Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 3 april 2014, 15:20   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Sp.a: “Wacht niet tot na de verkiezingen met een daklozenplan“

Brussels parlementslid Fouad Ahidar (sp.a): “Problemen moet je aanpakken voor ze acuut worden”Het Brussels armoedeplatform trok gisteren aan de alarmbel over het ontbreken van een structureel beleid rond daklozen en de kwalitatieve dienstverlening binnen de nachtopvang. Fouad Ahidar (sp.a) roept de Brusselse regering op om het winterplan van volgend jaar klaar te hebben vòòr de verkiezingen en in te zetten op begeleid wonen.

Een winterplan voor de verkiezingen
Fouad Ahidar: "Een maand geleden heb ik de Brusselse regering opgeroepen om nog voor de verkiezingen van 25 mei een opvangplan te maken voor de volgende winter, inclusief de financiële engagementen en beschikbare plaatsen. Het risico is immers reëel dat er door de verschillende regeringsvormingen weer tot op het allerlaatste nippertje zal gewacht worden. Het gevolg zal zijn dat er de komende winter, opnieuw honderden mensen op straat moeten slapen. Daarom moet de Brusselse regering in overleg met de Federale overheid en de verschillende OCMW’s nu werk maken van een daklozenplan.” Naar aanleiding van de oproep van het Brussels armoedeplatform vraagt Ahidar dat er ook duidelijk rekening wordt gehouden met de opmerkingen inzake dienstverlening en kwaliteit van de opvang. Ook daar draagt een daklozenplan dat tijdig klaar is toe bij: "Paniekvoetbal en ruziënde politici hebben de instanties ook weerhouden aandacht te hebben voor de kwaliteit van de opvang. De regering moet de administraties en de lokale overheden vandaag rond te tafel brengen. Dan hebben we enkele maanden te tijd om niet alleen capaciteit maar ook de nodige kwaliteit te voorzien."



Structurele problemen vragen structurele maatregelen
Verder wijst het armoedeplatform naar structurele problemen waar geen structurele oplossingen tegenover staan. Het sp.a-programma dat dit weekeind werd goedgekeurd voorziet heel wat maatregelen om hier de volgende vijf jaar wel vooruitgang te boeken, gaat Ahidar verder: “sp.a wil 500 extra plaatsen 'begeleid wonen' om honderden daklozen een warme thuis te geven en helpen de draad terug op te pikken. Enkel aandacht voor daklozen tijdens de winter is geen oplossing. Meer begeleid wonen is hét antwoord. De begroting van het Gewest had in 2014 een overschot van 6 miljoen euro. Met 60.000 euro kan je al 20 daklozen bijstaan in het begeleid wonen. Er is een fusie van de OCMW’s nodig. In afwachting daarvan moet de Brusselse regering alle OCMW’s verplichten om samen en op een solidaire manier de opvang van daklozen in ons stadsgewest aan te pakken.”

Daarnaast voorziet sp.a een aantal preventieve structurele maatregelen die ervoor moeten zorgen dat mensen in armoede beter beschermd worden. Fouad Ahidar: “Ik denk aan betaalbaar wonen via richthuurprijzen, een huurtoelage voor wie al langer dan 5 jaar op een wachtlijst staat maar ook de uitvoering van de ordonnantie voor een verzekering gewaarborgd wonen. Die laat kleine inkomens toe een eigen woning te verwerven. Teveel gezinnen geven vandaag een te grote hap uit hun budget aan huisvestingskosten. Ook in schuldbemiddeling moet extra geïnvesteerd worden. Deze 'preventieve’ maatregelen zijn fundamenteel in een langetermijnvisie op armoede en dakloosheid. ”

Contact & info: Fouad Ahidar

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:14.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be