Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 12 januari 2013, 18:02   #1
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard Franse soldaten in Mali: waarom moeten wij de Afrikanen in Timboektoe redden?

Franse soldaten in Mali: waarom moeten wij de Afrikanen in Timboektoe redden?
Posted on 12 januari 2013 door E.J. Bron



De foto van de Franse soldaten in de FAZ: geen enkel moslimgezicht te bekennen. Louter geciviliseerd ogende mensen, die het grote moslimmonster als voer worden toegegooid. Door wie? Waarom?
Gisteren is Frankrijk Mali binnen gemarcheerd om de een of ander voor de “islamisten” te redden. Waarom men eerst diezelfde islamisten in Stuttgart en in Parijs vetmest, hen alle wapens van de wereld tegen spotprijzen verkoopt, ze ergens naartoe laat gaan om daar de sharia in te voeren om er daarna goede, echte Europese soldaten heen te sturen om tegen deze moslimstrijders te vechten en hun leven te geven, is en blijft een raadsel:

Intrede in de burgeroorlog. Franse troepen vechten in Mali.

Frankrijk ondersteunt Mali actief met soldaten in de strijd tegen de oprukkende radicaalislamitische rebellen. President Dioncounda riep de noodtoestand uit. Ook de VS overwegen nu om in de strijd tegen de radicale islamieten in te grijpen.

Je leest de krantenkoppen en je walgt er al van om verder te lezen. Ze moeten zichzelf gewoon redden. Zo gaat het artikel dan verder, als je jezelf toch overwint om door te lezen:

Mali´s president Traoré Dioncounda heeft vrijdagavond de noodtoestand afgekondigd. In een tv-toespraak in Bamako riep Dioncounda de bevolking tot eenheid op in de strijd om de herovering van de door de radicaalislamitische rebellen bezette landsdelen. “Iedere inwoner van Mali moet nu beschouwd worden als een soldaat van het vaderland en zichzelf als zodanig zien”, zei Dioncounda tegen de burgers van de West-Afrikaanse woestijnstaat.

FAZ

De woestijn moet ze allemaal opslokken! Radicale islamieten tegen radicale islamieten. En de rest van de Afrikanen? Die krijgen 10 kinderen per vrouw, maar met die 10 kinderen lukt het hen niet genoeg kanonnenvoer tegen de radicale islamieten ter beschikking te stellen. Omdat zijn hun 10 kinderen allemaal als “vluchtelingen” voor Europa nodig hebben. Daarentegen moeten de families hier hun 1-2 zonen naar Afrika sturen om voor deze domme lafaards tegen de radicale islamieten te vechten! Waarom?! Waarom?! Waarom?!

Onze taak zou het zijn: diegenen hard bestraffen die hier bij ons zaken doen met de “islamisten”. Het zijn er heel veel en ze zitten op dit moment als lobbyisten heel dicht bij de regeringen. Je merkt al aan de uitspraken van de Duitse Minister van Buitenlandse Zaken Guido Westerwelle dat hij niet zijn kiezers vertegenwoordigt, maar de zakenvrienden van de radicale islamieten. En ten tweede zou men de radicale islamieten moeten oppakken zodra ze in Europa of de VS opduiken en ze naar Guantánamo moeten sturen – voor een hele, hele lange vakantie.

Bron:

http://www.kybeline.com/2013/01/12/f...mbuktu-retten/

Auteur: Kybeline

Vertaald uit het Duits door: E.J. Bron ( www.ejbron.wordpress.com )
---------------------------------------------------------------

Ik ga hier volledig mee akkoord. Waarom moeten de Fransen hun zonen ginds laten afslachten? (ineens ook geen afspiegeling van de maatschappij meer nodig in het leger?).
Is er op Mali iets wat door Frankrijk moet verdedigd worden?
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 18:14   #2
Johan Bollen
Secretaris-Generaal VN
 
Johan Bollen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
Standaard

Citaat:
Franse soldaten in Mali: waarom moeten wij de Afrikanen in Timboektoe redden?
Zijn de neokolonialen weer aan het 'redden'? Die humanitaire leugens zijn echt hardnekkig.
__________________

