant & Marc Morano: Screw Earth Hour!


Beter, vier het HAH- feest, het Human Achievement Hour.







Bron : Human Enterprise Institute - Human Achievement Hour 2012
Origineel. Hetzelfde recept dat al 30 jaar wordt verafgood.
__________________
Wij vinden jou een lul, Bart
RodeLantaarn is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 april 2012, 23:03   #8
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen Bekijk bericht
Heb je daar een link van?
Ik vind dit:
http://www.3news.co.nz/Power-usage-r...4/Default.aspx
en dit: http://en.wikipedia.org/wiki/Earth_Hour#Criticism
Logisch ook: een electrisch apparaat gebruikt veel meer stroom bij 't opstarten dan bij continu functioneren.

Laatst gewijzigd door filosoof : 3 april 2012 om 23:08.
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 april 2012, 13:44   #9
zonbron
Secretaris-Generaal VN
 
zonbron's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 december 2010
Berichten: 36.784
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door morte-vivante Bekijk bericht
beste zonbron, je mag eens opzoeken waarvoor het CEI nu echt staat, en welke belangen daar achter zitten

hier is een mooi startpunt: http://sourcewatch.org/index.php?tit...rise_Institute
Ik heb Uw raad opgevolgd en hier volgt het resultaat...

CEI - Home
Call for Applications for Residencies at the Rockefeller Foundation Bellagio




En welke belangen zitten er achter het WWF dacht U ?
Citaat:


Founder(s)

Prince Bernhard of Lippe-Biesterfeld
Julian Huxley [1]
Max Nicholson
Peter Scott
Guy Mountfort
Godfrey A. Rockefeller [2]
Type Charitable trust
Founded April 29, 1961
(First office opened in September, 1961 in Morges, Switzerland)
Location Gland, Switzerland
Key people HRH The Duke of Edinburgh
(President Emeritus)
Yolanda Kakabadse
(President)
James Leape
(Director General)
Area served Worldwide
Focus Environmentalism, Conservation, Ecology
Method Lobbying, research, consultancy
Revenue €525 million (2010
) [3]
Motto For a Living Planet
Website wwf.org
panda.org
Dezelfde jongens dus. Lobby, think tanks, BIG BUSINESS.

Zo zie je maar dat de drijvende kracht achter het ecofascisme, de CO2 onzin... en aan de andere kant een deel van het klimaatsceptiscisme dezelfde coorporaties zijn. (Verdeel en heers/paradigma)

Een pot nat dus.

WWF en CEI kunnen voor mijn part de boom in, maar ik persoonlijk zal mijn verlichting noch andere elektrische toestanden NIET uitschakelen vanwege deze zinloze campagne. Tevens ben ik tegen de desindustrialisatie en het verplaatsen van bedrijven naar bvb. China, terwijl de Westerse economie zich te pletter stort.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Salah Bekijk bericht
Het zal weer het gekende Zonbron momentje zijn.
HIER
zonbron is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:22.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be