Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 1 augustus 2013, 08:03   #1
openeye
Gouverneur
 
openeye's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 november 2010
Berichten: 1.339
Standaard Doodgeboren kind officieel registreerbaar

We kunnen lezen dat doodgeboren kinderen kunnen geregistreerd worden.
Als iemand zonder kinderen of zonder ervaring, kan me iemand vertellen wat het gemakkelijker maakt als we die bureaucraten deze informatie verschaffen of registreren?

http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenl...reerbaar.dhtml
openeye is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2013, 08:56   #2
Boadicea
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Boadicea's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 maart 2006
Locatie: Antwerpen
Berichten: 10.422
Standaard

Zelf geen persoonlijke ervaring mee, maar ik vind dit een goed voorstel. Eigenlijk gaat dit over het registreren van kinderen die niet levensvatbaar veel te vroeg ter wereld kwamen. Eigenlijk werden deze kinderen als een miskraam bestempeld, maar kan je dat zo noemen als ze al echt op mini-mensjes lijken?

Een miskraam lijkt mij als je een embryo verliest, maar na 140 dagen spreken we wel al over een foetus en die is duidelijk met het blote oog zichtbaar, heeft al geslachtskenmerken en ga zo verder.

Ik ken me dus voorstellen dat als je een kindje verliest in die fase van de zwangerschap, je dus duidelijk een kindje ziet en je ook kan zeggen of het een jongen of een meisje was.

Voor veel ouders is dit heel traumatiserend en nog erger, omdat ze hun kindjes niet kunnen begraven. Officieel worden deze foetussen als chirurgisch afval bestempeld en mee verbrand met bijvoorbeeld geamputeerde ledematen of verwijderde organen.

Dit is dus heel pijnlijk in veel gevallen. Met deze wet kunnen deze kinderen geregistreerd worden en dus ook begraven of gecremeerd. Mensen kunnen zo beter afscheid nemen en hun rouw wordt ook officieel herkend.
__________________
Opgepast voor geiteneukende honden:
http://www.youtube.com/watch?v=ZLyyrLC3cQc
Boadicea is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2013, 09:00   #3
giserke
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 augustus 2003
Berichten: 24.730
Standaard

Ik vind dat niet meer dan normaal dat ouders een doodgeboren kind kunnen registreren.

Laatst gewijzigd door giserke : 1 augustus 2013 om 09:00.
giserke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2013, 09:16   #4
openeye
Gouverneur
 
openeye's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 november 2010
Berichten: 1.339
Standaard

Dus het is puur een registratieve aangelegenheid.
Bedankt voor de uitleg.
openeye is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2013, 09:17   #5
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Een vriendin maakte een spontane abortus in haar vijfde maand.

Voor haar is het nog steeds een kindje dat zij verloor, een broertje van de kinderen die ze al eer had en het kindje dat daarna kwam.

Zij had graag de bevestiging van haar gevoelen gezien op het gemeentehuis en op het kerkhof. Dat hielp haar in haar rouwproces.

Ik gun haar dat.
Wat een onooglijk kleine moeite voor de maatschappij en de administratie, om die rouwende moeder even tegemoet te komen.

.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:36.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be