Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 10 juli 2002, 23:24   #1
Esceha
Burger
 
Esceha's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juli 2002
Locatie: Wat vroeger Nederland(s) was
Berichten: 175
Standaard

Ook in België blijken politiek "correcte" (??) media beslist niet correct.

In deze analyse van de aanwezigheid van de verschillende partijen in het televisienieuws en in politieke duidingsprogramma's zijn gegevens verwerkt over het hele jaar 1998, alsmede over de periode voor de verkiezingen van 13 juni 1999 en 8 oktober 2000. De analyse levert het resultaat op dat bij voorbaat kon voorspeld worden: het Vlaams Blok is en blijft zwaar ondervertegenwoordigd op televisie.

Het aandeel van het Vlaams Blok in de onderzochte uitzendingen (journaals, De zevende dag, Ter zake, Stoelendans, Bracke & Crabbé) lag in 1998 op 3,47%, in 1999 op 10,58% en in 2000 op 4,72%. Wanneer u deze cijfers vergelijkt met de verkiezingsresultaten, komt u tot de conclusie dat het Vlaams Blok een negatief saldo vertoont van respectievelijk 71,8%, 5,2% en 69,6%. Geen enkele andere partij is het slachtoffer van wanverhoudingen in die orde van grootte.

Een vergelijking tussen VRT en VTM leert dat er ten aanzien van de behandeling van het Vlaams Blok geen grote verschillen zijn. De partij komt iets meer aan bod bij VTM dan bij de VRT. Dat geldt niet voor de nieuwsuitzendingen in 1999.

De uitzending "De zevende dag" wijdde in 1998 3,8% van haar tijd aan het Vlaams Blok. In 1999 was dat 10%, in 2000 slechts 1,7%. Met "Ter zake" is het zo mogelijk nog erger gesteld: 2,5% voor het Vlaams Blok in 1998, 0,7% in 1999 en 0,4% in 2000. Tijdens de uitzendingen van "Bracke & Crabbé" had het Vlaams Blok een aandeel van 1,5%. 'Stoelendans' van VTM zorgde dan weer voor eerlijker verhoudingen: 12,2% in 1999 en 12,2% in 2000.

Wat de VRT betreft, is de situatie des te bedenkelijker omdat de openbare omroep gebonden is aan de plicht tot onpartijdigheid, neutraliteit en objectiviteit. Uit de cijfers blijkt echter overduidelijk dat deze plicht niet wordt nagekomen. Het systematisch doodzwijgen, of in het gunstigste geval minimaliseren, van de derde grootste partij in Vlaanderen kan met de beste wil van de wereld niet als objectiviteit worden gekenmerkt.

Conclusie:
De "politiek correcte" media gedragen zich niet democratisch gezien niet correct, aangezien zij via tendentieuze, stemmingmakende tot soms aan ophitsing grenzende berichtgeving een steeds groter wordende groep kiezers minacht. Ik heb dit in een ander artikel ook reeds gemeld. De bewering is mij niet in dank afgenomen. Ik beweer echter nooit iets ongegrond, hetgeen via bovenstaand onderzoek weer eens overduidelijk en onomstotelijk is bewezen.

Cor Schorel.
Esceha is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 juli 2002, 09:52   #2
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

Als die cijfers kloppen (niet dat ik eraan twijfel) dan hebt u gelijk. Het kan geen toeval zijn dat het VB achtergestoken blijft van media-aandacht. Ze zijn zo te beklagen. Ze zijn echt het zwarte schaap. Je zou er bijna medelijden mee krijgen...
De vraag is: heeft het VB een medium als TV nodig? Heeft het VB niet de trouwste aanhang? Ja, wel als die mensen nu de congressen bijwonen, dan hebben ze toch de informatie waar ze om vragen, niet?
In deze generatie van beeldbuiskinderen is het VB het lichtpunt. Daar doen ze niet aan mee. Televisie is slecht voor de ogen. En gelijk hebben ze!!!

Maar om terug te keren op het feit dat het VB zoveel minder media-aandacht krijgt. Zolang het cordon er is zal ook het VB verstoken blijven van een rechtvaardig stukje mediatijd. U kan het betreuren en u kan het aanklagen maar veel zal het -voorlopig- niet opbrengen.
En nu wil ik nog iets zeggen over je objectiviteit. Objectiviteit bestaat niet. Het hoogste streven is inter-subjectiviteit en die wordt bereikt volgens mij. Inter-subjectiviteit is het cumuleren van ieders subjectieve mening om zo dicht mogelijk bij 'de objectiviteit' aan te leunen. Wel, ik denk dat de media er dicht tegenaan zit. Want tenslotte zijn er nog meer mensen die niet voor het VB stemmen dan mensen die er wel voor stemmen. Uw argument hierop: ja, maar je laat toch geen 613.000 mensen in de kou staan. Dan zeg ik: "Gelijk hebt u!"
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 juli 2002, 10:35   #3
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Idd er zijn nog meer mensen dan die 613.000. Een groot deel van die andere heeft ook rechts gestemd. Weet je de verkiezingsbeloftes van de VLD nog? Dat waren stuk voor stuk rechtse punten.
In mijn ogen heeft de VLD zelfs een vorm van verkiezingsfraude gepleegd. Ze hebben beloften gedaan die ze helemaal niet zijn nagekomen, rechtse beloftes en een links beleid voeren.

