Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Oekraïense oorlog
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Oekraïense oorlog De Russische invasie in Oekraïne en aanverwante onderwerpen

Antwoord
 
Discussietools
Oud 6 juli 2022, 10:12   #1
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard Rusland provoceert Amerikaanse astronauten in ISS

Het is duidelijk: geen enkele Rus die iets of wat een Russische positie bekleedt, is te vertrouwen.

Halen die apen daar plots een provocerende vlag uit, in dat internationale iss in de ruimte. Als er één plaats was om dat best te laten, dan was het toch wel daar.

titel: Plots halen Russische kosmonauten provocerende vlag boven: dreigt ook Koude Oorlog op 400 km hoogte?
link: https://www.hln.be/buitenland/plots-...ogte~ace882cb/

Citaat:
Is de Koude Oorlog ook 400 km boven onze hoofden losgebarsten? Daar lijkt het op nu de drie Russische kosmonauten in het Internationaal Ruimtestation ISS plots een ‘passende’ en vooral provocerende vlag bovenhaalden om de Russische verovering van Loehansk in Oekraïne te vieren. Wellicht niet bepaald bevorderlijk voor de groepssfeer. Want naast één Italiaanse zweven in het ISS ook drie Amerikaanse astronauten rond.
Stefan Vanderstraeten 05-07-22, 17:53

“Bevrijdingsdag van de Volksrepubliek Loehansk! We vieren feest. Zowel op aarde als in de ruimte!” Zo triomfantelijk luidde het onderschrift bij de hoogst opmerkelijke foto die Roskosmos - zeg maar de ‘Russische NASA' - gisteren plots vrijgaf. Daarop poseren de drie Russische kosmonauten die momenteel aan boord vertoeven van het Internationaal Ruimtestation ISS - van links naar rechts: Sergej Korsakov (37), Oleg Artemjev (51) en Denis Matvejev (39) - prompt met een vlag van de nieuwe zelfverklaarde Russische Volksrepubliek Loehansk.

Die Oekraïense provincie werd afgelopen weekend volledig veroverd door het Russische leger, dat daarna doorstoomde naar Donetsk. Bij Roskosmos lijkt men ervan overtuigd dat ook die provincie door de Russen ingenomen zal worden. Want, klinkt het eveneens bij de foto: “Burgers van de Volksrepubliek Donetsk, geduld!”

Hoe de vlag aan boord van het ISS raakte, blijft een raadsel. Mogelijk werd ze meegesmokkeld met een onbemand Russisch ruimtetuig, dat afgelopen 3 juni wat voorraad aan het ruimtestation kwam afleveren. Wat dit alles nog controversiëler maakt, is dat de ervaren Oleg Artemjev - intussen samengeteld al goed voor méér dan 365 dagen in de ruimte én bovendien 5 ruimtewandelingen - momenteel de officiële gezagvoerder is van de huidige Expeditie 67 van het ISS. En dus eigenlijk ook bevelhebber is van de vier andere bemanningsleden: naast de Italiaanse Samantha Cristoforetti (45) zweven in het ISS ook de drie Amerikaanse astronauten Jessica Watkins (34), Kjell Lindgren (49) en Bob Hines (47) rond. Ook die laatste twee lieten gisteren trouwens een filmpje op het heelal los, maar dan enkel om hun Amerikaanse landgenoten een braaf ‘Happy 4th of July’ toe te wensen.
De 7 ruimtevaarders die momenteel aan boord van het ISS zitten, van links naar rechts: Bob Hines (VS), Samantha Cristoforetti (Ialië), Denis Matvejev (Rusland), Oleg Artemjev (Rusland), Sergej Korsakov (Rusland), Jessica Watkins (VS) en Kjell Lindgren (VS).
De 7 ruimtevaarders die momenteel aan boord van het ISS zitten, van links naar rechts: Bob Hines (VS), Samantha Cristoforetti (Ialië), Denis Matvejev (Rusland), Oleg Artemjev (Rusland), Sergej Korsakov (Rusland), Jessica Watkins (VS) en Kjell Lindgren (VS). © RV
‘Oekraïense kleuren’

