Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 20 januari 2006, 01:06   #1
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard de kinderspeelplaats in Menen: een ander geluid!

[SIZE=4]Een ander geluid: welke schavuit is Bossuyt?[/SIZE]



In het Vlaams Parlement, voor de ogen van de camera's had de burgemeester van Menen, ook wel parlementslid zijn "moment de gloire".

Vol pathetiek riep hij, hierbij zichzelf soms voorbijlopend door de scheiding van de machten in vraag te stellen, op tot het redden van de spelende jeugd in de woonwijk "schone keer" en wierp hij zich op als de grote bestrijder van de verzuring.

Ontroerd en enthousiast over zo'n interventie fulmineerde minister Anciaux tegen de verzuring, aangezweept door zo'n schandaal: het algemeen belang van de kinderen werd in gevaar gebracht door egoïstische omwoners, verzuurden die geen respect meer hebben voor de arme kindjes. Deze keer pinkten wijzelf een traan weg en schaamden ons diep dat er zo'n slechte mensen zijn.

Ook het televisiejournaal dweepte met deze item. Alhoewel het vonnis van de rechter iets minder wreed begon te lijken toen het filmpje van één van de omwonenden werd getoond waarbij bleek dat het ook ging om fuiven met boem boem muziek die de bewoners niet alleen overdag hinderden met het geluid van spelende boelekes maar met de techno muziek van grote boelen.

Uiteindelijk kwam de advocate van de zogenaamde verzuurde bewoners toelichten dat er geen sprake was van het beletten van het spelen van kinderen maar dat een speelterrein dat bedoeld was voor plaatselijke kinderen uitgegroeid bleek tot een soort walibi voor een paar honderd kinderen uit de gehele stad en omgeving.

Het vonnis ging dus niet in tegen de kinderen maar tegen een overrompeling van de omwoners met méér dan normale horden schatjes, die daarenboven de nachten vulden met woest gedruis. Men zou van minder beginnen twijfelen aan de woorden van Gilbert.



Nu bon: desnoods zadelt men dan maar een paar mensen op met een tweemaandelijks infernum, en kiest men voor het "algemeen belang" waarbij een vijfhonderdtal ouders in de vakantie kunnen uitrusten en in stilte leven terwijl er ocharmkes een tiental verzuurden met de last zitten. Men kan een burgemeester een dergelijk Salomonsoordeel niet ten kwade duiden: hij moet kiezen voor de grote hoop, voor de kleine man en voor de zwaksten onder ons, als socialist.

Case closed, zou men zeggen. De rechter die dergelijke toestanden nu juist in het belang van de omwonenden vonnist is een asociaal iemand, en Bossuyt, als goede burgervader en parlementair roept het parlement (eigenlijk de minister) op tot snel ingrijpen en het maken van wetten die het onverhoopt sluiten van kinderparadijzen in de toekomst moet tegengaan. De minister kan niet anders dan zijn groot hart laten zien en belooft met spoed zich hierover te buigen. De overheid waakt, de burgemeester straalt. Binnenkort zijn onze kinderen terug gerust: zij kunnen de wijk op stelten zetten zonder zorg en vrees en geen egoïst zal hun nog stoppen, geen wet zal er staan tussen hun dromen en de realiteit van de bewoners.



Maar is het zo wel gegaan? Is die burgemeester een verbeterde versie van de goede Sint? Zijn de bewoners de zwarte pieten zonder enig sociaal gevoel?



Ik denk het niet. Reeds vele jaren (vanin 2001) klagen de bewoners over de meer dan gewone overlast. Je zal maar een leger kinderen op een klein speeltuintje dat grenst aan je hof hebben, terwijl je dacht te wonen in een buurt met wat kindervreugd. Deze bewoners trokken al verschillende malen naar de burgervader, die dan telkens lapmiddelen voorstelde: wat minder nachtelijke fuiven, wat minder geluid. Maar een oplossing, bijvoorbeeld een betere spreiding van de speelruimte voor kinderen over verschillende plaatsen, het zorgen voor een leefbaar alternatief voor bewoners én kinderen kwam er niet.

