Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 26 oktober 2012, 12:04   #1
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard België-begroting: toen regels en respect bestonden

In het kader van het Bestuur der Begroting is het de Dienst der Begroting die tot taak heeft, ieder jaar begrotingsontwerpen in de Ministeries op te vragen, ze te verzamelen, te coördineren bij wijziging, toevoeging, vermindering, substitutie, enz... ten einde de ontwerpen voor te leggen aan de Minister van Financiën, aan het comité voor budgettair beheer en uiteindelijk aan de Ministerraad.
Het bestuur van de Begroting beschikt nog over de volgende diensten die ieder op hun terrein, bijdragen tot de werkzaamheden van de begrotingsprocedure : de dienst van de controle op de uitgaven, de dienst der budgettaire studies en de dienst der instellingen van openbaar nut. De dienst van de Korpschef van de Inspectie-generaal van financiën is eveneens bij het bestuur der Begroting ondergebracht.
Er valt op te merken dat de centrale comptabiliteit van begroting en Thesaurie gehouden wordt door het Bestuur der Thesaurie en Staatsschuld; dit bestuur levert ieder jaar de algemene rekening van financiën alsmede het wetsontwerp der begrotingrekeningen.
De Minister van Financiën stelt ter beschikking van ieder van zijn collega's een inspecteur van financiën die de taak van budgettair en financiële adviseur bij de Ministers vervult.

A.- Tijdperk

In België loopt de periode van de begrotingsvoorbereiding van 15 januari tot 30 september, zegge 8 ½ maanden; er is in België een strekking merkbaar om de begrotingsvoorbereiding zo vlug als het kan aan te vangen.
In België wordt sedert 1967 de begrotingsvoorbereiding vroeger aangevat dan tijdens voorgaande jaren.
De reden hiervan ligt in het feit dat krachtens artikel 9 van de nieuwe organieke wet van 28 juni 1963 op de staatsrekenplichtigheid het begrotingsontwerp uiterlijk de 30e september voor de opening van het begrotingsjaar aan de leden van de Wetgevende Kamers moet uitgedeeld worden.

Ten einde een behoorlijk samengesteld begroingsontwerp bij de Wetgevend Kamers te kunnen indienen is het nodig de voorbereidingsactiviteiten redelijk vroeg in te zetten.

Einde citaat.
Uit het boek:

Het Stelsel van de Belgische Staatsbegroting
van Maurice Spreutels – Licentiaat in Politieke en Sociale Wetenschappen
Professor aan het Hoger Instituut voor Bestuurs- en Handelswettenschappen te Brussel
Inspecteur-generaal van Financiën - Korpschef
Uitgever Wetenschappelijke uitgevrij E. Story- Scientia P.V.B.A Gent – Leuven -1969
Met de medewerking van M. Van Wesemael, Bijzonder gediplomeerde in hoger administratieve wetenschappen – Adjunct-inspecteur van het Openbaar Ambt die o.m voor het nazicht van de drukproeven heeft willen instaan. Prijs van het Belgisch Instituut voor Bestuurswetenschappen.
Het ganse toont de kwaliteit van dit werk voldoende aan.

Aan de opsomming van al de titels (Korpschef) van deze auteur krijgt men opnieuw het bewijs hoe nauw de band is tussen bepaalde “technocraten” en de politiek werking.
Wat zou vandaag de reactie zijn van deze auteur om te weten dat wij Belgen/Vlamingen op datum van 26 oktober 2012 nog altijd niet in bezit zijn van de “begroting”? Wat zegt over de aanwezige Staatsrekenplichtheid binnen onze democratische... Staat?

Spreek nu of zwijg voor altijd is daarom ook meer en meer van toepassing op deze categorie van burgers die het beste willen met de toekomst van dit land samen met deze van hun eigen kinderen en kleinkinderen. Kan het zo verder of moet het “nu anders” is ook een goede vraag?
Ook voor top-ambtenaren stelt zich de vraag, hoelang gaan zij nog meewerken aan het bedrog van een “het volk”?
Wanneer krijgen wij echte cijfers over wat er gebeurd met het algemeen belastinggeld?

