Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Mobiliteit & verkeersveiligheid
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Mobiliteit & verkeersveiligheid Een nieuw themaforum!

Antwoord
 
Discussietools
Oud 21 april 2020, 19:11   #1
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.392
Smile nog een fijnstof mantra doorprikt als fakenews

https://www.autogids.be/autonieuws/e...-fijnstof.html

remember:
een maand terug, een band stoot meer fijnstof uit dan de motor... en de impact op de EV... die zogenaamd zwaarder weegt... en here it comes


als je die test terugrekent van 1000km naar 50.000km dat een band meegaat dan zou die band bvb 40kg stof verliezen terwijl een band nauwelijks 10kg weegt en maximaal 1cm loopvlak verliest...

Laatst gewijzigd door brother paul : 21 april 2020 om 19:19.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 april 2020, 09:43   #2
Aurora_Borealis
Parlementsvoorzitter
 
Aurora_Borealis's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 november 2005
Berichten: 2.215
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
https://www.autogids.be/autonieuws/e...-fijnstof.html

remember:
een maand terug, een band stoot meer fijnstof uit dan de motor... en de impact op de EV... die zogenaamd zwaarder weegt... en here it comes


als je die test terugrekent van 1000km naar 50.000km dat een band meegaat dan zou die band bvb 40kg stof verliezen terwijl een band nauwelijks 10kg weegt en maximaal 1cm loopvlak verliest...
'Fact check', lol... het vergt maar 2 minuten opzoekwerk: het fijnstof veroorzaakt door banden komt niet uitsluitend van de band zelf, er is ook het afslijten van het wegoppervlak en resuspensie van reeds neergeslagen stof op het wegdek en die laatste heeft veel meer bijdrage.



Bron: Victor R.J.H. Timmers, Peter A.J. Achten (2016) “Non-exhaust PM emissions from electric vehicles,” Atmospheric Environment, Volume 134, Pages 10-17, doi: 10.1016/j.atmosenv.2016.03.017
Aurora_Borealis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 april 2020, 19:39   #3
chris k
Staatssecretaris
 
chris k's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2003
Locatie: vlaanderen
Berichten: 2.796
Standaard

https://www.auto55.be/nieuws/32606-s...QUZCVMxxDrTivE
chris k is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 april 2020, 19:48   #4
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.392
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Aurora_Borealis Bekijk bericht
'Fact check', lol... het vergt maar 2 minuten opzoekwerk: het fijnstof veroorzaakt door banden komt niet uitsluitend van de band zelf, er is ook het afslijten van het wegoppervlak en resuspensie van reeds neergeslagen stof op het wegdek en die laatste heeft veel meer bijdrage.



Bron: Victor R.J.H. Timmers, Peter A.J. Achten (2016) “Non-exhaust PM emissions from electric vehicles,” Atmospheric Environment, Volume 134, Pages 10-17, doi: 10.1016/j.atmosenv.2016.03.017
HET IS HETZELFDE VERHAAL

zelfs al komt het stof van de wegdek, wie is er verantwoordelijk voor het wegdek ? De overheid of de auto ?
Wat is het verschil in stofuitstoot door een 10% gevulde bus en een auto ?

En hé terug dezelfde verhaal: als het verkeer decimeert en de fijnstofdrempel nog altijd overschreden wordt, wat ben je aan het meten ?
Als de stikstofdrempel ook nog altijd alarmerend hoog is, tijdens een faze waar de auto quasi verbannen is uit de steden, dan is gans het fijnstofverhaal en idemdito het wegdekverhaal een 'non issue'

Het hilarische is bvb: dat die hemelhoge windmolenwieken geschred worden tot glasvezelcomposietafval die deskundig verwerkt wordt in wegdek... Dus wegdek wordt is een soort subtiel afvalstort van scheikundige afval van steenkoolmijnen, of zowat alles die de industrie op een gesubsidieerde wijze als het ware kwijtwil... genre ijzerslakken,of de afval van de steenkoolcentrales vliegas etc

Die afval wordt door de overheid genormeerd getolereerd in de verwerking van wegenbouw, en die afval komt dan door slijtage van voornamelijk het zware wegvervoer, (remeber bussen , vrachtwagens wegen enkele tientallen tonnen mere dan een auto en belasten ook extra het wegdek) en dan kom je hier zingen over een grafiekje van het wegdekstof... aleluja

Wat de overheid meestal doet is idd er een zootje van maken en de schuld schuiven op dingen en zaken die er helemaal niets mee te maken hebben.