Het geval staat niet alleen:

In het centrum van Menen drong Spirit in het verleden al aan op het herstellen van de "ramp", de helling voor skateboarders die zo was opgesteld dat zij het geluid van een vulkaanuitbarsting veroorzaakte door een akoestisch effect, en het veranderen van een geluidsversterkende houten "ramp" in een betonnen, zodanig dat het geen kwelling meer was voor de buren, geen geluidsramp. Naar wij weten zonder enig gevolg.

Daarenboven was de politiek van de burgemeester van maar twee reuze speelterreinen te hebben. De jeugddienst kreeg enkel een speelpleinwerking toebedeeld in Menen en een in Lauwe (die dus nu in de pers komt). In Rekkem is alleen een private vzw die een speelterrein uitbaat, ook een gigant, die zelf niet van de stad Menen afhangt.



De burgemeester, groot kindervriend, vergeet te vertellen vanaf zijn spreekgestoelte dat hij de kinderwerking van "Ter beke" afgeschaft heeft! Ook hier heeft Spirit, nog onlangs tijdens de bespreking van de gemeentebegroting op gewezen, en dit nadat we dit reeds verschillende malen aanklaagden in de gemeenteraad !

Toen werd gezegd dat de kinderen naar de kinderwerking van de stedelijke jeugddienst dienden te gaan. Maar die is te ver van het Centrum....Zodat de kinderen nu in de buurt rondlummelen. Deze belofte van hem is dus loos gebleken: de "hervorming" werd een afschaffing.



Kleinschaligheid: buurtpleintjes waar beter toezicht mogelijk is (door vrijwilligers en eigen ouders) zijn goedkoper, verbeteren het buurtleven en gaan de verzuring tegen. Zij zijn vormen een wal tegen vandalisme en maken contacten binnen de wijk frequenter. Maar Bossuyt wil alles centraliseren in kinderfabrieken. En nu schijnen die geluidshinder te produceren. Spirit heeft ettelijke keren in de gemeenteraad geklaagd over het afschaffen van verschillende lokale initiatieven die op buurtniveau onder andere aan kinderwerking deden.



Nu barst de bom, blijkt de politiek van Bossuyt een flop en... hij gaat als redder van de jeugd optreden in plaats van als de grote boeman. Dat hij een rechter opzadelt met de gevolgen van zijn onwerkzame en onvriendelijke politiek is goedkoop, hij werd er trouwens voor op het matje geroepen door de voorzitter van het parlement.

Maar, alhoewel in de televisie-uitzending gealludeerd werd op het feit dat mensen soms bang waren voor hun job indien zij te veel stof lieten opwaaien in de buurt van het stadhuis van Menen, dient hier onbevangen te worden gesteld dat niet de verantwoordelijke van een scheefgegroeide situatie de held is.



Men zegge het voort!
meer nieuws over Menen op www.snelleneddy.be

Laatst gewijzigd door ericferemans : 20 januari 2006 om 01:17.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 januari 2006, 11:40   #2
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

GEACHTE REDACTIE

Inmiddels kon ik het "speelpleinvonnis" van de Kortrijkse rechter lezen op de griffie.De rechter, die een uitstekende reputatie heeft, kwam tot zijn uitspraak op grond van het gewestplan en schending van een regel inzake ruimtelijke ordening. De speelpleinwerking en de fuiven ter plekke bleken geen rekening te houden met de onmiddellijke omgeving.De conclusie van de rechter lijkt op eerste zicht juridisch aanvaardbaar gemotiveerd.Uiteraard moeten speelpleinwerking en fuiven kunnen en aangemoedigd te worden, met respect voor de wet. De hevige kritiek houdt dan ook te weinig rekening met de juridische context.
Jan Fonteyne
Waregem
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 januari 2006, 11:46   #3
Mitgard
Banneling
 
 
Mitgard's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 februari 2004
Berichten: 23.890
Standaard

vlaanderen is gewoon te dichtbevolkt. een mierenhoop, vervuild en opeengepakt...
sommigen willen dat vlaanderen nog onafhankelijk maken zodat we helemaal geen kant meer op kunnen.
als ratten in de val.

voorlopig hebben we gelukkig nog wat ruimte in eigen land:

http://www.eastbelgium.com/nl2/recre...ecreatie3.html

Laatst gewijzigd door Mitgard : 20 januari 2006 om 11:46.
Mitgard is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 januari 2006, 12:02   #4
Abiogenesis
Lokaal Raadslid
 
Abiogenesis's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 mei 2005
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 396
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Mitgard Bekijk bericht
vlaanderen is gewoon te dichtbevolkt. een mierenhoop, vervuild en opeengepakt...
sommigen willen dat vlaanderen nog onafhankelijk maken zodat we helemaal geen kant meer op kunnen.
als ratten in de val.

voorlopig hebben we gelukkig nog wat ruimte in eigen land:

http://www.eastbelgium.com/nl2/recre...ecreatie3.html
Ja, naar Wallonië zouden we niet meer kunnen gaan indien we splitsen...
__________________
Ik zeg wat op mijn tong ligt.