Met hun ‘vlaggenparade' bekent het Russische ruimtevaarttrio overduidelijk politieke kleur. Want daar bestond al die tijd enige onduidelijkheid over: toen Artemjev en co midden maart met hun Sojoez-raket aan het ISS aankwamen, waren ze in een felgele overall met blauwe tinten gekleed. Heel wat internationale media zagen daar een heimelijke steunbetuiging aan het toen al overrompelde Oekraïne in, ook al werd dat toen door Roskosmos-baas Dmitry Rogozin direct gecounterd: “Soms is geel gewoon geel”, twitterde die meteen de (westerse) wereld in. Volgens hem verwezen het geel en blauw naar de vaste kleuren van de universiteit van Moskou, waar de kosmonauten deels hun opleiding kregen.

Diezelfde Rogozin is vrijwel zeker ook de kwade genius achter dit vendelgezwaai, als voormalig vicepremier én Russisch ambassadeur bij de NAVO tussen 2008 en 2011. Eerder had hij er ook mee gedreigd de Amerikaanse astronaut Mark Vande Hei - wiens missie in het ISS erop zat - niet terug naar aarde te brengen met de Sojoez-raket. Net zoals hij ook al fijntjes wist te melden dat de Russen de aandrijving van het ISS op gelijk welk moment kunnen uitschakelen: “En zonder die Russische boosters stort het ISS neer in zee of op land.” Er nog aan toevoegend dat het ruimtestation vooral boven de VS en West-Europa rondcirkelt. Het ISS maakt dagelijks 16 rondjes (van telkens 90 minuten, red.) om de aarde, op een gemiddelde hoogte van 400 kilometer.
Toen het Russische trio afgelopen 16 maart aan het ISS arriveerde, droeg het een opvallende geel-blauwe overall. "Maar soms is geel gewoon geel."
Toen het Russische trio afgelopen 16 maart aan het ISS arriveerde, droeg het een opvallende geel-blauwe overall. "Maar soms is geel gewoon geel." © AP
Slecht voor groepssfeer?

De Amerikaanse en Italiaanse astronauten reageerden nog niet op het vlaggenincident. En evenmin deden de andere betrokken ruimtevaartorganisaties NASA en ESA dat al. Mogelijk zal dat ook nooit gebeuren, aangezien de huidige ‘Expeditie 67' nog tot 29 september loopt en de zeven dus nog een ganse poos zullen moeten samenleven en -werken. Hoewel dat niet altijd even intens gebeurt als de buitenwereld zou vermoeden. Zo is het ISS - zowat een voetbalveld lang en 388 kubieke meter groot- van oudsher verdeeld in een Amerikaanse helft - bestaande uit 10 modules - en een Russische helft, goed voor 6 modules. Zowel de Amerikaanse-Europese astronauten als de Russische kosmonauten voeren hun eigen experimenten in aparte labo’s uit, zonder zich met de rest te bemoeien. Net zoals beide ‘woonvertrekken’ aan weerszijden van het ISS liggen. Het is in die Russische woonmodule ‘Zvezda’ (Russisch voor ‘Ster’), waar occasioneel al eens een portret van Lenin en Poetin wordt opgehangen, dat ook de beruchte vlag werd bovengehaald.

Volgens de voormalige Russische kosmonaut Sergei Ryazansky komen de Amerikanen en Russen mekaar soms zelfs een ganse dag niet eens tegen. Zo verklapte hij enkele jaren geleden aan het Russische magazine Novosti Kosmonatiki: “De voltallige ISS-werkt alleen samen tijdens hun vlucht aan boord van de Sojoez-raket van en naar het ISS (of tegenwoordig geregeld in de SpaceX-capsule, red.) én tijdens brand- en andere noodoefeningen. Maar de rest van de tijd werkt iedereen volgens zijn eigen plannen en schema’s. Natuurlijk proberen we soms samen (met de Amerikanen, red.) te eten, of naar een tv-serie of film te kijken. Maar zeker niet elke dag.” Zo’n gezellig tv-avondje zal er de komende dagen wellicht niet inzitten.
“Echt goede vrienden”

Al is de kans klein dat het 400 km hoog in de ruimte tot een open oorlog zal komen. “Het ISS kan niet blijven bestaan zonder dat iedereen samenwerkt”, zei de in het ruimtestation gespecialiseerde Amerikaanse professor Mai’a Cross (Universiteit Boston) al bij het begin van het Russisch-Oekraïense conflict.