Laatst gewijzigd door brother paul : 22 april 2020 om 19:51.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 april 2020, 19:54   #5
Micele
Secretaris-Generaal VN
 
Micele's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.393
Standaard

PM 10 eigenlijk een achterhaalde maat en de minst gezondheidsschadelijke grootte.

PM 1 en PM 0,1 "Black Carbon" dat is het gevaarlijkste ultrafijnstof waarom het echt gaat, en die komt uit de UITLAAT. De massa "Partikelmassa" hiervan zal dus zeer klein zijn, maar daarvoor des te gevaarlijker omdat het dieper indringt en zelfs tot in het bloed enz... geraakt.

Zie de talrijke UFP-draden.

Het gros en sowieso het aantal UFP komt uit "de uitlaat of schoorsteen" (daarom PN grens 600 miljard nanogrote UF-Partikels bij moderne personenwagens).

Of algemeen van de verbranding van fossiele brandstoffen.
Dus oplossing => streven naar fossielvrije brandstoffen.

Citaat:
https://www.hln.be/wetenschap-planee...abak~a02ac9d5/

Studie: “Wereldwijd meer doden door fijn stof dan tabak”

ttr 12 maart 2019 12u46 Bron: The Guardian

“Het verband tussen luchtvervuiling en hart- en vaatziekten en aandoeningen aan de luchtwegen is ruimschoots aangetoond. Luchtvervuiling veroorzaakt beschadigingen aan de bloedvaten. Het gevolg is een toename van de bloeddruk, diabetes, beroerten, hartaanvallen en hartfalen”, aldus professor Jos Lelieveld van het Max Planck Instituut.

Schone energie

Het gros van de fijn-stofuitstoot komt van de verbranding van fossiele brandstoffen”, stelt Lelieveld. “We moeten dringend overschakelen op schone energie. Dat is noodzakelijk om de klimaatdoelen van Parijs te halen, én we kunnen het aantal luchtvervuilingsdoden met 55 procent reduceren”. Ook de emissies van de industrie en de landbouw moeten verder naar beneden gehaald worden, verduidelijkt Lelieveld.

Laatst gewijzigd door Micele : 22 april 2020 om 20:09.
Micele is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 april 2020, 20:00   #6
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.392
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door chris k Bekijk bericht
de groen communistische openbaar vervoer droom slaat echt aan diggelen

https://www.autogids.be/autonieuws/m...-lockdown.html

het openbaar vervoer verliest tijdens de lockdown tercht aan vertrouwen...
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 april 2020, 08:15   #7
Micele
Secretaris-Generaal VN
 
Micele's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.393
Standaard Meten is weten, meet men het niet... tja...

Black Carbon of Elementair koolstof dat komt uit "de uitlaten".
Kleiner dan PM1 en kleiner dan PM 0,1. NIET gemeten, ttz niet gemonitord.
Geen grenswaarden, tenzij enkel slappe bij de Euronormen bij motorvoertuigen, die onveranderd bleven. Enkel de sjoemel-NEDC werd WLTP/RDE waar ze eindelijk eens op de weg gaan meten.

Dus de giftigste en gevaarlijkste ultrafijnstof durft men niet aan te pakken.

Dat zou namelijk het einde van fossiele voertuigen betekenen.
Vanaf 2025 gepland in bepaalde landen en steden. Zero Emission Zone.

Uit:
Citaat:
Naast PM2,5 is er nog een kleinere fractie, zijnde elementair koolstof (EC). Elementair koolstof is een fractie van de stofdeeltjes die specifiek gevormd wordt bij onvolledige verbranding. Omwille van hun samenstelling en hun geringe afmetingen hebben deze deeltjes negatieve gezondheidseffecten. Deze donkere deeltjes nemen tevens licht op en zorgen ook voor opwarming van de omgeving. Er zijn evenwel nog geen doelstellingen, noch op Vlaams, noch op Europees niveau voor de emissie van elementair koolstof vastgelegd.
Citaat:
https://www.milieurapport.be/milieut...mair-fijn-stof
Deze indicator bespreekt de rechtstreekse uitstoot van de fracties totaal stof (TSP of total suspended particles), PM10, PM2,5 en EC (elementair koolstof) in Vlaanderen, opgedeeld per sector:

Totaal stof slaat op alle zwevende stofdeeltjes die in de lucht blijven zweven. De aerodynamische diameter van deze deeltjes kan tot ongeveer 100 µm gaan.

