Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 6 maart 2003, 15:06   #1
Jorge
Gouverneur
 
Jorge's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 februari 2003
Locatie: Londerzeel
Berichten: 1.364
Standaard

BRAZILIË: Lula wil Colombia losweken uit invloedssfeer VS

RIO DE JANEIRO, 6 maart (IPS) - Brazilië moet zich als leider opwerpen van een hecht Zuid-Amerikaans samenwerkingsverband, buiten de invloed van de Verenigde Staten om. Dat vindt de nieuwe Braziliaanse president, Luiz Inácio Lula da Silva. Eerste stap: vrede stichten bij de noordwestelijke buur Colombia. Vrijdag ontmoet de linkse president Lula de rechtse president van Colombia, Alvaro Uribe.

In breder perspectief wil Lula de leidersrol in Zuid-Amerika van de VS overnemen. Hij wil landen als Colombia losweken uit de Amerikaanse invloedssfeer. Zowel militair-strategisch – ondanks druk vanuit Bogotá en Washington weigert hij de linkse rebellengroepen in Colombia, Farc en ELN, “terroristische organisaties” te noemen – als economisch – hij wil een front opwerpen tegen de VS bij de volgende besprekingen van de Pan-Amerikaanse vrijhandelszone en de banden aanhalen met de landen van de Mercosur, het handelsblok in het zuiden van Latijns-Amerika.

Http://ipsnews.be

Ik vind dat Europa Zuid-Amerika volluit moet steunen, we hebben nu een unieke kans om een goeie samenwerking op te zetten met Zuid-Amerika met wederzijds respect, hetgeen de VS duidelijk niet kan opbrengen tov Zuid-Amerika.
Jorge is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 maart 2003, 20:35   #2
Tjolder
Parlementslid
 
Tjolder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 oktober 2002
Locatie: West-Vlaanderen
Berichten: 1.521
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jorge
Lula wil Colombia losweken uit invloedssfeer VS
De CIA zal al aan het brainstormen zijn hoe ze hem stilletjes (politiek) kunnen uitschakelen .
__________________
Vlaanderen onze thuis. ...

Tjolder is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:17.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be