Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 28 augustus 2008, 09:07   #1
goodwill
Parlementsvoorzitter
 
Geregistreerd: 25 april 2008
Berichten: 2.189
Standaard Mogen fietsers op het voetpad fietsen ?

Ik heb wat vraagjes rond fietsers en voetpaden.
Vaak wordt men bijna omver gereden door fietsers op het voetpad. Ik stel mij de vraag of ze dit wettelijk wel mogen om op het voetpad te fietsen.


Ten eerste:
Mogen fietsers volgens het politiereglement/wet op het voetpad fietsen?
- nee, het is verboden
- ja, het mag altijd
- het mag enkel als er geen fietpad is

Wat is volgens jullie toegelaten door de wet ?

Ten tweede:
Mogen fietsers van jullie op het voetpad fietsen ?
- ja, altijd
- nee, nooit
- alleen als er geen fietspad is
Wat vinden jullie ?

Laatst gewijzigd door goodwill : 28 augustus 2008 om 09:08.
goodwill is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 09:08   #2
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

volgens mij mogen ze niet op het voetpad rijden, nooit dus. kleine kinderen mss wel, dat weet ik niet goed.

persoonlijk vind ik dat ze nooit op het voetpad mogen rijden, veel te gevaarlijk. met als uitzondering kleine kinderen dan.
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 09:18   #3
joenk
Vreemdeling
 
joenk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2006
Locatie: Essen, België
Berichten: 71
Standaard

Citaat:
Of een kind op het voetpad mag fietsen hangt van verschillende factoren af: de leeftijd van het kind, de grootte van de wielen van de fiets, en of het kind binnen of buiten de bebouwde kom fietst.

Fietsers jonger dan 9 jaar mogen altijd op het voetpad en de verhoogde bermen rijden op voorwaarde dat de wielen een diameter hebben van ten hoogste 50 cm, banden niet inbegrepen. Ze mogen de andere weggebruikers daarbij wel niet in gevaar brengen. Ze rijden dus best niet te snel en moeten in staat zijn om te remmen als er plots een hindernis opduikt.

Voor oudere kinderen gelden dezelfde regels als voor volwassenen. Als er een bruikbaar fietspad is, moeten de fietsers het gebruiken. Is er geen fietspad, dan moeten ze rechts op de rijbaan fietsen. Binnen de bebouwde kom mogen ze ook de gelijkgrondse bermen en parkeerzones rechts in de rijrichting gebruiken. Buiten de bebouwde kom mogen de fietsers ook op de voetpaden en verhoogde bermen aan de rechterkant rijden. De parkeerstroken en bermen moeten dan wel over een langere afstand vrij zijn. Zoniet zouden de fietsers tussen de obstakels moeten zigzaggen, wat erg gevaarlijk is.
bron:http://www.uitweg.be/nummer-58/uitweg58_109.html (+een hele rist verkeersborden met uitleg)

Volgens mij is dit behoorlijke wetgeving en zie niet direct een punt waar het verbeterd / veranderd kan / moet worden.
joenk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 09:46   #4
Duvelke
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Duvelke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 februari 2005
Locatie: Earth
Berichten: 10.121
Standaard

fietsers mogen bij mijn weten niet fietsen op het voetpad, net als auto's niet mogen rijden op het fietspad
__________________
Chaos is het woord dat we bedacht hebben voor een orde die we niet begrijpen.
Duvelke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 09:47   #5
freespirit
Minister-President
 
freespirit's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2006
Berichten: 5.176
Standaard

Ik dacht dat kinderen tot 10 jaar op het voetpad mochten fietsen, maar blijkbaar is het maar tot max. 8 jaar. Hiermee heb ik weinig of geen problemen, daar deze kinderen zich toch vaak onder (volwassen) begeleiding op de openbare weg begeven en meestal niet met een rotvaart over het voetpad crossen. Volwassenen die over het voetpad rijden, en sowieso de andere weggebruikers in gevaar brengen, zijn uiteraard uit den boze.

Ik denk ook niet dat de wetgeving in deze echt moet veranderen, wel moet deze kenbaar gemaakt worden aan al die volwassen, en vooral jeugdigen, die denken dat ze met de fiets alles mogen, ze onvoorwaardelijke voorrang hebben en het voetpad van hen is omdat ze toch gelden als 'zwakke weggebruiker'. Vooral bij middelbare scholieren (12-18 jaar) stellen zich hier problemen, jongere kinderen rijden vaak onder begeleiding van (hopelijk) verantwoordelijke ouders, helaas vele uitzonderingen niet te na gesproken (heb al hele gezinnen voorrangen van links zien nemen en voetgangers uit hun sokken zien rijden !) en volwassenen zullen minder in groep de rest van het wegverkeer (al dan niet onbewust) terorriseren.