“Je mag niet vergeten dat de Amerikaanse astronauten én Russische kosmonauten hun leven momenteel letterlijk aan elkaar toevertrouwen. En voor ze richting ruimte reisden, hebben ze vaak maanden, zoniet jaren, samen getraind. Ze hebben elkaars taal geleerd en ze hebben elkaars voedsel gegeten. Het zijn echt goede vrienden wanneer ze samen ‘hierboven' zitten. Zo zal het ISS altijd een baken van hoop blijven, ook al is er een conflict op aarde aan de gang.”
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 10:57   #2
Anselmo
Eur. Commissievoorzitter
 
Anselmo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 februari 2003
Locatie: Antwerpen
Berichten: 9.584
Standaard

Wie gisteren het bericht over de moordpartijen op Poolse officieren onder het stalinregime heeft gezien, moet nu wel doorhebben wat voor cynische onbetrouwbare figuren Russische leiders zijn.
__________________
"Dat is het enige waar wij, moslims, echt goed in zijn: de schuld bij anderen leggen."
Nadine Al Budair, Saoedische journaliste in de krant Al-Rai (Koeweit) op 15 december 2015.
“Moslims, wat doen die behalve klagen en kebab verkopen?” Jihadexpert Montasser Alde’emeh 10/2016
Anselmo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 17:31   #3
quercus
Secretaris-Generaal VN
 
quercus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 maart 2009
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 43.173
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anselmo Bekijk bericht
Wie gisteren het bericht over de moordpartijen op Poolse officieren onder het stalinregime heeft gezien, moet nu wel doorhebben wat voor cynische onbetrouwbare figuren Russische leiders zijn.
Ik heb die (zeer degelijke) reportage gezien. Mijn indruk was dat de dictatuur van Stalin en zijn medewerkers in veel opzichten nog merkelijk gruwelijker was dan die van de Nazi’s. Ik heb er alle begrip voor dat de Polen nog steeds de pest hebben aan de Russische Orks.
__________________
Weet nu dan dat uw stem door niemand wordt aanhoord
Zolang gij stamelend bidt of bedelt bij de poort.
quercus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 17:56   #4
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.382
Standaard

Dan moeten Amerikanen ook maar niet op elk moment met hun vlag staan zwaaien in dat station.

En ja, de VS was ook in een oorlog verwikkeld op die momenten, wanneer niet.




Laatst gewijzigd door Hoofdstraat : 6 juli 2022 om 17:57.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 18:00   #5
Rudy
Secretaris-Generaal VN
 
Rudy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2004
Locatie: Mechelen - Oostende
Berichten: 38.975
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anselmo Bekijk bericht
Wie gisteren het bericht over de moordpartijen op Poolse officieren onder het stalinregime heeft gezien, moet nu wel doorhebben wat voor cynische onbetrouwbare figuren Russische leiders zijn.
Je hebt het toch over de documentaire op Canvas gisteren ?
Zeer interessant.
Rudy is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 18:02   #6
Rudy
Secretaris-Generaal VN
 
Rudy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2004
Locatie: Mechelen - Oostende
Berichten: 38.975
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Het is duidelijk: geen enkele Rus die iets of wat een Russische positie bekleedt, is te vertrouwen.