Website
Johan Bollen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 18:20   #3
eno2
Banneling
 
 
Geregistreerd: 4 juni 2004
Locatie: onder mijn wijnstok en vijgenboom
Berichten: 78.216
Standaard

Derde draad over Mali. Maar Mod verwijdert geen dubbeldraden meer
eno2 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 18:21   #4
Nietzsche
Secretaris-Generaal VN
 
Nietzsche's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 april 2012
Berichten: 41.807
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen Bekijk bericht
Zijn de neokolonialen weer aan het 'redden'? Die humanitaire leugens zijn echt hardnekkig.
Die soldaten willen wel degelijk mensen helpen.
Nietzsche is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 18:22   #5
Johan Bollen
Secretaris-Generaal VN
 
Johan Bollen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Nietzsche Bekijk bericht
Die soldaten willen wel degelijk mensen helpen.
Soldaten zijn instrumenten tegen wie cynische machthebbers dat zeggen wat nodig is om hun moraal zo hoog mogelijk te houden.
__________________

Website
Johan Bollen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 18:51   #6
Jantje
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 11 augustus 2006
Berichten: 38.482
Standaard

De eenheden die naar Mali zijn gestuurd zijn alle een onderdeel van het vreemdelingen legion. En zitten daar dus enkel Franse officieren, van de onderofficieren en soldaten is er geen enkel Fransman van geboorte.
Frankrijk stuurt zijn legion heel de wereld rond en laat hen overal vechten waar het volgens de Franse regring nodig is.

Mali zou wel eens het oefenkamp kunnen zijn voor het legion als voorbereiding om de strijd in de Arabische wereld.
Maar het kan ook een manier zijn om een tweede front te kunnen openen als het nodig mocht blijken, om Europa te beschermen tegen Moslim aanvallen.
Het is immers makkelijker een basis te verdedigen, dan er eerst één te moeten veroveren als het er op aankomt.
En dat de radicale moslims hun oog op Europa hebben laten vallen en Europa willen veroveren is reeds lang bekend.
Dat Frankrijk de oorlog buiten Europa wil houden, zou dankbaar moeten onthaalt worden.
Het is immers ook reeds lang bekend dat het vooral moslim extremisten zijn die rond Europa elke bestaande macht bestrijden en de macht grijpen.
Kijk maar naar Egypte en Syrie.
Frankrijk maakt dus niet opnieuw dezelfde fout als in Egypte in Mali en stuurt dit maal zijn legion juist om de Islam te bestrijden.
De wapens van de rebellen komen trouwens niet uit Europa, maar van het verslagen voormalige Libische leger.

Daarnaast is Mali één van de grootste goud exporteurs van Noord-Afrika aan het worden.
Het is dus voor Europa van belang die goudvoorraad niet in handen van moslimextremisten te laten vallen. Anders krijgen ze nog meer kapitaal ter beschikking om zich te bewapenen.
Jantje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 19:30   #7
D'ARTOIS
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
D'ARTOIS's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
Standaard

Valt veel voor Jantje's redenering te zeggen.

En inderdaad, zoals ik al stelde (elders) is het LE het beste medium tegen de narcoterroristen alias moslimrebellen.

Ik hoop dat het hier een politieke kentereing betreft die er toe zal leiden dat de Afrikanen binnen hun eigen regio blijven en verdere massaremigratie naar Europa indamt.
Het zijn de Chinezen die de narcobrigades van goedkope wapes en munitie voorzien
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert.
Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe.
D'ARTOIS is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 19:55   #8
Nietzsche
Secretaris-Generaal VN
 
Nietzsche's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 april 2012
Berichten: 41.807
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen Bekijk bericht
Soldaten zijn instrumenten tegen wie cynische machthebbers dat zeggen wat nodig is om hun moraal zo hoog mogelijk te houden.
Soldaten zijn pionnen van de machthebbers, maar dat neemt niet weg dat veel soldaten het wel degelijk goed bedoelen.
Nietzsche is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 21:32   #9
Eberhard Leclerc
Secretaris-Generaal VN
 