Laatst gewijzigd door Abiogenesis : 20 januari 2006 om 12:03.
Abiogenesis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 januari 2006, 12:46   #5
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Het is ongelooflijk hoeveel heisa omtrent dit vonnis is ontstaan... zonder kennis van zaken...

Zo had gisteren op 'Morgen beter' onze Xavier van het ABVV ook een mening... zonder iets van het dossier te kennen...
Tja, van een vakbondsleider kan men ook niet anders verwachten dan dat hij de massa achternaholt...
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 januari 2006, 15:10   #6
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

De kroniek van een aangekondigde dood: jeugdwerking in Menen

In 2003 vangt men de geruchten op dat er een “afslanking” zou gebeuren van de jeugdwerking in Menen. Verontruste vrijwilligers zetten op de site www.terbeke.be (forum) een aantal brieven waarbij zij de vrees voor die sluiting ventilleren.

Na een tijdje pas komt een geruststellend schrijven van de voorzitter van het ocmw, thans ook voorzitter van de Sp.a dat er geen gegronde vrees is:
Citaat:
“Wij onderstrepen hiermee dat het OCMW,samen met het stadsbestuur ,via de Jeugddienst, verder op zoek is om de bestaande activiteiten op een meer bestendige manier verder te zetten, maar dan in verschillende wijken, verspreid over gans de stad.”
Toch blijft onrust heersen en Eddy Schelstraete wordt door de dames aangesproken en verricht een eerste interpelatie van het gemeentebestuur, waarbij hij twee brieven voorleest en daarna aandringt op een verdere waakzaamheid.

Enkele weken later doet hij een tweede interventie in de gemeenteraad.

Citaat:
Beide teksten zijn van mijn hand, ik was toen actief als voorzitter van Spirit en hielp Eddy bij het schrijven van zijn teksten. Deze zijn ook besproken in het toenmalige partijbestuur van Spirit Menen Lauwe Rekkem. Ik vermoedde toen al dat uiteindelijk hier schijnmanoeuvers werden uitgevoerd, geen daadwerkelijk aandacht bestond voor de jeugdwerking. Naast en vrij goed werkende ocmw (die voornamelijk het beleid voortzette van de vorige voorzitter, Marc van Damme) was de politeke lamheid in Menen een begrip geworden. Jeugdbeleid werd inderdaad grof verwaarloosd en toen ik dit wilde aankaarten naar aanleiding van de film "Marseille j' arrive" die op de VRT was vertoond en de problematiek van de allochtone jeugd in Menen goed weergaf werd het vertonen van de film door de burgemeester (die nu de "redder van de jeugd" speelt) op een grove manier gedwarsboomd (gedreid met intrekken subsidiëring) en een debat met mij botweg geweigerd.


Dit alles blijkt geen zoden aan de dijk te brengen. Uiteindelijk wordt een busje ingelegd om kinderen te vervoeren, een initiatief dat een wisse dood sterft.

Nu, enkele jaren later blijkt dat de speeltereinwerking heeft geleid tot een vonnis , dat er is gekomen na jarenlang aandringen van de buren op een minnelijke schikking. Dit vonnis baseert zich op grond van het gewestplan en schending van een regel inzake ruimtelijke ordening. Het kwaad is geschied.

Jarenlang wanbeleid door een gemeentebestuur en zijn burgemeester die herhaaldelijk werden gewezen op de problematiek is ontaard in een de facto sluiten van de speelpleinwerking in Lauwe.

Dat dit dan nog leidde tot een schijnvertoning in het parlement, waarbij de burgemeester die tevens parlementair is zich opriep als verdediger van de jeugd en die fulmineerde tegen de omwonenden en de rechterlijke macht is een klucht.