Zoals gezegd denken vele jongeren, pubers zal ik ze noemen, dat ze zich in het verkeer alles kunnen permitteren: door met vijf naast elkaar te fietsen auto's en openbaar vervoer ophouden, voetgangers op het voetpad omver rijden, rode lichten gelden vaak niet voor hen, voorrang van links is hun recht, autospiegels ramen bij een verkeersopstopping, ... Ik ben zelf helemaal geen fanatieke autobestuurder en heb er zelfs geen, maar ik vind het overigens ook straf dat autobestuurders vaak alle zonden van Israël krijgen toebedeeld inzake verkeersongevallen en onveilige situaties. De keren dat ik toch met een wagen rijd, ben ik telkens verbouwereerd wanneer er weereens een troepje jongeren in de verkeerde rijrichting uit een eenrichtingsstraat komt geracet en dan nog liefst in het pikkedonker, zwart gekleed en uiteraard zonder fietsverlichting ('dat is toch zo vermoeiend trappen, meneer'). Vaak heeft dit jeugdig geweld, wanneer het bijna tot een botsing komt, dan nog de arrogantie om uit te varen tegen me dat het mijn schuld is en 'dat ze wel overreden hadden kunnen worden'. Ik hoop dat dit nooit effectief gebeurd, maar in geval van ongeval vrees ik dat de instanties ook automatisch met een beschuldigende vinger naar de autobestuurder (ik dus in dit geval) zullen wijzen, want zij (de jongeren) zijn ipse facto de 'zwakke weggebruikers'.

Fietsers die de wegcode respecteren, ik fiets zelf ook zeer regelmatig, daar heb ik het grootste respect voor en als ik met een auto rijdt stop ik daar ook gaarne voor aan oversteekplaatsen en ik probeer steeds rekening met hen te houden. Maar helaas is er een aanzienlijk deel van de fietsende bevolking die lak hebben aan eender welk verkeersreglement. Vaak nog met een arrogante (en zichtbare) ondertoon. Niet alleen 'verantwoorde' chauffeurs, maar ook voetgangers kunnen hiervan de pineut worden. Ook van fietsers op leeftijd, ja. Ben zelf zo al twee keren (letterlijk) van het voetpad gereden omdat de dames het nodig vonden over het voetpad te scheuren. Een keer een zware slag tegen mijn schouder gehad, bijna uit de kom, waarna ik het verwijt van de dame (van vermoedelijk rond de vijftig) in kwestie kreeg dat ik maar niet als voetganger plots op het voetpad moest opschuiven, daarna was de dame als de hazewind weggefietst. Dit maar om aan te tonen dat er ook voor de 'rijperen' nog wat verkeers(her)opvoeding mag worden gegeven. Ik mag er vervolgens ook niet aan denken wat er zou gebeuren, en wie de schuld zou krijgen, indien een auto uit een keldergarage (zoals er in mijn buurt veel zijn) komt gereden en ondertussen een voorbijzoevende fietser van het voetpad maait, omdat hij deze niet kon zien aankomen.

Conclusie: de wegcode is hieromtrent, zeker naar 'Belgische' normen, vrij behoorlijk. De kennis en de toepassing ervan echter erbarmelijk. Dus is er nog veel werk aan de winkel !
freespirit is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 09:48   #6
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp Bekijk bericht
volgens mij mogen ze niet op het voetpad rijden, nooit dus. kleine kinderen mss wel, dat weet ik niet goed.

persoonlijk vind ik dat ze nooit op het voetpad mogen rijden, veel te gevaarlijk. met als uitzondering kleine kinderen dan.
kinderen onder de 10 jaar mogen altijd op het voetpad rijden. Op de baan zou dit te riskant zijn.
In geval er een apart fietspad ligt heb ik wel mijn twijfels.

Als het onder de 8 is zoals Freespirit schrijft, dan hebben de mijnen twee jaar in overtreding gefietst!

En ja, door de fietser het statuut "zwakke weggebruiker is altijd in zijn recht" te geven doen sommigen halsbrekende toeren.

