Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 2 januari 2005, 15:36   #1
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard Op dit moment is transport het grootste probleem!

Citaat:
"Op dit moment is transport het grootste probleem", geven de Verenigde Naties toe. "Er zijn helikopters nodig en schepen van waarop ze kunnen opstijgen, want veel start- en landingsbanen van kleine luchthaventjes zijn beschadigd."

De boodschappenlijst van de VN is lang: een 100-tal schepen, voor het internationale transport vrachtvliegtuigen en luchtverkeersleiders, en voorts duizenden generatoren en waterzuiveringsstations.

(www.vrtnieuws.net)
Tiens, en hoeveel dagen is het geleden dat de Amerikanen hier voor rotte vis werden uitgescholden, omdat ze schepen naar de rampgebieden zonden?

Maar allez, Minister Flahaut en Axel Red zijn toch al ginder geweest en hebben ter plaatse kunnen vaststellen dat het erg was (ze hebben er wel voor gezorgd dat er minstens twee mensen minder konden teruggevlogen worden... Waarschijnlijk zullen het er wel meer dan twee zijn, want zulke personages zijn gewoonlijk gevolgd met een 'vervolg'...).

Laatst gewijzigd door Chipie : 2 januari 2005 om 15:37.
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 januari 2005, 20:12   #2
VlaamseBelg
Parlementslid
 
Geregistreerd: 14 mei 2003
Locatie: Vilvoorde
Berichten: 1.828
Standaard

Op de beelden die ik heb gezien was zo'n terugkerend vliegtuig te zien, half leeg. Die twee zitjes zullen het probleem wel niet zijn, en als het Flahaut is die moet tekenen voor alles wat naar daar vertrekt, en hij mee moet inschatten wat hij kan doen voor de hulpverlening aldaar, is het maar goed dat hij poolshoogte ging nemen. De publiciteitstunt neem ik er dan wel bij.

Wat de VS betreft, zelfde liedje, natuurlijk willen ze hiermee weer wat vriendjes maken, vooral dan onder moslims, maar ondertussen zijn er heel wat mensen mee geholpen, en dat is wat er momenteel telt.
VlaamseBelg is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 januari 2005, 22:10   #3
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door VlaamseBelg
Op de beelden die ik heb gezien was zo'n terugkerend vliegtuig te zien, half leeg. Die twee zitjes zullen het probleem wel niet zijn, en als het Flahaut is die moet tekenen voor alles wat naar daar vertrekt, en hij mee moet inschatten wat hij kan doen voor de hulpverlening aldaar, is het maar goed dat hij poolshoogte ging nemen. De publiciteitstunt neem ik er dan wel bij.

Wat de VS betreft, zelfde liedje, natuurlijk willen ze hiermee weer wat vriendjes maken, vooral dan onder moslims, maar ondertussen zijn er heel wat mensen mee geholpen, en dat is wat er momenteel telt.
Tja, als die met een half leeg vliegtuig is teruggekeerd, dan is dat goed geregeld... Hoe kan dat nu?! (ik betwist niet dat U dat gezien heeft, maar begrijpt U het?).

En inderdaad, hetgeen dat momenteel telt zijn de mensen die geholpen worden...
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 12:46   #4
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door VlaamseBelg
Op de beelden die ik heb gezien was zo'n terugkerend vliegtuig te zien, half leeg. Die twee zitjes zullen het probleem wel niet zijn, en als het Flahaut is die moet tekenen voor alles wat naar daar vertrekt, en hij mee moet inschatten wat hij kan doen voor de hulpverlening aldaar, is het maar goed dat hij poolshoogte ging nemen. De publiciteitstunt neem ik er dan wel bij.

Wat de VS betreft, zelfde liedje, natuurlijk willen ze hiermee weer wat vriendjes maken, vooral dan onder moslims, maar ondertussen zijn er heel wat mensen mee geholpen, en dat is wat er momenteel telt.
Ja, Vlaamse Belg...
Met mijn natte vinger voelde ik dat er iets niet kon kloppen... Met een half leeg vliettoestel vanaf dat rampgebied komen...
Waarschijnlijk heb ik een slechter karakter dan U... of uit ervaring meer realiteitsgevoel.... Wie zal het zeggen.

