Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 21 april 2008, 05:35   #501
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
als het aantal harddrug delicten toeneemt, wil dat toch zeggen dat het harddrugcircuit niet stopt, en dat de coffeshop strategie daar niets aan verandert
Waar lees je dat het aantal delicten toeneemt?
Volgens mij wordt er meer vervolgd.

blz 19
"Van de ruim 20 duizend Opiumwetzaken die het OM heeft afgedaan is 65 procent gedagvaard; dit is meer dan in 2004. Het aandeel beleidssepots daalt."
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 07:03   #502
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Ken je het verschil tussen kopen en gebruiken?
Wat je dropouts betreft blz.42
"Zoals genoemd in §2.3 hangt (frequent) cannabisgebruik samen met probleemgedrag,
zoals agressief en crimineel gedrag, gebruik van andere drugs en schoolproblemen.
Problematisch cannabisgebruik komt dan ook veel voor in bepaalde groepen jongeren (zie tabel 2.5).
Dat wil niet zeggen dat cannabisgebruik de oorzaak is van deze problemen.
Vaak gaan gedragsproblemen vooraf aan het cannabisgebruik of zijn beide onderdeel van een breder patroon van afwijkend gedrag. Een andere mogelijkheid
is een overlap van risicofactoren die zowel cannabisgebruik als probleem-
gedrag veroorzaken."
Hello, ik vraag gewoon: bedenk eens een goeie uitleg waarom ???
met een klein beetje wetenschappelijk onderzoek bij dropout jongeren, die probeert de gezinssituatie - vriendenrelaties - socio culturere factoren te linken aan hun gedrag ? En neem misschien toevallig ook nog eens druggebruik erbij.

Een andere onderzoek die er zou mogen gedaan worden bij die groep: heeft deze groep jongeren DSM-criteria verslaving of niet ? Dus zegt deze test iets over uw toekomstig gedrag of niets ?

Als het allemaal zo onschuldig is, dan moet je wel dat onderzoek aankunnen.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 07:06   #503
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Waar lees je dat het aantal delicten toeneemt?
Volgens mij wordt er meer vervolgd.

blz 19
"Van de ruim 20 duizend Opiumwetzaken die het OM heeft afgedaan is 65 procent gedagvaard; dit is meer dan in 2004. Het aandeel beleidssepots daalt."
De tabel op bladzijde 24 is nochtans duidelijk
het gaat niet over opium, het gaat over softdrug
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 07:36   #504
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Crochettie Bekijk bericht
Doe mij eens een plezier en leg deze statistieken eens naast gebruikers van alcohol ?
Dan gaan we eens goed lachen met dat gebrabbel van onze Noorderburen.
En waar koop je alcohol ? Op elke hoek van de straat.
Wel het staat ook letterlijk in het rapport blz 140

Citaat:
Volgens gegevens van het Nemesis-onderzoek uit 1996 voldeed acht procent van de Nederlandse bevolking van 18-64 jaar aan de diagnostische criteria voor alcoholafhankelijkheid of alcoholmisbruik (alcoholmisbruik 4,6% en alcoholafhankelijkheid
3,7%).
Vergelijk het met Cannabis 6% afhankelijkheid volgens DSM criteria, dan heb je toch uw relatieve vergelijking ??

We gaan niet commaneuken over die 2%, zouden we niet zeggen: het is even erg ??
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 07:54   #505
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

artisjokse:

dit zijn DSM criteria, en je mag nu zin per zin overlopen en vertellen hoe jij denkt dat iemand die DSM verslaafd is goed functioneert

The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-IV), published by the American Psychiatric Association (2000), defined "Cannabis Dependence" as follows:

"Cannabis Dependence (DSM-IV diagnostic category 304.30):


Cannabis abuse: A destructive pattern of cannabis use, leading to significant social, occupational, or medical impairment.

