Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Staatsinrichting
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 29 maart 2006, 10:14   #1
jOOSt
Minister-President
 
jOOSt's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 mei 2004
Berichten: 5.047
Standaard Vlaming keert koningshuis de rug toe

Citaat:
Een peiling over de populariteit van het Hof toont een brede kloof tussen Vlamingen en Franstaligen.
Vlaanderen lijkt de Belgische koninklijke familie niet langer in het hart te dragen. Dat blijkt uit een peiling die VTM en RTL-TVI lieten uitvoeren, en gisteravond bekendmaakten. 1.010 Belgen kregen twee vragen voorgelegd over het koningshuis.
Op de vraag ,,voelt u zich nog verbonden met de monarchie?'' antwoordde 51 procent van de Belgen positief, 41 procent negatief en 8 procent wist het niet. Onder die uitslag gaat een stevig communautair verschil schuil. 68 procent van de Franstaligen voelt zich verbonden met de monarchie, tegen maar 38 procent van de Vlamingen. In Vlaanderen heeft een kleine meerderheid van de bevolking (53 procent) niet langer een band met koning Albert en zijn kroost. In Wallonië is dat 26 procent.
Terwijl de monarchie nog een lichte meerderheid haalt in het hele land, doet kroonprins Filip het duidelijk slechter. 49 procent vindt dat hij niet klaar is voor de troon, tegen 38 procent die hem wel als koning ziet zitten. 13 procent had geen mening.
Opnieuw geeft de peiling het beeld van een gespleten koninkrijk. Bijna twee op de drie Vlamingen (65 procent) vinden dat de kroonprins er niet klaar voor is, amper een kwart van de Vlaamse respondenten denkt daar anders over. Bij de Franstalige Belgen is er wel een lichte meerderheid (54 procent) die de prins het vertrouwen geeft. 30 procent vindt dat hij niet klaar is.
De peiling toont aan dat prins Filip flink aan vertrouwen heeft moeten inboeten, na zijn omstreden bezoek aan Zuid-Afrika. Eind 2004 liet de VRT een telefonische enquête uitvoeren bij 1.021 Belgen over de kroonprins. Ook toen al genoot Filip meer steun bij Franstaligen dan bij Vlamingen. 82 procent van de Franstaligen zag Filip toen een goede koning worden, tegen 67 procent van de Vlamingen. Toch is opvallend dat toen maar 28 procent van de Vlamingen in Filip geen goede koning zag. Bij de Franstaligen ging het maar om tien procent.
De peiling contrasteert ook fel met de beruchte volksraadpleging die de regering in 1950 organiseerde over de terugkeer van Leopold III op de Belgische troon. In het hele land stemde toen 58 procent van de kiezers ,,ja'', in Vlaanderen was dat zelfs 72 procent, maar in Wallonië stemde een meerderheid van 58 procent ,,neen''.
Bron: de Standaard
jOOSt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 10:22   #2
Patje48
Lokaal Raadslid
 
Geregistreerd: 30 augustus 2005
Berichten: 301
Standaard

Eindelijk een logisch gevolg van de jarenlange dédain van het koningshuis ten overstaan van Vlaanderen.
Patje48 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 10:24   #3
DeoSolis
Schepen
 
DeoSolis's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2004
Locatie: vlaanderen
Berichten: 443
Standaard

Ok
Maar de bron
DeoSolis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 10:29   #4
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DeoSolis Bekijk bericht
Ok
Maar de bron
Het is inderdaad maar een peiling, maar ik vind het toch bemoedigend.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 10:51   #5
Xenon
Parlementsvoorzitter
 
Xenon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 augustus 2002
Berichten: 2.112
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Distel Bekijk bericht
Het is inderdaad maar een peiling, maar ik vind het toch bemoedigend.
Het is een mooie peiling om op te nemen in de volgende koninklijke kersttoespraak: In bepaalde middens zijn er oproepen om de monarchie te behouden, maar uit peilingen is gebleken dat het overgrote deel van de Vlaamse bevolking zich niet meer verbonden voelt met de monarchie. De konigin en ik roepen daarom op om het koningshuis op te doeken.

Xenon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 11:11   #6
Herr Flick
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 23 augustus 2002
Berichten: 47.397
Standaard

Ja Filip , Ik zou toch maar nie te zeker meer zijn van da koningschap,...

ik denk dat ze wel een of ander postje zullen bedenken om u te gaan deponeren...

Ze hebben al een foefken uitgehaald, om uwe zotten broereman, van de troon te houden, in 't geval dat de duracelekes in de afstandsbediening van uwen helicopter zouden plat vallen...

Nu gaan ze iets uitvinden om u te nekken, ze gaan u misschien wel koning laten spelen, maar veel meer dan spelen zal er nie bij zijn denk ik.
Herr Flick is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 11:14   #7
Federator
Provinciaal Statenlid
 
Federator's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 november 2005
Berichten: 622
Standaard

Mooi zo. Nu nog de Walen die het koningshuis beu raken en we kunnen de Belgische Republiek stichten.
Federator is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 11:16   #8
De Garde
Europees Commissaris
 
De Garde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 januari 2004
Locatie: Meetjesland
Berichten: 6.889
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Xenon Bekijk bericht
Het is een mooie peiling om op te nemen in de volgende koninklijke kersttoespraak: In bepaalde middens zijn er oproepen om de monarchie te behouden, maar uit peilingen is gebleken dat het overgrote deel van de Vlaamse bevolking zich niet meer verbonden voelt met de monarchie. De konigin en ik roepen daarom op om het koningshuis op te doeken.