PM10 is de fractie van de zwevende stofdeeltjes met een aerodynamische diameter kleiner dan 10 µm.

PM2,5 is de fractie van de zwevende stofdeeltjes met een aerodynamische diameter kleiner dan 2,5 µm

EC of elementair koolstof (elemental carbon) is niet ingedeeld volgens grootte maar volgens samenstelling. Deze deeltjes zijn restproducten van verbrandingsreacties.


Doelstellingen voor de emissie van fijn stof

Het Europese en Vlaamse beleid focust, wat emissiedoelstellingen voor fijn stof betreft, op de fractie PM2,5. Het Vlaamse milieubeleidsplan 2011-2015 (MINA-plan 4), het laatste beleidsplan dat werd opgemaakt, schuift voor 2015 een absoluut doel van 2,3 kton voor transport naar voor en 6,0 kton voor stationaire bronnen. Bij de vastlegging van deze doelstelling kwam dit overeen met een emissiereductie van de PM2,5-emissies voor transport en voor de stationaire bronnen in 2015 met respectievelijk 33 % en 10 % t.o.v. 2007.

Een herziening van het protocol van Göteborg in 2012 leidde tot aangescherpte emissieplafonds tegen 2020 voor België. In een beslissing van de Interministeriële Conferentie Leefmilieu (ICL, 27/04/2012) werd enkel een verdeling van de inspanningen over de gewesten vastgelegd voor stationaire bronnen: 6,7 kton PM2,5 voor Vlaanderen tegen 2020. Dit plafond is dus minder streng dan de doelstelling uit het MINA-plan 4 voor 2015.

De NEC-richtlijn werd eind 2016 herzien, met doelstellingen voor 2020 en 2030. In deze nieuwe richtlijn EG/2016/2284 worden nu ook doelstellingen voor de Belgische emissie van PM2,5 voorzien. In uitvoering van deze richtlijn heeft de Vlaamse Regering op 25 oktober 2019 het Luchtbeleidsplan goedgekeurd. Volgens dit Luchtbeleidsplan moet de Vlaamse PM2,5-emissie tegen 2020 en 2030 met respectievelijk 24 % en 37 % verminderd worden t.o.v. het jaar 2005. Dit vertaalt zich naar absolute emissieplafonds van 14,2 kton in 2020 en 11,9 kton in 2030.

Naast PM2,5 is er nog een kleinere fractie, zijnde elementair koolstof (EC). Elementair koolstof is een fractie van de stofdeeltjes die specifiek gevormd wordt bij onvolledige verbranding. Omwille van hun samenstelling en hun geringe afmetingen hebben deze deeltjes negatieve gezondheidseffecten. Deze donkere deeltjes nemen tevens licht op en zorgen ook voor opwarming van de omgeving. Er zijn evenwel nog geen doelstellingen, noch op Vlaams, noch op Europees niveau voor de emissie van elementair koolstof vastgelegd.

Huishoudens en transport verantwoordelijk voor 87 % van de emissie van elementair koolstof

De emissie van elementair koolstof is vooral afkomstig van huishoudens en transport. In de periode 1995 – 2005 had transport het grootste aandeel van zowat twee derden in de emissie van elementair koolstof, terwijl de huishoudens verantwoordelijk waren voor zowat 15 ?* 20 %. Na 2005 is het aandeel van transport steeds verder gedaald terwijl dat van de huishoudens toenam. In 2017 hebben de huishoudens en de transportsector respectievelijk een aandeel van 46 % en 41 % in de emissies van elementair koolstof.

In 2017 lag de totale emissie van elementair koolstof respectievelijk 62 % en 65 % lager dan in 2000 en in 1995. Deze daling is vooral te danken aan de sterk verminderde uitlaatemissie in transport (- 79 % tussen 1995 en 2017). Deze afname situeert zich vooral bij het wegverkeer en is te wijten aan de vernieuwing van het wagenpark (systematische verstrenging van de EURO-klasse normering voor nieuwe wagens). De emissies van elementair koolstof door de huishoudens zijn, net als de PM2,5-emissie, vooral afkomstig van de gebouwenverwarming op vaste brandstoffen (kolen en hout). Deze emissies fluctueren vrij sterk door de meteorologische omstandigheden en dalen algemeen gezien niet.