Eberhard Leclerc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 mei 2009
Locatie: Kraainem
Berichten: 29.759
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door circe Bekijk bericht
geen enkel moslimgezicht te bekennen.
Knap!
Eberhard Leclerc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 21:57   #10
CLAESSENS Joris
Minister-President
 
CLAESSENS Joris's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2005
Locatie: UKKEL
Berichten: 5.742
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jantje Bekijk bericht
De eenheden die naar Mali zijn gestuurd zijn alle een onderdeel van het vreemdelingen legion. En zitten daar dus enkel Franse officieren, van de onderofficieren en soldaten is er geen enkel Fransman van geboorte.
Frankrijk stuurt zijn legion heel de wereld rond en laat hen overal vechten waar het volgens de Franse regring nodig is.

Mali zou wel eens het oefenkamp kunnen zijn voor het legion als voorbereiding om de strijd in de Arabische wereld.
Maar het kan ook een manier zijn om een tweede front te kunnen openen als het nodig mocht blijken, om Europa te beschermen tegen Moslim aanvallen.
Het is immers makkelijker een basis te verdedigen, dan er eerst één te moeten veroveren als het er op aankomt.
En dat de radicale moslims hun oog op Europa hebben laten vallen en Europa willen veroveren is reeds lang bekend.
Dat Frankrijk de oorlog buiten Europa wil houden, zou dankbaar moeten onthaalt worden.
Het is immers ook reeds lang bekend dat het vooral moslim extremisten zijn die rond Europa elke bestaande macht bestrijden en de macht grijpen.
Kijk maar naar Egypte en Syrie.
Frankrijk maakt dus niet opnieuw dezelfde fout als in Egypte in Mali en stuurt dit maal zijn legion juist om de Islam te bestrijden.
De wapens van de rebellen komen trouwens niet uit Europa, maar van het verslagen voormalige Libische leger.

Daarnaast is Mali één van de grootste goud exporteurs van Noord-Afrika aan het worden.
Het is dus voor Europa van belang die goudvoorraad niet in handen van moslimextremisten te laten vallen. Anders krijgen ze nog meer kapitaal ter beschikking om zich te bewapenen.
Tja, dit kan ik enkel onderschrijven.
De tijd dat een bedreiging er alleen was indien ze letterlijk tot op een boogscheut van je grens verwijderd was is sinds kort na het stenen tijdperk al voorbij.
Reeds lang voor de middeleeuwen vormde de uitbreidene Islam een bedreiging voor de vrijheid in Europa. De enige reden dat de erfgenamen van die Islam nu als vluchteling hier in Europa kunnen genieten van die vrijheden is dat Europa tot nog toe de Islam steeds wist te verdrijven.

Des te cynischer is het dat vandaag deze erfgenamen van haat en bloedvergieten in de naam van Allah, de barmhartige, die vrijheden hier gebruiken om datgene in het kwadraat te scheppen waarvoor ze, zogezegd, op de vlucht zijn...
Pas wanneer je de OCMWverslagen doorneemt en beseft dat meer dan 90% van die 'vluchtelingen' economische profiteurs zijn wordt één en ander duidelijk.
En dan verbaast het je ook niet meer wanneer die mensen je op straat vierkant uitlachen en doodleuk verklaren dat wij het verdienen om genaaid te worden en zij binnenkort hier de baas gaan zijn...
__________________
CLAESSENS Joris spreekt voor eigen rekening... partijstandpunten vindt u op www.vlaamsbelang.be/ en via [email protected]. veel leesgenot!
Na de nodige intimidatie om deze uitspraak niet te herhalen; "Allah is een verzinsel, Mohammed is de leugenaar die hem verzon. Mohammed is ook een massamoordenaar, terrorist en pedofiele kinderverkrachter .
Bron: de koran.
CLAESSENS Joris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 22:03   #11
Vrolijk op Vrijdag
Parlementsvoorzitter
 