En de VRT is een staatszender, en zoals het in een dictatuur de gewoonte is propaganderen zij alleen maar de regerende strekkingen.
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 juli 2002, 10:49   #4
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door intruder
En de VRT is een staatszender, en zoals het in een dictatuur de gewoonte is propaganderen zij alleen maar de regerende strekkingen.

Meneer Intruder,


Zoals steeds gooit u weer kwistig in het rond met scherpe stellingen. Ze zijn bevorderlijk voor de discussie maar slaan op niets. Leven we nu plots in een dictatuur? Dan hebben we wel een tolerante dictator ofwel hebben we volgens u een heleboel dictators die overleggen ivm hun dictatoriaal beleid. Volgens mij durft (en doet het ook) een poltiek verslaggever als Dhr. S. Bracke wel degelijk sommige punten van het beleid hekelen. Om nog niet te zeggen dat hij desbetreffende politici te kakken zet.
Maar volgens uw redenering zal er wel een censuurorgaan aansteld zijn om de scherpste kritieken weg te moffelen. Nietwaar?
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 juli 2002, 11:11   #5
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Tuurlijk we hebben zelfs een inquisitie bureau.

En hoe noem je nu weer een land dat geen democratie is en bestuurt word door een paar generaals of partijbonzen?

Onze generaals noemen Janssens, De Gucht, Geysels, enz...
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 juli 2002, 11:21   #6
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

En wat is FDW dan? Een revolutionaire rebellenleider? Een rechts Ché?
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 juli 2002, 21:55   #7
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Een democraat?
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 juli 2002, 22:47   #8
Esceha
Burger
 
Esceha's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juli 2002
Locatie: Wat vroeger Nederland(s) was
Berichten: 175
Standaard

Geachte Pieterjan,

.....(citaat) "Ja, wel als die mensen nu de congressen bijwonen, dan hebben ze toch de informatie waar ze om vragen, niet?"
De intensie van het artikel is weer eens te benadrukken dat de media niet objectief zijn. Dat er alternatieve mogelijkheden zijn om informatie te verkrijgen is derhalve niet relevant.

.....(citaat) "Televisie is slecht voor de ogen".
Maar bij het kijken naar het voorschotelen van linkse propaganda slecht voor het hart.

De inhoud van uw laatste alinea bevestigt mijn mening dat wij in Nederland en België in een gedachte dictatuur leven. Objectiviteit is onontbeerlijk. Met hetzelfde recht als u dat ontkent, zo niet en minste relativeert dat objectiviteit niet behoeft te gelden voor "slechts" een "minderheid" van de kiezers, namelijk diegenen die op het Vlaams Blok hebben gestemd, zou ik mogen beweren dat een iegelijk die links denkt zich schuldig maakt c.q. de ideologie aan hangt van een criminele organisatie.

Uw verwijt aan "Intruder" (citaat) "Zoals steeds gooit u weer kwistig in het rond met scherpe stellingen...........maar slaan op niets" ken ik uit het hoofd. Het is op zijn zachtst uitgedrukt vreemd dat als anders dan links denkenden iets gedocumenteerd beweren, die feiten nimmer met steekhoudende tegenargumentatie kunnen worden ontkracht. Het verweer beperkt zich veelal zelfs tot schelden, waarvan ik ù overigens niet beticht. Wijlen één van onze socialistische minister-presidenten, in casu Den Uil, zei ooit tegen zijn achterban dat men met vaderlandslievende personen beter niet in discussie kan gaan, aangezien men dat bij voorbaat al heeft verloren wegens gebrek aan tegen argumenten. Iets om over na te denken.....
Cor Schorel.
Esceha is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 juli 2002, 22:51   #9
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Dank u Cor, eindelijk iemand met mensenkennis.
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 juli 2002, 09:46   #10
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Esceha
. Met hetzelfde recht als u dat ontkent, zo niet en minste relativeert dat objectiviteit niet behoeft te gelden voor "slechts" een "minderheid" van de kiezers, namelijk diegenen die op het Vlaams Blok hebben gestemd, zou ik mogen beweren dat een iegelijk die links denkt zich schuldig maakt c.q. de ideologie aan hangt van een criminele organisatie.
Cor Schorel.