Laatst gewijzigd door Micele : 26 april 2020 om 08:21.
Micele is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 april 2020, 08:17   #8
Vette Pois(s)on
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Vette Pois(s)on's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2007
Berichten: 13.746
Standaard

er zijn te veel mensen
__________________
Vette Pois(s)on is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 april 2020, 08:23   #9
Henri1
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 15 juli 2008
Locatie: GROOT LUIK (Liège)
Berichten: 64.878
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vette Pois(s)on Bekijk bericht
er zijn te veel mensen
Waar ?
Henri1 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 april 2020, 08:40   #10
Micele
Secretaris-Generaal VN
 
Micele's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.393
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
https://www.autogids.be/autonieuws/e...-fijnstof.html

remember:
een maand terug, een band stoot meer fijnstof uit dan de motor... en de impact op de EV... die zogenaamd zwaarder weegt... en here it comes


als je die test terugrekent van 1000km naar 50.000km dat een band meegaat dan zou die band bvb 40kg stof verliezen terwijl een band nauwelijks 10kg weegt en maximaal 1cm loopvlak verliest...
Hier de directe link van Stroohm (stukje blauw betreft topic) :
(met andere interessante info over electrische wagens: tractie en banden enz... wat ook ander fake news weerlegt)

Citaat:
https://stroohm.be/fact-check-autobanden-en-fijn-stof/
...

Wat is fijn stof?

Fijn stof betreft alle deeltjes in de lucht kleiner dan 10 micrometer. Fijn stof is afkomstig van het verkeer, veehouderijen, verbrandingsprocessen (bijv. industrie) en natuurlijke bronnen (bijv. zeezout). Primair fijn stof is direct door menselijke activiteiten in de atmosfeer gebracht. Het deel van de fijnstofconcentratie dat in de lucht wordt gevormd, wordt secundair fijn stof genoemd. PM10 is één van de stoffen die bijdraagt aan smog. Fijn stof wordt vaak afgekort tot PM, wat afkomstig is van de Engelse afkorting voor ‘Particulate Matter’. Naast PM10 (fijn stof kleiner dan 10 µm) komt er ook steeds meer aandacht voor PM2,5, fijnstof kleiner dan 2,5 µm. Deeltjes kleiner dan 0,1 µm worden aangeduid als ultra fijnstof (UFP).

De Vlaamse Milieu Maatschappij meet en berekent de concentraties fijn stof, onderzoekt de chemische samenstelling, verzamelt gegevens over de uitstoot en berekent de bijdrage van tal van sectoren.

Veertig procent van al het fijnstof in Vlaanderen is afkomstig van het verbranden van hout, ook al omdat mensen van alles in hun houtkachels verbranden dat daar niet voor geschikt is. De landbouw komt op de tweede plaats als bron van fijnstof, vooral door ammoniakverbindingen, het transport komt op de derde plaats. Daar moet wel bij opgemerkt worden dat het roet uit diesels een van de meest schadelijke vormen is van fijnstof, maar ook in de uitstoot van houtkachels zit roet, vooral bij een onvolledige verbranding

Gezondheidseffecten

De verschillende deeltjes hebben een verschillende invloed op het lichaam. Zo worden de grootste deeltjes, het grof fijnstof PM10, grotendeels opgevangen door de slijmvliezen in de neusholte en in de keel. Trilhaartjes brengen deze deeltjes dan weer omhoog, en het lichaam kan ze vervolgens door hoesten opnieuw uitscheiden.

De kleinere deeltjes uit de middenfractie PM2,5 dringen dieper door in de luchtwegen, en ze kunnen bronchitis – longontsteking -, en longkanker veroorzaken. Dat laatste is vooral het geval als de stofdeeltjes zelf kankerverwekkend zijn, zoals roetdeeltjes.

De allerkleinste stofdeeltjes, PM0,1, kunnen nog dieper in luchtwegen doordringen, en zelfs in de longen en in de longblaasjes of alveoli. De stofdeeltjes kunnen de longblaasjes beschadigen en zo een ontsteking veroorzaken. Vaak zal die het gevolg zijn van ROS, (Reactive Oxygen Species, chemisch reactieve stoffen die zuurstof bevatten), waardoor het DNA beschadigd kan worden en ook het celmembraan. Daardoor kunnen de cellen dan weer afsterven.