Hopelijk gaat de grootste Federale oppositie partij N-VA alle fouten of bedrog in deze begroting 2012 en misschien ook 2013 ontmaskeren en aan de bevolking en meer bepaald aan de Vlamingen en haar kiezers bekendmaken. Het uitblijven hiervan door deze partij zou een teken van bedrog zijn voor al deze die op deze partij hebben gekozen met het gedacht dat deze partij net zoals haar voorzitter integer zijn.

“Eerlijk of charlatan”?

Toen de vraag aan Herman Van Rompuy (voorzitter van hun Europa) werd gesteld over de bekendmaking van de Belgische begroting 2012- (13) ging zijn antwoord eerder over de kwaliteit dan de datum van de aflevering.
Nu Griekenland een deel van zijn gemeenschapsgoederen heeft vervreemd en dat dus bepaalde deals sommigen hebben verrijkt is er nu wel sprake van uitstel voor het uitvoeren van bepaalde besparingen. Men heeft ook opgemerkt dat nu dat er iemand van dezelfde strekking als deze van Wilfried Martens en Herman Van Rompuy & in Griekenland eerste minister is geworden deze meer steun krijgt als deze die voordien aan de macht waren.
Zelf dat in Griekelenland alle “traditionele” politiek strekkingen aan de macht zijn geweest in de voor Griekenland kritieke jaren.

Dit schijnt ook te gelden voor Spanje die sinds de liberalen aan de macht zijn er meer soepelheid aan de dag is gekomen.
Zeker voor wat betreft bepaalde leningen die de EU toegestaan heeft aan een rentevoet van 3 % iets waarover de Grieken onder druk nooit hebben kunnen over beschikken.
Nochtans waren/zijn volgens het Verdrag van Lissabon geen directe leningen aan staten toegelaten.

Eerlijk of Charlatan, wat zal het zijn voor hun Unie die ook bepaalde banken die meer dan door (failliet) zijn in leven laat omdat zij net zoals Dexia hun eigen belangen dienen.
Dat er binnen dat Europa niemand over handelsdiscriminatie tegenover de bankensector in het algemeen, spreekt is een groot teken aan de wand.
Het zegt ook veel over de integriteit van (hun) Eurocommissaris Joaquin Almuni.
EU �* la tête du client
Dit zal dan waarschijnlijk een “charlatan” zijn van over de grens. Wat aantoont dat binnen hun Unie zij van overal komen en willen dat hun postje blijft bestaan onder gelijke wel omstandigheden.
Nu dat Frankrijk optreedt tegen bepaalde bier tarieven welke een zekere werkgever van Jean-Luc Dehaene (en die daar als onafhankelijke goed voor beloont werd) een zeker verlies kan bezorgen.
Daarom zijn wij vrienden schijnt Minister Vanackere te willen stellen bij zijn protest terzake...
Waar zijn zulke tussenkomsten gebleven voor wat betreft Renault Vilvoorde-Opel Antwerpen en nu Ford Genk.

Wel komt men onmiddellijk en dus de dag nadien al met grote geldsommen.Vertrekpremies die de grond terzake op het achterplan moet doen verdwijnen. Fundamentele rechten van de werknemers worden daarmee misschien opnieuw begraven net zoals in Antwerpen.
Zelf een “mars” naar hun Europese zetel zal zelf niet plaats hebben of wel?

Wie verdedigt dan uiteindelijk de rechten tot waardigheid voor onze kinderen en kleinkinderen als het kapitalisme er zo mee weg komt. Dat is de vraag, die misschien wel stelt dat mits betaling alles zo verder mag doorgaan.

De werkgever geeft dus op zonder enige strijd waarbij hij/zij een duidelijk signaal geeft: inderdaad zo kan je ons (verder) behandelen.

En waar zijn diegene die wij al die jaren hebben betaald om op onze werkgelegenheid te waken.
Waar zijn de vakbonden met hun kennis terzake in deze dossiers binnen de automobielfabrieken.
Waarom vechten zij sinds enige tijd niet meer voor de toekomst van hun klanten.

Arcelor Mittal inbegrepen.

