Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 13 juni 2002, 19:47   #1
Anonymous
Partijlid
 
Geregistreerd: 24 maart 2002
Berichten: 276
Standaard

Deze mail ontving ik

Cecile Trottein (82) woont in de Vandenpeereboomstraat in Borgerhout. Ze is nagenoeg blind, hartpatiënte en diabeteslijder. Net ontslagen uit het
ziekenhuis, verzorgde ze dinsdag omstreeks 11u de bloemen op haar balkon. "Daarbij gooide ze enkele steeltjes naar beneden", zegt buurvrouw en vertrouwelinge Hilda Vienne. "Plots belden er twee politiemannen aan", aldus Vienne. "Of ze haar identiteitskaart even mochten zien, want ze kreeg een proces-verbaal voor het sluikstorten van 'een paar takjes bloemen'. De agenten gingen op haar terras zelfs kijken 'hoe zij normaal haar afval aanbiedt'. Het leek wel een huiszoeking! Mag dat allemaal zomaar?"

Het is overigens niet de eerste keer dat de Antwerpse politie streng
optreedt tegen twijfelachtige 'sluikstorters'. In maart van dit jaar
maakten agenten een proces-verbaal op tegen Charlo Hasen (79), omdat ze in de Jan De Voslei in Antwerpen brood voor de vogels had gestrooid.

Dit is de opinie van Gazet van Antwerpen

De klucht van de vallende steeltjes

Het zou een vraag kunnen zijn uit het handboek van de Antwerpse politie. Pleegt een bejaard vrouwspersoon bij het behandelen van bloemen en planten op het terras van haar appartement, alwaar zij woont, het misdrijf van sluikstorting als bij deze handelingen plantaardige restanten neder vallen op de openbare wegenis? Dient de agent van de lokale politie, die dit misdrijf op heterdaad vaststelt, onmiddellijk op te treden door de daderes te identificeren met het oog op de betaling van de verschuldigde retributie?

Het antwoord op beide vragen is vanzelfsprekend ja. Het komt er niet op aan hoe groot de hoeveelheid groente- fruit- en tuinafval is, of het nu van een balkon komt of uit een helikopter wordt gegooid, het is onmiskenbaar sluikstort. En aangezien de overgrote meerderheid van de Antwerpenaars voorstander is van nultolerantie, zijn opmerkingen in de zin van "hebben ze niets anders te doen" totaal naast de kwestie. Overigens, ze hebben inderdaad vaak niets anders te doen. Ze zijn immers met velen, zeer velen.

We durven het oordeel van de inspecteurs bij de geslaagde actie in de Borgerhoutse Vandepeereboomstraat niet in twijfel trekken. Zij zijn de beëdigde ambtenaren. De daderes en de buurvrouw zijn dat niet.

De klucht van de vallende steeltjes is van een zeldzame geestigheid. De verbauwereerde buurvrouw - ze zal de taak van de politie anders hebben begrepen - is op de koop toe een gemeenteraadslid van het Vlaams Blok.

Ik weet het, het doet er helemaal niet toe. Maar als je gemeenteraad na gemeenteraad van die fractie moet horen dat er meer agenten moeten komen en dat men het geld van die sociale projecten, je weet wel al dat 'geitenwollensokkengedoe', beter aan de politie zou geven, dan wordt het wel heel moeilijk om niet in een schaterlach uit te barsten. Nijvere Antwerpse agenten, publieksvriendelijk zoals altijd, worden op de korrel genomen door hun eigen hondstrouwe verdedigers. Dit is echt te gek.

De woordvoerder van de Antwerpse politie is ook verstoord. Omdat agenten zich met zo'n prullen bezig houden? Omdat brave burgers weer eens worden aangepakt? Omdat heel Antwerpen weer krom ligt van het lachen? Neen. Omdat deze grap aan de media werd verteld en niet in alle stilte werd afgehandeld bij de politie.

WAT DENKEN JULLIE ERVAN?
Anonymous is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 juni 2002, 17:22   #2
Linus
Partijlid
 
Geregistreerd: 27 maart 2002
Berichten: 276
Standaard

OK, laten we van het begin af duidelijk zijn. De reactie van de agenten in kwestie, zoals ze is beschreven, is way over the top. De politie heeft betere dingen te doen dan dat.

Maar, hoe ironisch toch dat juist een Vlaams Blok gemeenteraadslid daarover protesteert. Dat zijn toch de grootste roepers als het gaat over meer blauw op straat, het onveiligheidsgevoel et cetera.

Meer nog, wat die agenten deden, past perfect in het zero tollerance idee van diezelfde partij. Zero tollerance is net dat: elke overtreding beboeten volgens de letter van de wet. Geen compassie, geen uitzonderingen. En steeltjes op de openbare weg gooien is, net als een halve meter naast het zebrapad lopen en luid toeterend door de straat rijden als België zich plaatst voor de achtste finale, een overtreding, die in principe strafbaar is. En vuil op straat is een van de aangetoonde bronnen van een gevoel van onveiligheid.

