![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Minister-President
Geregistreerd: 23 februari 2012
Berichten: 5.725
|
![]() Een vooraanstaand rechts politicus in Frankrijk beschuldigt allochtonen ervan hun blanke wijkbewoners te discrimineren.
‘Blanke bewoners van de Franse banlieues voelen zich steeds minder thuis in hun wijk. Ze worden met de nek aangekeken door allochtone en islamitische bewoners. Ze zijn in toenemende mate het slachtoffer van anti-blank racisme.’ Dat schrijft de oud-minister en tevens voorzitter van de rechtse oppositiepartij UMP Jean-François Copé in een boek dat volgende week verschijnt. De Franse banlieues vormen al decennia een moeilijk dossier voor politici. De voorsteden hebben een hogere werkloosheid en schooluitval dan elders. Ook de misdaad en de criminaliteit zijn er hoger. Er woont een hoog percentage bewoners uit Noord-Afrika. ‘Er is een anti-blank racisme aan het ontstaan in de buitenwijken van onze steden waar de (allochtone) bewoners de (autochtone) Fransen minachtend behandelen omdat die niet dezelfde religie, niet dezelfde huidskleur of niet dezelfde afkomst hebben’, schrijft Jean-François Copé, die ook de burgemeester is van Meaux, een stad ten oosten van Parijs. Hij beschrijft hoe een blanke vrouw werd uitgescholden (‘rot op, Galliër’) door een allochtone medebewoonster. ‘Ze voelt zich nu een buitenlander in haar eigen wijk’, schrijft Copé. ‘Ik weet dat ik een taboe doorbreek door de term anti-blank racisme te gebruiken, maar het is de waarheid. Erover zwijgen maakt de situatie alleen maar erger.’ Volgens hem zijn in de microkosmos van politiek Parijs de blanke heren oververtegenwoordigd en werken er maar weinig politici met een andere huidskleur. ‘Maar laten we de werkelijkheid niet uit het oog verliezen: de situatie is precies omgekeerd in veel wijken in onze banlieues.’ In linkse kringen is geschokt gereageerd op de woorden van Copé. ‘Er zijn problemen van integratie en misdaad in de banlieues’, zegt een woordvoerder van de regerende PS. ‘Maar door het te formuleren zoals Copé doet, zet je bevolkingsgroepen tegen elkaar op.’ Critici wijzen erop dat de extreemrechtse Jean-Marie Le Pen van het Front National al in 2003 sprak over ‘anti-blank racisme’. In Copés eigen UMP, de partij van oud-president Sarkozy, is ook terughoudend gereageerd. Copé is één van de kandidaten om de nieuwe voorzitter van de partij te worden. Over twee maanden kiezen de leden de nieuwe voorman van de partij. Copé neemt het onder anderen op tegen oud-premier François Fillon. http://www.standaard.be/artikel/deta...20927_00314635 |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() Wederom niets nieuws. In Frankrijk is de allochtonenindustrie tot kunst verheven. Vier of vijf gezinnen in een 4-kamer flat is eerder rege dan uitzondering en het geld dat wordt opgehaald, 12-15.000 euro per maand wordt gezamenlijk opgedeeld.
De handel in soft/harddrugs vult nog eens een aardig sommetje als bijverdienste. Zwart werk in veelal de horeca als sluitstuk. Maar de huidige overheid in F zal er weinig aan doen. Zoals ook in NL en B.
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Vreemdeling
Geregistreerd: 27 augustus 2012
Berichten: 4
|
![]() It’s very nice to find posts like yours. I am glad I had the opportunity to read your post. I think it’s interesting, intelligent and very original. I hope you are going to write more.
__________________
sabarimala |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() I you are intelligent enough to master Dutch reading, it might be an idea to write Dutch as well.
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |||||||
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 4 oktober 2005
Berichten: 21.225
|
![]() Citaat:
Het in Frankrijk zo gehate (en in Angelsaksische kringen geprezene) "communautarisme" ten top! En dan komt hij zich voorstellen als een voorvechter van de autochtone Fransman! Dan toch liever Le Pen. Met Le Pen weet je tenminste waar je aan toe bent. Met hypocriete kazakkendraaiers als Copé weet je nooit.
__________________
islamophobie et bêtise ordinaire: Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Laatst gewijzigd door Kallikles : 2 oktober 2012 om 09:46. |
|||||||
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Banneling
Geregistreerd: 16 februari 2004
Berichten: 23.890
|
![]() Europa zal Zuidafrikaniseren in de toekomst.
Het lot van de toekomstige autochtone Europeanen zal erg lijken op het lot van de Afrikaner bevolking momenteel. Affirmative action's gonna get you. http://www.youtube.com/watch?v=jj84Sw1x2po |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 17 januari 2007
Locatie: De Vlaamse Natie
Berichten: 8.023
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#8 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 27 juli 2011
Berichten: 14.392
|
![]() Coppé is zich aan het positionneren voor het UMP voorzitterschap, helaas pindakaas, het zal François Fillon worden, wat een goede zaak is.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#9 |
Burger
Geregistreerd: 5 juli 2012
Berichten: 121
|
![]() |
![]() |
![]() |