Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 4 april 2012, 11:34   #1
knip
Gouverneur
 
knip's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 september 2011
Berichten: 1.112
Standaard Toestand Dexia blijft huiveringwekkend

Onder meer met dank aan onze beste vrienden van de CD&V

Gewoon ronduit schandalig!!!

http://www.knack.be/opinie/columns/r...31.htm#reviews

Citaat:
‘’t Is erg, maar laten we d’r geen heksenjacht van maken’, dat was zowat de conclusie van de coalitiepartijen nadat de Dexia-commisie haar eindrapport aan de Kamer van Volksvertegenwoordigers had voorgelegd.

Hoe ernstig de situatie wel is, blijkt uit de rekeningen van Dexia Holding, de zogenaamde restbank, en het intussen afgesplitste en genationaliseerde Belfius, de voormalige Dexia Bank België.

Om het Franse Crédit Local te stutten, loopt nog steeds continu een financiële levenslijn van nagenoeg 30 miljard euro van Belfius naar Frankrijk. Zonder die aanvoer van Belgisch geld valt Crédit Local de France, en bijgevolg Dexia Holding, meteen om. Waardoor de Franse overheid een probaat chantagemiddel in de hand houdt om de Belgen tot de grootst mogelijke inschikkelijkheid te dwingen.

Daarnaast moet Dexia Holding voortdurend een beroep kunnen doen op tientallen miljarden euro’s aan noodkredieten, via de nationale banken te verstrekken door de Europese Centrale Bank. Als onderpand voor die kredieten gelden de door de regeringen – waaronder de Belgische – gegarandeerde schuldbewijzen. Kortom: de toestand waarin Dexia Holding zich bevindt blijft huiveringwekkend.

Maandenlang heeft een Kamercommissie tijdens hoorzittingen de meeste hoofdrolspelers in het Dexia-drama ondervraagd. Gewezen premier Yves Leterme, een kroongetuige, weigerde voor de commissie te verschijnen.

De getuigenissen van Dexia-voorzitter Jean-Luc Dehaene en Chief Executive Officer Pierre Mariani waren ronduit beschamend.

Anderen, zoals Didier Reynders, voormalig minister van Financiën en medearchitect van de twee geïmproviseerde bergingsoperaties die Dexia moesten redden, bleven op de vlakte. Toezichthouders verscholen zich achter hun beroepsgeheim. In Nederland moest het hoofd van de toezichthouders na het failliet van de DSB Bank ontslag nemen, in België werden de toezichthouders vakkundig afgeschermd door de liberale coalitieleden.

Dexia-documenten mochten alleen door experts worden ingekeken. En als die experts vaststelden dat er mogelijk reden was tot gerechtelijke vervolging van een aantal hoofdrolspelers, bij voorbeeld wegens schuldig verzuim, dan werden die bevindingen op bevel van de federale regering uit het eindverslag geweerd.

Wat overbleef van het intussen al haast vergeten Dexia-verslag, waren de berichten over de winstbewijzen waar de christelijke arbeidersbeweging ACW zich op kan beroepen om te delen in de voorgespiegelde winst van Belfius. Eerder al werd algemeen aanstoot genomen aan de staatsgarantie verstrekt aan de Arco-coöperaten, zeg maar depositohouders en spaarders die via Arco, de financiële arm van het ACW, een Belfius-rekening aanhouden. De ACW-organisaties en vakbondscentrales hebben intussen al enkele miljarden zien verdwijnen in het Dexia-ravijn. Het ACW, dat met zijn organisaties klant blijft bij de bank, beschikt momenteel alleen over Belfius winstbewijzen voor winst die er nog lang niet is.

Intussen zijn het net de gewone coöperanten die de Dexia-miskleun, aangericht door de vorige regering en door zelfbenoemde wonderfinanciers, overeind houden. Want zonder die deposito’s is Belfius geen lang leven beschoren, met de bekende desastreuze gevolgen voor Dexia Holding en de Belgische staat die dan de aangegane garanties van 54,5 miljard euro – 15,5 procent van het bruto binnenlands product – op tafel moet leggen. Kortom: het is de kleine Arco-coöperant die momenteel de vinger in de Dexia-dijk houdt.

