Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Staatsinrichting
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 19 september 2004, 14:03   #1
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard België is in gevaar, toegevingspolitiek is zeer moeilijk dankzij het Vlaams Blok

In het debat tussen Martens, Schiltz, "le Croo" en Willy Claes bij PolSpoel en Desmet zijn harde woorden gevallen. Het 4koppige debatteam en de 2 moderatoren konden er niet om heen: België hangt aan een zijden draadje en het is heel goed mogelijk dat ons land weldra in elkaar stort.

Dinsdag & Donderdag gaan hiervoor bepalend zijn. De communautaire kwestie van DHL en de Splitsing B-H-V hangt als een zwaard van Damocles boven Verhofstadt en Di Rupo, waarbij elke oplossing hardnekkig stuit op een Waalse "NON!", die trouwens bereid zijn de alarmbel-procedure aan te halen als de Vlaamse regering, met dank aan CD&V/N-Va, hun eigen voorstel gaan indienen.

Als de Walen dit manouvre kiezen, valt de regering, wordt het ontbonden en zijn er nieuwe verkiezingen.

M.a.w, om dit rampscenario te vermijden, moet Verhofstadt en Co er tegen dinsdag uit zijn, al lijkt het dat we in een kamer zitten waarbij elke deur flink op slot zit. Van toegeven kan bijna geen sprake zijn.... Immers, "de politieke arena is voor een kwart opgevuld met het Vlaams Blok wat elke manouvreer-ruimte onmogelijk maakt." aldus Schiltz. (Dé oplossing in het verleden voor dit soort kwesties). Eveneens beseffen de 4 heren in kwestie maar al te goed, dat, moesten ze toegeven, ze een cadeau doen aan de Seperatistische partij, en het zal geen kleintje zijn. Toegeven is dus uitgesloten.

Het Vlaams Blok functioneert hier letterlijk als een blok dat waarschijnlijk voor het eerst de toegevingspolitiek een pak moeilijker maakt dan ten tijde van het egmont-pact, en hiermee de positie van CD&V/N-Va versterkt om voet bij stuk te houden.

De belangrijkste gebeurtenissen:

Hugo Schiltz merkte terecht op dat wij voor 2/3 de sociale zekerheid onderhouden, dat het overgrote deel van de export en industrie (en het daarbij komende werk) zich in VLAANDEREN bevindt. Schiltz vond dan ook dat we de confrontatie moesten aangaan met deze troeven. De Walen weten dit, en zullen dus nooit de alarmbel-soep zo heet laten eten als dat ze ze opdienen. De Croo, hopend op adelijke titels van de koning, was, zoals verwacht, hiertegen gekant en vond dit "chantage". Hij wilde een dialoog, maar verder als dit ging hij niet.

Socialist en Augusta-fraudeur Willy Claes was eveneens tegen elke confrontatie en was sterk gekant tegen elke splitsing van B-H-V wat hij in het nadeel van Vlamingen acht, hij haalde eveneens scherp uit naar CD&V die zich voor de N-VA kar heeft laten spannen.

Martens had een nuchtere kijk op de zaken en nam wat positie in tussen Schiltz en De Croo. Zijn regering had immers een akkoord bereikt voor B-H-V wat echter nooit werd uitgevoerd. Hij wees er dan ook op dat het "niet-uitvoeren" op politiek vlak niet kan blijven duren.

Geen van de 4 was te vinden voor het splitsing scenario.




au cas où nous le faire ?
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme!
Raven is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:17   #2
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Tsss net alsof er veel mensen op het Blok stemmen omwille van het Vlaams karakter van de partij. Ze kunnen nog geen 5.000 man samenbrengen op hun belangrijkste Vlaamse nationalistische bijeenkomst en dat voor een partij met meer dan een miljoen stemmen en honderden mandatarissen en (betaalde) medewerkers.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:20   #3
Hans1
Banneling
 
 
Hans1's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 maart 2003
Locatie: BELGIE - BELGIQUE - BELGIEN - BELGIUM
Berichten: 15.869
Standaard

Integendeel, elke dag dat die wansmakelijke BHV en DHL-soap verder duurt, komt het unitaire België een stap dichterbij. Dat kan ik u verzekeren.

Het Vlaams-nationalisme staat op instorten.