U verdraait mijn woorden, Beste Meneer Schorel. Ik heb niet gezegd dat de mening van de minderheid straal genegeerd moet worden. Ik heb u proberen duidelijk te maken dat objectiviteit niet bestaat. Een van de basislessen als je een mediacursus voorgeschoteld krijgt is: Wat is objectiviteit? Objectiviteit bestaat niet! Mediagrootheden als F. Oomkes geven daar de toon in aan. Laat me even harhalen wat ik gezegd heb over objectiviteit:

1. Het bestaat niet!
2. Hoogste streven is intersubjectiviteit (=samensmelten van ieders subjectiviteit)
3. Meer mensen die tegen het VB stemmen dan mensen die ervoor zijn
4. Media heeft gelijk met hun beleid, zo stoten ze minder mensen voor de kop

Ik weet dat het een gedurfde stellingname is maar deze kan enkel bevorderlijk zijn voor de discussie.
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 juli 2002, 09:54   #11
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pieterjan
4. Media heeft gelijk met hun beleid, zo stoten ze minder mensen voor de kop.
Hier toch even op reageren, door dit soort mediabeleid is het Vlaams Blok mee groot geworden. Je weet toch dat mensen meer affiniteit voelen voor de under-dog dan voor de Bullebak die mensen verdrukt in hun spreekrecht.
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 juli 2002, 09:59   #12
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

Wel, dan kiezen ze voor een verkeerde reden voor het VB!
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 juli 2002, 10:08   #13
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Ik heb niet gezegd dat het stemmers zijn. Ik heb gezegd dat er meer affinitiet voor de under-dog gevoeld word. Door die affiniteit is het Vlaams Blok gewoon aanvaardbaarder geworden. De politiek correcte kaste wou een drempel vormen om mensen tegen te houden voor het Vlaams Blok te stemmen, door de affiniteit te verhogen in de samenleving is de drempel die ze wilden opwerpen verlaagd.


Meer en meer mensen zien de partij gewoon niet meer als iets verschrikkelijk. En zo hoort het ook die partij is helemaal niet verschrikkelijk, of ondemocratisch. Zij wensen ook maar een betere samenleving. Een betere samenleving niet door een cordatere aanpak. Zij wensen het recht zelf een mening te vormen, en die ook te mogen uiten.
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 juli 2002, 11:55   #14
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door intruder
Ik heb niet gezegd dat het stemmers zijn.

Komaan, mijn beste Intruder, u weet toch ook wel dat 'de mensen' in verkiezingstijd stemmers zijn. Als ze sympathie hebben voor de under-dog dan hebben ze die sympathie toch nog steeds als stemmers.
Waar ik me wel in kan vinden is dat de acceptatie voor een partij als het VB groter aan het worden is. Dat heb ik persoonlijk ondervonden hier op dit forum. Maar persoonlijk vind ik nog steeds dat die sympathie niet steeds omgezet moet worden in stemmen.
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 juli 2002, 22:00   #15
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pieterjan
...Maar persoonlijk vind ik nog steeds dat die sympathie niet steeds omgezet moet worden in stemmen.
Voila meer affiniteit maar geen stemmer.
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 juli 2002, 16:37   #16
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door intruder
Voila meer affiniteit maar geen stemmer.

Maar dat is nu net het probleem!!! Ze doen het toch maar. 'Affiniteit' wekt Anke wel op maar die wordt desondanks haar onmetelijke onkunde toch omgezet in stemmen. Of had dat te maken met haar belofte om naakt te gaan?
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 juli 2002, 17:09   #17
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pieterjan
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door intruder
Voila meer affiniteit maar geen stemmer.

Maar dat is nu net het probleem!!! Ze doen het toch maar. 'Affiniteit' wekt Anke wel op maar die wordt desondanks haar onmetelijke onkunde toch omgezet in stemmen. Of had dat te maken met haar belofte om naakt te gaan?
Ik ben benieuwd, hoe bepaal jij onkunde?
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 juli 2002, 17:17   #18
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door intruder
Ik ben benieuwd, hoe bepaal jij onkunde?

Onkunde: onwetendheid.
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 juli 2002, 17:31   #19
Truder
Minister-President
 
Truder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.821
Stuur een bericht via MSN naar Truder
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pieterjan
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door intruder
Ik ben benieuwd, hoe bepaal jij onkunde?

Onkunde: onwetendheid.
Maar hoe bepaal jij of iemand onwetend is? Ze heeft nog geen kans gekregen. eb jij een glazen bol?

Van Bourgeois is de onkunde vastgesteld, maar jij wrijft iemand onkunde aan die je niet kent?

Toch geen vooroordelen PieterJan?
__________________
De VRT brengt geen onafhankelijke journalistiek, maar eenzijdige persoonlijke interpretaties van de werkelijkheid.
Socialist Jules Destrée "Sire, u regeert over twee volkeren. In België zijn er de Walen en de Vlamingen; er zijn geen Belgen."
Truder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 juli 2002, 17:35   #20
Pieterjan
Parlementslid
 
Pieterjan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2002
Berichten: 1.771
Standaard

Bourgeois en onkunde?

Bourgeois wordt tegengewerkt, hij krijgt evenmin de kansen om zijn kunnen te bewijzen. Hebt u ooit al uw Anke een bepaalde kwestie verhelderend horen verduidelijken?
Pieterjan is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:36.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be