Waar ik dus wel verandering in wou zien is het terug invoeren van het afslagsysteem (linkerarm strekken bij links afslaan, rechterarm bij rechts afslaan). Blijkbaar is dat afgeschaft omdat je je stuur met beide handen moet vasthouden.
Als men het dan veiliger vindt dat fietsers ZONDER ACHTEROMKIJKEN ineens vlak voor je auto links afslaan, tja....
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o

Laatst gewijzigd door circe : 28 augustus 2008 om 09:52.
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 09:50   #7
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

dus buiten de bebouwde kom mag je wel op het voetpad rijden?
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 09:52   #8
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp Bekijk bericht
dus buiten de bebouwde kom mag je wel op het voetpad rijden?
wie schrijft dat? en waar?
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:14   #9
joenk
Vreemdeling
 
joenk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2006
Locatie: Essen, België
Berichten: 71
Standaard

Citaat:
Voor oudere kinderen gelden dezelfde regels als voor volwassenen. Als er een bruikbaar fietspad is, moeten de fietsers het gebruiken. Is er geen fietspad, dan moeten ze rechts op de rijbaan fietsen. Binnen de bebouwde kom mogen ze ook de gelijkgrondse bermen en parkeerzones rechts in de rijrichting gebruiken. Buiten de bebouwde kom mogen de fietsers ook op de voetpaden en verhoogde bermen aan de rechterkant rijden. De parkeerstroken en bermen moeten dan wel over een langere afstand vrij zijn. Zoniet zouden de fietsers tussen de obstakels moeten zigzaggen, wat erg gevaarlijk is.
bron:http://www.uitweg.be/nummer-58/uitweg58_109.html (+een hele rist verkeersborden met uitleg)
joenk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:18   #10
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door circe Bekijk bericht
wie schrijft dat? en waar?
Citaat:
Buiten de bebouwde kom mogen de fietsers ook op de voetpaden en verhoogde bermen aan de rechterkant rijden.
volgens die bron van joenk hé....
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:24   #11
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

thx. had ik gemist. en bovendien wist ik het niet.
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:26   #12
joenk
Vreemdeling
 
joenk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2006
Locatie: Essen, België
Berichten: 71
Standaard

Ik ga de discussie eens over een andere boeg gooien.

Wat vinden jullie van oudere fietsers (70+)? Deze zijn dikwijls angstig in het verkeer en hinderen daardoor dikwijls andere weggebuikers. M.i. mogen deze mensen gerust op het voetpad fietsen (iets wat nu verboden is) daar ze meestal toch tegen een gezapig tempo fietsen.
De reden waarom ik dit vraag is omdat ik dikwijls meemaak dat oudere personen van hun fiets stappen als ze bij een kruispunt komen, zelfs als er geen verkeer aankomt. Ook wanneer er toch verkeer aan komt en de oudere wel voorrang heeft stappen ze dikwijls af. Deze handeling is echter zeer hinderlijk voor achterliggend en aankomend verkeer. Daarom zou het m.i. logisch zijn dat deze mensen op het voetpad rijden en altijd afstappen aan kruispunten, om dan het kruispunt over te steken met de fiets aan de hand.

Laatst gewijzigd door joenk : 28 augustus 2008 om 10:29.
joenk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:27   #13
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door circe Bekijk bericht
thx. had ik gemist. en bovendien wist ik het niet.
ik wist het ook niet
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:28   #14
AdrianHealey
Secretaris-Generaal VN
 
AdrianHealey's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 november 2006
Locatie: Antwerpen Stadstaat
Berichten: 28.290
Standaard

Ik fiets op het voetpad als ik dat veiliger vind. Ik word zelf veel liever als voetganger omvergereden door een fietser dan als fietser door een auto.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Avicenna
"Anyone who denies the law of non-contradiction should be beaten and burned until he admits that to be beaten is not the same as not to be beaten, and to be burned is not the same as not to be burned."
AdrianHealey is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:34   #15
freespirit
Minister-President
 
freespirit's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2006
Berichten: 5.176
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door joenk Bekijk bericht
Ik ga de discussie eens over een andere boeg gooien.