Intussen gaan de politici en bankiers die deze debacle hebben aangericht vrijuit. Binnenkort krijgt Pierre Mariani, van wie het salaris 30 procent hoger ligt dan dat van zijn voorganger Axel Miller, zijn beloofde bonussen. In 2010 mocht Mariani in totaal 1,8 miljoen euro opstrijken. Eerstdaags zwaait Jean-Luc Dehaene ongemoeid af als Dexia-voorzitter. Gewezen eerste minister Yves Leterme geniet intussen van een Oeso-baantje in Parijs.

De gewezen Dexia-bestuurders die blind bleven voor het naderende onheil mogen hun vorstelijke emolumenten behouden. Dat geldt ook voor gewezen ceo Axel Miller, een getalenteerd vuurwerkmaker die intussen ook al bij zakenbank Petercam naar de uitgang werd begeleid. Bij zijn vertrek in 2008 bij Dexia kreeg Miller alsnog 825.000 euro, of één jaar salaris, uitgekeerd. Nochtans was hij het die samen met ceo Pierre Richard Dexia tot een hefboomfonds verbouwde.

Pierre Richard doet nog beter. De man die Dexia van de sporen liet lopen, ontvangt gedurende 20 jaar, bovenop zijn wettelijk pensioen, 600.000 euro per jaar.

Begin deze week raakte bekend dat de financiële crisis de werkloosheid in de eurozone naar 10,8 procent heeft gejaagd. Tegelijk voorspelde het Parijse Institut d’Etudes Politiques dat het aantal arme werknemers in Europa zal exploderen. Sommigen van die verarmende werknemers hebben allicht een kleine rekening bij Belfius.

Rik Van Cauwelaert
.
knip is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 april 2012, 11:52   #2
Amon_Re
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Amon_Re's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 19.121
Standaard

En de Vlaming? Die zucht eens & zwoegt verder
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen Bekijk bericht
politiek België lijkt meer op een inktvis met veel grabbelende armen in de staatskas en inkt spuitend omdat niemand het zou zien.
Stephen F. Roberts: "...I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Amon_Re is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 april 2012, 12:01   #3
matthias999
Minister
 
matthias999's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2011
Locatie: Republiek Vlaanderen
Berichten: 3.102
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Amon_Re Bekijk bericht
En de Vlaming? Die zucht eens & zwoegt verder
Tot we erbij neervallen...
matthias999 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 april 2012, 12:46   #4
demonen
Banneling
 
 
Geregistreerd: 16 oktober 2002
Berichten: 11.763
Standaard

Dit loopt verkeerd af!
demonen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 april 2012, 12:49   #5
Amon_Re
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Amon_Re's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 19.121
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door demonen Bekijk bericht
Dit loopt verkeerd af!
Laat ons het hopen eh
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen Bekijk bericht
politiek België lijkt meer op een inktvis met veel grabbelende armen in de staatskas en inkt spuitend omdat niemand het zou zien.
Stephen F. Roberts: "...I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Amon_Re is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 april 2012, 16:46   #6
spherelike
Europees Commissaris
 
spherelike's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2006
Berichten: 6.025
Standaard

Dat de politiekers daar nu eens afbleven, de enen met de politieke recuperatie van de miserie en de anderen met een poging tot doofpot.

Voor wanpraktijken is er het gerecht. Laat de gedupeerden een klacht neerleggen met een gefundeerd dossier en laat het gerecht zijn werk doen.
spherelike is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 april 2012, 17:38   #7
Klarekijk
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 november 2010
Berichten: 7.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Amon_Re Bekijk bericht
En de Vlaming? Die zucht eens & zwoegt verder
Inderdaad , en stemt bij de volgende verkiezingen op het zelfde clubje idioote Graaiers
Dit was Yves Leterme vanuit Parijs
Klarekijk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 08:39   #8
knip
Gouverneur
 
knip's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 september 2011
Berichten: 1.112
Standaard 'Dexia is tijdbom onder België'

TIK TAK de bom tikt verder...

Link:

http://trends.knack.be/economie/nieu...0082772507.htm

Citaat:
De structurele verliezen bij Dexia hebben mogelijk tot gevolg dat de Belgische overheid binnenkort 2 tot 3 miljard euro per jaar moet neertellen om de restbank overeind te houden. Dat blijkt uit het boek 'Tijdbom Dexia'.


