Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 7 februari 2003, 14:57   #1
kris
Schepen
 
Geregistreerd: 17 december 2002
Berichten: 489
Standaard

Citaat:
www.belga.be
Politicsinfo.netBELGIEBRUSSEL07/02/2003
De Arabisch-Europese Liga van Dyab Abu Jahjah en de extreem-linkse PvdA nemen onder de naam 'RESIST' met een gemeenschappelijke lijst deel aan de verkiezingen van 18 mei. Dat bevestigt de PvdA vrijdag. De naam 'RESIST' moet het "verzet tegen onderdrukking, discriminatie, racisme en eenheidsdenken" uitdrukken.

Koen Calliauw, Agalev-districtraadslid in Antwerpen, is mede initiatiefnemer. 'RESIST' komt enkel met een kamerlijst voor de provincie Antwerpen en met een senaatslijst. Wie op die lijsten zal staan is nog niet bekend. Op 9 maart houdt 'RESIST' een verkiezingscongres in Antwerpen om het defintieve programma te bepalen en de namen van de deelnemers bekend te maken. Een 10-punten-beginselverklaring van de partij werd wel al vrijgegeven. De intiatiefnemers willen onder meer "afdwingbare maatregelen die werkgevers verplichten om minderheden tewerk te stellen". Verder vindt 'RESIST' dat ook dat de islamitische gemeenschap moet kunnen beschikken over een eigen scholennet. (DWM)
Resist ... lijkt veel op racist !!! Het masker van de AEL valt af !!!

Kris
__________________
Leg een bom onder het vorstendom!
kris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2003, 15:04   #2
kris
Schepen
 
Geregistreerd: 17 december 2002
Berichten: 489
Standaard

Citaat:
Beginselverklaring RESIST

1. De lijst Resist is een multinationaal, multicultureel en pluralistisch initiatief dat het globale verzet van het volk tegen de nieuwe wereldorde uitdraagt. De lijst beoordeelt de strijd van nationale minderheden als een emancipatorische ontvoogdingstrijd met grote maatschappelijke relevantie. Op basis van dit oordeel zal de lijst worden geleid door leden van de etnische minderheden, en meer bepaald van de AEL.

2. Resist beoordeelt de toenemende agressie en oorlog in de wereld als een laatste poging van het imperialisme om haar wereldvisie te vuur en te zwaard op te leggen. De oorlog tegen Irak - opgelegd tegen de wil van de hele wereldbevolking - staat symbool voor de nieuwe wereldorde die de Verenigde Staten alle volkeren en arbeiders op deze planeet willen laten slikken.

3. Resist roept op voor de eenheid van alle volkeren en arbeiders ter wereld die zich verzetten tegen de nieuwe wereldorde. Alleen een gemeenschappelijk verzet kan een antwoord bieden op de globale oorlogsverklaringen van de machtigen. Vandaag betekent dat de algemene eenheid tussen alle volkeren en de Arabische volkeren en de specifieke eenheid tussen de bevolking van Belgische en Arabische afkomst hier.

4. Daarom verzet Resist zich tegen elke vorm van discriminatie zowel op het gebied van tewerkstelling, huisvesting als onderwijs die nog vergroot worden door de internationale hetze tegen de moslimbevolking. De discriminaties tegen een deel van de bevolking, de nationale minderheden, komen enkel de zaaiers van verdeeldheid ten goede. Resist eist volledige gelijke politieke en sociale rechten. Op het vlak van tewerkstelling moet men met afdwingbare maatregelen werkgevers verplichten om minderheden tewerk te stellen. Op het vlak van de huisvesting verdedigt de lijst een strengere antidiscriminatiewet, met de omdraaiing van de bewijslast. Op het vlak van het onderwijs eisen wij een diepgaande pedagogische hervorming van het onderwijs in alle netten met als doel de aanpassing van de methodieken en het curriculum aan de multiculturele realiteit. Zolang andere confessionele onderwijsnetten bestaan moet ook de islamitische gemeenschap kunnen beschikken over een eigen schoolnet. Alleen dan kunnen we van een echte gelijkberechtiging spreken. Voor alle scholen moet ook de inschrijvingplicht gelden. Men mag geen scholieren weigeren.