Heb jij gesolliciteerd om adviseur van Filip te worden. Schitterend!
De Garde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:07   #9
PieterP
Gouverneur
 
Geregistreerd: 22 april 2004
Locatie: Vlaams Brabant
Berichten: 1.343
Standaard

Het maatschappelijk draagvlak voor het koningshuis in het algemeen en voor Philippe de Belgique in het bijzonder, is nog nooit zo laag geweest.

Ik resumeer nog eens de belangrijkste cijfers
  1. Amper 25 % van de Vlamingen vindt dat Philippe klaar is voor de troon. ( BEL= 38 %). Inmiddels is die man 46 jaar en is er al dertig jaar aan gewerkt.
  2. Amper 38 % van de vlamingen voelt zich nog verbonden met het koningshuis. ( BEL= 51 %).
Het probleem is dat Philippe de Belgique dit niet begrijpt en dit niet wil aanvaarden: Het is de schuld van de media. De vlamingen zijn separatisten en nationalisten enz.

Laatst gewijzigd door PieterP : 29 maart 2006 om 12:24.
PieterP is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:15   #10
jOOSt
Minister-President
 
jOOSt's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 mei 2004
Berichten: 5.047
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door PieterP Bekijk bericht
Het is de schuld van de media. De vlamingen zijn separatisten en nationalisten enz.
Hé! Dat is Hans zijn antwoord! Waar zit hij trouwens, hij zou hier toch al moeten op gereageerd hebben.
jOOSt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:24   #11
jOOSt
Minister-President
 
jOOSt's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 mei 2004
Berichten: 5.047
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DeoSolis Bekijk bericht
Ok
Maar de bron
Citaat:
...een peiling die VTM en RTL-TVI lieten uitvoeren
Is er wat verkeerd met de bron?
jOOSt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:26   #12
Manuel*
Staatssecretaris
 
Manuel*'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 maart 2004
Berichten: 2.809
Standaard

Citaat:
Een peiling over de populariteit van het Hof toont een brede kloof tussen Vlamingen en Franstaligen.
Vlaanderen lijkt de Belgische koninklijke familie niet langer in het hart te dragen. Dat blijkt uit een peiling die VTM en RTL-TVI lieten uitvoeren, en gisteravond bekendmaakten. 1.010 Belgen kregen twee vragen voorgelegd over het koningshuis.


Dat is al evenveel waard als een peiling op dit forum.
__________________

Manuel* is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:27   #13
Gentenaar
Parlementsvoorzitter
 
Gentenaar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 februari 2004
Berichten: 2.141
Standaard

er schiet me bij het lezen van dit onderwerp iets te binnen:

hoe zat het ook weer na WOII?

Leopold III kwam terug uit Engeland, maar tot zijn grote verbazing was het Belgische volk niet unaniem bereid om hem zijn kroon te laten houden...

Het katholieke Vlaanderen heeft hem toen tegen de wil in van het overwegend socialistische Wallonië (waar er grote rellen waren, met dodelijke slachtoffers) in het zadel gehouden.

Julien Lahaut, Waalse communist, dierf het in die periode aan om in het parlement "vive la république" te roepen.
Hij bekocht het in 1951 met zijn leven: vermoord door een royalistische samenzwering.

Na hem volgden nog andere slachtoffers van de koninklijke familie, met als bekendste voorbeeld Lumumba (maar dat is een andere discussie).

Als de Saksen Coburgs nog steeds schone sier maken in Laken, dan is dat in de eerste plaats te danken aan... de Vlamingen.
__________________
Gentenaar is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:31   #14
PieterP
Gouverneur
 
Geregistreerd: 22 april 2004
Locatie: Vlaams Brabant
Berichten: 1.343
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DeoSolis Bekijk bericht
Ok
Maar de bron
De opdrachtgever voor deze peiling is VTM-RTL. Deze zenders zijn niet geïnfiltreerd door Blokkers, separatisten en nationalisten.

Deze zenders hebben de reputatie koningsgezind te zijn. Bovendien hebben zij zogenaamde royalty programma's met aandacht voor de koningshuizen. Ik vermoed dat de resultaten zijn tegengevallen voor de opdrachtgevers.

Het staal is voldoende groot (N= 1.010 ) om significante resultaten te beiden. De vragen waren zeer simpel en niet voor interpretatie vatbaar: acht u prins Filip in staat om de troon te bestijgen?