Laatst gewijzigd door Hans1 : 19 september 2004 om 14:21.
Hans1 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:23   #4
Vlaanderen Boven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Vlaanderen Boven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 mei 2003
Locatie: Leuven, Vlaanderen
Berichten: 12.745
Standaard

Ja, logisch dat hoe langer de communautaire twisten duren hoe meer we geneigd gaan zijn één Belgisch broedervolk te worden.
Vlaanderen Boven is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:24   #5
Praetorian
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Praetorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 mei 2004
Locatie: Anti-liberalenstaat Ideologie: marxisme,Bolshevik-Leninism, Gramsci, Althusser, Badiou, Zizek, Sorel
Berichten: 12.529
Stuur een bericht via MSN naar Praetorian
Standaard

De Brusselaars zijn niet representatief voor het unionistisch gevoel in België, Hans.
__________________
Praetorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:25   #6
kelt
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 29 juli 2004
Berichten: 35.738
Standaard

Ironisch genoeg is de splitsing van BHV kompleet wettelijk,is het zelfs helemaal onbegrijpelijk dat dit nog heibel zou moeten veroorzaken op federaal niveau.Is het zelfs kompleet onvergeeflijk dat ook maar een van de politici van de andere gewesten daarover iets denkt te moeten zeggen.....

Dit is geen land waar burgers die een taal "vreemd aan het taalgebied" spreken ,gedwongen worden hun hebben en houden op karren en vrachtwagens te laden en te vertrekken.....In de praktijk zal men op alle gemeentehuizen in Vlaanderen(en heus niet alleen in het taalgrensgebied) proberen om mensen in één van de landstalen,en in veel gevallen zelfs nog wat extra talen,op te vangen,daar ligt eenvoudigweg geen probleem!

Dit is Belgie....er is hier beschaving....
kelt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:29   #7
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
Martens had een nuchtere kijk op de zaken en nam wat positie in tussen Schiltz en De Croo. Zijn regering had immers een akkoord bereikt voor B-H-V wat echter nooit werd uitgevoerd. Hij wees er dan ook op dat het "niet-uitvoeren" op politiek vlak niet kan blijven duren.
Geen van de 4 was te vinden voor het splitsing scenario.
Als ik dit goed begrijp zegt Martens dat 'niet uitvoeren' waar allang een akkoord over werd bereikt niet langer kan, terwijl hij tegelijkertijd tegen een splitsing blijft?

Dat ze doen wat ze niet laten kunnen, maar als ze deze keer opnieuw toegeven aan de Walen krijgt de Vlaamse Liga er nog een pak stemmen bovenop volgende keer.

Waardoor Belgique nog verder naar de onbestuurbaarheid afglijdt.

Fijn te weten dat ik, met mijn bewuste keuze de laatste bollekenskermis, de voorwaarden hielp scheppen waaronder ' de andere partijen gedwongen zullen worden te doen wat het Vlaams Blok niet wordt toegelaten'.
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:30   #8
Horus
Gouverneur
 
Horus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 juli 2004
Berichten: 1.303
Standaard

Nu het VB zoveel succes geoogst heeft, beseffen de andere partijen dat liegen (waar ze hun gewoonte van hadden gemaakt) niet meer kan.
De bevolking (de Vlaamse vooral) pikt deze onrealistische beslissingen niet meer.
Nu meer dan ooit moeten de tjeven, sossen en smurfen zien dat ze de eindmeet halen.
Doch een Waalse nicht van formaat gooit roet in het eten, hij wil koste wat kost zijn zinnetje doordrijven.

Dus eindelijk, nu het VB zo sterk staat, zijn de anderen verplicht van hun beloftes na te komen, moeten ze doen wat het volk vraagt, dit om niet nog meer stemmen te verliezen.
Dus ik ben blij dat het Blok een blok aan het been is van deze regeringen.

Voor mijn part barst België en stort het land ineen.
En het is niet het Blok dat daar voor verantwoordelijk is, maar de oerslechte besturing van dit land in het verleden.
Men krijgt nu eenmaal vroeg of laat wat men toekomt.
Horus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:31   #9
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hans1
Integendeel, elke dag dat die wansmakelijke BHV en DHL-soap verder duurt, komt het unitaire België een stap dichterbij. Dat kan ik u verzekeren.

Het Vlaams-nationalisme staat op instorten.
Wishfull thinking.

Belgique staat op instorten.