Laat dit een voorbeeld zijn dat zero tollerance geen optie mag zijn.

Linus
__________________
I'm a bee with a deadly sting!
Frank'n' Furter
Linus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 juni 2002, 11:58   #3
The_Wanderer
Vreemdeling
 
The_Wanderer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 maart 2002
Locatie: Amenta
Berichten: 32
Standaard

+ laten we niet vergeten dat er bij de agenten veel personen zitten die niet deugden voor een degelijke middelbare opleiding (algemeen noch technisch)

idd er ZITTEN WAT IDIOTEN TUSSEN (létterlijk)
__________________
The Wanderer
The_Wanderer is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 juni 2002, 21:19   #4
amexx
Schepen
 
Geregistreerd: 5 mei 2002
Berichten: 415
Standaard

Het vlaams blok komt in de eerste plaats op voor een BETER politie apparaat.
amexx is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 juni 2002, 12:43   #5
Linus
Partijlid
 
Geregistreerd: 27 maart 2002
Berichten: 276
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door amexx
Het vlaams blok komt in de eerste plaats op voor een BETER politie apparaat.
Verklaar "BETER" alsjeblief.

Linus
__________________
I'm a bee with a deadly sting!
Frank'n' Furter
Linus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 juni 2002, 13:22   #6
vryko
Provinciaal Statenlid
 
vryko's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2002
Locatie: Mechelen
Berichten: 650
Stuur een bericht via MSN naar vryko
Standaard

ik dacht toch dat ik het vlaams blok heb horen schreeuwen voor zero-tolerance, of hoor ik niet goed?
__________________
ge verziekt de maatschappij!
vryko is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 03:36   #7
Meia noite
Provinciaal Gedeputeerde
 
Meia noite's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 december 2004
Berichten: 928
Standaard

De politie is mijn vriend niet, ik kies mijn vrienden zelf, nah
Meia noite is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 11:12   #8
ashrawi
Lokaal Raadslid
 
ashrawi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 januari 2005
Berichten: 326
Standaard

Dit is nu wat je ervan krijgt als je mensen met een angstgevoel (door VB natuurlijk) opzadelt. Ze zeggen dan zelf dat er meer blauw op straat moet komen en wat is het resultaat? Politieagenten die niets beters te doen hebben.
ashrawi is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 11:15   #9
Bhairav
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Bhairav's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juli 2004
Berichten: 18.955
Standaard

Flik zijn is een fetish.
Bhairav is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 11:45   #10
Gertj3
Minister
 
Gertj3's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 mei 2003
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.474
Stuur een bericht via MSN naar Gertj3
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Meia noite
De politie is mijn vriend niet, ik kies mijn vrienden zelf, nah
Politie is mijn vriend ook niet maar soms kan je ze wel nodig hebben maar dikwijls zou je toch afvragen want die daar zitten te doen
Gertj3 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 12:38   #11
maddox
Secretaris-Generaal VN
 
maddox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 september 2002
Locatie: vilvoorde
Berichten: 69.888
Stuur een bericht via MSN naar maddox
Standaard

Als ze nu eens de echte misdaad zouden aanpakken. 1 ding kan ik zo aanhalen om mankracht vrij te maken.
Kamera's zetten op plaatsen het wel nut heeft, hoeven onze veredelde belastingscontroleurs al niet zo de hele dag in hun oncomfortabele wagen te zitten. Stel je voor, de enige koffievoorraad is een thermos.

Ander punt, wat minder bureaucratie in die mannen en vrouwen hun nek schuiven.Dus minder bureaupiloten, en wat meer agenten op de ronde.

Een beetje werken aan het respect. Vroeger- en da's nog niet zo lang geleden- was een politieagent "mr de pollis", nu mag een politieagent al blij zijn dat de persoon waarmee ie spreekt beleefd blijft, en tegelijk niet in schateren uitbarst.
Het zou al helpen dat agenten niet meer openbaar berispt/bestraft/beboet worden voor potentiele misdragingen of verkeerd ingeschatte situaties.
Zulke zaken kunnen beter achter gesloten deuren behandeld worden.

