Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Verkiezingen 2010 en regeringsvorming
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Verkiezingen 2010 en regeringsvorming Verkiezingen ... Hier horen de discussies thuis die te maken hebben met lijstvorming, standpunten, kandidaten, campagnes, resultaten van de verkiezingen 2010 en de regeringsvorming na deze verkiezingen.

 
 
Discussietools
Oud 29 september 2011, 15:12   #1
matthias999
Minister
 
matthias999's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2011
Locatie: Republiek Vlaanderen
Berichten: 3.102
Standaard Het Stockholmsyndroom.

Citaat:
Stockholmsyndroom

28.09.2011 - De sfeer is opperbest in het Brusselse sterrenrestaurant ‘Comme chez soi’. De Franstalige onderhandelaars hebben dan ook wat te vieren. Een anonieme getuige ving onderstaande dialoog op en die belandde via een gunstige wind op onze redactie.

Een glunderende Elio Di Rupo heft het glas: “‘Chers amis. De buit is binnen. Nous avons gagné!” Charles Michel (MR) staat er wat beteuterd bij en wijst naar de lege stoel: “Jammer dat Olivier (Maingain, FDF) er niet bij is.” “Oui, c’est vrai”, zucht Joëlle Milquet (cdH), “maar hij draait wel bij.” “Quelle théatre”, klinkt het bewonderend uit de mond van PS-diva Laurette Onkelinx. “Dankzij Oli geloven Beke, De Croo, Gennez en van Besien zowaar dat ze een ‘evenwichtig’ akkoord hebben binnengehaald.” “Haha, wij weten wel beter”, gniffelt Di Rupo, terwijl hij nog eens nipt aan de champagne. Nagenietend van het succes en het feit dat de Franstaligen de uitputtingslag hebben gewonnen. Blij dat de Vlamingen uiteindelijk toch weer door de knieën zijn gegaan. Jean-Michel Javaux (Ecolo) veegt met een groene zakdoek wat pareltjes zweet weg op zijn voorhoofd: “Het heeft deze keer wel bloed, zweet en tranen gekost. Presque 500 jours.” De toekomstige premier knikt, maar countert meteen: “Ik heb altijd geweten dat onze strategie zou werken. Gewoon het been stijf houden. ‘Nous sommes demandeurs de rien’. De Vlamingen willen de splitsing van BHV? O.K., maar dan moeten ze daar zwaar voor betalen.” “Incroyable”, geeft een breedglimlachende Milquet toe, “dat ze daarover nog wilden onderhandelen. En een prijs betalen voor wat hen wettelijk gewoon toekomt.”

“Maar ze hebben intussen wel hun splitsing. Een ‘zuivere splitsing’ heet het in de Vlaamse pers”, zucht Michel nors. “Een nepsplitsing zal je bedoelen”, lacht madamme Onkelinx. “Dacht Maingain nu echt dat hij de uitbreiding van Brussel officieel op papier zou krijgen? Dan had hij evengoed zijn corridor naar de Noordzee kunnen opeisen.” - “Intussen hebben we die corridor met Brussel toch maar mooi voor elkaar”, stelt Javaux nuchter vast. “We hebben de zes faciliteitengemeenten gekaapt. Nos héros, onze burgemeesters kunnen we straks zonder veel problemen benoemen. En onze achterban kan in de faciliteitengemeenten nog altijd voor Brusselse politici stemmen.” – “Vergeet de Metropolitane Gemeenschap niet”, juicht Onkelinx. “Straks zullen die Vlaamse keuterboerkes in heel Vlaams-Brabant, tot aan de poorten van Leuven en Mechelen, kunnen genieten van de taal van Molière. Wat houdt ons tegen om dan ook daar faciliteiten te eisen voor de Franstaligen? De Vlamingen zullen niet weten wat hen overkomt!”

