Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 21 september 2004, 13:23   #1
Marco
Parlementslid
 
Marco's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 april 2004
Locatie: Waasland
Berichten: 1.744
Standaard Socialisten in een liberale wereld.

Socialisten in een liberale wereld.

Dat ik een liberale wereld voor sta is een open deur intrappen op dit forum. Maar dat wilt niet zeggen dat de socialisten niet hun ding zouden kunnen doen. Ik inspireer mij op de verschillende voorzieningskassen die een eeuw terug in Engeland opmars maakten.

Het systeem is simpel. Men neme een liberale staatsstructuur. Dat wilt dus zeggen geen verzorgingsstaat en ook geen belastingsroof. Met 15% belasting op het BBP ipv 52% nu, mag je gerust stellen dat het liberaal genoeg is. [size=1](Studie in Nederland heeft aangetoond dat de core business van de staat slechts 11% BBP kost, 41% BBP is verzorgingsstaat.)[/size] Met het overschot van je inkomen, wat voor arbeiders minstens maal 2 in netto loon betekend, kan je doen wat je wil.
Liberalen zullen hier en daar een verzekering afsluiten tegen alle onheil dat hen boven het hoofd hangt. De ene al wat ruimer, de andere al wat enger. Ook al wordt dit onheil schromelijk om propaganda redenen overschat.
Socialisten kunnen bij hun vakbond of hoe je het ook wilt noemen, terecht. Naar fier socialistisch principe draag je de helft van je opgewaardeerd netto loon af aan de ‘Kas’. De ‘Kas’ beschermt je dan tegen allerhande onheil. Ziekte, eens kuchen, werkloosheid, ook langdurig, pensioen, zelfs te vroeg. Het is allemaal gedekt door de sociale inkomsten. Iedereen tevreden. De ‘Kas’ kan dan ook allerhande extra dingen gaan doen. Zo zouden ze naar huidig staatsmodel een opera kunnen sponsoren. Want leeft dit niet onder hun aangesloten (directie)leden? Of Rimpelrock want er moet voor elk wat wils zijn? Mogelijks zal de studie van de Pimpelneuseend kunnen gesubsidieerd worden. Ook al beweren sommigen dat dit diertje niet bestaat maar dat is alleen maar omdat het nog niet onderzocht is, fluisterde mij een vooraanstaand bestuurder van de ‘kas’ toe. Ook de gratis school voor moslimonderricht was een echt schot in de roos: een enorme stijging van ons leden aantal. Ook de echte sociale gevallen die niet in de mogelijkheid zijn enige bijdrage te leveren zouden een welstandsloon krijgen. Geen aalmoes bij onze ‘Kas’, een echt inkomen want je hebt het al zo moeilijk.

Er zijn natuurlijk wel enkele problemen. Zo heb ik al gehoord dat de afdeling ‘Vlaanderen’ van de ‘Kas’ meer middelen inbrengen en minder gebruiken dan hun strijdbroeders van de afdeling ‘Wallonië’. Buiten de klassieke verwijten van diefstal, profiteurs, lamzakken en meer van dit fraais, heeft men moeten vaststellen dat er hier en daar “splitsing” wordt geroepen, “Dat is een ander volk”, “Die hebben een andere mentaliteit”. Uit lijfbehoud of is het uit ledenbehoud zal dit voordeursocialisme de splitsing moeten doortrekken. Dit vooral onder druk van de afdeling ‘Antwerpen’ Niet lang daarna zal de afdeling ‘Antwerpen’ wijzen op de mistoestanden in de afdeling ‘Limburg’ Maar ook binnen ‘Antwerpen’ heeft de subafdeling ‘Brasschaat’ problemen met ‘Borgerhout’. Die ‘Kas’ zou snel vervallen tot miljoenen individuele kasjes die dan best hun risico’s kunnen herverzekeren bij de welbekende grote verzekeringsmaatschappij “zonder emotie maar onze kas is niet leeg”. Maar al die individuele kasjes lijken wel verdomd veel op de bankrekening van de liberale burgers.

Maak van België, de wereld en maak van de ‘Kas’, België en je begrijpt waarom bedrijven wegtrekken en armen naar België trekken. Dat alles samen noemen we ‘sociaal zijn’.
__________________
De verzorgingsstaat is een ongewenste bezoeker die met jouw eigen geld je een cadeau geeft dat je niet wenst en dat gekocht is in een veel te dure winkel.
Politicus: bergen beloven en ravijnen maken. Laten we ze een budget geven voor een molshoop om slechts een kuiltje te krijgen.
Marco is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:08.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be