De Frans-Belgische "restbank" Dexia is structureel verlieslatend en als er niets verandert, moet België vanaf 2014 elk jaar 2 miljard euro neertellen om de restholding drijvende te houden. Dat zegt Bernhard Ardaen in een boek over de Dexia-saga, waarover
De Standaard schrijft. Ardaen werkte twintig jaar voor Dexia.

Tijdbom Dexia

Het boek is getiteld "tijdbom Dexia". Volgens de berekeningen van de auteur boekt Dexia momenteel structureel zo'n 3 miljard euro verlies per jaar. Aan dat tempo zou het eigen vermogen van de groep over goed twee jaar volledig opgebruikt zijn, klinkt het.

Daardoor zouden de overheden in de loop van 2014 verliezen beginnen te lijden. België zou dan 2 tot 3 miljard euro per jaar moeten neertellen om Dexia overeind te houden. Omdat de akkoorden over de staatswaarborgen bepalen dat Dexia de overheden ook in aandelen kan terugbetalen, kan een en ander ertoe leiden dat de Belgische staatsschuld oploopt van 365 naar 500 miljard euro. (Belga/EE)
knip is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 09:55   #9
vrijevlaming
Banneling
 
 
vrijevlaming's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 7.535
Standaard

en bij het ACW en CD&V zingen ze allen in koor: "trolololololo!"
vrijevlaming is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 09:57   #10
ViveLaBelgique
Secretaris-Generaal VN
 
ViveLaBelgique's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.376
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vrijevlaming Bekijk bericht
en bij het ACW en CD&V zingen ze allen in koor: "trolololololo!"
Bron ?
__________________


Stemtip federaal: Partij Blanco. Minder parlementszetels !
Stemtip Vlaams: BBB. Boerburgerbelangen; respect voor Boer en Burger; uitlevering De Mier aan Erdogan.
Stemtip Europa: Vlaams Belang. Liever had ik op Viktor Orban kunnen stemmen.

Ooit was Bart De Wever de dikke steur die vol eitjes zat voor de N-VA; maar nu is hij verworden tot de vis de vijver levenloos maakt.
ViveLaBelgique is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:00   #11
Schelfie
Minister-President
 
Schelfie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 januari 2010
Locatie: Kalfort (Puurs)
Berichten: 4.142
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ViveLaBelgique Bekijk bericht
Bron ?
De realiteit.
__________________
Al is de Vlaming nog zo fel, de Waal die krijgt zijn goesting wel.
Schelfie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:12   #12
ViveLaBelgique
Secretaris-Generaal VN
 
ViveLaBelgique's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.376
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Schelfie Bekijk bericht
De realiteit.
Kan je hier een bron van geven ?
__________________


Stemtip federaal: Partij Blanco. Minder parlementszetels !
Stemtip Vlaams: BBB. Boerburgerbelangen; respect voor Boer en Burger; uitlevering De Mier aan Erdogan.
Stemtip Europa: Vlaams Belang. Liever had ik op Viktor Orban kunnen stemmen.

Ooit was Bart De Wever de dikke steur die vol eitjes zat voor de N-VA; maar nu is hij verworden tot de vis de vijver levenloos maakt.
ViveLaBelgique is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:16   #13
Schelfie
Minister-President
 
Schelfie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 januari 2010
Locatie: Kalfort (Puurs)
Berichten: 4.142
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ViveLaBelgique Bekijk bericht
Kan je hier een bron van geven ?
Heb je onlangs de kranten niet gelezen? Of wil je die artikels niet lezen omdat die de Belgische bubbel nogmaals doorbreken.

De dexia-commisie is bijvoorbeeld een sterk staaltje CD&V hypocrisie.
__________________
Al is de Vlaming nog zo fel, de Waal die krijgt zijn goesting wel.
Schelfie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:29   #14
vrijevlaming
Banneling
 
 
vrijevlaming's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 7.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ViveLaBelgique Bekijk bericht
Bron ?
mijn aars.
vrijevlaming is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:30   #15
kameleon
Minister
 
Geregistreerd: 12 oktober 2008
Berichten: 3.351
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Schelfie Bekijk bericht
Heb je onlangs de kranten niet gelezen? Of wil je die artikels niet lezen omdat die de Belgische bubbel nogmaals doorbreken.

