Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 4 april 2012, 15:00   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Jong N-VA: Ongenoegen blijft na open kernvergadering omtrent alcoholverbod in Brugge

Op maandagavond 2 april vond het overleg plaats tussen de stadsdiensten en de jongeren van de jeugdraad omtrent het komend alcoholverbod. Ook Jong N-VA Brugge was hierop aanwezig en we vinden het fantastisch dat jongeren een forum krijgen om hun mening te uiten, wat ze met groot enthousiasme ook hebben uitgevoerd. Toch neemt dit niet weg dat het te betreuren valt dat dit overleg plaatsvond na de beslissende stemming in de gemeenteraad. De gemeenteraadsleden hebben dus niet de kans gekregen om het advies van de jeugdraad in overweging te nemen. Ook betreuren we dat burgemeester Moenaert en de schepen van Jeugd Matthys niet aanwezig waren op het overleg om hun beslissing toe te lichten en te verdedigen. Het beleid moet in dialoog durven gaan met de jeugd.

Jong N-VA en N-VA Brugge hadden reeds aangekaart voor de start van de gemeenteraad in maart dat we niet akkoord waren met deze maatregelen vermits iedereen vroeg of laat de nadelen van deze maatregel zou kunnen voelen en het geen goede manier is om de reële problemen in de uitgaansbuurten in Brugge aan te pakken. Ook was overleg met de jeugdraad noodzakelijk. Raadslid Ann Minne-Soete voegde de daad bij het woord tijdens de gemeenteraad en de N-VA was de enige partij die het reglement niet heeft goedgekeurd.

Jong N-VA gaat nog steeds niet akkoord met de nieuwe regelgeving, vermits iedereen vroeg of laat de nadelen van deze maatregel kan voelen en deze aanpak niet de juiste is om de reële problemen in het Brugse uitgangsleven aan te pakken.

Uit deze bijzonder interessante vergadering kunnen we opmaken dat veel jongeren inderdaad bezwaren hebben tegen deze maatregel die hen ten onrechte kan viseren. Bovendien is het duidelijk dat alle pogingen om Brugge te profileren als studentenstad zullen falen gezien de mogelijke willekeur en onduidelijkheid van de gestemde reglementering. Jongeren voelen zich onzeker over wat nu kan en niet kan. Het verbod geldt enkel op bepaalde momenten en in bepaalde straten en kan toch onmogelijk duidelijk worden overgebracht aan menig bezoeker van de Brugse binnenstad. We hebben het niet alleen over de toeristen maar ook de bezoekers uit andere gemeenten en steden.

Uit de vergadering bleek ook dat er enkel maar opgetreden zal worden als bepaalde jongeren daadwerkelijk voor overlast zorgen. Het reglement laat interpretatie toe en toont heel wat hiaten. Jongeren zijn inventief. Wat mag er nu eigenlijk wel en wat niet? Zo geldt het verbod enkel op bepaalde momenten en in bepaalde straten. Dat zal tot betwistingen leiden. We blijven deze maatregel in vraag stellen omdat ze 'onschuldigen' viseert en feitelijk een doekje voor het bloeden is.

Bovenal wordt het echte probleem niet aangepakt, met name de bestraffing van de vechtersbazen en amokmakers. Jong N-VA wil dat de ware onruststokers worden geïdentificeerd en intensief worden opgevolgd, waarna zij gerechtelijk kunnen worden vervolgd.

De politie kan en moet optreden met de bestaande middelen: verbaliseren van ordeverstoring, sluikstorten, bezit van verdovende middelen en indien nodig een administratieve aanhouding.

Het is evident dat het stadsbestuur in overleg met de politie de nodige ondersteuning moet verlenen opdat kordaat optreden mogelijk wordt. Daarbij moet bijzondere aandacht en controle gaan naar de exploitatie van nachtwinkels en naar cafés die de amokmakers blijven alcohol schenken. Overtreders zouden ook een drugstest kunnen ondergaan met een speekselproef om zo een beter zicht te krijgen op de link tussen agressie en het gebruik van drugs.

Jong N-VA ziet een gerichte aanpak van de problemen als de oplossing voor een beter uitgaansklimaat voor de jongeren én de omwonenden. We roepen de jeugdraad op om in dialoog te gaan met de burgemeester en de schepen van Jeugd. Onze jongerenpartij zal ook de jeugdraad steunen indien er acties ondernomen worden tegen deze maatregel.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 april 2012, 15:33   #2
Txiki
Secretaris-Generaal VN
 
Txiki's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 september 2007
Locatie: Killucan
Berichten: 57.743
Standaard

Wat is concreet de maatregel?
__________________
I have a total irreverence for anything connected with society except that which makes the roads safer, the beer stronger, the food cheaper and the old men and old women warmer in the winter and happier in the summer.
Txiki is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 april 2012, 16:55   #3
benglorieux
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 5 april 2012
Berichten: 1
Standaard Re:

Een verbod op het drinken van alcohol op bepaalde plaatsen (uitgaansbuurten) op bepaalde momenten (van 23u tot 08u, van donderdag tot zondag) in Brugge.
benglorieux is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 april 2012, 17:15   #4
Cynara Cardunculus
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
Standaard

Wat een ridicule maatregel in zo'n toeristische stad.
Een aantal jaren geleden moest ik met een internationale groep een week vergaderen in Brugge. Wij vonden 's avonds bijna niks om iets te gaan drinken.
Cynara Cardunculus is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:14.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be