Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 31 december 2012, 14:05   #1
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard Alle niet-NVA-ers behalve één verrassing over nazi-verwijzing Onverkozene

Verafstoot: De Wever doet kinderachtig
Martens: ongeveer 't zelfde
Tobback: de k. had gelijk ...

Maar nu komt de verrassing van iemand die wellicht wat meer doorzicht heeft in de politiek, èn dit combineert met aanvoelen van wat leeft in Vlaanderen.

We gaan aan haar nog een harde tante hebben, vrees ik.

Maar in deze draad wou ik vooral het populisme van de kleine-leiders van de oude machtspartijen aan de kaak stellen.

titel: Kabinetschef Kherbache: 'Di Rupo had verwijzing naar jaren 30 beter geschrapt'

link: http://www.standaard.be/artikel/deta...MF20121231_038

Citaat:
Yasmine Kherbache, de kabinetschef van Di Rupo, zegt dat de premier - achteraf gezien - beter de verwijzing naar de jaren dertig had laten schrappen uit de kerstboodschap van de koning. Ook al had dat betekend dat de koning aan zelfcensuur had moeten doen.

Kherbache heeft als kabinetschef van premier Di Rupo, zo zei ze op Radio 1, zelf niet op voorhand de toespraak van de koning gelezen. Premier Di Rupo zelf natuurlijk wel.

Ze vindt het jammer dat er zoveel heisa is ontstaan rond die speech en de verwijzing naar de jaren 30 in de toespraak.

'Meteen na de kerstboodschap was er nauwelijks ophef. Wat later kwamen er wel heel wat uitgestelde reacties', zegt Kherbache. 'De speech werd misbruikt door mensen die zich niet aangesproken voelden, maar er wel op sprongen.'

Had de premier die passage toch niet beter tegengehouden? Kherbache denkt, achteraf gezien, dat dat inderdaad beter was geweest. 'Als ik zie hoe de toespraak nu wordt misbruikt, dan was de verwijzing naar de jaren dertig inderdaad beter geschrapt.'

Kherbache verwijst naar wat oud-premier Wilfried Martens dit weekend zei in La Libre Belgique. 'De koning en Di Rupo hebben bepaalde Vlamingen die te kwader trouw zijn, onderschat.

Het is intriest dat we moeten opletten hoe we waarschuwen tegen populisme, aldus nog Kherbache. Verwijzen naar de geschiedenis en de jaren 30 is geen goed idee. Maar waarschuwen tegen populisme is wel belangrijk en nodig, vindt ze. 'Ook koning Boudewijn heeft twintig jaar geleden ook gewaarschuwd tegen populisme.'

Dat er zo veel ophef is ontstaan rond de toespraak noemt Kherbache tekenend voor deze tijden van politieke spanningen.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 december 2012, 14:31   #2
Brakelaar
Minister
 
Brakelaar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2011
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.587
Standaard

ze beseffen dat ze zich zelf beschadigd hebben door die regel te laten zeggen door 'le roi'
al doende leert men wel!
Ik ben benieuwd wat die vent nog gaat verkopen in zijn nieuwjaarsspeech,zich excuseren...
Brakelaar is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:59.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be