5. De lijst Resist zal actief zijn tegen alle politieke gevolgen van de oorlog. Resist verzet zich tegen elke beperking van de democratische vrijheden, zoals gebeurde met de arrestatie van Dyab Abou Jahjah. Resist eist de openbaarmaking van alle doofpotoperaties, zowel inzake het netwerk van de ontvoerde kinderen, als inzake de politiemisbruiken tegen
arrestanten en nationale minderheden. De lijst komt op voor radicale democratische hervormingen en ondersteunt alle maatregelen die de macht van het volk versterken en de directe democratie aan de basis ontwikkelen. Daarom moet het volk controle uitoefenen op de staatsorganen, op de politiediensten, op de administratie.

6. De lijst Resist zal actief zijn tegen alle economische gevolgen van de oorlog en de globale crisis. Deze economische oorlog wordt gevoerd tegen de hele werkende bevolking en creëert werkloosheid, jaagt jongeren in tijdelijke en slechtbetaalde jobs, vernietigt de veiligheid op het werk en breekt alle sociale verworvenheden. Resist verzet zich tegen de sluitingen van de bedrijven zoals gebeurt met Cockerill Sambre en gebeurde met Sabena. Resist eist de creatie van nieuwe tewerkstelling en de daling van het werkritme dat leidt tot onmogelijke werkomstandigheden en dodelijke werkongevallen.

7. De lijst Resist is actief tegen alle ideologische gevolgen van oorlog en crisis. Resist verzet zich tegen het eenheidsdenken dat deze wereldorde van oorlog en vernietiging als enige mogelijke aanprijst. De staat moet niet alleen a-religieus maar ook a-cultureel zijn. De enige waarden en normen die vanuit de staatsstructuren opgelegd mogen worden zijn grondwettelijk bepaald. Elke vorm van etnocentrisme en dominante cultuur wordt verworpen.

8. De lijst Resist is actief tegen alle sociale gevolgen van de oorlog. Resist verzet zich tegen de afbouw van de openbare gezondheidszorg, van het openbaar vervoer, van het welzijn van het kind. Wij eisen dat de miljarden die worden gepompt in barbaarse oorlogen ten goede komen van het sociale welzijn van de bevolking.

9. De lijst Resist is solidair met alle volkeren en arbeiders die zich verzetten tegen de globale gevolgen van de oorlog. In de eerste plaats met de strijd van het Palestijnse volk tegen de Israëlische bezetter en met de strijd van het Iraakse volk tegen de Amerikaanse agressor. Resist verwerpt het imperialistische Amerikaanse buitenlands beleid en de inmenging van de VS-regering en andere westerse regeringen in de binnenlandse aangelegenheden van derdewereldlanden. Daarom is de lijst gekant tegen een oorlog tegen Irak maar ook tegen elke vorm van sancties of een embargo.

10. Deze tien punten vormen de algemene beginselverklaring zoals ze door de initiatiefnemers van Resist zijn opgesteld. Het is een algemene oriëntatie die door alle ondersteunende deelnemers en organisaties volgens eigen inzichten kan en zal geconcretiseerd worden.
Kris
__________________
Leg een bom onder het vorstendom!
kris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2003, 16:29   #3
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Ze hebben zelfs al een website! Eens kijken wat ze daar te zeggen hebben.

http://www.resist.be
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2003, 16:47   #4
GC
Minister-President
 
GC's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 juni 2002
Berichten: 4.609
Standaard

Tiens, op die site staan wel interessante standpunten. Ik ga volledig akkoord met hetgeen op http://www.resist.be staat.
__________________
Linkse Socialistische Partij
GC is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2003, 17:06   #5
kris
Schepen
 
