Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 24 maart 2013, 15:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard VCD : gewetensvrijheid

Sedert de euthanasiewet tien jaar geleden in België werd ingevoerd, hebben verscheidene parlementsleden de gewetensvrijheid van artsen en verplegend personeel proberen te beperken. Ze willen artsen hun meest fundamentele vrijheden ontnemen, namelijk om hun patiënten in eer en geweten te behandelen. Onder de bedrieglijke naam van “verantwoordelijk gebruik” van de gewetensbepaling (Wetsvoorstel 5-1919/1 van dhr. Ph. Mahoux), zouden sommigen de mogelijkheid tot gewetensbezwaar willen ontzeggen aan algemeen verzorgingsinstellingen en artsen die weigeren euthanasie te plegen. Zij zouden verplicht worden het medisch dossier door te geven aan een confrater die bereid is een einde te maken aan het leven van zijn patiënt.


In feite zou de mogelijkheid tot gewetensbezwaar zowel voor artsen als voor verzorgingsinstellingen beteugeld moeten worden. Voorstellen vanwege de dames K. Lalieux en Chr. Defraigne sluiten zich aan bij die bedreiging van de medische vrijheid.

De gewetensvrijheid van artsen en verplegend personeel moet gewaarborgd worden! Het Collectief "Mars voor het Leven" organiseert op zondag 24 maart om 14u in Brussel een grote bijeenkomst om de beperking van de gewetensvrijheid aan te klagen en om het recht te verdedigen van al het personeel in de gezondheidszorg om te handelen "naar zijn beste oordeel en vermogen en in het belang van de zieken" (Eed van Hippocrates). Artsen, verplegend en paramedisch personeel uit de hospitaalsector en de palliatieve zorgverstrekking zullen zich bij ons aansluiten en openlijk getuigen van de wijze waarop zij zieken in alle waardigheid helpen. Gehandicapte personen zullen er ook getuigen van de waardigheid van elk leven, ondanks de moeilijkheden.

Wij zullen allemaal samen deelnemen aan een pluralistisch en a-confessionele bijeenkomst onder het motto: raak niet aan mijn gewetensvrijheid!

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 maart 2013, 15:25   #2
R.Verhiest
Gouverneur
 
R.Verhiest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2013
Berichten: 1.318
Standaard

De grens tussen palliatieve zorg en euthanasie is flinterdun : het is haast een spelletje met woorden. Maar laat het duidelijk blijven : het doen lijden van je medemens is geen
woordenspelletje ! Dat instellingen en dokters duidelijk zijn en hun patieënten waarschuwen : "voor mij is het lijden bij levensbeëindigen een gewetenskwestie, wel te verstaan van mijn geweten : niet van het uwe" - op die manier kan een patiënt een vrije instellings- of artsenkeuze maken.
R.Verhiest is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:25.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be