Must have three (or more) of the following, occurring when the cannabis use was at its worst:

Cannabis tolerance: Either need for markedly increased amounts of cannabis to achieve intoxication, or markedly diminished effect with continued use of the same amount of cannabis.

Greater use of cannabis than intended: Cannabis was often taken in larger amounts or over a longer period than was intended

Unsuccessful efforts to cut down or control cannabis use: Persistent desire or unsuccessful efforts to cut down or control cannabis use

Great deal of time spent in using cannabis, or recovering from hangovers

Cannabis caused reduction in social, occupational or recreational activities: Important social, occupational, or recreational activities given up or reduced because of cannabis use

Continued using cannabis despite knowing it caused significant problems: Continued cannabis use is continued despite knowledge of having a persistent or recurrent physical or psychological problem that is likely to have been worsened by cannabis."
2000 DSM-IV
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 08:28   #506
Sodomis
Gouverneur
 
Sodomis's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 maart 2006
Berichten: 1.253
Standaard

Citaat:
Er zijn 0.3-0.6% DSM-verslaafden (DSM is een standaardmethode van meten)
Versus 5% aktuele gebruikers

Dus 6-12% van de gebruikers worden verslaafd volgens de normen van DSM...
Ik vind dat fantastische cijfers die in het rapport staan. Zeg niet dat het niet bewezen is, het is gewoon wit op zwart op papier gezet door onze noorderburen.
Van die 6-12% gebruikers, die als "verslaafd" worden aanzien;
Is er een serieus deel dat ook onder een andere categorie van de DSM een diagnose kan krijgen.
Persoonlijkheidsstoornissen, Bipolaire stoornis, depressie...
Dit zijn veelal personen die THC gebruiken als "zelfmedicatie".
Deze gebruikers vinden hun weg naar gelijk-welke drug legaal of illegaal,
als ze de weg naar de psychiater niet kennen.

Je kan hier terecht de vraag stellen:
Wat is het probleem? De drugs of de onderliggende geestelijke gezondheid?
__________________
"Military justice is to justice what military music is to music." G. Marx
Sodomis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 09:40   #507
Savatage
Secretaris-Generaal VN
 
Savatage's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 december 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 21.732
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Internaut Bekijk bericht
Door niet te controleren op de cannabis die in omloop is krijg je gevaarlijke situaties voor de Volksgezindheid. Voor u een recent artikel als voorbeeld die dit toont. We spreken over Duitsland waar er dus geen coffeeshops zijn en waar men zich dus illegaal dient te bevoorraden en niet via gecontroleerde coffeeshops.

Duitse Blowers Met Lood Vergiftigd

Nadat er in het Duitse Leipzig in een paar weken tijd maar liefst 29 mensen zich met rare verschijnselen bij artsen hadden gemeld, is men er achter gekomen dat hun hash lood bevatte. Ze kampten met maagkrampen, misselijkheid, bloedarmoede en soms zelfs een blauwachtige schijn op hun tandvlees. Dat laatste is een typisch verschijnsel van loodvergiftiging.

Nu komt loodvergiftiging bijna nooit voor, dus het was een volslagen raadsel hoe de patiënten het hadden opgelopen. Uiteindelijk werd een patroon ontdekt: Alle slachtoffers waren tussen de 16 en 33 jaar, studenten of werkzoekend. Allen hadden piercings en uiteindelijk bekenden ze allemaal marihuana te gebruiken.

Drie van hen hadden nog wat liggen en gaven dat af voor controle. De hash bleek vol lood te zitten. Eén zakje bevat zelfs loodpartikels die groot genoeg waren om met het blote oog te zien. De temperatuur in een joint kan oplopen tot 2.200 graden, voldoende om lood te doen smelten. Het lood kan zo doordringen tot in de longen. Nadere controle van 145 andere blowers bracht nog eens 95 gevallen van loodvergiftiging aan het licht.

Het lood werd aan de marihuana toegevoegd om het zwaarder te maken. Zeker 10% van het gewicht van een zakje softdrugs kwam door loden korreltjes.