Om het U gemakkelijk te maken plak ik hieronder de hele tekst die in verband met o.a. die 'Flahau'vlucht in De Standaard van heden staat.

Citaat:
Hulpverlening op zijn Belgisch

Dokter Beaucourt woedend om laattijdige militaire hulp


,,Wij moeten permanent een hulpteam paraat hebben dat binnen de twee uur kan uitrukken naar de plaats van een ramp. Als de overheid dit niet voor mekaar krijgt, dan engageer ik me persoonlijk om dat wel te verwezenlijken. Desnoods wend ik mij hiervoor tot de privé-sector'', brieste urgentiearts Luc Beaucourt in Phuket.

VOLGENS dokter Beaucourt werd er veel te lang getalmd alvorens een militair vliegtuig naar Thailand werd gestuurd om gewonde en ontredderde landgenoten te repatriëren. ,,Onze hulpverlening wordt gehinderd door bureaucratie en communautair gekrakeel'', zegt de urgentiearts. ,,Alleen de premier zou de dringende beslissingen mogen nemen.''

Een kleine week lang waren Beaucourt en zijn negen vrijwilligers van de Antwerpse ziekenhuizen het enige aanspreekpunt van de Belgen in Phuket. Beaucourt en zijn team werden in eerste instantie gecharterd door twee touroperators om Belgische toeristen terug te vinden en eventueel te helpen repatriëren. ,,Ginds pas heb ik van premier Verhofstadt de vraag gekregen om nog langer dan 29 december te blijven teneinde het ambassadepersoneel in Bangkok te helpen om Belgen terug te vinden'', vertelt een boze Beaucourt.

Vrijdagochtend 31 december, 0.05 uur in de ochtend. In het Diamond Cliff Hotel krijgt dokter Beaucourt een telefoon van een hoge officier van de luchtmacht. Of hij ervoor kan zorgen dat er binnen vier uur genoeg passagiers - Belgen en anderen - kan verzamelen in de luchthaven van Phuket, opdat een uit Sumatra leeg terugkerende Airbus van de landmacht ze zou kunnen oppikken.

Beaucourt wordt tussendoor gevraagd ook even voor 40 ton ,,goede fuel'' te zorgen en tien kamers voor de Belgische piloten te reserveren in een goed hotel. Aan de andere kant van de lijn zegt de kolonel dat hij erop staat dat alle piloten in afzonderlijke kamers slapen, omdat ze anders ,,in geval van een aanslag'' per twee zouden omkomen.

Consternatie bij Beaucourt. Eén dag nadat hij 269 passagiers - inclusief 17 gewonden - als het ware met een schoenlepel in een chartervliegtuig van Thomas Cook heeft moeten stoppen, biedt de luchtmacht een extra toestel aan om Belgen naar huis te brengen. Twee dagen eerder had Beaucourt nochtans om een extra vliegtuig gesmeekt, zodat onze landgenoten in twee vliegtuigen tenminste comfortabel naar huis zouden kunnen. Onmogelijk, luidde het toen bij de diensten van minister van Landsverdediging André Flahaut.

Plotseling blijkt een leeg toestel van de luchtmacht in Sumatra aan de grond te staan, en dat kan maar beter goed gevuld naar België terugkeren, redeneert Landverdediging blijkbaar.

Beaucourt argumenteert aan de telefoon dat het onmogelijk is om in die korte tijdspanne de resterende Belgen in Phuket te verzamelen, als die er al zijn, want zowat iedereen die wilde, is naar huis.

Tien minuten later: de premier aan de lijn. De communicatie met Flahaut is blijkbaar niet wat ze moet zijn, want Guy Verhofstadt biedt Beaucourt nu aan om vanuit Melsbroek een vliegtuig richting Phuket te sturen. Een ,,regeringsvliegtuig'', zeg maar, met daarin ook het DVI-identificatieteam.

