Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Debatclub > Algemeen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Algemeen Hier kan een gesloten groep deelnemers debatteren over allerhande onderwerpen. Indien je wil deelnemen dan moet je toegang vragen bij de moderator via je control panel.

Bekijk resultaten enquête: Welke kabinetsvorm is het best?
Politieke kabinetten (zoals nu) 2 40,00%
Zakenkabinetten 2 40,00%
Andere bestuursvorm 1 20,00%
Aantal stemmers: 5. Je mag niet stemmen in deze enquête

Antwoord
 
Discussietools
Oud 16 maart 2004, 13:57   #1
Leo
Gouverneur
 
Geregistreerd: 29 augustus 2003
Locatie: Lage Landen
Berichten: 1.090
Standaard

Zijn zakenkabinetten niet veel beter dan politieke kabinetten? Ik bedoel: buiten alle partijen staande ekonomen op Ekonomische Zaken, veiligheidsdeskundigen op Verkeer, geneesheren op Volksgezondheid, ... ga zo maar door. Kabinetten dus die verplicht worden de door het parlement gestemde wetten uit te voeren en die door datzelfde parlement op de vingers gekeken worden op de kwaliteit van hun werk...

Dat zou een gevoelige vermindering betekenen van averechts uitdraaiende beslissingen (bij gebrek aan kennis en inzicht vanwege de bewindslieden zelf, zoals we meegemaakt hebben met de spelling, de snelheidsbeperkingen, je zegt het maar...), maar ook de idiotie van stemmingen "meerderheid tegen oppositie" waarin wetsvoorstellen niet inhoudelijk beoordeeld worden, maar wel op op basis van wie ze voorstelt?

Op dit ogenblik kontroleren partijen hun eigen pionnen: de kontroleur die zichzelf kontroleert dus. Eigenlijk kán dat toch niet?
__________________
Heer, laat het Prinsenvolk der oude Nederlanden niet ondergaan in haat, in broedertwist en schande;
Maak dat uit d’oude bron nieuw leven nogmaals vloeit, schenk ons de taaie kracht om fier, vol vroom vertrouwen,
Met nooit gebroken moed ons land herop te bouwen, tot statig als een eik voor U ons volk herbloeit.
Leo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 25 april 2004, 10:02   #2
Marco
Parlementslid
 
Marco's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 april 2004
Locatie: Waasland
Berichten: 1.744
Standaard

Is het probleem niet dat elkeen wel een politieke voorkeur heeft. Ministers van een zakenkabinet moeten ook op de ene of andere manier aangeduid worden. Dan krijg je een soort ‘geheime’ verkiezing in achterkamertjes welke pion ze naar voor kunnen schuiven en de deals die daar rond gemaakt worden.

Het enig voordeel dat ik zo zie is dat die ‘zakenlui’ niet rechtstreeks moeten verkozen worden en dus meer bewegingsvrijheid krijgen.

Een radicaal idee is om in plaats van op mensen te stemmen je op ideeën zou kunnen stemmen. Want wie het uitvoert is ten slotte onbelangrijk als we onze doelen maar kunnen bereiken. Daarin zou eventueel een zakenkabinet een rol in kunnen spelen. Hoe dat praktisch gaat, kan ik geen zinnig antwoord op geven.
__________________
De verzorgingsstaat is een ongewenste bezoeker die met jouw eigen geld je een cadeau geeft dat je niet wenst en dat gekocht is in een veel te dure winkel.
Politicus: bergen beloven en ravijnen maken. Laten we ze een budget geven voor een molshoop om slechts een kuiltje te krijgen.
Marco is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 april 2004, 06:42   #3
Leo
Gouverneur
 
Geregistreerd: 29 augustus 2003
Locatie: Lage Landen
Berichten: 1.090
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marco
Een radicaal idee is om in plaats van op mensen te stemmen je op ideeën zou kunnen stemmen. Want wie het uitvoert is ten slotte onbelangrijk als we onze doelen maar kunnen bereiken. Daarin zou eventueel een zakenkabinet een rol in kunnen spelen. Hoe dat praktisch gaat, kan ik geen zinnig antwoord op geven.
Het sleutelwoord is hier inderdaad "ideeën". Partijen zijn een vervalsing daarvan: ideeën kunnen niet de "bedrijven" worden, waar partijen nu tot verworden zijn.

Als er geen partijen zijn, hebben "zakenlui" ook geen partijbindingen. De mogelijkheid om de ingezetenen een hoop rotzooi door de strot te duwen (waarover tijdens de verkiezingsstrijd zedig gezwegen wordt), verborgen achter een of andere populaire maatregel (die dan dik in de verf gezet wordt) verdwijnt dan ook.

Ik ga niet zover miljoenen "parlementariërs" (de hele bevolking) op gezette tijden te willen laten stemmen over alle ideeën die er opborrelen. Ik heb er voldoende vertrouwen in dat er om een demokratisch parlement samen te stellen nog eerlijke politiekers te vinden zijn, die namens hun kiezers (en niet namens machtsblokken) wikken, wegen en dienovereenkomstig handelen. Tot nader order, want het zijn rari nantes....
__________________
Heer, laat het Prinsenvolk der oude Nederlanden niet ondergaan in haat, in broedertwist en schande;
Maak dat uit d’oude bron nieuw leven nogmaals vloeit, schenk ons de taaie kracht om fier, vol vroom vertrouwen,
Met nooit gebroken moed ons land herop te bouwen, tot statig als een eik voor U ons volk herbloeit.
Leo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 april 2004, 02:06   #4
1handclapping
Europees Commissaris
 
1handclapping's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juli 2003
Locatie: Antwerpen-Deurne
Berichten: 7.132
Standaard

Het lag in de bedoeling van onze eerste minister de "kabinetten" af te schaffen - vermits deze in feite dubbel werk doen met (of soms tegen)
de staande administraties. Sedert de gigantische copernicusambtenarenhervorming drastisch teruggeschroefd is hoort
men hier nog nauwelijks iets van : zou er soms een verband zijn ?
De ambetnarenhervorming had nl als doel van de vast benoemde
hogere ambtenaren kontraktuele vetbetaalde topdirekteurs te maken,
die echter zoals de "kabinetards" een kort kontrakt van ca. ( jaar zouden hebben. In feite kwam dat er op neer dat ipv de kabinetten er topambtenaren zouden komen die beter bij de zittende regering zouden "passen".

Nu vind ik het wel vanzelfsprekend dat er bij het begin van een regering die uit "andere" ministers bestaat er een zeker wantrouwen is tussen de
zittende vast benoemde administratie en de minister : die per slot van rekening in de eerste plaats alleen is en in de tweede plaats soms héél tijdelijk. Dat zo iemand behoefte heeft aan een staf van medewerkers
die op zijn/haar politieke lijn liggen spreekt eigenlijk vanzelf.

De oplossing van "Copernicus" was derhalve nog zo slecht niet - ook
in andere landen zien we de top van de regeringsadministratie veranderen
bij het veranderen van de regering indien er geen kabinetten zijn : het is het een of het ander. Alle moeite doen om een nieuwe partij/ een andere regering aan de macht te brengen mag niet teniet gedaan worden door
de zittende administratie de mogelijkheid te geven de "nieuweling" te saboteren.
__________________
Deze gebruikersnaam wordt niet meer benut - maar wel mijn werkelijke naam : Roger Verhiest
1handclapping is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:46.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be