Hijzelf was en is de hoofdschuldige van dit wanbeleid. Hij dient hier noch de buurtbewoners noch de rechter voor aan te klagen en hierdoor de minister die hij interpeleerde te misleiden. Zijn onbekwaamheid zowel als burgemeester dan als parlementair is hiermede op een beschamende manier bewezen.

Het is toch wel straf: een mededader klaagt de rechter aan die hem heeft veroordeeld en compromiteerd hierbij een welmenende minister en het voltallige parlement.
Hij wordt gelukkig door de voorzitter van het Vlaams Parlement teruggefloten wanneer hij stelt dat het Parlement "meestal de scheiding van de machten respecteerd".
Op dit ogenblik hangen in Menen zwarte vlaggan op en is de bevolking aan het demonstreren tegen een rechter die de slechte politiek van een voormalig minister, een parlementslid en de burgemeester die verantwoordelijk is voor de feiten gevierd wordt.
Hij respecteerd het parlement niet, de minister, de bevolking, de rechtsspraak en mag de slachtoffers uitmaken voor verzuurden.
Er zijn nog slachtoffers: de ouders en de kinderen. Deze menen nu door tegen het gerecht en de omwonenden van het speelterrein te gaan betogen dat zij een goede daad stellen.
Zover komt het indien een dorpsdemagoog het land probeert te manipuleren. Zover komt het indien men deze Stalin van Mennen, deze Mobutu van West-Vlaanderen, die als een verlicht despoot heerst over partij, stad en nu ook Brussel wil veroveren de plak blijft zwaaien.
Ik hoop dat tegen de verkiezingen men zal weten wie hier de zwarte piet bezit.
Ik hoop in de kamer, en vooral in zijn partij dat deze onverlaat wordt teruggefloten.
Ik hoop ook dat de plaatselijke voorzitter van Spirit eens nadenkt vooraleer nog enige stap te zetten in de richting van deze mijnheer.
Ik hoop dat Bert Anciaux door deze vorm van boerenbedrog niet wordt meegesleept in een strijd tegen de slachtoffers van een slecht beleid.
Er is nog iets ergers dan verzuring: plat cynisme.

Laatst gewijzigd door ericferemans : 21 januari 2006 om 15:29.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 januari 2006, 18:35   #7
King of beggars and fleas
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
King of beggars and fleas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 februari 2005
Berichten: 14.324
Standaard het dopeyschandaal ???

hi eric

er is nog iets ergers dan plat cynisme

de mobutu van menen schijnt op vlak van corruptie niet onder te moeten doen voor de echte mobutu

al eens gehoord van het dopeyschandaal ?

hier vind je een pagina waar de werking van de buurtdiensten v menen uiteen gezet wordt

er staat daar iets op van dopey, zelfs een voorstellingsfolder

in werkelijkheid bestaat dit buurthuis echter niet eens en werd het twee jaar geleden of wat opgedoekt !

lol

ik weet niet precies hoe het zit maar hoe meer ik erover te weten kom hoe meer ik mijn neus moet dichtknijpen.

Heel recent nog sprak ik de ocmw voorzitter van menen aan

ik vroeg of hij niets voelde voor een soort van platform van arme gemeenten die dan met een gezamelijk eisenpakket naar de minister konden stappen om een evenrediger verdeling van de middelen die de gemeenten krijgen te bekomen, een verdeling in het belang van de armste gemeentes

daar was deze onderdaan van mobutu natuurlijk te laf voor
voor het creatief omspringen met toegekende middelen en het verzinnen van projectjes daar zijn ze echter niet te laf voor
__________________
Alles neem ik terug wat ik hier heb verkondigd. Ik raad iedereen aan om zich met geen enkele politieke strekking in te laten, zich te ontfermen over de armen van deze wereld en zich te bekeren tot het ware geloof in Jezus Christus als Gods enig geboren zoon die voor ons gestorven en verrezen is opdat wij van onze zondige natuur bevrijdt zouden kunnen worden. Het einde is nabij en de mensenzoon zal spoedig terugkomen, gezeten op de wolken met grote macht en majesteit. hallelujah.