Geregistreerd: 17 december 2002
Berichten: 489
Standaard

Tuurlijk vind jij dat een goede webstek ... je schrijft er zelf voor

Citaat:
Nu ook officieel: politie blunderde bij top in Göteborg
Een Zweedse onderzoekscommissie naar aanleiding van de rellen bij de EU-top in Göteborg in juni 2001 is tot de bevinding gekomen dat de politiediensten er nogal vreemde methoden op na houden. Toen we met een delegatie van Internationaal Verzet deelnamen aan de betogingen in Göteborg was dit voor ons reeds duidelijk. De politie organiseerde nodeloze provocaties en zorgde er zelf voor dat de situatie uit de hand liep. De spanning nam al sterk toe op 14 juni toen de politie het zonder enige reden noodzakelijk vond om één van de scholen waar betogers verbleven (Hvitfeldtska) te omsingelen en alle 459 aanwezigen arresteerde. De ergste rellen vonden plaats na de anti-kapitalistische betoging van 15 juni 2001, de beelden van de winkelstraat die daarbij vernield werd, gingen de ganse wereld rond. Deze rellen ontstonden nadat de politie zonder enige reden de anti-kapitalistische betoging uit elkaar joeg door te chargeren. Daarop begon een kleine groep te gooien met stenen, maar die werden schijnbaar met rust gelaten en er werd hen niets in de weg gelegd om een winkelstraat af te breken. Intussen hield de politie zich bezig met het chargeren op andere betogers! De Zweedse politie gaf ook in juni 2001 al toe dat ze gebruik maakten van meer dan 100 infiltranten die uitgedost als betogers (met piercings en al!) deelnamen aan de acties. Wou de politie de stenengooiers niet aanpakken omdat er teveel collega's tussen liepen?

Een ander element dat nu naar voor komt is hoe de processen die nadien tegen een aantal betogers gevoerd werden, door de politie aangegrepen werden om een amateuristische poging te ondernemen om zichzelf een andere rol toe te meten dan in werkelijkheid. er werden televisiebeelden gebruikt van de rellen waarbij een Zweedse betoger zwaar gewond raakte. Nu blijkt dat het geluid bij deze beelden gemanipuleerd werd zodat de betogers fascistische slogans zouden geroepen hebben! Dat die 100 politie-infiltranten daartoe in staat waren, zal wellicht niemand ontkennen, maar het stemt niet overeen met de werkelijkheid. Moesten er fascistische slogans gescandeerd zijn, zouden die "betogers" onmiddellijk op zware tegenstand gestoten zijn. Nu is het duidelijk dat het geluid gemanipuleerd werd. Blijkbaar gaat het blunderen van de Zweedse politie gewoon door en proberen ze de ene blunder met een andere blunder toe te dekken.


Meer over de gebeurtenissen in Göteborg vind je op onze toenmalige Göteborg-site

Geert Cool
Ga naar http://www.resist.be druk op de nederlandse versie en dan rechts is het rode gedeelte op 16-1-03 Zweedse politie in opspraak voor haar rol bij EU-top in Göteborg

Goed bezig GC !!!

Kris
__________________
Leg een bom onder het vorstendom!
kris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2003, 17:19   #6
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

[quote="kris"]Tuurlijk vind jij dat een goede webstek ... je schrijft er zelf voor[quote]

GC op een website van de PVDA? o tempora o mores. Hoe zal hij dat kunnen verantwoorden? Ik hoop voor hem dat hij een goede verklaring heeft voor zijn daden.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2003, 17:20   #7
Jörgen Noens
Burgemeester
 
Geregistreerd: 19 juni 2002
Locatie: Wolvertem
Berichten: 501
Standaard

En daar stond GC met zijn broek af! Goed gedaan Kris.

Met vriendelijke groeten,

Jörgen Noens
__________________
Jörgen Noens
Fractievoorzitter Vlaams Belang Meise - Wolvertem - Oppem
Jörgen Noens is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2003, 17:34   #8
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Ik denk dat Geert ook wel weet op welke sites hij artikels post maar goed moest dat niet het geval zijn dat hebben nog altijd Kris die hem daar aan kan herinneren.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2003, 18:48   #9
Godfried
Gouverneur
 
Godfried's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.115
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kris
Resist ... lijkt veel op racist !!! Het masker van de AEL valt af !!! Kris
En ze gaan samen met de PVDA en krijgen een Agalever als boegbeeld. De maskers vallen inderdaad af.
__________________
Christus vincit, Christus regnat, Christus Imperat!
Godfried is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 00:06   #10
GC
Minister-President
 
GC's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 juni 2002
Berichten: 4.609
Standaard

Kris, heb jij dan geen enkel gevoel voor humor? Voor alle duidelijkheid, de site www.resist.be heeft niets met de lijst 'Resist' te maken. Die website is de website van Internationaal Verzet, een campagne opgezet door de LSP.