Beaucourt vertelt de premier dat hij niet goed weet met wie of wat hij dat vliegtuig zou moeten vullen en dat er bovendien nog een leeg toestel van de luchtmacht in Sumatra staat, dat de legerleiding eerst niet naar Thailand wilde sturen, maar waarvan ze nu blijkbaar wil dat het binnen de vier uur in Phuket wordt volgestouwd met Belgen en liefst ook nog met ,,40 ton goede fuel''.

Daarop gaat men in Brussel in crisisvergadering. Na afloop wordt duidelijk waarom het toestel van de luchtmacht zo snel in Phuket wil zijn: het staat in Sumatra ,,in de weg'' en moet er zo snel mogelijk vertrekken.

,,Naar Phuket'', zo wordt in Brussel uiteindelijk toch beslist. Maar in Phuket krijgt het toestel geen overnachtingsvergunning. Uiteindelijk vertrekt het toestel naar de luchthaven van Hat Yai, in Zuid-Thailand, op 300 kilometer van Phuket.

Na veel telefoons heen en weer beslist de premier dat het vliegtuig van Flahaut op zaterdagavond 1 januari 2005 vanuit Hat Yai in Phuket zal toekomen om er onmiddellijk weer te vertrekken. Ondertussen slaagt Beaucourt erin om nog 13 toeristen te vinden, die na enig aandringen gratis mee naar Brussel willen: een Spanjaard, acht Nederlanders, een Italiaan en nog drie Belgen, die lichtgewond zijn. Plus het UZA-team van Beaucourt zelf (die al tickets op een lijnvlucht hadden). Oef! Nu moet het toestel van Flahaut tenminste niet leeg in Brussel landen. In de ziekenhuizen in Bangkok liggen echter ook nog een paar Belgische gewonden. Kan het toestel op weg naar huis die mensen niet opnemen?

Nee, luidt het vanuit Brussel categoriek, om ,,technische redenen'' is dit niet mogelijk, want dan kloppen onze piloten te lange vluchturen.


Uiteindelijk vertrekken Beaucourt en zijn laatste Belgen uit Phuket één dag nadat de eerste vier verkenners van het DVI (Disaster Victim Identificationteam) met een lijnvlucht in Phuket zijn aangekomen. ,,Waren we hier vroeger ,dan was ons werk makkelijker geweest', beseffen de vier nadat ze zeven dagen na de feiten met de eerste, in verregaande staat van ontbinding verkerende lichamen van slachtoffers zijn geconfronteerd.

,,Klagen over administratieve traagheid vind ik niet correct'', reageert minister van Landsverdediging André Flahaut op de kritiek van Beaucourt. ,,België was bij de allereerste landen die een vliegtuig ter beschikking stelden om hulpgoederen van Unicef en van Artsen zonder Grenzen naar Sri Lanka en Indonesië te sturen. Ons land maakte meteen geld en materieel vrij toen de omvang van de ramp bekend was. De premier, Karel De Gucht en ikzelf hebben constant overlegd welke middelen wij moesten inzetten. B-Fast heeft goed gefunctioneerd want op Europees niveau wordt overwogen een soortgelijke structuur op het getouw te zetten. België speelt op dit vlak dus een toonaangevende rol'', aldus minister Flahaut.
http://www.standaard.be/nieuws/binne...cleID=GC7BDA30
Het zijn dergelijke zaken die van mij, een tamelijk idealistisch persoon (al zeg ik het van mezelf) een azijnpisser (hmm, zal Jazeker zeggen) gemaakt heeft (maar daarom nog geen VB-er).
De "correcten' ... die zullen daarvan weeral niet wakker liggen... Neen, die stellen zichzelf zelfs geen vragen...

Laatst gewijzigd door Chipie : 3 januari 2005 om 12:53.
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 13:11   #5
Herr Flick
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 23 augustus 2002
Berichten: 47.472
Standaard

Weeral typische buraucratie van een stelletje onbekwaame politiek benoemden, ... het druipt er zo af...

Beacourt die gewoon is van kort op de bal te spelen, zal zowat op ontploffen gestaan hebben, ... ik begrijp perfect in wat voor situatie die mens daar zal gestaan hebben.