Halen die apen daar plots een provocerende vlag uit, in dat internationale iss in de ruimte. Als er één plaats was om dat best te laten, dan was het toch wel daar.

titel: Plots halen Russische kosmonauten provocerende vlag boven: dreigt ook Koude Oorlog op 400 km hoogte?
link: https://www.hln.be/buitenland/plots-...ogte~ace882cb/
Met een vlag zwaaien in de ruimte is niet noodzakelijk provocerend.
Ik twijfel.
Rudy is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 19:19   #7
kelt
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 29 juli 2004
Berichten: 35.574
Standaard

Die vlaggen zijn tot daar aan toe...Inderdaad wordt er altijd al druk "gevlagd" op dat "Internationaal Ruimte Station".
Maar die gesproken boodschap waarbij de Republiek Luhansk gefeliciteerd werd met haar bevrijding...dat zal verkeerd aangekomen zijn.

We mogen ons rustig voorstellen dat de Russische Kosmonauten professionals zijn ,en GEDWONGEN dat te doen,en met enig enthousiasme graag want "de grote baas" kijkt mee hé

Deze kosmonauten klauterden maanden geleden overigens uit hun Soyuz in blauw en gele overalls.Dat werd toen als een ietwat hilarische vestimentare vergissing gezien.....

Laatst gewijzigd door kelt : 6 juli 2022 om 19:22.
kelt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 19:27   #8
Anselmo
Eur. Commissievoorzitter
 
Anselmo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 februari 2003
Locatie: Antwerpen
Berichten: 9.584
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy Bekijk bericht
Je hebt het toch over de documentaire op Canvas gisteren ?
Zeer interessant.
Inderdaad! Onvoorstelbaar.
In feite doen de Russen vandaag opnieuw hetzelfde, maar meer verfijnd.
Wat een verachtelijke bende.
__________________
"Dat is het enige waar wij, moslims, echt goed in zijn: de schuld bij anderen leggen."
Nadine Al Budair, Saoedische journaliste in de krant Al-Rai (Koeweit) op 15 december 2015.
“Moslims, wat doen die behalve klagen en kebab verkopen?” Jihadexpert Montasser Alde’emeh 10/2016
Anselmo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 20:07   #9
quercus
Secretaris-Generaal VN
 
quercus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 maart 2009
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 43.173
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anselmo Bekijk bericht
Inderdaad! Onvoorstelbaar.
In feite doen de Russen vandaag opnieuw hetzelfde, maar meer verfijnd.
Wat een verachtelijke bende.
Alleen reeds het nuchtere feit dat dit geografisch grootste land op de planeet er zelfs niet in slaagt een Bruto Nationaal Produkt voort te brengen dat het BNP van Spanje overtreft zegt meer dan genoeg.
__________________
Weet nu dan dat uw stem door niemand wordt aanhoord
Zolang gij stamelend bidt of bedelt bij de poort.
quercus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 20:19   #10
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.159
Standaard

Ergens eind vorig jaar toen ze dat antisatellietwapen testen, beweerde de VS dat de brokstukken van de satelliet het ISS bedreigden, en dat ze daar "dekking" in hebben gezocht.
En dat was VOOR de inval dus.
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 22:11   #11
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.382
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kelt Bekijk bericht
Die vlaggen zijn tot daar aan toe...Inderdaad wordt er altijd al druk "gevlagd" op dat "Internationaal Ruimte Station".
Maar die gesproken boodschap waarbij de Republiek Luhansk gefeliciteerd werd met haar bevrijding...dat zal verkeerd aangekomen zijn.

We mogen ons rustig voorstellen dat de Russische Kosmonauten professionals zijn ,en GEDWONGEN dat te doen,en met enig enthousiasme graag want "de grote baas" kijkt mee hé

Deze kosmonauten klauterden maanden geleden overigens uit hun Soyuz in blauw en gele overalls.Dat werd toen als een ietwat hilarische vestimentare vergissing gezien.....
Ze moesten iets doen om dat ‘foutje’ met de kleren wat goed te maken, het is duidelijk dat er heel wat naar Siberië vertrekken na verkeerde uitspraken.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 juli 2022, 22:46   #12
Dadeemelee
Secretaris-Generaal VN
 