Laatst gewijzigd door King of beggars and fleas : 21 januari 2006 om 18:36.
King of beggars and fleas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 januari 2006, 22:35   #8
debbie
Minister
 
debbie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 februari 2005
Berichten: 3.178
Stuur een bericht via MSN naar debbie
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door King of beggars and fleas Bekijk bericht
hi eric

er is nog iets ergers dan plat cynisme

de mobutu van menen schijnt op vlak van corruptie niet onder te moeten doen voor de echte mobutu

al eens gehoord van het dopeyschandaal ?

hier vind je een pagina waar de werking van de buurtdiensten v menen uiteen gezet wordt

er staat daar iets op van dopey, zelfs een voorstellingsfolder

in werkelijkheid bestaat dit buurthuis echter niet eens en werd het twee jaar geleden of wat opgedoekt !

lol

ik weet niet precies hoe het zit maar hoe meer ik erover te weten kom hoe meer ik mijn neus moet dichtknijpen.
Dopey is inderdaad al lang opgedoekt. Op de site www.buurtdienst.be staan trouwens nog heel wat meer leugens. Ik heb Johan Dejonckheere van de regie Buurt-en nabijheidsdiensten daar in het verleden al meermaals over aan geschreven maar nooit een reactie gekregen. Eens per jaar gaat er in het Boeverbos een studiedag door met als thema "buurtdiensten" De buurtdiensten in Menen horen tot één van de vier piloot-projecten die "ondersteunt" worden door de Regie buurt-en nabijheidsdiensten en aan de hand van deze buurtdiensten worden draaiboeken opgemaakt. Deze moeten voor andere (startende) buurtdiensten een nuttige hulp zijn. Dat drie van de buurtdiensten in Menen opgedoekt zijn en dat de vierde (ter beke 76) een onzekere toekomst beschoren is, waar officieel geen kinder- en tienerwerking meer doorgaat wordt in alle talen verzwegen. Heel tof om tijdens die studiedag in Boeverbos te horen hoe rimpelloos alles verloopt in de buurtdiensten en op hun site te prachtige draaiboeken te lezen.

Er staat oa:
Volwaardige arbeid voor kansengroepen ondersteund door intense vorming en begeleiding. Intense vorming en begeleiding???
Vanuit knelpunten die door de 4 betrokken buurt-en nabijheidsdiensten worden ervaren, wordt professionele ondersteuning geboden.
We hebben in Ter beke nog NOOIT iemand gezien van de Regie buurt- en nabijheidsdienten. Waarschijnlijk komen die professionelen alleen maar de professionelen ondersteunen zeker? Vreemd dat ze draaiboeken maken, ondersteuning geven, vergaderen over hoe de buurtdienst optimaal kan draaien maar nooit eens op het idee komen om te spreken met de mensen die het werk doen.

Om een antwoord te krijgen op hun vraag "Wat denken de medewerkers van een buurtdienst ZELF over participatie?" werden de medewerkers van de buurtdiensten in Zedelgem, Kuurne en Zeebrugge bevraagd. Menen werd hier niet bij betrokken. Waarom niet? Ik veronderstel dat ze eigenlijk wel weten hoe het er bij ons aan toe gaat en dan weten ze ook dat al die blablabla die in de dossiers staat ook maar onzin is. Met al die mooie woorden zoals Stakeholders en Empowerment strooien ze de lezer zand in de ogen. Het valt niet mee om te merken dat als er problemen zijn in bepaalde buurtdiensten, dit gewoon doodgezwegen wordt en de medewerkers genegeerd worden alsof ze één of andere besmettelijke ziekte hebben. Dan durven die mannen van de Regie buurt-en nabijheidsdiensten het woord "ONDERSTEUNING" nog in de mond nemen. Schaam jullie!
In mijn ogen is dit geldverkwisting, Equal zou het geld volgens mij veel beter aan iets zinvols besteden ipv aan een heel team die luchtkastelen bouwt en de mensen een rad voor ogen draait.
debbie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 01:30   #9
debbie
Minister
 
debbie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 februari 2005
Berichten: 3.178
Stuur een bericht via MSN naar debbie
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
De kroniek van een aangekondigde dood: jeugdwerking in Menen

In 2003 vangt men de geruchten op dat er een “afslanking” zou gebeuren van de jeugdwerking in Menen. Verontruste vrijwilligers zetten op de site www.terbeke.be (forum) een aantal brieven waarbij zij de vrees voor die sluiting ventilleren.

