Citaat:
Rijk moet 15.000 banen schrappen
Uitvoering van het regeerakkoord kost de komende jaren bij het Rijk 15.000 banen. Dat blijkt uit een notitie van topambtenaren die gebruikt is bij de formatie en vandaag is gepubliceerd. Er werd al een getal van 10.000 genoemd.
De onderhandelaars hebben afgesproken om 750 miljoen euro te bezuinigen op de rijksdienst. Volgens de notitie betekent dit dat er 15.000 fte's vervallen. De helft kan verdwijnen via natuurlijk verloop, voor de rest zijn gedwongen ontslagen en herplaatsingen nodig.
Voor de uitvoering van de bezuiniging is een sociaal plan nodig. De kosten worden geschat op 500 miljoen euro.
http://www.nos.nl/nos/artikelen/2007...913647987.html
|
Hier kunnen de corpulente overheden in ons land een voorbeeld aan nemen, hoewel 15 000 natuurlijk niet genoeg is om het overheidsapparaat te ontvetten.