De sfeer zit er nu goed in en de bubbels vloeien rijkelijk. Ook Charles Michel tovert een glimlach op de mond: “En bij de financieringswet betalen ze nóg een keer. 500 miljoen euro extra voor Brussel en 500 miljoen extra voor Wallonië. Twintig jaar lang. Als compensatie. Knap gedaan.” “Goed dat we mon ami Bart De Wever hebben buitengewerkt”, zegt Di Rupo. Met rode kaken, maar dat zal wel van de drank zijn. - “Tel daar nog het cordon sanitaire bij”, werpt Milquet op, “en de Vlamingen komen sowieso zwaar verzwakt aan de onderhandelingstafel.” – “Met de handen op de rug gebonden in de boksring”, lacht Onkelinx. Di Rupo rolt zijn mouwen op en laat de biceps rollen: “De Vlamingen zullen nog veel spek moeten eten vóór ze mij kunnen temmen.” – Onkelinx: “We mogen ons gelukkig prijzen dat de Belgische reflex en de geur van macht en ministerportefeuilles het bij CD&V, SP.a, VLD en Groen nog altijd halen van het Vlaams belang (kleine letter).”

Milquet stralend: “De Wever noemde het akkoord ‘geen nachtmerrie’. Wie had dat durven denken? Quel cadeau!” Onkelinx komt met een geweldig idee. “Misschien moeten we een krat champagne laten bezorgen op de redactie van Vlaamse kranten en zenders. Ik ben echt gecharmeerd door de manier waarop zij het akkoord hebben verdedigd. Zij zijn erin geslaagd het feit dat Olivier (Maingain) niet �*lles heeft binnengehaald, voor te stellen als een Vlaamse overwinning. Chapeau!” – “In de psychologie noemen ze dat het Stockholmsyndroom”, merkt Javeaux droogjes op. “Ik heb altijd geweten dat er boven de taalgrens geen gebrek is aan collaborateurs”, laat Milquet zich neerbuigend ontvallen. “Misschien zit het wel in de genen…”

Het feest kan niet meer stuk. “De taalgrens ligt aan diggelen - eindelijk”, triomfeert Laurette Onkelinx. “Ik heb het altijd gezegd: la Belgique nous appartient.” Ze valt Di Rupo huilend om de armen. Maar Elio krijgt net telefoon. “Ssstt…Le palais”… “Chers amis. De koning groet u en wenst u proficiat met het geleverde werk. La Belgique est sauvée! België is gered. Garçon, champagne!”

(ps: U had al wel begrepen dat het hier om een verzonnen dialoog gaat. Een politieke grap. Maar het ligt wel dicht bij de realiteit. Zo dicht dat er in Vlaanderen nauwelijks gelachen wordt…)
bron: http://www.vlaamsbelang.be/6/148/

Kreeg even de slappe lach toen ik dit las. Maar wieweet gaat het er zo echt aan toe?!

Laatst gewijzigd door matthias999 : 29 september 2011 om 15:13.
matthias999 is offline  
Oud 29 september 2011, 16:02   #2
Hoera
Provinciaal Statenlid
 
Hoera's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 mei 2010
Locatie: Oudenaarde
Berichten: 731
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door matthias999 Bekijk bericht
bron: http://www.vlaamsbelang.be/6/148/

Kreeg even de slappe lach toen ik dit las. Maar wieweet gaat het er zo echt aan toe?!
hi hi hi
Hoera is offline  
Oud 29 september 2011, 16:04   #3
Amon_Re
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Amon_Re's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 19.121
Standaard

Ik vind er maar weinig grappig aan
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen Bekijk bericht
politiek België lijkt meer op een inktvis met veel grabbelende armen in de staatskas en inkt spuitend omdat niemand het zou zien.
Stephen F. Roberts: "...I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Amon_Re is offline  
Oud 29 september 2011, 20:27   #4
Bierke
Minister-President
 
Bierke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juni 2006
Berichten: 4.767
Standaard

tja VB ...
__________________
... het enige zachte is dons ...
“You can ignore reality, but you can’t ignore the consequences of ignoring reality.” - Ayn Rand
Bierke is offline  
Oud 29 september 2011, 21:00   #5
peter1962
Eur. Commissievoorzitter
 
Geregistreerd: 19 mei 2011
Locatie: Ronse
Berichten: 9.649
Standaard

flauwekul. Dit lezen is even interessant als zitten kijken naar een koe die kakt in de weide. Het eindresultaat is in alle opzichten vergelijkbaar met deze mislukte poging om politieke satire te maken.
peter1962 is offline  
Oud 29 september 2011, 21:15   #6
fonne
Secretaris-Generaal VN
 