Het kan toch niet dat zij aan de hand van een juridische cel ook kan zeggen; wij hebben gefaald omdat; << Wir haben es nicht gewusst>>?

Of waren zij onbekwaam zoals talrijke politici die in de politiek alleen maar toegang hebben gekregen omdat zij voor de partijen goede medewerkers gingen zijn anders gezegd “trouwe soldaten. Partij soldaten die altijd gingen gaan voor het partijbelang en dus langs geen kanten voor het algemeen belang. Niettegenstaande dat zij volksvertegenwoordigers waren/zijn.

“Eerlijk of charlatan” maakt deel uit van de taal van Louis Tobback en werd voor het eerst gebruik in een aangelegenheid over Yves Leterme. Sindsdien is dit meer en meer van toepassing in de politiek.


Een bijkomend voorbeeld daarvan zijn sommigen handelingen bij de laatste verkiezingen van Oktober 2012 waar de wens van bepaalde kiezers vanaf “the day after” gewoon werden genegeerd. Meer stront kon er aan deze verkiezingen niet hangen.


En wat met de vergrijzing, hoeveel zit er in het “zilverfonds” is in de huidige omstandigheden waar men opnieuw door slecht bestuur gebruik gaat maken van “brugpensioenen” op 50 jaar ook een goede vraag?
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2012, 11:23   #2
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Te lang aan de Macht

Overal waarschuwingen waar niet werd na geluistert.

Geen wonder dat de begroting er maar niet komt.

Is dit een bewijs dat de normvervaging vandaag werkelijk meespelt bij bepaalde politici die al te lang aan de macht zijn?

Waarbij dat bepaalde politici op het einde denken dat alles van hen is of moet zijn met inbegrip van de centen? Is dat zo vermits dat alles sinds jaren beslist wordt in "petit comité"?


Het Laatste Nieuws
VRIJDAG 3 NOVEMBER 2006
Titel :
ING-ECONOOM IVAN VAN DE CLOOT VINDT BEGROTING ONDERMAATS
«Regering onderschat kosten vergrijzing»
BRUSSEL — Econoom Ivan Van de Cloot waarschuwt andermaal
dat de regering te weinig doet om de kostprijs van de vergrijzing op te
vangen. «We leven boven onze stand. Deze generatie profiteert ten
koste van de volgende. ‘Na ons de zondvloed.’» Toch is het nog niet
te laat. «Als de regering nu zorgt voor een overschot van 4% of
12 miljard euro — tien keer meer dan nu — kan de schade voor de
volgende generatie nog worden beperkt.»
PETER GORLE
Citaat :

<<De regering stelde met trots haar begroting voor 2007 voor. Die vertoont een licht overschot van 0,3% van het Bruto Nationaal Product, of 900 miljoen euro. Volgens Ivan Van de Cloot van ING Bank is zelfs dat overdreven.
«Om dat te halen, heeft de regering voor 2,2 miljard euro eenmalige inkomsten gevonden», zegt Van de Cloot. Dat is geld dat volgend jaar niet meer automatisch naar de staatskas vloeit. Zonder die eenmalige maatregelen zou er een tekort zijn van 1,3 miljard euro of 0,7%, becijferde Van de Cloot.
«Als we de kosten van de vergrijzing betaalbaar willen houden voor de bevolking moet de regering nu serieuze overschotten opzijleggen», zegt hij met een studie van de Nationale Bank in de hand.
Ook de Nationale Bank zegt dat «vanuit het oogpunt van rechtvaardigheid tussen de generaties» België onmiddellijk moet startenmet het aanleggen van grotere begrotingsoverschotten.>>
«Beter dan dit nog met twee jaar uit te stellen.»
3.700 EURO EXTRA PER JAAR>>

Einde citaat PETER GORLE



,,Opvang vergrijzing geen twee jaar uitstellen''
dinsdag 31 oktober 2006

• Auteur: Van onze redactrice Isabel Albers
http://www.standaard.be/artikel/deta...elid=GUJ13TM18

Laatst gewijzigd door RASPOUTINE : 2 november 2012 om 11:40.
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:58.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be