De slachtoffers krijgen nu medicijnen om het lood uit hun lichaam te verwijderen. Een proces dat jaren kan vergen.

Bron: fok.nl
Héhé, net goed.
Savatage is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 09:51   #508
HAMC
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
HAMC's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 februari 2007
Berichten: 19.593
Standaard

Dat krijg je met die zware drugs.
__________________




Verschaeve
HAMC is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 10:03   #509
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Sodomis Bekijk bericht
Van die 6-12% gebruikers, die als "verslaafd" worden aanzien;
Is er een serieus deel dat ook onder een andere categorie van de DSM een diagnose kan krijgen.
Persoonlijkheidsstoornissen, Bipolaire stoornis, depressie...
Dit zijn veelal personen die THC gebruiken als "zelfmedicatie".
Deze gebruikers vinden hun weg naar gelijk-welke drug legaal of illegaal,
als ze de weg naar de psychiater niet kennen.

Je kan hier terecht de vraag stellen:
Wat is het probleem? De drugs of de onderliggende geestelijke gezondheid?
s

sodemietje, heb jij wel ooit DSM criteria gelezen ?
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 10:04   #510
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
Héhé, net goed.
Inderdaad een voorbeeld WAAROM het moet GELEGALISEERD worden, dan responsabiliseer je de DEALER, dan responsabiliseer je de producent, dan garandeer je de kwaliteit...

Dan kun je de rommel en de prutsers uit de markt krijgen...
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 10:05   #511
the_dude
Eur. Commissievoorzitter
 
the_dude's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 augustus 2005
Locatie: Ekeren
Berichten: 8.149
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht

The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-IV), published by the American Psychiatric Association (2000), defined "Cannabis Dependence" as follows:
het enige relevante dat je uit de dsm kan halen is dat het gemaakt is door amerikanen op hun pillen te promoten.
__________________
"Het is de gelovige die, niet het geloof dat bescherming
nodig heeft. Mensen hebben mensenrechten, religies, geloven en ideeën
hebben die niet.''
the_dude is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 10:54   #512
Sodomis
Gouverneur
 
Sodomis's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 maart 2006
Berichten: 1.253
Standaard

Bullshit, de DSM wordt naast ICD-10 hier ook gebruikt.

Ja, Paul; ik ken grote delen van de DSM vanbuiten.
Ik bedoel dat je opmerking hierover ging:

Citaat:
Continued using cannabis despite knowing it caused significant problems: Continued cannabis use is continued despite knowledge of having a persistent or recurrent physical or psychological problem that is likely to have been worsened by cannabis."
2000 DSM-IV
Maar dat is het hem nu net. Veel mensen die ECHT VERSLAAFD zijn doen dit uit "zelfmedicatie". Ze weten niet dat ze -naast verslaving- een onderliggend psychologisch probleem hebben.

Dat deze mensen beter geen cannabis gebruiken lijkt me vanzelfsprekend.
Maar de "schuld" bij drugs leggen is onzin...
__________________
"Military justice is to justice what military music is to music." G. Marx

Laatst gewijzigd door Sodomis : 21 april 2008 om 10:55.
Sodomis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 12:17   #513
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door the_dude Bekijk bericht
het enige relevante dat je uit de dsm kan halen is dat het gemaakt is door amerikanen op hun pillen te promoten.
stop eens met zeveren,dat is een instelling die streng wetenschappelijk werkt.
Het type boeken schrijft dat mensen onder invloed van marihuana zelfs niet meer gelezen krijgen.

En psychiaters zijn meer voor hun psychotherpeutische gesprekken dan voor pilletjes hoor, dus je hebt het hier verkeerd voor.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 12:19   #514
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Sodomis Bekijk bericht
Bullshit, de DSM wordt naast ICD-10 hier ook gebruikt.