fonne's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 mei 2009
Locatie: Antwaarpe
Berichten: 30.400
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door peter1962 Bekijk bericht
flauwekul. Dit lezen is even interessant als zitten kijken naar een koe die kakt in de weide. Het eindresultaat is in alle opzichten vergelijkbaar met deze mislukte poging om politieke satire te maken.
't ja als de satire te dicht de werkelijkheid benadert krijgen bepaalde mensen krampen in hun buik. Neem dan maar een pilletje tegen de buikpijn.
__________________
Exclusief in Vlaanderen: Al wie da ni springt, al wie da ni springt is N-VA (Brünoke's kleuterbende)
Exclusief in Brussel: Brussel kan wel een paar honderd miljoen Euro missen (Guy Vanhengel, PS (ex-Ø-VLD))
Exclusief in Wallonië: wij keurden de pestbelastingen goed want ze troffen toch vooral de Vlamingen (Didier Reynders, MR)
fonne is offline  
Oud 29 september 2011, 21:19   #7
matthias999
Minister
 
matthias999's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2011
Locatie: Republiek Vlaanderen
Berichten: 3.102
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door peter1962 Bekijk bericht
flauwekul. Dit lezen is even interessant als zitten kijken naar een koe die kakt in de weide. Het eindresultaat is in alle opzichten vergelijkbaar met deze mislukte poging om politieke satire te maken.
Dit artikel komt toch opvallend dichtbij de buurt van de realiteit. Maarja belgicistjes als jou willen dit niet inzien en doen liever alsof er helemaal niets aan de hand is.

matthias999 is offline  
Oud 29 september 2011, 21:32   #8
EddyBal
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
EddyBal's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 mei 2010
Locatie: WILRIJK
Berichten: 10.594
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door matthias999 Bekijk bericht
Dit artikel komt toch opvallend dichtbij de buurt van de realiteit. Maarja belgicistjes als jou willen dit niet inzien en doen liever alsof er helemaal niets aan de hand is.

Niet mee eens. Echte satire moet overdrijven, dit verhaal is gewoon de waarheid benaderd. Weinig grappigs aan. Maar als het ook maar één Vlaming wakker schud, is het geslaagd. Niet als satire, maar in zijn bedoeling.
__________________
Wanneer men in de loop der jaren vaststelt dat het samenwonen van volkeren alleen maar tot onenigheden en misbruiken leidt, territoriale grenzen niet meer geëerbiedigd worden, noch de grondwet die de samenwoners zou moeten binden, kan men beter scheiden vooraleer het tot bloedvergieten komt. Vlaanderen met zijn hoofdstad Brussel, neemt dus vanaf deze moment alle machten die een staat nodig heeft om zijn bestaan te verzekeren en trekt zijn grenzen waar deze laatst onderling zijn overeen gekomen.
EddyBal is offline  
Oud 30 september 2011, 06:32   #9
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door peter1962 Bekijk bericht
flauwekul. Dit lezen is even interessant als zitten kijken naar een koe die kakt in de weide. Het eindresultaat is in alle opzichten vergelijkbaar met deze mislukte poging om politieke satire te maken.
Aan uw reactie te zien, is het net een bijzonder geslaagde poging, en eentje die zelfs heel dicht bij de waarheid zal liggen.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline  
Oud 30 september 2011, 09:50   #10
Amon_Re
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Amon_Re's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 19.121
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door fonne Bekijk bericht
't ja als de satire te dicht de werkelijkheid benadert krijgen bepaalde mensen krampen in hun buik. Neem dan maar een pilletje tegen de buikpijn.
De waarheid is geen satire, daarom vind ik'm maar weinig grappig
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen Bekijk bericht
politiek België lijkt meer op een inktvis met veel grabbelende armen in de staatskas en inkt spuitend omdat niemand het zou zien.
Stephen F. Roberts: "...I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Amon_Re is offline  
Oud 30 september 2011, 09:53   #11
vrijevlaming
Banneling
 
 
vrijevlaming's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 7.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door peter1962 Bekijk bericht
flauwekul. Dit lezen is even interessant als zitten kijken naar een koe die kakt in de weide. .
hangt er vanaf hé. Als je net meedoet aan "schijt je rijk" en die koe is aan het kakken in uw vak, dan is dat uiteraard een ander verhaal
vrijevlaming is offline  
Oud 30 september 2011, 10:04   #12
Albrecht
Banneling
 
 
Geregistreerd: 29 oktober 2009
Berichten: 8.928
Standaard

Wat een schrijverstalent hebben de mannen van het VB toch...
Albrecht is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:55.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be