Geregistreerd: 21 december 2012
Berichten: 2.169
Standaard

Vermits de meeste oorlogen van het Westen plaatsvinden tegen moslims (en dat voorlopig niet echt lijkt te gaan veranderen) kan men best eens nadenken of het wel zo verstandig is om moslims toe te laten tot het leger.
De kans dat die op een gegeven moment gehoor geven aan de roep van Allah en overlopen naar hun geloofsbroeders lijkt me vrij reëel.
Vrolijk op Vrijdag is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 22:04   #12
CLAESSENS Joris
Minister-President
 
CLAESSENS Joris's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2005
Locatie: UKKEL
Berichten: 5.742
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Nietzsche Bekijk bericht
Soldaten zijn pionnen van de machthebbers, maar dat neemt niet weg dat veel soldaten het wel degelijk goed bedoelen.
Verdienen degenen die geen pionnen van de overheid zijn maar het tegengestelde daarvan, de terroristen die de soldaten bestrijden, de gangsters en de criminelen die door die andere pionnen, de politieagenten, bestreden worden dan meer respect?
Want door leger en politie altijd maar neer te halen en machteloos te willen maken, in de naam jou persoonlijke vrijheid, schenk je net die dan wel de vrijheden die zij op hun beurt aan jou al te vlug zullen ontnemen...

Jammer genoeg valt de frank van de would be anarchisten pas wanneer ze vaststellen dat ze hun revolutie gewonnen hebben... maar jammer genoeg niet de head honcho van de nieuwe orde zijn...
__________________
CLAESSENS Joris spreekt voor eigen rekening... partijstandpunten vindt u op www.vlaamsbelang.be/ en via [email protected]. veel leesgenot!
Na de nodige intimidatie om deze uitspraak niet te herhalen; "Allah is een verzinsel, Mohammed is de leugenaar die hem verzon. Mohammed is ook een massamoordenaar, terrorist en pedofiele kinderverkrachter .
Bron: de koran.
CLAESSENS Joris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 22:05   #13
CLAESSENS Joris
Minister-President
 
CLAESSENS Joris's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2005
Locatie: UKKEL
Berichten: 5.742
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vrolijk op Vrijdag Bekijk bericht
Vermits de meeste oorlogen van het Westen plaatsvinden tegen moslims (en dat voorlopig niet echt lijkt te gaan veranderen) kan men best eens nadenken of het wel zo verstandig is om moslims toe te laten tot het leger.
De kans dat die op een gegeven moment gehoor geven aan de roep van Allah en overlopen naar hun geloofsbroeders lijkt me vrij reëel.
Daar kunnen ze in Amerika al van meespreken...
__________________
CLAESSENS Joris spreekt voor eigen rekening... partijstandpunten vindt u op www.vlaamsbelang.be/ en via [email protected]. veel leesgenot!
Na de nodige intimidatie om deze uitspraak niet te herhalen; "Allah is een verzinsel, Mohammed is de leugenaar die hem verzon. Mohammed is ook een massamoordenaar, terrorist en pedofiele kinderverkrachter .
Bron: de koran.
CLAESSENS Joris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 22:06   #14
AnarchoChristophe
Europees Commissaris
 
AnarchoChristophe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 april 2012
Berichten: 7.485
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Nietzsche Bekijk bericht
Die soldaten willen wel degelijk mensen helpen.
Goede bedoelingen

Als ik mensen wil helpen, zou ik op zijn minst wat achterdochtig zijn als men mij een FAMAS in de handen duwt en het leger aanraadt.
__________________
Wortelloze bomen vallen
AnarchoChristophe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 22:26   #15
Vrolijk op Vrijdag
Parlementsvoorzitter
 
Geregistreerd: 21 december 2012
Berichten: 2.169
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AnarchoChristophe Bekijk bericht
Als ik mensen wil helpen, zou ik op zijn minst wat achterdochtig zijn als men mij een FAMAS in de handen duwt en het leger aanraadt.
Je kan bij het helpen van mensen maar beter voorbereid zijn op het feit dat er ook mensen met slechte bedoelingen rondlopen.
Een wapen is pas gevaarlijk indien in verkeerde handen.
Vrolijk op Vrijdag is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 22:37   #16
AnarchoChristophe
Europees Commissaris
 