Fijnstof veroorzaakt drie vierde van alle schade aan de gezondheid door milieuvervuiling en door de gezondheidseffecten van fijnstof verliest een Vlaming gemiddeld één gezond levensjaar.

Fijnstof en autobanden

Elektrische wagens winnen vlot tractie op de Belgische automarkt. Echter zijn deze auto’s soms zwaarder. Wat betekent dit voor het comfort, efficiëntie en prestaties van de autobanden? Waarin zitten de verschillen? In een elektrische wagen wordt het gewicht namelijk anders verdeeld dan in een benzinewagen. Doordat in een benzinewagen de motor meestal voorin geplaatst wordt zal deze veel zwaarder zijn vooraan, met een verhouding van ongeveer 70:30. In een elektrische wagen zoals de Honda-e is de 35,5-kWh lithium-ionbatterij gelijkmatig onder de vloer gepositioneerd, wat een perfecte 50:50 gewichtsverdeling geeft. Dit lage zwaartepunt betekent dat alle banden dezelfde hoeveelheid grip en remvermogen hebben en geeft een betere wegligging waardoor je bochten vloeiender kunt nemen.

Een studie van maart dit jaar gedaan door de San Francisco Bay Microplastics Project stelt dat de grootste vervuiling van microplastics in de kustwateren van Californië afkomstig zou zijn van autobanden. Microplastics worden door de Amerikaanse National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) gedefinieerd als fragmenten van plastic kleiner dan 5 mm. Uit het onderzoek bleek dat er elk jaar meer dan 7 miljard stukjes microplastics in de Baai van San Francisco spoelen, waarvan een groot deel afkomstig is van fijnstof van autobanden. Die 7 miljard stukjes microplastics zijn 300 maal meer dan al het afvalwater afkomstig van alle afvalwaterzuiveringsinstallaties die jaarlijks in de Baai van San Francisco lozen. In Europa is de situatie niet anders: zo werd vorig jaar vastgesteld dat bijna 90% van de stofdeeltjes rond de Duitse Autobahn afkomstig is van autobanden, remsystemen en de wegen zelf. Hiervan komt zo rond de 30% uiteindelijk via de rivier in zee terecht. De schattingen van de bijdrage van bandenslijtage aan het totaal van fijnstof lopen weliswaar nogal uiteen. Studies spreken over een aandeel van 3 a 7% tot 5 a 30% in een studie uitgevoerd voor de Europese commissie.

Speciale banden voor de elektrische auto

Banden voor elektrische wagens op meerdere onderdelen aangepast. Ten eerste moeten de banden van een hardere compound gemaakt zijn om niet zo veel sneller te verslijten door de sterkere acceleratie. Ten tweede moet de zijwand van de band steviger zijn om het grotere gewicht te dragen, zonder dat de luchtweerstand verslechtert. Ten slotte moet het contact met het wegdek vergroot worden om de snelle acceleratie aan te kunnen. Door het gebruik van dunnere lamellen en aangepaste blokken en groeven lukt dit niet alleen, maar is de band ook stiller dan een conventionele band. Bedenk immers dat een elektrische wagen geen lawaai produceert, hierdoor moet de band dus veel geruislozer zijn zodat de inzittende geen last hebben van het bandengeluid. En het bereik van een elektrische wagen die met speciale autobanden is uitgerust kan met maar liefst 5 tot 10% toenemen. Alles goed en wel, maar zijn er al speciale autobanden op de markt? Jazeker, en er komen er voortdurend bij! Zo kwam Michelin reeds met de Energy E-V op de markt, Continental met de eContact-band, Pirelli ontwikkelde de Elect P Zero en Hankook de Kinergy AS EV. Al deze banden hebben een lagere rolweerstand en produceren minder lawaai in de cabine.

Regeneratief remmen: bye bye fijn stof

Belangrijker is dat 40 tot 50% van het fijn stof komt van slijtage van remschijven. Net daar hebben elektrische wagens een enorm voordeel omdat ze voornamelijk magnetisch remmen. Bij regeneratief remmen gaat de elektrische motor als een dynamo werken waardoor er elektriciteit wordt opgewekt en de wielen worden afgeremd zonder gebruik te maken van je schijfremmen. Als je rondvraagt wie op een elektrische wagen zijn schijfremmen reeds heeft vervangen, zal je lang moeten zoeken. Ze gaan immer vlot 5 keer langer mee.