Maar uiteindelijk, wat we nu hebben, die ambtenaren zijn echt mijn vrienden niet. Verkeerde prioriteiten, geen respect voor op te brengen.Teveel politieke inmenging.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen.
maddox is nu online   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 12:49   #12
Dixie
Secretaris-Generaal VN
 
Dixie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 januari 2004
Locatie: Antwerpen
Berichten: 21.083
Standaard

tja ze mogen bepaalde criminele groepen niet mogen aanpakken van bovenaf, maar oude autochtonen wel blijkbaar
Dixie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 14:17   #13
Piet Hein
Minister
 
Geregistreerd: 1 juni 2004
Berichten: 3.757
Standaard

Ze zouden zich beter met echte zaken bezig houden.
Piet Hein is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 14:48   #14
Gertj3
Minister
 
Gertj3's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 mei 2003
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.474
Stuur een bericht via MSN naar Gertj3
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door axel nort
Ze zouden zich beter met echte zaken bezig houden.
Zoals Bushje begleiden zeker of de flup
Gertj3 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 16:05   #15
Marco
Parlementslid
 
Marco's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 april 2004
Locatie: Waasland
Berichten: 1.744
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vryko
ik dacht toch dat ik het vlaams blok heb horen schreeuwen voor zero-tolerance, of hoor ik niet goed?
Dat zal wel selectieve zero-tolerance zijn.
__________________
De verzorgingsstaat is een ongewenste bezoeker die met jouw eigen geld je een cadeau geeft dat je niet wenst en dat gekocht is in een veel te dure winkel.
Politicus: bergen beloven en ravijnen maken. Laten we ze een budget geven voor een molshoop om slechts een kuiltje te krijgen.
Marco is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 16:31   #16
de Vexille
Parlementsvoorzitter
 
de Vexille's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 februari 2004
Berichten: 2.430
Standaard

Seponeren die hap !
Net zoals de klacht die mevrouw kan neerleggen tegen de agenten in kwestie.

Oplossing op z'n Belgisch / Vlaams / Antwerps...
Nooit anders geweest, zal ook niet veranderen.
__________________
[font=Trebuchet MS]Et in Arcadia ego[/font]
de Vexille is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 16:44   #17
Luddo
Minister
 
Geregistreerd: 10 december 2002
Locatie: In de stille Kempen
Berichten: 3.898
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vryko
ik dacht toch dat ik het vlaams blok heb horen schreeuwen voor zero-tolerance, of hoor ik niet goed?
Die polissen passen de schoolmeestertruc toe! Wanneer je tijdens de bewaking, pardon toezicht, twee vechtende leerlingen hebt: éne moeilijke met ne kwaaie papa en éne moeilijke waarvan de ouders achter de leerkracht staan, dan wordt deze laatste het zwaarst gestraft! Het voordeel is dat je nadien geen last hebt met die kwaaie vader die van zijn dinges komt maken bij de directie! Iedereen is dan content!
Als je begrijpt wat ik bedoel!....
__________________
Ik ben het kleine jongetje dat vanop de schouders van zijne papa naar de stoet kijkt en uitroept: "Papa, de koning heeft weer geen kleren aan!
Luddo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 18:20   #18
George
Staatssecretaris
 
George's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 februari 2003
Locatie: huis
Berichten: 2.982
Stuur een bericht via MSN naar George
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Linus
Maar, hoe ironisch toch dat juist een Vlaams Blok gemeenteraadslid daarover protesteert. Dat zijn toch de grootste roepers als het gaat over meer blauw op straat, het onveiligheidsgevoel et cetera.

Meer nog, wat die agenten deden, past perfect in het zero tollerance idee van diezelfde partij. Zero tollerance is net dat: elke overtreding beboeten volgens de letter van de wet. Geen compassie, geen uitzonderingen. En steeltjes op de openbare weg gooien is, net als een halve meter naast het zebrapad lopen en luid toeterend door de straat rijden als België zich plaatst voor de achtste finale, een overtreding, die in principe strafbaar is. En vuil op straat is een van de aangetoonde bronnen van een gevoel van onveiligheid.

Laat dit een voorbeeld zijn dat zero tollerance geen optie mag zijn.

Linus
Da's niet eerlijk hé Linus. Dat wil het vlaams blok helemaal niet. Dergelijke zero tolerantie. Ze hebben wetten waarop die zero tolerantie van toepassing zou moeten zijn nog niet naar hun hand kunnen zetten en bijgevolg is het er te vroeg voor. Eerst moet er een duidelijk wettelijk onderscheid gemaakt te worden tussen autochtonen en niet eu allochtonen. Daarna kunnen ze voor beide groepen aparte rechten en plichten maken en ook hun zerotolerantie in werking laten treden per groep.
__________________

Lamzakl
George is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 18:50   #19
Esperanza
Eur. Commissievoorzitter
 
Esperanza's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 december 2004
Berichten: 8.453
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dixie
tja ze mogen bepaalde criminele groepen niet mogen aanpakken van bovenaf, maar oude autochtonen wel blijkbaar
U kunt een dergelijke stelling uiteraard staven door even te verwijzen naar de ministeriële omzendbrief terzake, of is het van horen zeggen...?
__________________
Etiam si omnes, ego non.
Esperanza is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 februari 2005, 19:01   #20
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard

Politiemensen zijn nog altijd mensen.
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme!
Raven is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:54.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be