AnarchoChristophe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 april 2012
Berichten: 7.485
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vrolijk op Vrijdag Bekijk bericht
Je kan bij het helpen van mensen maar beter voorbereid zijn op het feit dat er ook mensen met slechte bedoelingen rondlopen.
Ja, bijvoorbeeld bij het leger. Iemand die bereid is op commando moraliteit neer te leggen, te doden en het het dan te verantwoorden door 'respondeat superiores' is voor mij een toonbeeld van 'slechte bedoelingen'.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vrolijk op Vrijdag Bekijk bericht
Een wapen is pas gevaarlijk indien in verkeerde handen.
Zoals in de handen van instituten die doorheen de geschiedenis gemoord, verkracht, geplunderd, geroofd etc. hebben zonder einde en zichzelf ervoor op de borst sloegen? De Staat (en dus het leger) bijvoorbeeld?
__________________
Wortelloze bomen vallen
AnarchoChristophe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 23:01   #17
Vrolijk op Vrijdag
Parlementsvoorzitter
 
Geregistreerd: 21 december 2012
Berichten: 2.169
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AnarchoChristophe Bekijk bericht
Ja, bijvoorbeeld bij het leger.
Inderdaad, bijvoorbeeld bij het leger.
Maar niet alleen het leger. Ik vind ook dat burgers het recht zouden moeten hebben om wapens te dragen.
Zodanig dat het voor mensen met slechte bedoelingen moeilijker wordt om burgers in hun 'goed doen' te storen.

Citaat:
Zoals in de handen van instituten die doorheen de geschiedenis gemoord, verkracht, geplunderd, geroofd etc. hebben zonder einde en zichzelf ervoor op de borst sloegen? De Staat (en dus het leger) bijvoorbeeld?
Is de staat ev0l?
Het ontstaan van staten was een belangrijke voorwaarde voor de menselijke ontwikkeling en beschaving.
De staat zorgde voor interne orde en stabiliteit zodanig dat wetenschap en cultuur konden bloeien.
Vrolijk op Vrijdag is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 januari 2013, 23:10   #18
CLAESSENS Joris
Minister-President
 
CLAESSENS Joris's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2005
Locatie: UKKEL
Berichten: 5.742
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AnarchoChristophe Bekijk bericht
Goede bedoelingen

Als ik mensen wil helpen, zou ik op zijn minst wat achterdochtig zijn als men mij een FAMAS in de handen duwt en het leger aanraadt.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CLAESSENS Joris Bekijk bericht
Verdienen degenen die geen pionnen van de overheid zijn maar het tegengestelde daarvan, de terroristen die de soldaten bestrijden, de gangsters en de criminelen die door die andere pionnen, de politieagenten, bestreden worden dan meer respect?
Want door leger en politie altijd maar neer te halen en machteloos te willen maken, in de naam jou persoonlijke vrijheid, schenk je net die dan wel de vrijheden die zij op hun beurt aan jou al te vlug zullen ontnemen...

Jammer genoeg valt de frank van de would be anarchisten pas wanneer ze vaststellen dat ze hun revolutie gewonnen hebben... maar jammer genoeg niet de head honcho van de nieuwe orde zijn...
__________________
CLAESSENS Joris spreekt voor eigen rekening... partijstandpunten vindt u op www.vlaamsbelang.be/ en via [email protected]. veel leesgenot!
Na de nodige intimidatie om deze uitspraak niet te herhalen; "Allah is een verzinsel, Mohammed is de leugenaar die hem verzon. Mohammed is ook een massamoordenaar, terrorist en pedofiele kinderverkrachter .
Bron: de koran.
CLAESSENS Joris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2013, 02:22   #19
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vrolijk op Vrijdag Bekijk bericht
Inderdaad, bijvoorbeeld bij het leger.
Maar niet alleen het leger. Ik vind ook dat burgers het recht zouden moeten hebben om wapens te dragen.
Zodanig dat het voor mensen met slechte bedoelingen moeilijker wordt om burgers in hun 'goed doen' te storen.