En dit ondanks de wanhoopspogingen van de BUBclub.
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 14:34   #10
Horus
Gouverneur
 
Horus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 juli 2004
Berichten: 1.303
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kelt
In de praktijk zal men op alle gemeentehuizen in Vlaanderen(en heus niet alleen in het taalgrensgebied) proberen om mensen in één van de landstalen,en in veel gevallen zelfs nog wat extra talen,op te vangen,daar ligt eenvoudigweg geen probleem!
Zoals je al aangeeft, gemeentehuizen in Vlaanderen............
Zodra je in een Brussels ziekenhuis ligt, zijn er al problemen.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kelt
Dit is Belgie....er is hier beschaving....
En zoals het mondiaal ook wordt aangegeven, hoe noordelijker je gaat, hoe meer beschaving je tegenkomt.
Horus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 15:30   #11
DeLimburger
Vreemdeling
 
DeLimburger's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 september 2004
Locatie: Limburg
Berichten: 10
Standaard

Belgie staat op instorten hoor ik hier, let us hope and pray!!!!
__________________
Vlaanderen onafhankelijk! NU!
DeLimburger is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 16:01   #12
Bhairav
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Bhairav's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juli 2004
Berichten: 18.955
Standaard

Waar dat mensen zich toch allemaal niet druk in maken. Pure self-kicking.
Bhairav is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 16:02   #13
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Waar voortdurend rook is, kan de boel niet anders dan uiteindelijk in brand schieten.
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.

Laatst gewijzigd door Knuppel : 19 september 2004 om 16:02.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 16:44   #14
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel
Wishfull thinking.

Belgique staat op instorten.

En dit ondanks de wanhoopspogingen van de BUBclub.
Maar Knuppel toch. Hans zegt dat hij het ons kan verzekeren. Dan moet het toch wel waar zijn zeker?
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 16:45   #15
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hans1
Integendeel, elke dag dat die wansmakelijke BHV en DHL-soap verder duurt, komt het unitaire België een stap dichterbij. Dat kan ik u verzekeren.
Hoe dan wel?
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 16:55   #16
Yann
Eur. Commissievoorzitter
 
Yann's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 mei 2003
Berichten: 8.563
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel

Fijn te weten dat ik, met mijn bewuste keuze de laatste bollekenskermis, de voorwaarden hielp scheppen waaronder ' de andere partijen gedwongen zullen worden te doen wat het Vlaams Blok niet wordt toegelaten'.
Het VB heeft zichzelf buiten spel gezet. En daar ben jij met uw bollekeskermis mede voor verantwoordelijk.
__________________
Michael Freilich, Joods Actueel: ‘Indien de geschiedenis zich zou herhalen met De Wever als burgemeester van Antwerpen, zou ik me zorgen maken over de joodse burgers.'
Yann is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 16:58   #17
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Yann
Het VB heeft zichzelf buiten spel gezet. En daar ben jij met uw bollekeskermis mede voor verantwoordelijk.
Jaja, het zal dat zijn. Het Blok is, zoals we allemaal weten, de oprichter van het cordon, en heeft zichzelf kort geleden zelfs voor de rechtbank gesleurd. Zeker datte.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 17:06   #18
Yann
Eur. Commissievoorzitter
 
Yann's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 mei 2003
Berichten: 8.563
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Distel
Jaja, het zal dat zijn. Het Blok is, zoals we allemaal weten, de oprichter van het cordon, en heeft zichzelf kort geleden zelfs voor de rechtbank gesleurd. Zeker datte.
Het cordon kon zich na 13 juni zelf opheffen, maar de paljassen van het VB vonden het weer nodig om met een onwerkbaar eisenpakket af te komen, omdat ze niet in staat zijn om te regeren.
__________________
Michael Freilich, Joods Actueel: ‘Indien de geschiedenis zich zou herhalen met De Wever als burgemeester van Antwerpen, zou ik me zorgen maken over de joodse burgers.'
Yann is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 17:09   #19
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Distel
Jaja, het zal dat zijn. Het Blok is, zoals we allemaal weten, de oprichter van het cordon, en heeft zichzelf kort geleden zelfs voor de rechtbank gesleurd. Zeker datte.
Deze past nog beter, Distel...
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 september 2004, 17:12   #20
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Yann
Het cordon kon zich na 13 juni zelf opheffen, maar de paljassen van het VB vonden het weer nodig om met een onwerkbaar eisenpakket af te komen, omdat ze niet in staat zijn om te regeren.
Onwerkbaar eisenpakket?

Dat zal wel, ja. Voor Belgique toch...

Het was dan ook een Vlaams eisenpakket, zeker?
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:56.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be