Dadeemelee's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 mei 2015
Locatie: Vlaams-Brabant
Berichten: 76.244
Standaard

Onnozelaars met onnozele vlaggen.
Nationalisme is onnozel.
__________________
https://forum.politics.be/showpost.p...&postcount=322
‘…De blauwe Minister van Justitie plaste tegen een politiecombi…’
Dadeemelee is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 juli 2022, 07:51   #13
Philemon
Provinciaal Gedeputeerde
 
Philemon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 november 2021
Berichten: 830
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee Bekijk bericht
Onnozelaars met onnozele vlaggen.
Nationalisme is onnozel.
Tuurlijk da, schop ze buiten de deur van het ISS en ze mogen weer binnen als ze wat afgekoeld zijn.
Philemon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 juli 2022, 08:10   #14
Sneaky
Minister-President
 
Sneaky's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 april 2015
Berichten: 5.182
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kelt Bekijk bericht
Die vlaggen zijn tot daar aan toe...Inderdaad wordt er altijd al druk "gevlagd" op dat "Internationaal Ruimte Station".
Maar die gesproken boodschap waarbij de Republiek Luhansk gefeliciteerd werd met haar bevrijding...dat zal verkeerd aangekomen zijn.

We mogen ons rustig voorstellen dat de Russische Kosmonauten professionals zijn ,en GEDWONGEN dat te doen,en met enig enthousiasme graag want "de grote baas" kijkt mee hé

Deze kosmonauten klauterden maanden geleden overigens uit hun Soyuz in blauw en gele overalls.Dat werd toen als een ietwat hilarische vestimentare vergissing gezien.....
Ik denk inderdaad dat de recente verplichting iets te maken heeft met die kemel van daarvoor. Hoewel ik twijfel of het wel een kemel was...
__________________
Elon Musk - “Wokeness gives people a shield to be mean and cruel, armored in false virtue.”
Sneaky is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 juli 2022, 09:51   #15
Onzijdig
Eur. Commissievoorzitter
 
Onzijdig's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 5 november 2021
Berichten: 9.065
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kelt Bekijk bericht
Die vlaggen zijn tot daar aan toe...Inderdaad wordt er altijd al druk "gevlagd" op dat "Internationaal Ruimte Station".
Maar die gesproken boodschap waarbij de Republiek Luhansk gefeliciteerd werd met haar bevrijding...dat zal verkeerd aangekomen zijn.

We mogen ons rustig voorstellen dat de Russische Kosmonauten professionals zijn ,en GEDWONGEN dat te doen,en met enig enthousiasme graag want "de grote baas" kijkt mee hé

Deze kosmonauten klauterden maanden geleden overigens uit hun Soyuz in blauw en gele overalls.Dat werd toen als een ietwat hilarische vestimentare vergissing gezien.....
Die grote baas is even meedogenloos als Stalin. An order is an order,
Onzijdig is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 juli 2022, 11:40   #16
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee Bekijk bericht
Onnozelaars met onnozele vlaggen.
Nationalisme is onnozel.
Welk nationalisme is onnozel?
Van groot naar klein:
mondialistisch-nationalisme
Europees of Amerikaans of Afrikaans of Australisch nationalisme
EU enz. nationalisme
actuele landen-nationalisme
actuele deellanden-nationalisme
regio (meetjesland, kempen, provincie limburg .. Ardennen) nationalisme
gemeenten (stad A, ...-
wijken
gehuchten
een voetbalploegje
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 juli 2022, 12:37   #17
Weyland
Eur. Commissievoorzitter
 
Geregistreerd: 15 mei 2011
Berichten: 9.907
Standaard

Zichen-Zussen-Bolder. Die arrogante champignonkwekers van Bolder toch en die Mergelgrotten-exploitanten van Zichen. De Zussenaar blijft er nuchter bij en wordt op diens beurt als verwaand gezien.

Laatst gewijzigd door Weyland : 7 juli 2022 om 12:37.
Weyland is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:45.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be