De dexia-commisie is bijvoorbeeld een sterk staaltje CD&V hypocrisie.
De overheid bewijst in elk dossier van de laatste jaren dat ze onderzocht hebben dat de waarheid nooit naar boven komt. Zouden we zo een onderzoeken niet beter aan de privé uitbesteden ? Bijvoorbeeld milities van Assad die er de waarheid mogen uitkloppen ?
__________________
I'm a barbie girl
kameleon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:30   #16
vrijevlaming
Banneling
 
 
vrijevlaming's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 7.535
Standaard

En dat zit die nieuwe baas van het ACW de boel nog wat af te dreigen: "als jullie meer durven vragen voor de bankgaranties, dan doen we een bankrun en gaat de boel failliet"

gangsters zijn het gewoon!
vrijevlaming is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:31   #17
ViveLaBelgique
Secretaris-Generaal VN
 
ViveLaBelgique's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.376
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Schelfie Bekijk bericht
Heb je onlangs de kranten niet gelezen? Of wil je die artikels niet lezen omdat die de Belgische bubbel nogmaals doorbreken.

De dexia-commisie is bijvoorbeeld een sterk staaltje CD&V hypocrisie.
Wat heeft dat met "trolololo" te maken ?
__________________


Stemtip federaal: Partij Blanco. Minder parlementszetels !
Stemtip Vlaams: BBB. Boerburgerbelangen; respect voor Boer en Burger; uitlevering De Mier aan Erdogan.
Stemtip Europa: Vlaams Belang. Liever had ik op Viktor Orban kunnen stemmen.

Ooit was Bart De Wever de dikke steur die vol eitjes zat voor de N-VA; maar nu is hij verworden tot de vis de vijver levenloos maakt.
ViveLaBelgique is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:34   #18
kameleon
Minister
 
Geregistreerd: 12 oktober 2008
Berichten: 3.351
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vrijevlaming Bekijk bericht
En dat zit die nieuwe baas van het ACW de boel nog wat af te dreigen: "als jullie meer durven vragen voor de bankgaranties, dan doen we een bankrun en gaat de boel failliet"

gangsters zijn het gewoon!
Dexia is al failliet. Het aandeel stond op 23 cent, maar de echte waarde van het aandeel is 0.0000000000000000000. Gezien de schulden die Dexia meedraagt zou het aandeel zelfs negatief moeten noteren.
__________________
I'm a barbie girl
kameleon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:34   #19
ViveLaBelgique
Secretaris-Generaal VN
 
ViveLaBelgique's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.376
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vrijevlaming Bekijk bericht
En dat zit die nieuwe baas van het ACW de boel nog wat af te dreigen: "als jullie meer durven vragen voor de bankgaranties, dan doen we een bankrun en gaat de boel failliet"

gangsters zijn het gewoon!
In het boek wordt die stelling wel bevestigd, meer nog België zal structureel het verlies moeten bijpassen.

Langs alle kanten wordt de ernst van Dexia verhaald. Nochtans blijf jij en een hoop anderen in de ontkennisfase hangen. Hetzelfde symptoom dat manifesteerde bij de Dexia aandeelhouders.
__________________


Stemtip federaal: Partij Blanco. Minder parlementszetels !
Stemtip Vlaams: BBB. Boerburgerbelangen; respect voor Boer en Burger; uitlevering De Mier aan Erdogan.
Stemtip Europa: Vlaams Belang. Liever had ik op Viktor Orban kunnen stemmen.

Ooit was Bart De Wever de dikke steur die vol eitjes zat voor de N-VA; maar nu is hij verworden tot de vis de vijver levenloos maakt.
ViveLaBelgique is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 april 2012, 10:38   #20
vrijevlaming
Banneling
 
 
vrijevlaming's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 7.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ViveLaBelgique Bekijk bericht
In het boek wordt die stelling wel bevestigd, meer nog België zal structureel het verlies moeten bijpassen.

Langs alle kanten wordt de ernst van Dexia verhaald. Nochtans blijf jij en een hoop anderen in de ontkennisfase hangen. Hetzelfde symptoom dat manifesteerde bij de Dexia aandeelhouders.
ik heb niet zitten verklaren in studios dat "we nog geld gingen verdienen aan dexia " hé.

Die deal die men gesloten heeft trekt op niets, we zijn gerold door de fransen en dankzij de CD&V zitten we met een molensteen rond onze nek voor de volgende 60 jaar.
vrijevlaming is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:04.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be