Na een tijdje pas komt een geruststellend schrijven van de voorzitter van het ocmw, thans ook voorzitter van de Sp.a dat er geen gegronde vrees is:

Toch blijft onrust heersen en Eddy Schelstraete wordt door de dames aangesproken en verricht een eerste interpelatie van het gemeentebestuur, waarbij hij twee brieven voorleest en daarna aandringt op een verdere waakzaamheid.

Enkele weken later doet hij een tweede interventie in de gemeenteraad.





Dit alles blijkt geen zoden aan de dijk te brengen. Uiteindelijk wordt een busje ingelegd om kinderen te vervoeren, een initiatief dat een wisse dood sterft.
Prachtig, jullie zijn ons en de buurtwerking in ter beke nog niet vergeten.
Een schitterende reactie van jou en Eddy Schelstraete, jullie waren destijds ook de enigen die opkwamen voor het buurtwerk in Ter Beke, terwijl het alle anderen schijnbaar koud liet.
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
debbie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 01:56   #10
King of beggars and fleas
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
King of beggars and fleas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 februari 2005
Berichten: 14.324
Standaard

*** Geen persoonlijke aanvallen op dit forum ***
__________________
Alles neem ik terug wat ik hier heb verkondigd. Ik raad iedereen aan om zich met geen enkele politieke strekking in te laten, zich te ontfermen over de armen van deze wereld en zich te bekeren tot het ware geloof in Jezus Christus als Gods enig geboren zoon die voor ons gestorven en verrezen is opdat wij van onze zondige natuur bevrijdt zouden kunnen worden. Het einde is nabij en de mensenzoon zal spoedig terugkomen, gezeten op de wolken met grote macht en majesteit. hallelujah.

Laatst gewijzigd door Liberty : 22 januari 2006 om 10:49. Reden: Persoonlijke aanval
King of beggars and fleas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 10:12   #11
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door King of beggars and fleas Bekijk bericht
*** Geen persoonlijke aanvallen op dit forum ***
MMM,,,
Eén en ander moet hier toch gezegd worden dat pleit voor de persoon die u zo aanvalt.
1) het jeugdbeleid (speelterreinen) valt niet onde het ocmw maar wel degelijk onder het stadsbestuur;
2) Ik dacht dat de man die u persoonlijk aanpakt ook de stichter is van bepaalde projecten die je leuk vindt (vooraleer hij voorzitter was), wat aantoont dat hij wel degelijk geëngageerd is
3) De bezuinigingen rond bepaalde SIF projecten hangen niet af van de voorzitter, noch van de gemeente maar van andere overheidsdiensten: indien ze geen geld hebben kunnen ze dus niet voortdoen.
Alhoewel hier discussie mogelijk is: had de gemeente dan niet moeten zorgen voor continuïteit. Het is precies daarrond dat Eddy Schelstraete en ik zelf (toen als voorzitter Spirit) vragen hadden.
4) rond de communicatie waren er vele klachten, en die zijn verwoord geweest in de gemeenteraad. De teksten van de verontruste mensen zijn daar trouwens gewoon voorgelezen om hen aan het woord te laten.
Indien daar geen reactie op komt dan is dit de schuld van het gemeentebestuur, niet van de ocmw voorzitter, toch?

Laatst gewijzigd door Liberty : 22 januari 2006 om 10:50.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 10:16   #12
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
MMM,,,
Eén en ander moet hier toch gezegd worden dat pleit voor de persoon die u zo aanvalt.
1) het jeugdbeleid (speelterreinen) valt niet onde het ocmw maar wel degelijk onder het stadsbestuur;
2) Ik dacht dat de man die u persoonlijk aanpakt ook de stichter is van bepaalde projecten die je leuk vindt (vooraleer hij voorzitter was), wat aantoont dat hij wel degelijk geëngageerd is
3) De bezuinigingen rond bepaalde SIF projecten hangen niet af van de voorzitter, noch van de gemeente maar van andere overheidsdiensten: indien ze geen geld hebben kunnen ze dus niet voortdoen.
Alhoewel hier discussie mogelijk is: had de gemeente dan niet moeten zorgen voor continuïteit. Het is precies daarrond dat Eddy Schelstraete en ik zelf (toen als voorzitter Spirit) vragen hadden.
4) rond de communicatie waren er vele klachten, en die zijn verwoord geweest in de gemeenteraad. De teksten van de verontruste mensen zijn daar trouwens gewoon voorgelezen om hen aan het woord te laten.
Indien daar geen reactie op komt dan is dit de schuld van het gemeentebestuur, niet van de ocmw voorzitter, toch?
Hoe heet die gestampte boer?
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 10:18   #13
debbie
Minister
 
