Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 21 oktober 2015, 17:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard CD&V: Commissie eist achterstallige belastingen terug van Fiat en Starbucks - reactie

21 oktober - De Europese Commissie maakt vandaag bekend dat Fiat en Starbucks achterstallige belastingen moet terugbetalen aan Luxemburg en Nederland omdat de vrijstellingen die de bedrijven kregen neerkomen op onwettelijke staatssteun.

Europarlementslid Tom Vandenkendelaere (CD&V) zetelt in de bijzondere TAXE-commissie die ijvert voor meer transparantie inzake belastingsovereenkomsten met multinationals.

Vandenkendelaere: "De Commissie-uitspraken van vandaag zijn puur een kwestie van rechtvaardigheid - tegenover kmo's en minder grote bedrijven die net zo goed als multinationals bijdragen aan onze welvaart maar die niet in staat zijn om "fiscale snoepjes" te onderhandelen én tegenover de burgers die opdraaien voor de gemiste belastinginkomsten."

"Tax rulings zijn bedoeld om bedrijven zekerheid te verschaffen over de manier waarop hun winsten en vaak complexe transacties belast zullen worden. Deze fiscale regelingen worden echter teveel gebruikt als instrument om grote bedrijven aan te trekken. Multinationals kunnen op die manier lidstaten tegen elkaar uitspelen. Op het einde van de rit zijn het de burgers en de kmo's die het gelag betalen.

Door het aanpakken van deze misbruiken zendt de Commissie een sterk signaal uit. Toch blijft het voor mij een uitgemaakte zaak dat alleen meer Europese harmonisatie inzake belastingen, nl. een eengemaakte belastbare basis voor de vennootschapsbelasting, tot een structurele oplossing kan leiden voor dit soort oneerlijke belastingconcurrentie. Lidstaten zullen nog altijd kunnen concurreren en beleidsaccenten zetten door middel van hun tarieven. Maar die concurrentie gebeurt dan wel op een transparante manier waardoor ook de kmo's en burgers een stem krijgen en hun overheid kunnen beïnvloeden."

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:14.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be