Mijn werk houd ook vooral brandjes blussen in, het laatste wat ge dan kunt gebruiken is een of anderen dikken die op het laatste moment nog met een verzoeknummer afkomt of een speciaaleke vandoen heeft. ...

Ik snap eerlijk gezegd niet goed waarom je een dokter nodig hebt om hotels te boeken en fuel te kopen voor een vliegtuig. Normale mensen hebde daar secretares en techniekers voor, een dokter zijn tijd is daarvoor nogal aan de kostelijke kant, ...

Trouwens militaire piloten, kunnen toch ook wel in hun eigen vlieger slapen zekers, ge weet dat al de infrastructuur daar naar de bom is en dan moete 10 goei hotelkamers hebben, ... hallo, ...

Den ABL is toch een fantastisch modern leger, ...
Herr Flick is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 13:16   #6
k9
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 31 oktober 2003
Berichten: 11.110
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CHIPIE
Tiens, en hoeveel dagen is het geleden dat de Amerikanen hier voor rotte vis werden uitgescholden, omdat ze schepen naar de rampgebieden zonden?
Euh waar heb je het over?
__________________
"Voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to greater danger. It works the same in any country."



-Hermann Goering (1893 - 1946)
Commander-in-Chief of the Luftwaffe, President of the Reichstag, Prime Minister of Prussia and Hitler's designated successor

The second in command of the Third Reich
k9 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 13:22   #7
k9
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 31 oktober 2003
Berichten: 11.110
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Herr Flick
Ik snap eerlijk gezegd niet goed waarom je een dokter nodig hebt om hotels te boeken en fuel te kopen voor een vliegtuig. Normale mensen hebde daar secretares en techniekers voor, een dokter zijn tijd is daarvoor nogal aan de kostelijke kant, ...
Lijkt me logisch die man was daar ter plekke. Ik denk niet dat het op dit moment simpel is om vanuit belgie een hotelkamer daar te boeken.


Citaat:
Trouwens militaire piloten, kunnen toch ook wel in hun eigen vlieger slapen zekers, ge weet dat al de infrastructuur daar naar de bom is en dan moete 10 goei hotelkamers hebben, ... hallo, ...

Den ABL is toch een fantastisch modern leger, ...
Inderdaad
__________________
"Voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to greater danger. It works the same in any country."



-Hermann Goering (1893 - 1946)
Commander-in-Chief of the Luftwaffe, President of the Reichstag, Prime Minister of Prussia and Hitler's designated successor

The second in command of the Third Reich
k9 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 13:29   #8
VlaamseBelg
Parlementslid
 
Geregistreerd: 14 mei 2003
Locatie: Vilvoorde
Berichten: 1.828
Standaard

Chipie, waarom heb je dat bericht niet eerder gepost? Bij terugkomst mag de dokter voor mijn part op alle zenders eens flink van leer trekken tegen onze regering.

De eerste minister moet inderdaad meer bevoegdheden krijgen in geval van nood, en als hij die dan niet aanspreekt wanneer het moet, kan hij daarop afgerekend worden. Als ze uit deze chaos geen lessen trekken en dingen veranderen ook.
VlaamseBelg is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 13:34   #9
EXTREEM
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 9 november 2004
Berichten: 933
Standaard

Van welke partij is dat dokterke lid? en van welke partij da baazeke van het leger?
hebt u hem,en zeg nu niet dat politiek,niks tezien heeft.Kijk naar Geert al vlaams wat de klok luid.

Laatst gewijzigd door EXTREEM : 3 januari 2005 om 13:40.
EXTREEM is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 13:42   #10
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door k9
Lijkt me logisch die man was daar ter plekke. Ik denk niet dat het op dit moment simpel is om vanuit belgie een hotelkamer daar te boeken.



Inderdaad
K9,
U bent wel 'ne hele correcte', vindt U dat zelf ook niet?
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 13:46   #11
k9
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 31 oktober 2003
Berichten: 11.110
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CHIPIE
K9,
U bent wel 'ne hele correcte', vindt U dat zelf ook niet?
ALs je dat denkt ken je me absoluut niet
__________________
"Voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to greater danger. It works the same in any country."