Ja, Paul; ik ken grote delen van de DSM vanbuiten.
Ik bedoel dat je opmerking hierover ging:



Maar dat is het hem nu net. Veel mensen die ECHT VERSLAAFD zijn doen dit uit "zelfmedicatie". Ze weten niet dat ze -naast verslaving- een onderliggend psychologisch probleem hebben.

Dat deze mensen beter geen cannabis gebruiken lijkt me vanzelfsprekend.
Maar de "schuld" bij drugs leggen is onzin...

Stel er bestaat een indicatie: marihuana receptor deficientie.... dus de receptoren die het marihuana THC stimuleert vertoont een onderstimulatie en verandert uw gemoed.

De kwaliteit van productie, afleveren zal wel zonder probleem verlopen
De taksen innen zal evenmin problemen geven
De produkten selectief en gecontroleerd en traceerbaar afleveren zal piece of cake zijn.

Maar waar het grootste probleem zit: Welke firma kan Marihuana op de markt krijgen met die indicatie en met dat veiligheidsprofiel ? Hoe definieer je de doelgroep en hoe ga je de doelgroep zoeken ? Hoe schrijf je de THC voor in welke dosering ? Hoe zorgje voor ethiek in de verkoop ?

In welke mate gezien het gebrek aan succes van de medicinale THC, is het gebruik compatiebel met het gezondheidsprofiel van de sektor ?

Een nevenwerking 'verslaving' staat niet speciaal sexy op de bijlsuiter.




IN elk geval, Canada heeft eens zo'n leuke bijsluiter gemaakt, en een pak werkgroepen al die informatie op punt laten zetten.

Laatst gewijzigd door brother paul : 21 april 2008 om 12:25.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 12:27   #515
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.467
Standaard

Tussen haakjes de marihuana antagonist is sneller op de markt gekomen dan marihuana zelf ???
En normaal zal de cannabisplant voor de farmaresearch een pallet aan nieuwe produkten opleveren voor diverse indicaties, dus de dingen zittenin de pipeline
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 19:34   #516
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
artisjokse:

dit zijn DSM criteria, en je mag nu zin per zin overlopen en vertellen hoe jij denkt dat iemand die DSM verslaafd is goed functioneert

The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-IV), published by the American Psychiatric Association (2000), defined "Cannabis Dependence" as follows:

"Cannabis Dependence (DSM-IV diagnostic category 304.30):


Cannabis abuse: A destructive pattern of cannabis use, leading to significant social, occupational, or medical impairment.
Must have three (or more) of the following, occurring when the cannabis use was at its worst:

Cannabis tolerance: Either need for markedly increased amounts of cannabis to achieve intoxication, or markedly diminished effect with continued use of the same amount of cannabis.

Greater use of cannabis than intended: Cannabis was often taken in larger amounts or over a longer period than was intended

Unsuccessful efforts to cut down or control cannabis use: Persistent desire or unsuccessful efforts to cut down or control cannabis use

Great deal of time spent in using cannabis, or recovering from hangovers

Cannabis caused reduction in social, occupational or recreational activities: Important social, occupational, or recreational activities given up or reduced because of cannabis use

Continued using cannabis despite knowing it caused significant problems: Continued cannabis use is continued despite knowledge of having a persistent or recurrent physical or psychological problem that is likely to have been worsened by cannabis."
2000 DSM-IV
Dit stond ook in het rapport hoor : blz 225
Kenmerken van afhankelijkheid zijn:
1 vaak in grote hoeveelheden of langere tijd gebruiken,
2 steeds meer van het middel nodig hebben voor het gewenste effect (gewenning),
3 onthoudingsverschijnselen,
4 het middel gebruiken tegen onthoudingsverschijnselen,
5 willen stoppen terwijl dat niet lukt,
6 veel tijd besteden om aan het middel te komen of om er van te herstellen,
7 opgeven van belangrijke bezigheden thuis, op school, op het werk, of de vrije tijd
8 en doorgaan met het gebruik ondanks het besef dat dit veel problemen oplevert.