Tuurlijk schrijf ik daarvoor. Ik ben één van de mede-oprichters van Internationaal Verzet begin 2001. Tuurlijk vind ik dat een goeie website, van bij het begin heb ik die website opgezet en het is nog steeds één van de websites waar ik aan meewerk, zowel technisch als inhoudelijk (naast http://www.lsp-mas.be en http://blokbuster.antifa.net).
__________________
Linkse Socialistische Partij
GC is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 10:26   #11
moon
Lokaal Raadslid
 
Geregistreerd: 15 januari 2003
Berichten: 354
Standaard

schande wat heeft die agalever mee te maken !!
die agalever verraadt agalev , ik vind dat agalev hem buiten moet gooien
agalev gaat niet eens akkooord met de (persoonlijke) standpunten van Jahjah
btw bij de antidiscrimatiewet is de bewijslast toch al omgekeerd?
moon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 12:59   #12
Godfried
Gouverneur
 
Godfried's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.115
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door moon
schande wat heeft die agalever mee te maken !!
die agalever verraadt agalev , ik vind dat agalev hem buiten moet gooien
agalev gaat niet eens akkooord met de (persoonlijke) standpunten van Jahjah
btw bij de antidiscrimatiewet is de bewijslast toch al omgekeerd?
Ja ja, de maskers vallen af. Pijnlijk nietwaar? Wij wisten natuurlijk al lang dat Agalev een extremistische bende Stalinisten waren, die geen geweld schuwen om hun communistische dictatuur tot stand te brengen. Hopelijk komen nu de Agalev-kiezers ook tot deze vaststelling.

GEYSELS = STALIN.
__________________
Christus vincit, Christus regnat, Christus Imperat!
Godfried is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 14:13   #13
moon
Lokaal Raadslid
 
Geregistreerd: 15 januari 2003
Berichten: 354
Standaard

vandaag is de krant gelezen dat agalev zich distantieert van deze "verrader" en hij is al buitengeschot
moon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 14:24   #14
Kotsmos
Minister-President
 
Geregistreerd: 7 mei 2002
Berichten: 4.137
Standaard

is er niemand anders die de samenvoeging van een marxistische met een islamitische partij een beetje vreemd vindt?
Kotsmos is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 14:48   #15
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Ik zou zeggen als ze Beysen en Vankrunkeldinges in één partij kunnen steken dan kan alles in de politiek maar goed, nu ben ik daar niet meer zo zeker van.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 15:03   #16
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Citaat:
is er niemand anders die de samenvoeging van een marxistische met een islamitische partij een beetje vreemd vindt?
Ikke, ik heb dat al zo'n keer of vier geschreven geloof ik!
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 20:32   #17
moon
Lokaal Raadslid
 
Geregistreerd: 15 januari 2003
Berichten: 354
Standaard

het was toch Marx die zei "god is opium voor het volk" toch?
moon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 20:52   #18
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Hij schreef dat godsdienst opium VAN en niet voor het volks was maar dat doet niets af van zijn visie over de rol van religie.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 februari 2003, 23:08   #19
Pat
Parlementslid
 
Pat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 februari 2003
Locatie: Bananenkoninkrijk
Berichten: 1.879
Standaard

Ideologisch hebben beide partijen niets gemeen. AEL kan men zelfs klasseren bij extreem rechts. Beide zijn dus objectieve bondgenoten: de PVDA heeft enkele advocaten onder zijn vleugels en die kan de AEL goed gebruiken: oa voor het Sabra&Shatilla commitee en om de politie gade te slaan tijdens betogingen. De PVDA maakt op haar beurt eindelijk een waterkansje om in het parlement te geraken dankzij de populariteit van AEL.

Het enige wat beide partijen echt gemeen hebben is haat tegen al wat Israelisch of Amerikaans is. Als haat en ontevredenheid het enige bindmiddel is, dan zullen ze niet lang samenblijven
__________________
http://faithfreedom.org
Pat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 februari 2003, 01:08   #20
Godfried
Gouverneur
 
Godfried's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.115
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pat
Het enige wat beide partijen echt gemeen hebben is haat tegen al wat Israelisch of Amerikaans is. Als haat en ontevredenheid het enige bindmiddel is, dan zullen ze niet lang samenblijven
Pas op, het Antwerps stadsbestuur wordt al meer dan 10 jaar samengehouden door haatgevoelens jegens het VB.
__________________
Christus vincit, Christus regnat, Christus Imperat!
Godfried is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:08.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be