Is de staat ev0l?
Het ontstaan van staten was een belangrijke voorwaarde voor de menselijke ontwikkeling en beschaving.
De staat zorgde voor interne orde en stabiliteit zodanig dat wetenschap en cultuur konden bloeien.
Eerst halen ze de vijand binnen en dan verschieten ze als er reactie komt omdat ze ter plekke wat "gaan helpen".

Citaat:
Frankrijk verhoogt binnenlandse veiligheid
PARIJS -

Frankrijk zal zijn militaire operaties in Mali voortzetten ter voorbereiding van een door Afrika geleide interventiemacht om islamitische rebellen te verdrijven. Tevens gaat Frankrijk in eigen land de antiterroristische veiligheidsmaatregelen verscherpen, zei president François Hollande zaterdag.

Hollande zei opdracht te hebben gegeven dat de enkele honderden Franse militairen in Mali hun acties strikt beperken tot het ondersteunen van de West-Afrikaanse interventiemacht van Ecowas-landen. Deze landen sturen troepen naar het noorden van Mali om het regeringsleger te helpen in de strijd tegen de islamitische rebellen. De eerste troepen van Ecowas zullen op zijn laatst maandag arriveren.

„We hebben de opmars van onze tegenstanders al tegengehouden en hen zware verliezen toegebracht. Maar onze missie is nog niet voorbij”, aldus Hollande een dag nadat Franse troepen de eerste luchtaanvallen lanceerden. Daarbij kwam een Franse piloot om het leven.

Bij de luchtaanvallen en gevechten om de stategische stad Konna zouden meer dan 100 mensen zijn omgekomen, onder wie rebellen en regeringssoldaten, zeiden Malinese militaire bronnen en getuigen. Volgens een legerofficier waren „meer dan 100 rebellen” gedood. Een winkelier in Konna zei dat hij 148 lichamen had geteld, onder wie enkele tientallen regeringssoldaten.

Frankrijk verloor ook een commando en een sinds 2009 gegijzelde geheim agent bij een inval in Somalië in de nacht van vrijdag op zaterdag. De bevrijdingsoperatie was enkele dagen eerder al voorbereid, zei Hollande. „Deze operatie bevestigt de vastbeslotenheid van Frankrijk niet toe te geven aan chantage van terroristen”, aldus de Franse president. Eerder was nog onduidelijkheid over het lot van de geheim agent Denis Allex.

Bezorgd over mogelijke represailles op Franse bodem, kondigde Hollande een verscherping aan van de veiligheid in openbare gebouwen en die in het openbaar vervoer.
http://www.guardian.co.uk/world/2012...ch-citizens-un
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2013, 08:21   #20
kelt
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 29 juli 2004
Berichten: 35.600
Standaard

Hier zie je inderdaad een "voordeel" van een vreemdelingenlegioen.
Het betekent dat Frankrijk nog steeds "wereldmachtje" kan spelen.....

Het Legioen bleek in zijn geschiedenis van bijzondere waarde in de aanslepende,"kleine" knokpartijen (waar we in het nieuws amper over horen) .

Feitelijk een subliem stuk gereedschap van het Franse Ministerie van Buitenlandse Zaken....

Het zou een voorafspiegeling kunnen zijn van "Euro-troopers",het Legioen toont al 200 jaar hoe het mee-ge-evolueerd is van zelfmoord-kanonnenvlees tot een taktisch zeer sterk (tegenwoordig vooral Oost-Europees) korps van moderne strijders........Het is een SCHANDE dat het Eurocorps,dat al zeker 10 jaar bestaat,nog niet aan de kleine teen van het Legioen kan,en waarschijnlijk zelfs MEER kost aan de belastingsbetaler,en in ieder geval niet inzetbaar is voor klussen van enig belang

maar dit terzijde...

Enige "bemoeienis"met Afrika is waarschijnlijk en spijtig genoeg onvermijdelijk.Hopelijk kunnen de Afrikaanse staten,zoals in Somalie,coalities vormen om het grootste deel van de klussen te klaren.....en kunnen de Europeanen helpen met spullen en elite-eenheden hier en daar.......
Het zou ook een gelegenheid moeten zijn om de Chinezen te betrekken.......

Laatst gewijzigd door kelt : 13 januari 2013 om 08:24.
kelt is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:28.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be