Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 28 augustus 2014, 08:57   #1
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard EU betaalt interim-commissarissen 500.000 euro voor vier maanden werk

Onvoorstelbaar hoe dat maar blijft doorgaan. Pffff.

Citaat:

Brussel blijft 'het land van melk en honing': EU betaalt interim-commissarissen 500.000 euro voor vier maanden werk





Vier EU-commissarissen, die na de verkiezingen van mei ll. tijdelijk ‘oude’ commissarissen vervingen die als parlementariër waren verkozen in het Europees Parlement, krijgen voor vier maanden werk elk ruim een half miljoen euro uitbetaald.

Het gaat om de Luxemburgse Martine Reicherts, de Pool Jacek Dominik, de Italiaan Ferdinando Nelli Feroci en de Fin Jyrki Katainen.

De berekening werd gemaakt door het Duitse blad Der Spiegel op basis van gegevens die gewoon openbaar zijn. Deze vier interim-commissarissen worden op 1 november opnieuw vervangen door de commissarissen die zullen zetelen in de commissie Juncker.

Zo genieten dit kwartet een maandsalaris van 20.832 tot 23.147 euro, twee maanden salaris als verhuisvergoeding, 15% van het salaris als verblijfsvergoeding en 607 tot 1.418 euro als maandelijkse representatievergoeding. Verder moeten daarbij de opgebouwde pensioenrechten worden bijgeteld.

Tenslotte heeft een commissaris die vier maanden zetelt drie jaar lang recht op 40% van zijn basissalaris; in dit geval zo’n 300.000 euro, een voordeel dat voor alle commissarissen geldt, ongeacht de tijd die ze in de Commissie zetelen.

Volgens Pieter Cleppe van de Brusselse denktank Open Europe is het vergoedingssysteem van de EU volledig voorbijgestreefd en zouden interim-commissarissen er geen deel van mogen uitmaken.

De salarissen van EU-officals zijn gewoon te hoog, aldus Cleppe: "Ik heb niets tegen officals die veel verdienen. Maar wanneer vele duizenden onder hen meer verdienen dan de staatshoofden in de lidstaten is er iets grondig mis. Het geeft enkel aan dat deze EU-officials niet begrijpen dat dit gedrag het imago van de EU schaadt.

Cleppe noemde de EU eerder al:

"een bestuurlijke kaste op zich, waar de échte eigenaars van dit bestuursniveau, namelijk de lidstaten, de controle over kwijt zijn."


De Commissie heeft die hoge salarissen altijd verdedigd onder het motto dat "ze nodig zijn om de meest getalenteerde mensen aan te trekken, die anders worden weggekaapt door topbanken en multinationals, waar de salarissen nog veel hoger liggen.”

BRON
__________________

Laatst gewijzigd door Antoon : 28 augustus 2014 om 08:58.
Antoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2014, 09:22   #2
Bartjeuh
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 juni 2010
Locatie: Aan de kust
Berichten: 1.916
Standaard

Wat die foto van die jonge, dansende gasten bij dit nieuws staat te doen, is mij vreemd. Die vier genoemde individuen zijn veel ouder, en hebben het wellicht te druk met hun geld te beleggen en uit te geven om aan dansen te denken...
Bartjeuh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2014, 09:28   #3
plakker
Minister
 
plakker's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 mei 2010
Berichten: 3.730
Standaard

Dat dit schandal blijft duren kan je toch niet geloven???
Wij moeten allemaal besparen en extra inleveren, en daar bij de EU smijten ze het geld door ramen en deuren.
Maar ja, wij makke lammetjes blijven dat maar slikken...
__________________
plakker is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2014, 18:00   #4
Bolleke Wol
Eur. Commissievoorzitter
 
Bolleke Wol's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 februari 2012
Berichten: 8.871
Standaard

Het volk heeft de leiders dat het verdient. Het volk heeft namelijk massaal voor die euriërs gestemd.
Bolleke Wol is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 augustus 2014, 17:15   #5
Allesstroomt
Gouverneur
 
Allesstroomt's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 augustus 2014
Berichten: 1.121
Standaard

Schandalig dat er geen NVA'er dit krijgt.
__________________
It's important not too confuse opposition against central planning with a dogmatic laissez faire attitude. The liberal argument is in favor of making the best possible use of the forces of competition as a means of coordinating human efforts, not an argument for leaving things just as they are. F.A.Hayek

"De besten missen elke overtuiging, terwijl de slechtsten overlopen van hartstochtelijke intensiteit" Yeats.
Allesstroomt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 september 2014, 07:03   #6
cato
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 5 november 2013
Berichten: 15.247
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bolleke Wol Bekijk bericht
Het volk heeft de leiders dat het verdient. Het volk heeft namelijk massaal voor die euriërs gestemd.
De meeste Nederlanders vinden de EU al lang niet meer geloofwaardig.
De eurosceptisch blijft groeien en bloeien.
Belgie is wel het meest eurofile land van Europa en het meest verantwoordelijk voor hobby en lobby praktijken.
cato is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:58.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be