Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 12 februari 2011, 19:47   #1
den dinges
Banneling
 
 
Geregistreerd: 23 december 2009
Locatie: midgard
Berichten: 12.674
Standaard Zwitsers en vuurwapens

Citaat:
Traditie of levensgevaarlijk?
ZWITSERS STEMMEN OVER VUURWAPENS IN HUN HUIZEN
http://www.standaard.be/artikel/deta...kelid=JN368LUT

Eens nieuwsgierig of de Zwitsers hun wapens willen behouden. Maar eerst en vooral is het reeds positief dat men hen de gelegenheid geeft om zich er over uit te spreken ! Dat België d�*�*r een voorbeeld aan neemt, wat ook de uitslag moge zijn van dit referendum.
Hoeveel mensen in België zijn er vandaag voorstander van Vrij Wapenbezit ? Een vraag waarop wij hier nooit antwoord zullen krijgen...
den dinges is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 februari 2011, 12:30   #2
Johan Bollen
Secretaris-Generaal VN
 
Johan Bollen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
Standaard

Zwitserland is een democratischer land dan België.

Verschillende progressieve Latijns Amerikaanse landen proberen dezelfde toer op te gaan als Zwitserland door referendums te organiseren op systematische wijze. Daar ziet het westen dat echter niet zitten. Honduras werd er overlaatst zelf voor beloond met een staatsgreep. En nu pas zien we weer hetzelfde gebeuren in Ecuador, waar de corporatieve media die de belangen van de westerse elites verdedigt, zich verzet tegen een referendum dat het juridisch systeem dient te verbeteren.
Correa critica campaña mediática en contra de consulta popular


Ik zie een parallel met het midden oosten, waar het westen ook liever autoritaire systemen ziet. Dan hoeven ze geen rekening te houden met het volk, en hoeven ze slechts een kleine elite naar hun hand te zetten.

Hoe is het gekomen, dat de zogenaamde democratische landen uit het noorden van de aardbol de democratie in het zuiden niet wensen? Dienen de burgers uit die westerse democratieën niet eens hun democratisch systeem te herdenken, zich af te vragen in hoever ze wel degelijk een democratie hebben, wat voor invloed het bolletjeskleuren in het stemhokje om de paar jaar eens effectief nog heeft?

Zwitserland is een welvarend land waar er wel een mate van participatieve democratie is. België dient daar een voorbeeld aan te nemen. De Belgische schijndemocratie dient ontmaskert te worden. In de media dient getoond te worden hoe het beter kan. En dient getoond te worden dat ontwikkeling inhoudt het verdelen van macht, niet het accumuleren van macht in handen van weinigen, of dat nu regeringen zijn of private individuen en corporaties.

Een 'neutrale' media, of realistischer een 'gediversifieerde media', is essentieel voor een participatieve democratie met referenda. Ik kan me al voorstellen hoe in België de media een anti-wapenbezit-voor-burgers standpunt zou innemen in plaats van evenveel tijd en argumenten pro als contra aan het woord te laten. Een volwassen democratie vraagt eveneens een gedemocratiseerde media. een evenwichtige toegang tot de media van de bevolking dient gegarandeerd te worden. Niet enkel elites dienen die toegang te hebben, maar ook de machtsarmen, en dat zijn er meer en meer.

Laatst gewijzigd door Johan Bollen : 13 februari 2011 om 12:48.
Johan Bollen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 februari 2011, 12:51   #3
roger verhiest
Eur. Commissievoorzitter
 
roger verhiest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
Standaard

Persoonlijk ben ik geen voorstander van dwingende referenda die over ingewikkelde materies beslissen aan de hand van zo eenvoudig mogelijke slogans. Bovendien kan men gemakkelijk de "democratie" afschaffen aan de hand van een éénmalig referendum.
Eén volk, één staat, één leider was reeds dikwijls in de geschiedenis van de mens een adagium voor veel ellende.

Dit neemt niet weg dat een volksreferendum dikwijls een voor de hand liggende oplossing is, indien het naakte bestaan van sterk gepolarizeerde en vele verdeelde partijen een democratische instelling quasi onmoelijk maken .

De vraag is ook of sommige "goede" individuele rechten zoals Abortus, Eurhanasie, gelijke rechten voor Homosexuelen en vrouwen er ŭberhaupt gekomen zouden zijn indien "het volk" hierover had kunnen stemmen.

Ik dacht dat een volk dat zijn "job" doet bij algemene vrije verkiezingen in feite geen referenda nodig heeft.

Dat de meest "open" democratie zich evenzeer als het "zuiverste" volksreferendum zich kan en mag vergissen is duidelijk : democratie is misschien de slechtste manier van regeren, maar de enig mogelijke : zoals de recente en mogelijk de volgende val van dictaturen zal bewijzen.
__________________


Tempo toleras
sed vero aperas
roger verhiest is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 februari 2011, 15:43   #4
Fallen Angel
Eur. Commissievoorzitter
 
Fallen Angel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
Standaard

Het referendum is reeds afgeschoten.
60 procent van de Zwitsers stemde tegen.
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken.
Enkel voor educatieve doeleinden .

Stalin: "The only real power comes out of a long rifle."
En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit).
Fallen Angel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 februari 2011, 16:07   #5
Johan Bollen
Secretaris-Generaal VN
 
Johan Bollen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
Standaard

Volwassen volk dat gelukkig zelf mag beslissen over dit soort van essentiële zaken. Mensen kiezen vaker voor individuele vrijheden dan de overheid als die toegelaten wordt in hun plaats te kiezen.

Laatst gewijzigd door Johan Bollen : 13 februari 2011 om 16:19.
Johan Bollen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 februari 2011, 16:08   #6
Steben
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Steben's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 februari 2006
Locatie: Zulte - temidden de Vloanders
Berichten: 17.903
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Fallen Angel Bekijk bericht
Het referendum is reeds afgeschoten.
__________________
Baarle Werkgroep
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duupje
Steben is nen goeie kerel
leve de manmanman club
Steben is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2011, 00:33   #7
den dinges
Banneling
 
 
Geregistreerd: 23 december 2009
Locatie: midgard
Berichten: 12.674
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Fallen Angel Bekijk bericht
Het referendum is reeds afgeschoten.
60 procent van de Zwitsers stemde tegen.
Een verstandig besluit van de Zwitsers.
den dinges is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2011, 00:55   #8
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard

Goed gezien van de Zwitsers. Al dat gekleuter en gereglementeer....
__________________
Antoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2011, 12:59   #9
Pelgrim
Secretaris-Generaal VN
 
Pelgrim's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2002
Locatie: Bankrijk
Berichten: 49.945
Standaard

Toch een volk dat zichzelf respecteert.
Pelgrim is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2011, 14:49   #10
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim Bekijk bericht
Toch een volk dat zichzelf respecteert.
Of tenminste verstandig reageert.
__________________
Antoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2011, 15:25   #11
Pelgrim
Secretaris-Generaal VN
 
Pelgrim's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2002
Locatie: Bankrijk
Berichten: 49.945
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Antoon Bekijk bericht
Of tenminste verstandig reageert.
Dat hangt samen eh.
Pelgrim is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:30.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be