debbie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 februari 2005
Berichten: 3.178
Stuur een bericht via MSN naar debbie
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door King of beggars and fleas Bekijk bericht
*** Geen persoonlijke aanvallen op dit forum ***
Ik distantieer me volledig van deze uitspraak en sta hier helemaal niet achter. Ik vind het niet kunnen om de voorzitter persoonlijk aan te vallen en heb hier dan ook helemaal niets mee te maken.
Vind het trouwens echt ongepast om oude koeien uit de sloot te halen.

Laatst gewijzigd door Liberty : 22 januari 2006 om 10:51.
debbie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 10:21   #14
King of beggars and fleas
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
King of beggars and fleas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 februari 2005
Berichten: 14.324
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
MMM,,,
Eén en ander moet hier toch gezegd worden dat pleit voor de persoon die u zo aanvalt.
1) het jeugdbeleid (speelterreinen) valt niet onde het ocmw maar wel degelijk onder het stadsbestuur;
2) Ik dacht dat de man die u persoonlijk aanpakt ook de stichter is van bepaalde projecten die je leuk vindt (vooraleer hij voorzitter was), wat aantoont dat hij wel degelijk geëngageerd is
3) De bezuinigingen rond bepaalde SIF projecten hangen niet af van de voorzitter, noch van de gemeente maar van andere overheidsdiensten: indien ze geen geld hebben kunnen ze dus niet voortdoen.
Alhoewel hier discussie mogelijk is: had de gemeente dan niet moeten zorgen voor continuïteit. Het is precies daarrond dat Eddy Schelstraete en ik zelf (toen als voorzitter Spirit) vragen hadden.
4) rond de communicatie waren er vele klachten, en die zijn verwoord geweest in de gemeenteraad. De teksten van de verontruste mensen zijn daar trouwens gewoon voorgelezen om hen aan het woord te laten.
Indien daar geen reactie op komt dan is dit de schuld van het gemeentebestuur, niet van de ocmw voorzitter, toch?
wel het is wss inderdaad zo wat je allemaal zegt hier - en mss heb ik wat impulsief gereageerd maar het ging mij louter in die post over het feit dat een ocmw voorzitter tegen een vrijwillig buurtwerkster iets zegt dat niet door de beugel kan - en sorry maar iets dat ook niet meer van deze tijd is he. Voor de rest trek ik mij denk ik maar uit deze locale discussie terug want ik weet er te weinig van. Maar toch houdt ik mijn bedenkingen over het feit dat een ocmw voorzitter blijkbaar mag terecht wijzen maar dat hij niet mag terecht gewezen worden.
__________________
Alles neem ik terug wat ik hier heb verkondigd. Ik raad iedereen aan om zich met geen enkele politieke strekking in te laten, zich te ontfermen over de armen van deze wereld en zich te bekeren tot het ware geloof in Jezus Christus als Gods enig geboren zoon die voor ons gestorven en verrezen is opdat wij van onze zondige natuur bevrijdt zouden kunnen worden. Het einde is nabij en de mensenzoon zal spoedig terugkomen, gezeten op de wolken met grote macht en majesteit. hallelujah.