-Hermann Goering (1893 - 1946)
Commander-in-Chief of the Luftwaffe, President of the Reichstag, Prime Minister of Prussia and Hitler's designated successor

The second in command of the Third Reich
k9 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 14:43   #12
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door k9
ALs je dat denkt ken je me absoluut niet
Ik bedoel 'ne politiek correcte'... En natuurlijk zijn die niet correct
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 14:46   #13
k9
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 31 oktober 2003
Berichten: 11.110
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CHIPIE
Ik bedoel 'ne politiek correcte'... En natuurlijk zijn die niet correct
Ach iedereen die niet 100% pro VB is is 'ne politiek correcte' voor jou, definieer dat eens en je zal zien dat ik ze niet inval. Maar dat doe ik zelden daarom dat ik meestal van zowel links als rechts "uitscholden" word
__________________
"Voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to greater danger. It works the same in any country."



-Hermann Goering (1893 - 1946)
Commander-in-Chief of the Luftwaffe, President of the Reichstag, Prime Minister of Prussia and Hitler's designated successor

The second in command of the Third Reich
k9 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 16:58   #14
Foundation
Minister
 
Foundation's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 oktober 2003
Locatie: Antwerpen
Berichten: 3.834
Standaard

Belgische hulpverlening

De Belgische regering heeft 500.000 euro ter beschikking gesteld van de slachtoffers via de Internationale Federatie van het Rode Kruis. 250.000 euro zal overgemaakt worden aan de Internationale Federatie van het Rode Kruis, en de andere helft aan het Belgische Rode Kruis. Een budget van 200.000 USD zal eveneens vrijgemaakt worden voor het F.A.O. Het zal kunnen aangewend worden voor noodvoedselhulp ten behoeve van de getroffen landen.

Op voorstel van de Minister van Buitenlandse Zaken, Karel De Gucht, en de Ministre van Ontwikkelingssamenwerking, Armand De Decker, maakt België 10.000.000 euro extra vrij op de budgetten voedsel- en noodhulp voor de directe hulpverlening aan de bevolking in de getroffen regio in Azië.

De Vlaamse regering heeft 500.000 euro vrijgemaakt voor de slachtoffers en de autoriteiten van het Waals Gewest (regering, provincies en gemeenten) 1.100.000 euro.

(www.diplomatie.be, stand van zaken op 3 januari)
__________________
Bloei O Land, In Eendracht Niet Te Breken,
Wees Immer Uzelf En Ongeknecht
Het Woord Getrouw, Dat G' Onbevreesd Moogt Spreken,
Voor Vorst, Voor Vrijheid En Voor Recht!
Foundation is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 januari 2005, 17:49   #15
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Foundation
Belgische hulpverlening

De Belgische regering heeft 500.000 euro ter beschikking gesteld van de slachtoffers via de Internationale Federatie van het Rode Kruis. 250.000 euro zal overgemaakt worden aan de Internationale Federatie van het Rode Kruis, en de andere helft aan het Belgische Rode Kruis. Een budget van 200.000 USD zal eveneens vrijgemaakt worden voor het F.A.O. Het zal kunnen aangewend worden voor noodvoedselhulp ten behoeve van de getroffen landen.

Op voorstel van de Minister van Buitenlandse Zaken, Karel De Gucht, en de Ministre van Ontwikkelingssamenwerking, Armand De Decker, maakt België 10.000.000 euro extra vrij op de budgetten voedsel- en noodhulp voor de directe hulpverlening aan de bevolking in de getroffen regio in Azië.

De Vlaamse regering heeft 500.000 euro vrijgemaakt voor de slachtoffers en de autoriteiten van het Waals Gewest (regering, provincies en gemeenten) 1.100.000 euro.

(www.diplomatie.be, stand van zaken op 3 januari)
Dat begrijp ik wel... doch het gaat in deze draad voornamelijk over:µ

http://forum.politics.be/showpost.ph...05&postcount=4
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:32.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be