Wat vinden jullie van oudere fietsers (70+)? Deze zijn dikwijls angstig in het verkeer en hinderen daardoor dikwijls andere weggebuikers. M.i. mogen deze mensen gerust op het voetpad fietsen (iets wat nu verboden is) daar ze meestal toch tegen een gezapig tempo fietsen.
De reden waarom ik dit vraag is omdat ik dikwijls meemaak dat oudere personen van hun fiets stappen als ze bij een kruispunt komen, zelfs als er geen verkeer aankomt. Ook wanneer er toch verkeer aan komt en de oudere wel voorrang heeft stappen ze dikwijls af. Deze handeling is echter zeer hinderlijk voor achterliggend en aankomend verkeer. Daarom zou het m.i. logisch zijn dat deze mensen op het voetpad rijden en altijd afstappen aan kruispunten, om dan over het kruispunt over te steken met de fiets aan de hand.
Net als met de wagen, kunnen oudere mensen vaak op de fiets zeer onzeker uit de hoek (letterlijk en figuurlijk !) komen. Toch zou een toelating geven om op het voetpad te fietsen weinig zoden aan de dijk brengen, wel integendeel. Ook hier gaan zulke mensen 'onzeker' worden, bijvoorbeeld onverantwoord zigzaggen over het voetpad om toch maar die ene voetganger onderweg te ontwijken, waardoor ze andere voetgangers, zichzelf en misschien ook wel uitstappende mensen uit auto's in gevaar brengen. Is men echt onzeker in het verkeer, heeft men nu de mogelijkheid om met de fiets aan de hand een stuk over het voetpad te wandelen en over te steken. Het is en blijft controversieel en krijgt veel tegenkanting, maar waarom bijvoorbeeld geen 65 of 70 + ers niet om de twee jaar een fysieke en psychologische test laten doen of ze nog in staat zijn met de fiets (of de wagen) rond te rijden. Anders kunnen ze, door (excusez het platte woord) seniliteit of (beginnende) dementie, de andere weggebruikers in gevaar brengen. En ja, het klinkt misschien grof en onverdraagzaam, maar oudere mensen die te onzeker zijn en het in hun broek doen in het drukke verkeer de dag van vandaag, bergen hun fiets (of wagen) beter op en maken gebruik van het goed uitgebouwd openbaar vervoer. Dit is overigens gratis, De Lijn althans, voor de 65+ ers onder ons.
freespirit is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:40   #16
Tavek
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 januari 2004
Berichten: 66.569
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AdrianHealey Bekijk bericht
Ik fiets op het voetpad als ik dat veiliger vind. Ik word zelf veel liever als voetganger omvergereden door een fietser dan als fietser door een auto.
Idem, met onze fantastische fietspaden is het zelfs noodzakelijk om op het voetpad te rijden op sommige wegen.
Tavek is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:41   #17
freespirit
Minister-President
 
freespirit's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2006
Berichten: 5.176
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AdrianHealey Bekijk bericht
Ik fiets op het voetpad als ik dat veiliger vind. Ik word zelf veel liever als voetganger omvergereden door een fietser dan als fietser door een auto.
Dat is een nogal asociale en egoïstische redenering: door mensen als u loop ik als 'frequent' voetganger gevaar, omdat jij het veiliger acht te zigzaggen tussen onberekenbare voetgangers, die geen achteruitkijk of zijspiegels op hun gezicht hebben, dan relatief veilig langs rechts langs de kant van de baan te fietsen. Overal fietspaden is natuurlijk ideaal, maar dit is helaas niet voor morgen en soms is dit gewoonweg onmogelijk. Bij drukke kruispunten of oversteekplaatsen heb je altijd het goede recht om eventjes met de fiets aan de hand over het voetpad te gaan. Maar ja, dat kost op een ritje een paar minuten extra uiteraard, en net zoals voor de meeste automobilisten is ook voor de gehaaste fietsers 'time is money'. Overigens staat dat ook niet 'stoer'. Ik hoop oprecht dat je NIET gegrepen wordt door een auto die uit zijn garage komt en die je met je relatief hoge snelheid niet kon zien aankomen. Maar als je zo verder doet loop je zelf veroorzaakte risico's.
freespirit is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:44   #18
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

wij zoeken altijd de fietspaden op, of toch wegen die minder druk zijn. zoveel mogelijk langs de dijk van de Schelde fietsen, véél veiliger dan via de gewone wegen.
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 10:47   #19
joenk
Vreemdeling
 
joenk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2006
Locatie: Essen, België
Berichten: 71
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door freespirit Bekijk bericht
Bij drukke kruispunten of oversteekplaatsen heb je altijd het goede recht om eventjes met de fiets aan de hand over het voetpad te gaan.
Je vergeet dat het met de fiets dikwijls niet mogelijk is 'snel even op het voetpad' te gaan omdat de verhoging dikwijls te hoog is. dan blijft men met hetzelfde probleem zitten: men moet afstappen op de rijbaan om op die manier je fiets zonder kapote wielen op het voetpad te krijgen.
joenk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 12:06   #20
Tavek
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 januari 2004
Berichten: 66.569
Standaard

Conclusie: de fietspaden in Vlaanderen (Wallonie is al helemaal een ramp) zijn nog steeds niet wat ze moeten zijn.
Tavek is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:37.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be