Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 21 november 2006, 22:30   #1
Mambo
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 27 april 2004
Berichten: 43.539
Standaard Delokaliseren of relokaliseren.

Veel te veel bedrijven verlaten het land om in lage loonlanden verder te doen. Het gaat steeds om hetzelfde doel nml winst en kosten besparen.
Wij blijven zitten met een lege huls van al die kennis die hier verloren gaat en de kost blijft maar stijgen op die manier. De vraag is echter hoe win je het van de lage loonlanden!
We moeten dus nieuwe wegen inslaan in productie en technologie om de voorsprong opnieuw te maken met andere landen. Niks aan te doen, de beste ingenieurs zullen er het uiterste moeten uitpersen de komende jaren.
In Duitsland zijn ze er mee bezig, begonnen feitelijk want het probleem is daar minstens even groot als hier.
In Aken richten ze zich op 4 thema’s hiervoor. Geïndividualiseerde productie, virtuele productie, hybride productie (waarbij verschillende technologieën in één systeem worden gebracht) en tot slot “zelf” optimaliseerde systemen.
Het Akense project start onder de naam “Aachen house of production” en het bijzonder is dat het multidisciplinair wordt aangepakt. In de cluster zitten 18 professoren. En die behoren tot de Exellenz clusters van universiteiten op allerlei gebied.

Allemaal heel erg technisch en heel erg ingewikkeld en zeker niet de minsten die er in stappen.
België moet dit ook doen, en wel meteen of we lopen terug achter! Dat universiteiten internationaal werken maakt niks uit, dit gaat om een competitieve strijd.
De kracht die wij hebben tegenover de lage loonlanden is enkel hier nog in te vinden. Materialen, processen, management, informatie technologie moeten innoveren wil je daadwerkelijk tot nieuwe concepten komen.
Als dat lukt kunnen we sneller produceren tegen lagere kosten en hebben we in de hoge loonlanden geen nadeel meer van de lage loonlanden
__________________
Misschien heb ik me wel vergist.
Of niet ?
Mambo is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:30.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be