![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora. |
Bekijk resultaten enquête: Welke partij draagt uw voorkeur? | |||
Vlaams Belang |
![]() ![]() ![]() |
7 | 46,67% |
CD&V - NV-A |
![]() ![]() ![]() |
2 | 13,33% |
SP-a/Spirit |
![]() ![]() ![]() |
2 | 13,33% |
VLD - Vivant |
![]() ![]() ![]() |
1 | 6,67% |
Groen! |
![]() ![]() ![]() |
0 | 0% |
Blanco |
![]() ![]() ![]() |
2 | 13,33% |
Weet het nog niet |
![]() ![]() ![]() |
1 | 6,67% |
Aantal stemmers: 15. Je mag niet stemmen in deze enquête |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Provinciaal Statenlid
Geregistreerd: 16 september 2003
Locatie: VLAANDEREN
Berichten: 605
|
![]() Moesten er nog voor de zomer nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven!
Wie wordt het?
__________________
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Provinciaal Statenlid
Geregistreerd: 16 september 2003
Locatie: VLAANDEREN
Berichten: 605
|
![]() De VLD zit zwaar in de problemen. Volgens een peiling van Het Laatste Nieuws komt de partij vandaag uit op 16,7 %. Dat is nog ruim 3 % slechter dan op 13 juni 2004 en dat was al een electorale ramp. Eén en ander mag blijken uit ‘De stemmenkampioen’, een verkiezingsbarometer van VUB-professor Frank Thevissen met ruim 7.000 deelnemers.
Op 13 juni 2004 verloor de VLD 25 % van haar kiezers. Mochten er nu verkiezingen zijn, zouden er nog eens 30 % van de VLD-kiezers afhaken. Frank Thevissen gaat er van uit dat het grootste deel daarvan (8,2 %) zijn toevlucht zoekt bij het Vlaams Belang. Luc Van der Kelen schrijft in Het Laatste Nieuws dat “de kiezers van Jean-Marie Dedecker afhaken”. In interne peilingen scoort de partij nog slechter: amper 15 %. De VLD ging ooit door voor een ideeënpartij, maar is een brutale machtspartij geworden. Een partij ook van onzalige compromissen. “De VLD maakt na de tragische vergissing met het migrantenstemrecht mee wat de CVP vroeger heeft moeten doen: schipperen tussen de belangen van de regering en de partij”, aldus Van der Kelen. Maar dat is niet helemaal juist. De partijtop dient vandaag niet meer de belangen van de VLD, laat staan die van Vlaanderen, maar alleen nog maar de belangen van Verhofstadt, Dewael en De Gucht. Het ziet er naar uit dat de VLD niets geleerd heeft uit de catastrofale aanpak van het vreemdelingenstemrecht. In weerwil van alle peilingen en tegen alle waarschuwingen in, gingen ze plat op de buik voor de Parti Socialiste om Verhofstadt en zijn regering te redden. Na de oplawaai van 13 juni nam niemand de verantwoordelijkheid op voor de verkiezingsnederlaag. ‘Niet de VLD was fout, de kiezer heeft zich – nog maar eens – vergist’ … De partijtop ging gewoon door alsof er niets aan de hand was. En nu is er dus de schandelijke politieke soap rond Brussel-Halle-Vilvoorde. Waarin de VLD opnieuw de hielen likt van Di Rupo en de Vlaamse belangen verkwanselt op het altaar van de macht. Die politieke lafheid komt de partij duur te staan. Het laatste restje geloofwaardigheid smelt weg als sneeuw voor de zon. Met gemanipuleerde voorzittersverkiezingen wist de VLD vorig jaar nog een paleisrevolutie af te wenden. De dramatische cijfers zullen ongetwijfeld de kritiek bij de morrende achterban aanwakkeren dat Verhofstadt, Dewael en De Gucht hun partij kapot regeren en naar de ondergang leiden. In zijn Burgermanifesten schreef Verhofstadt nog: “Wie zijn principes verloochent, komt in de hel”. Welnu, de hel is niet ver meer af. De vraag is of de leden en kiezers de partijtop zullen volgen.
__________________
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Provinciaal Statenlid
Geregistreerd: 16 september 2003
Locatie: VLAANDEREN
Berichten: 605
|
![]() De verkiezingsbarometer van professor Frank Thevissen voorspelt niet alleen zwaar verlies voor de VLD. Er is nog leuk nieuws. “Ook de SP.A mag zich zorgen maken, want ze verliest ondanks de forcing van Steve Stevaert meer kiezers dan ze er bijwint”, zegt de professor. In de peiling blijft de partij steken onder de 20%. De haring van Steve braadt niet meer en de kiezers raken stilaan uitgekeken op de SP.A-babes Freya en Kathleen. Mooi zo.
Nog meer goed nieuws. Het Vlaams Belang en het kartel van CD&V en N-VA strijden om de titel van grootste partij. Volgens de prognose boekt het Vlaams Belang alweer een vooruitgang van 2 % en komt daarmee uit op 26,1 %. Frank Thevissen stelt dat ook deze peiling bevestigt wat iedereen eigenlijk al wist: het Vlaams Belang heeft veruit het trouwste kiezerspubliek (85,4 %). In alle bescheidenheid: dat hebben we te danken aan onze duidelijkheid en rechtlijnigheid. Of om het met de reclameslogan van een bekende warenhuisketen te zeggen: 1 miljoen kiezers, dat moet je verdienen elke dag! De journalisten die ruim een maand geleden als pyromanen tekeer gingen in een poging om brand te stichten binnen het Vlaams Belang zijn er aan voor de moeite. Ze zullen nog veel spek moeten eten.
__________________
![]() |
![]() |
![]() |