(ik heb er zelf de nummers bijgezet)
Er wordt niet gespecifieerd aan hoeveel kenmerken men moet voldoen om als cannabisafhankelijk beschouwd te worden.
Geen van deze kenmerken weerhoudt iemand om nog te functioneren. Behalve 7, die kan echt problemen veroorzaken.

Ik begrijp niet goed wat jij eigenlijk wil.
Als in het rapport letterlijk staat "In vergelijking met nicotine, heroïne en alcohol is cannabis een weinig verslavende stof." (blz 41)
Waarom probeer je dan het tegengestelde bewijzen? Bevalt de waarheid je niet? Is het te moelijk om het beeld dat je hebt van "cannabisgebruiker in de goot" aan te passen?
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 20:07   #517
Sodomis
Gouverneur
 
Sodomis's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 maart 2006
Berichten: 1.253
Standaard

Citaat:
Maar waar het grootste probleem zit: Welke firma kan Marihuana op de markt krijgen met die indicatie en met dat veiligheidsprofiel ? Hoe definieer je de doelgroep en hoe ga je de doelgroep zoeken ? Hoe schrijf je de THC voor in welke dosering ? Hoe zorgje voor ethiek in de verkoop ?
Als de tabaksindustrie het kan, moet een cannabisindustrie dit ook kunnen.
Qua medicinaal gebruik: in California zijn de eerste "vending machines" in werking gesteld. Cannabis wordt eerst bestraald om het kiemenvrij te krijgen & dan getest op THC waarden.

Citaat:
In welke mate gezien het gebrek aan succes van de medicinale THC, is het gebruik compatiebel met het gezondheidsprofiel van de sektor ?
In de States is het dus wel een succes. Waarschijnlijk omdat een hoop "pijnlijders" niet verzekerd zijn. Cannabis lijkt dan een goedkoop alternatief.

Citaat:
Een nevenwerking 'verslaving' staat niet speciaal sexy op de bijlsuiter.
mmm, die discussie hebben we hier al gevoerd.
Zie alle zware "pijnstillers"...
Medische cannabis --> voorschrift dokter.
__________________
"Military justice is to justice what military music is to music." G. Marx
Sodomis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 20:15   #518
Rechtvaardigheid
Partijlid
 
Geregistreerd: 19 april 2008
Berichten: 281
Standaard

Een rechtvaardig beleid betekent dat je als je softdrugs verbied, je ook alcohol moet verbieden. Ik rook geen cannabis - vind dat vaak verliezers - maar ik zou graag hebben dat de politie zich met ernstiger zaken bezighoudt dan de honderduizenden jointjesrokers in België.
__________________
Ik veracht extreem-rechts, extreem-links, mensen die mij hun religie willen opdringen en misdadigers (van jongeren die geen respect meer hebben voor gezag tot managers die miljoenen aan belastingen ontduiken).

Zijn er nog gewone, seculiere democraten?
Rechtvaardigheid is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 21:07   #519
sus antigoon
Banneling
 
 
Geregistreerd: 10 januari 2008
Berichten: 255
Standaard

Laat ze maar slikken, zij die helder van Geest zijn zullen regeren
sus antigoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 april 2008, 21:15   #520
Rechtvaardigheid
Partijlid
 
Geregistreerd: 19 april 2008
Berichten: 281
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door sus antigoon Bekijk bericht
Laat ze maar slikken, zij die helder van Geest zijn zullen regeren
Zolang de mensen die op dit forum posten niet regeren is er nog hoop
__________________
Ik veracht extreem-rechts, extreem-links, mensen die mij hun religie willen opdringen en misdadigers (van jongeren die geen respect meer hebben voor gezag tot managers die miljoenen aan belastingen ontduiken).

Zijn er nog gewone, seculiere democraten?
Rechtvaardigheid is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:12.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be