Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 24 september 2004, 18:47   #1
De Zuiveraar
Banneling
 
 
De Zuiveraar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 april 2004
Berichten: 408
Standaard Binnenkort thuis stemmen met identiteitskaart ?

Thuis stemmen met identiteitskaartChip liquideert vervelend heen-en-weer-geloopVan onze redacteur

BRUSSEL - De nieuwe elektronische identiteitskaart zal burgers ook de kans geven van huis uit via de computer hun stem uit te brengen bij de verkiezingen. De kaart kost wel minstens tien euro, en is slechts vijf jaar geldig, maar zal volgens Binnenlandse Zaken heel wat administratieve rompslomp wegnemen. En ze kan bovendien gebruikt worden voor aankopen en betalingen via het Internet.



DE Belgische gemeenten beginnen normaliter eind volgende week met de verspreiding van de nieuwe identiteitskaarten, met de grootte van een bankkaart. Eind 2009 moet elke Belg een nieuw exemplaar hebben. Tegen dan zal de eerste lichting al wel aan vernieuwing toe zijn, want de kaart is om veiligheidsredenen slechts vijf jaar geldig. ,,Als we de kaart voor een periode van tien jaar hadden moeten beveiligen tegen alle mogelijke toekomstige kraakmethoden, zou ze veel duurder geweest zijn'', zegt Binnenlandse Zaken.

Op de kaart staat ook niet langer het adres van de eigenaar. Een miljoen landgenoten verhuizen jaarlijks. Hun kaarten vervangen zou een te dure affaire worden.

Het adres van de eigenaar zit wel in de makkelijk aanpasbare chip op de kaart, en dat goudkleurig vierkant bevat een schat aan informatie, afkomstig uit het rijksregister. Zowel de eigenaar, als allerhande instanties én commerciële organisaties zoals banken, kunnen die gegevens raadplegen. Het geeft de bezitter de kans om zijn eigen gegevens te controleren, het geeft overheidsinstellingen en bedrijven de mogelijkheid identificatiegegevens op te vragen zonder de man of vrouw in kwestie weg te sturen om een officieel papiertje met stempels. De kaart bevat ondermeer:

<LI>een uittreksel uit het bevolkingsregister
<LI>een getuigschrift van inschrijving
<LI>een samenstelling van het gezin
<LI>een bewijs van leven
<LI>een uittreksel uit het kiezersregister
<LI>een getuigschrift van verblijf

Allemaal documenten die door een of andere instantie kunnen worden opgevraagd. Binnenlandse Zaken hoopt de chip op termijn nog verder te kunnen stofferen met gegevens uit de sociale zekerheid, om de cliënt zo weinig mogelijk te ergeren met heen-en-weer-geloop.

De chip heeft ook een elektronische handtekening, en die is dan weer handig voor aankopen via het Internet, waar de kandidaat-koper zich moet legitimeren. Maar ze kan in winkels ook de getrouwheidskaart vervangen, waardoor de portefeuille of handtas niet langer vol papieren kaartjes van handelszaken allerhande hoeft te zitten.

Gemeenten kunnen de kaarten dan weer gebruiken als toegangskaart voor de bibliotheek of als controlekaart voor het recyclagecentrum. Een kaartlezer zal tien tot twintig euro kosten, en kan ook door de particulier worden aangeschaft voor thuisgebruik.

De overheid rekent de gemeenten een basistarief van 10 euro aan. Het staat de gemeentebesturen vrij om daarbovenop een lokale taks te vragen. De meeste besturen doen er nog eens twee tot drie euro bij, enkel het Limburgse Lommel en het Luikse Nandrin bieden de kaart gratis aan.

Wie zijn nieuwe identiteitskaart kwijtspeelt, belt naar een noodnummer. De kaart wordt zeven dagen geschorst. Geeft de eigenaar in die termijn geen signaal het ding te hebben teruggevonden, dan wordt ze definitief geannuleerd en moet een nieuw exemplaar worden besteld in de gemeente.

De gemeenten jammerden de voorbije weken over het gebrek aan personeel om de kaarten te verspreiden, en stelden dat Binnenlandse Zaken onvoldoende van de beloofde federale ambtenaren had uitgestuurd. Volgens directeur-generaal Luc Vanneste zullen de gemeenten echter de volgende maanden wel op hun wenken worden bediend.

24/09/2004
Sluitend systeem ?

Laatst gewijzigd door De Zuiveraar : 24 september 2004 om 18:48.
De Zuiveraar is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 september 2004, 18:50   #2
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De Zuiveraar
Thuis stemmen met identiteitskaartChip liquideert vervelend heen-en-weer-geloopVan onze redacteur
Moet jullie redacteur dan zoveel heen en weer lopen wanneer ik ga stemmen?

__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 september 2004, 21:58   #3
Mambo
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 27 april 2004
Berichten: 43.539
Standaard

Van zodra ik die chip krijg klop ik er een hamer op!
Mambo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 september 2004, 22:01   #4
Geertje
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geertje's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 september 2004
Locatie: Hoofdstad der holbewoners waar de Schelde op z'n mooist is en de gevangenen nog vrij rondlopen
Berichten: 13.284
Standaard

Kunnen we met die kaart hier dan ook inloggen ?
Geertje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 september 2004, 22:08   #5
Mambo
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 27 april 2004
Berichten: 43.539
Standaard

sure, zien we meteen hoe oud je zus is en waar ze woont. We kopieren uw gegevens op een lege chip en verkopen dat aan de russen die vervolgens gewoon nog eens moeten gaan pinnen.
Mambo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 september 2004, 22:14   #6
Geertje
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geertje's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 september 2004
Locatie: Hoofdstad der holbewoners waar de Schelde op z'n mooist is en de gevangenen nog vrij rondlopen
Berichten: 13.284
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Mambo
sure, zien we meteen hoe oud je zus is en waar ze woont. We kopieren uw gegevens op een lege chip en verkopen dat aan de russen die vervolgens gewoon nog eens moeten gaan pinnen.
De kaart staat vol leugens dan, want ik heb geen zus.
Geertje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 september 2004, 22:44   #7
Mambo
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 27 april 2004
Berichten: 43.539
Standaard

Heeft uw pa nooit iets verteld?
Mambo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 25 september 2004, 00:32   #8
Bobke
Secretaris-Generaal VN
 
Bobke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 december 2002
Locatie: Waasland
Berichten: 43.633
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Mambo
Heeft uw pa nooit iets verteld?
Ze hebben ondertussen een andere melkboer.
Bobke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 25 september 2004, 08:34   #9
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De Zuiveraar
Op de kaart staat ook niet langer het adres van de eigenaar. Een miljoen landgenoten verhuizen jaarlijks. Hun kaarten vervangen zou een te dure affaire worden.
Vraag blijft hoe men in bepaalde landen op een dergelijke "kaartje" zal reageren. Ik herinner me nog goed hoe men bij een heel grondige controle aan de Griekse grens eerst nogal vervelend deed over mijn identiteitskaart. Blijkbaar waren die Griekse douanebeambten er niet echt vertrouwd mee... Een Griekse IK is immers nogal een ander document (bijna een klein boekje met daarin allerlei stempels, een lichamelijke beschrijving van de persoon, de beleden godsdienst, met naam van de vader, adres, beroep of opleidingsgraad, enz.).
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:51.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be