Laatst gewijzigd door King of beggars and fleas : 22 januari 2006 om 10:48.
King of beggars and fleas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 11:35   #15
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door King of beggars and fleas Bekijk bericht
wel het is wss inderdaad zo wat je allemaal zegt hier - en mss heb ik wat impulsief gereageerd maar het ging mij louter in die post over het feit dat een ocmw voorzitter tegen een vrijwillig buurtwerkster iets zegt dat niet door de beugel kan - en sorry maar iets dat ook niet meer van deze tijd is he. Voor de rest trek ik mij denk ik maar uit deze locale discussie terug want ik weet er te weinig van. Maar toch houdt ik mijn bedenkingen over het feit dat een ocmw voorzitter blijkbaar mag terecht wijzen maar dat hij niet mag terecht gewezen worden.
Het is inderdaad niet intellectueel eerlijk van de man te spelen, niet de bal en vooral wanneer die op een ander voetbalveld speelt
Ondertussen heb je je interventie gerelativeerd, dat is tof.
Ik apprecieer dit want de betrokken persoon is een patente kerel, ik zou graag nog eens een pint met hem gaan drinken zonder dat er bedenkingen ontstaan rond deze problematiek. Weet je: men dient in politieke zaken fair te spelen.
En één van de principes is: probeer de man te onderscheiden van zijn rol.
Een politicus, een ambtenaar is niet zomaar vrij. Hij dient, willens nillens vaak, de wet te respecteren, de reglementen en is aan handen en voeten gebonden door de limieten die hierdoor ontstaan. Ook het geld ontbreekt vaak om zaken te doen die men wil doen.
Anderzijds zijn lange tenen in de politiek zeer hinderlijk. En dient men dus als politicus, ambtenaar en politieke figuur in het algemeen zich hiervan bewust te zijn. Op dit forum je nek uitsteken als politicus kan heel storend zijn indien men zich dit persoonlijk aantrekt. Indien, zoal hier is gebeurd, een derde ongevraagd en ongewenst wordt aangevallen loopt het verkeerd.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 13:30   #16
King of beggars and fleas
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
King of beggars and fleas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 februari 2005
Berichten: 14.324
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
Het is inderdaad niet intellectueel eerlijk van de man te spelen, niet de bal en vooral wanneer die op een ander voetbalveld speelt
Ondertussen heb je je interventie gerelativeerd, dat is tof.
Ik apprecieer dit want de betrokken persoon is een patente kerel, ik zou graag nog eens een pint met hem gaan drinken zonder dat er bedenkingen ontstaan rond deze problematiek. Weet je: men dient in politieke zaken fair te spelen.
En één van de principes is: probeer de man te onderscheiden van zijn rol.
Een politicus, een ambtenaar is niet zomaar vrij. Hij dient, willens nillens vaak, de wet te respecteren, de reglementen en is aan handen en voeten gebonden door de limieten die hierdoor ontstaan. Ook het geld ontbreekt vaak om zaken te doen die men wil doen.
Anderzijds zijn lange tenen in de politiek zeer hinderlijk. En dient men dus als politicus, ambtenaar en politieke figuur in het algemeen zich hiervan bewust te zijn. Op dit forum je nek uitsteken als politicus kan heel storend zijn indien men zich dit persoonlijk aantrekt. Indien, zoal hier is gebeurd, een derde ongevraagd en ongewenst wordt aangevallen loopt het verkeerd.
kijk ik heb er alle begrip voor dat gemeentes met beperkte middelen slechts kunnen doen wat ze kunnen doen. We kunnen echter niet tolereren dat de armen daarvan nog maar eens de dupe zijn. Vandaar dit voorstel in een andere thread.
__________________
Alles neem ik terug wat ik hier heb verkondigd. Ik raad iedereen aan om zich met geen enkele politieke strekking in te laten, zich te ontfermen over de armen van deze wereld en zich te bekeren tot het ware geloof in Jezus Christus als Gods enig geboren zoon die voor ons gestorven en verrezen is opdat wij van onze zondige natuur bevrijdt zouden kunnen worden. Het einde is nabij en de mensenzoon zal spoedig terugkomen, gezeten op de wolken met grote macht en majesteit. hallelujah.

Laatst gewijzigd door King of beggars and fleas : 22 januari 2006 om 13:32.
King of beggars and fleas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 14:05   #17
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CHIPIE Bekijk bericht
Hoe heet die gestampte boer?

[SIZE="5"]
Chipie???
[/SIZE]

Laatst gewijzigd door ericferemans : 22 januari 2006 om 14:06.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 14:31   #18
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
[SIZE=5]
Chipie???
[/SIZE]
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 15:36   #19
de limburgse leeuw
Europees Commissaris
 
de limburgse leeuw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 mei 2004
Locatie: limburg
Berichten: 7.552
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht

[SIZE="5"]
Chipie???
[/SIZE]


Limburgs beerke ook :
__________________
http://www.socialisme.be/lsp/
de limburgse leeuw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 januari 2006, 17:54   #20
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door de limburgse leeuw Bekijk bericht


Limburgs beerke ook :


Een spitsmuis laat zich natuurlijk niet door een kieken van een veremans vangen...
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:27.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be