![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 15 mei 2006
Berichten: 327
|
![]() Volgend jaar zijn er vieringen, want de Union Jack is dan 300 jaar oud. Maar er komen barsten in de eenheid. Voor het eerst sedert lang is een meerderheid (52%) van de Schotten gewonnen voor een onafhankelijke staat. Niet voor een republiek, want velen vinden het wel fijn om als koepel bij de Commonwealth én bij de gemeenschap van Elisabethaanse naties te komen - zoals Canada en Nieuw-Zeeland.
Volgend jaar komt ook Gordon Brown aan de macht. Brown is een Schot van kop tot teen, en het is alomgeweten dat hij een voorstander voor devolutie en decentralisatie is. De voorbije jaren hebben Frankrijk, Spanje en Italië moeten toegeven aan federalisering van hun land. Van Galicië over Occitanië naar Aosta, de lokale wijsjes spelen weer met traditionele instrumenten. Schotland heeft een eeuwenoude eigen taal en eigen costuimen. Het is fijn als mensen hun leven leiden zoals ze willen. Wappert de Saltire binnenkort naast de vlag van Ierland trots voor de gebouwen van de Europese Raad? |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Europees Commissaris
Geregistreerd: 26 januari 2004
Locatie: Meetjesland
Berichten: 6.889
|
![]() Principieel ben ik het er volledig mee eens, alleen moet je opletten met peilingen van dat kaliber. Het is al eens eerder voorgevallen dat peilingen zo'n resultaten gaven (begin de jaren '90) zonder dat er echt wezenlijke gevolgen waren.
Het enige waar echt rekening moet mee gehouden worden, dat is de slag om de bevoegdheden tussen de administraties, iets wat we hier ook wel eens zien. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | ||
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 25 augustus 2006
Locatie: Dietse Drugsvrije Republiek
Berichten: 10.589
|
![]() Citaat:
Citaat:
Maar is er iemand in Schotland die niet het Engels maar nog de oorspronkelijke taal als moedertaal heeft? (Zelfde vraag eigenlijk voor Noord en Zuid Ierland ![]()
__________________
![]() ![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
|
![]() Citaat:
Net zoals het UK. Al is het daar behoorlijk asymmetrisch omdat Engeland geen eigen instellingen heeft en de bevoegdheden van bv. Wales en Schotland nogal wat verschillen.
__________________
Ik distantieer me van al wat ik vroeger heb geschreven |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 25 augustus 2006
Locatie: Dietse Drugsvrije Republiek
Berichten: 10.589
|
![]() Citaat:
__________________
![]() ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |
Europees Commissaris
Geregistreerd: 26 januari 2004
Locatie: Meetjesland
Berichten: 6.889
|
![]() Citaat:
Confederaal betekent dat het de elementen zijn die onderling beslissen wat ze samen doen en al wat niet gedefinieerd is in de afspraken, hoort bij de deelgebieden. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |
Minister
Geregistreerd: 1 juni 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.288
|
![]() Citaat:
__________________
Be an independent thinker. There is no other kind. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#8 |
Banneling
Geregistreerd: 4 juni 2004
Locatie: onder mijn wijnstok en vijgenboom
Berichten: 78.216
|
![]() De schotten hebben al een eigen parlement.
Zijn ze nog niet voldoende gedevolueerd? |
![]() |
![]() |
![]() |
#9 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 5 november 2002
Berichten: 12.386
|
![]() Ik denk dat Schotland momenteel het meest kansrijk is om na Montenegro de volgende onafhankelijke staat te worden. Niet alleen is volgens een peiling van The Scotsman 52% van de Schotten voor onafhankelijkheid (tegenover 39% tegen), ook 60% van de Engelsen is voorstander van c.q. aanvaardt Schotse onafhankelijkheid.
Volgens dezelfde peiling stevent de Schotse Nationalistische Partij (SNP), een centrumlinkse concurrent van Labour, af op een grote overwinning bij de Schotse Parlementsverkiezingen mei volgend jaar. Ze zouden in stemmen de grootste partij van Schotland worden en alleen in zetels nog geklopt worden door Labour, dat in de peiling flink verliest. Ook de Liberaal Democraten zouden winnen, terwijl de Conservatieven en de Groenen ongeveer even groot blijven. De vraag is of de huidige Schotse coalitie van Labour en LibDems de krappe meerderheid van 68 op de 129 zetels behoudt. The Scotsman verwacht in ieder geval een 'regenboogcoalitie' van SNP, LibDems en Groenen. Niemand wil nl. met de Conservatieven regeren en verder zitten er alleen maar separatisten in de oppositie (SNP, Groenen, Socialisten, onafhankelijken). De SNP heeft al aangekondigd dat zij niet in een regering stapt als er niet binnen afzienbare termijn een referendum over onafhankelijkheid wordt uitgeschreven. Als de huidige peilingen uitkomen, zou daarbij weleens een meerderheid voor onafhankelijkheid kunnen gaan stemmen. |
![]() |
![]() |
![]() |
#10 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
|
![]() Het wiel draait langs twee kanten, langs de ene kant zijn er meer en meer streken die volledige autonomie willen hebben, terwijl men er aan de andere kant "alles" (is op dit moment zwaar overdreven) aan doet om van Europa een politieke eenheid te maken.
Misschien is dat wel het beste een grote politieke een heid met daarin talloze "sociale" eenheden! |
![]() |
![]() |