Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Staatsinrichting
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 8 december 2004, 17:16   #1
BELGIAN WARRIOR
Banneling
 
 
BELGIAN WARRIOR's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2004
Berichten: 629
Standaard De onoverbrugbare kloof tussen Vlamingen en Walen

nogmaals geillustreerd:

Citaat:
Minister Dupont wil religieuze symbolen verbiedenwo 08/12/04 - Minister van Ambtenarenzaken Christian Dupont (PS) wil opvallende religieuze symbolen verbieden voor ambtenaren die in aanraking komen met het publiek. Hij gaat daarover onderhandelen met de top van de federale administratie.

VLD'ster Annemie Neyts staat achter het voorstel van minister Dupont.

(foto VRT)Annemie Neyts (VLD) steunt het voorstel. Zij is coauteur van een rapport dat aanbevelingen doet voor het samenleven van verschillende culturen in ons land. Een van de aanbevelingen is een verbod op religieuze symbolen.

Dupont en Neyts benadrukken dat het niet alleen om de hoofddoek gaat, maar om symbolen van alle godsdiensten.

Neyts gaat nog een stapje verder en wijst erop dat de ambtenaren "ook geen speldje mogen dragen van de politieke partij waar ze eventueel toe behoren".

Het idee komt overigens uit Frankrijk. Daar is een soortgelijk verbod van kracht op religieuze symbolen
Steunt het VL B dit voorstel ook?
BELGIAN WARRIOR is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2004, 17:17   #2
Het Skill Effect
Banneling
 
 
Het Skill Effect's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 mei 2003
Berichten: 7.917
Standaard

Als ze consequent zijn niet!
Het Skill Effect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2004, 17:19   #3
Fribre
Parlementsvoorzitter
 
Geregistreerd: 27 april 2003
Berichten: 2.021
Standaard

Zelfs Olivier Maingain en Geert Bourgeois waren co-auteurs van een wetsvoorstel (betreffende afschaffen doodstraf). En dan?
__________________
[size=2][/size]
Fribre is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2004, 17:58   #4
BELGIAN WARRIOR
Banneling
 
 
BELGIAN WARRIOR's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2004
Berichten: 629
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Fribre
Zelfs Olivier Maingain en Geert Bourgeois waren co-auteurs van een wetsvoorstel (betreffende afschaffen doodstraf). En dan?
Mooi, u ondergraaft uw eigen argumenten
BELGIAN WARRIOR is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2004, 20:26   #5
Pieter de Coninck
Banneling
 
 
Pieter de Coninck's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 augustus 2003
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 2.014
Standaard

*knip* wat doet gij in mijn hof.

Geknipt op vraag van de geviseerde.
Pieter de Coninck is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2004, 22:53   #6
Ambiorix
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2004
Berichten: 16.218
Standaard

klein klein kleuterke ...
Ambiorix is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2004, 22:55   #7
Yann
Eur. Commissievoorzitter
 
Yann's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 mei 2003
Berichten: 8.563
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pieter de Coninck
*knip* wat doet gij in mijn hof.

Geknipt op vraag van de geviseerde.
In plaats van te knippen zouden ze Pierre Le Roi beter buitengooien.
__________________
Michael Freilich, Joods Actueel: ‘Indien de geschiedenis zich zou herhalen met De Wever als burgemeester van Antwerpen, zou ik me zorgen maken over de joodse burgers.'
Yann is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2004, 22:59   #8
Ambiorix
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2004
Berichten: 16.218
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Yann
In plaats van te knippen zouden ze Pierre Le Roi beter buitengooien.
ja, de geviseerde is zwaar gekwetst, en eist een schadevergoeding van Politics.be zeker...
Ambiorix is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2004, 23:16   #9
BELGIAN WARRIOR
Banneling
 
 
BELGIAN WARRIOR's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2004
Berichten: 629
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zwart & Geel
ja, de geviseerde is zwaar gekwetst, en eist een schadevergoeding van Politics.be zeker...
Nee hoor, wel van de N.VA
BELGIAN WARRIOR is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 december 2004, 09:41   #10
Spolpoel
Banneling
 
 
Geregistreerd: 17 april 2004
Berichten: 2.666
Standaard

Inderdaad, de kloof tussen Vlamingen en Walen wordt steeds groter en op een dag zal hij onoverbrugbaar zijn.

Vlaamse huisarts wil de gezondheidszorg splitsen VRTnieuws wo 08/12/04 - Vlaamse en Waalse huisartsen denken compleet verschillend over een eventuele splitsing van de gezondheidszorg. Dat blijkt uit een rondvraag van het gespecialiseerde blad De Huisarts.

Meerderheid is te vinden voor één vast bedrag.

(foto Belga)In Vlaanderen is een meerderheid van de huisartsen voor een splitsing van de gezondheidszorg. Het gaat om zeven op de tien dokters.

In Wallonië is een meerderheid tegen een splitsing: acht op de tien Franstalige huisartsen houden de gezondheidszorg liever federaal.

De meerderheid van alle Belgische huisartsen is wel te vinden voor één vast bedrag voor een bepaalde ingreep. Alle ziekenhuizen zouden dan dezelfde tarieven moeten hanteren.

Die laatste maatregel is een van de voorstellen van minister van Sociale Zaken Rudy Demotte (PS) om te besparen in de gezondheidszorg. Demotte wil tot 240 miljoen euro bezuinigen.

(foto VRT)"Voorschrijfgedrag moet vrij blijven"Uit de rondvraag van De Huisarts is verder ook gebleken dat de huisartsen tegen het verplicht voorschrijven op stofnaam zijn. In dat geval wordt enkel de werkzame stof in een medicament voorgeschreven en wordt er niet ingegaan op het merk.

De apotheker zou dan altijd het goedkoopste geneesmiddel aan de klant geven, meestal een generisch medicijn. Die bevatten dezelfde werkzame stof als merkmedicijnen, en hebben dus dezelfde werking, maar ze zijn een stuk goedkoper.

De huisartsen vinden dat ze zelf moeten kunnen blijven bepalen welk merk geneesmiddel ze aan hun patiënten voorschrijven. Verplicht voorschrijven op de naam van de werkzame stof zou te veel afbreuk doen aan hun vrijheid, vinden ze.
Spolpoel is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:30.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be