Laatst gewijzigd door PieterP : 29 maart 2006 om 12:41.
PieterP is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:35   #15
PieterP
Gouverneur
 
Geregistreerd: 22 april 2004
Locatie: Vlaams Brabant
Berichten: 1.343
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door jOOSt Bekijk bericht
Waar zit Hans trouwens, hij zou hier toch al moeten op gereageerd hebben.
De voorzitter van de BUB heeft al zijn leden in spoedconclaaf bijeengeroepen om de aanval op zijn geliefd vorstenhuis af te slaan.
PieterP is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:36   #16
Herr Flick
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 23 augustus 2002
Berichten: 47.397
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Gentenaar Bekijk bericht
er schiet me bij het lezen van dit onderwerp iets te binnen:

hoe zat het ook weer na WOII?

Leopold III kwam terug uit Engeland, maar tot zijn grote verbazing was het Belgische volk niet unaniem bereid om hem zijn kroon te laten houden...

Het katholieke Vlaanderen heeft hem toen tegen de wil in van het overwegend socialistische Wallonië (waar er grote rellen waren, met dodelijke slachtoffers) in het zadel gehouden.

Julien Lahaut, Waalse communist, dierf het in die periode aan om in het parlement "vive la république" te roepen.
Hij bekocht het in 1951 met zijn leven: vermoord door een royalistische samenzwering.

Na hem volgden nog andere slachtoffers van de koninklijke familie, met als bekendste voorbeeld Lumumba (maar dat is een andere discussie).

Als de Saksen Coburgs nog steeds schone sier maken in Laken, dan is dat in de eerste plaats te danken aan... de Vlamingen.
Polle III had der krieg meegemaakt in zijn villa aan de Wolfgangsee in Oostenrijk, veilig van vallende bommen, en onder "bescherming" van de SS en gestapo, bovendien was Polle III goed bevriend met een doktor die in de kampen nogal zwaar de beest uitgehangen heeft... Zijn vrouw kwam met dien dokter nog beter overeen, en was overtuigd dat het probleem met de Joden opgelost moest worden...

Als ge dus op zoek zijt naar Neo Nazi's en oorlogsmisdadigers, in Laken, wonen er een paar telgen uit een geslacht dat er anti semitische ideën op nahield, Socialistisch was, (Berre I ) en bovendien een handje van weghad om mee te heulen met de vijand, Berre I (weigerde steevast tijdens WOI deel te nemen aan ofensieven van Britten en Fransen... (stel dat ze de oorlog verloren, dan moest hij het gaan uitleggen bij de Kaiser ... ) Polle III heeft dan weer dealtjes gesloten met Von Falkenhousen en liet zich omringen met types die in volle overtuiging colaboreerden met den duits,
Herr Flick is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:36   #17
Gentenaar
Parlementsvoorzitter
 
Gentenaar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 februari 2004
Berichten: 2.141
Standaard

het zou ook interessant zijn om te vergelijken met de tijd van Boudewijn.

Toen was een grote meerderheid van de Vlamingen pro-monarchie.

Waarom is het veranderd?

Omdat de Vlaming ondertussen ingezien heeft dat de monarchie een anachronisme is uit lang vervlogen feodale tijden? Omdat de Vlaming intussen ingezien heeft dat het koningshuis achter de schermen wel degelijk meer te zeggen heeft (vaak met slechte gevolgen) dan ons wordt voorgehouden? Of sterker nog, omdat de Vlaming dank zij het Vlaams Belang een doorgedreven politiek en historisch inzicht hebben gekregen?

Ik vrees ervoor. De Vlaming verandert blijkbaar nogal snel van gedacht, de wind waait uit een andere richting, en de Vlaming draait mee.

Ik denk dat de gemiddelde Waal iets beter geinformeerd en politiek bewust is dan de gemiddelde Vlaming.

Jammer genoeg.
__________________

Laatst gewijzigd door Gentenaar : 29 maart 2006 om 12:40.
Gentenaar is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:38   #18
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door PieterP Bekijk bericht
De voorzitter van de BUB heeft al zijn leden in spoedconclaaf bijeengeroepen om de aanval op zijn geliefd vorstenhuis af te slaan.
Het spoedconclaaf heeft momenteel nog geen resultaten opgeleverd, en dat is allemaal de schuld van het federalisme.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:38   #19
Herr Flick
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 23 augustus 2002
Berichten: 47.397
Standaard

Dat de vlamingen polle III aan de macht gehouden hebben had vooral te maken met de katholieke kerk,

Preekstoelen, waren in die tijd nog machtsinstrumenten...
Herr Flick is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2006, 12:39   #20
Herr Flick
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 23 augustus 2002
Berichten: 47.397
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Gentenaar Bekijk bericht
het zou ook interessant zijn om te vergelijken met de tijd van Boudewijn.

Toen was een grote meerderheid van de Vlamingen pro-monarchie.

Waarom is het veranderd?

Omdat de Vlaming ondertussen ingezien heeft dat de monarchie een anachronisme is uit lang vervlogen feodale tijden? Omdat de Vlaming intussen ingezien heeft dat het koningshuis achter de schermen wel degelijk meer te zeggen heeft (vaak met slechte gevolgen) dan ons wordt voorgehouden? Of sterker nog, omdat de Vlaming dank zij het Vlaams Belang

Omdat de pastoor geen fluit effect meer heeft, ...
Herr Flick is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:30.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be