Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 6 augustus 2005, 14:09   #1
oliepiek
Banneling
 
 
oliepiek's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 mei 2005
Berichten: 1.275
Standaard Neocommunisten in Duitsland aan opmars bezig

De laatste tijd is in de media veel aandacht besteed aan de aanloop naar de verkiezingen in Duitsland. Vooral de goede poll-resultaten van de Christen-Democraten onder leiding van Angela Merkel, vonden gehoor.
Intussen broeit het echter bij ver links dat aan een ijzersterke remonte bezig is. "Die Linke" is een verbond tussen een reeks kleine West-Duitse linkse partijen, inclusief ontevreden SPD'ers uit Schroeder's partij, en de Oost-Duitse hervormde communistische PDS.
Dit verbond springt spectaculair omhoog, van 8% vier weken geleden, naar 12% twee weken later, om vandaag rond maar liefst 15% te schommelen. De verkiezingen nemen hierdoor een compleet andere wending.

Eén historisch man staat hierbij centraal: Oscar Lafontaine. De voormalige leider van de SPD nam in 1999 ontslag als minister van financieën om zich vijf jaar lang in de woestijn te gaan bezinnen. Zijn come-back is nu van een dergelijke kracht, dat alle traditionele partijen panikeren.

Wat de CDU/SPD vooral zorgen baart is dat Lafontaine blijkbaar de gewone man in de straat weet aan te trekken. Van zij die gewoonlijk niet naar de stembus gaan, denkt maar liefts 40% voor Lafontaine te stemmen mochten ze wel gaan, tegenover 11 en 8% voor respectievelijk de SPD en de CDU.
Dit betekent een voor Duitsland ongekende politieke aardverschuiving.

Angela Merkel heeft al aangekondigd geen "Grote Coalitie" te willen vormen met links, maar het ziet er naar uit dat ze waarschijnlijk geen andere keuze zal hebben.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/4125832.stm
oliepiek is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:37.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be