Voorbeeld van regeneratief remmen bij de Hyundai IONIQ Plug-in Hybride

Autobanden tot 1000x meer fijn stof dan uitlaatgassen?

De recente communicatie dat fijn stof door banden tot 1000 keer hoger ligt dan de uitlaatgassen, kunnen we bestempelen als fake news. De grafiek helemaal bovenaan is duidelijk dat de verhouding ongeveer gelijk is. Volgens het artikel verliezen we 5,8 gram per kilometer aan fijn stof => We rijden gemiddeld min. 30,000km met onze banden. dus 5,8gr/km X 30,000km = 174Kg per 4 banden aan uitstoot. Dat komt op 43,5 kg verlies per band. Een autoband weegt gemiddeld een 10kg waarvan een 30 a 40% het loopvlak is dat slechts gedeeltelijk afslijt. Het artikel bevat dus een serieuze rekenfout als je het even kritisch analyseert. Altijd opletten met wat je in de media leest. De uitlaatgassen bij een verbrandingsmotor zijn bovendien veel ruimer dan enkel het fijn stof. Co2, CO, NOx en in mindere mate SOx zijn ook mee te nemen.


Elektrisch rijden biedt dus ook heel wat voordelen. Niet alleen zijn er geen directe uitlaatgassen, ook het fijn stof wordt grotendeels gereduceerd door de moderne remmethode zonder schijf of trommelremmen.

Dat wil niet zeggen dat er geen aandacht en strikte regels moeten komen voor producten zoals remmen en banden. Elke vorm van luchtvervuiling dienen we te verminderen alsook de CO2 uitstoot om de klimaatverandering af te remmen.

Laatst gewijzigd door Micele : 26 april 2020 om 08:46.
Micele is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 april 2020, 09:31   #11
fred vanhove
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 14 februari 2014
Berichten: 36.387
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Micele Bekijk bericht
Hier de directe link van Stroohm (stukje blauw betreft topic) :
(met andere interessante info over electrische wagens: tractie en banden enz... wat ook ander fake news weerlegt)
Hier iets voor U en uw grote lap grond op den buiten.

Blijf jij maar op uw domein ...we zullen wij wel blijven rijden met onze auto's.

https://www.demorgen.be/meningen/is-...ggen~bbebbaf0/
fred vanhove is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 april 2020, 10:05   #12
reservespeler
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 5 augustus 2012
Berichten: 77.318
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Henri1 Bekijk bericht
Waar ?
Op Mars
reservespeler is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 april 2020, 10:37   #13
Mambo
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 27 april 2004
Berichten: 43.539
Standaard

Dat fijn stof is weer zo een marginaal halve waarheid waarmee men u bang wil maken.
In banden zit nog maximum 10 mg per kilo packs verwerkt en wat vrijkomt gaat bijna 100 % naar wateropvang waar zeker 87% van blijft zitten in de bodemlagen en slechts 13% naar oppervlakte water doorgaat. In ons drinkwater is daar niks meer van terug te vinden zelfs.

Tja micele zijn Duitse lobby ....moneymakers smeren het natuurlijk met veel "vergeten " info uit om er gezellige broodjes mee te bakken.

Trouwens hoe zwaarder de auto hoe slechter, en vooral accu wagens zijn de boosdoener.

Dat zijn trouwens dingen die men al decennia weet.
Raar en verdacht dat men die oude koeien gebruikt als " nieuwe " bevindingen.

Gangsters!

Ook in de samenstelling van de rijbaan zit er omzeggens niks kwaad meer in en is dat voornamelijk gewoon kiezel en leem en zand en bitumen. Bitumen ligt ook op uw daken trouwens.
__________________
Misschien heb ik me wel vergist.
Of niet ?

Laatst gewijzigd door Mambo : 27 april 2020 om 10:47.
Mambo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 april 2020, 16:16   #14
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.392
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Mambo Bekijk bericht
Dat fijn stof is weer zo een marginaal halve waarheid waarmee men u bang wil maken.
In banden zit nog maximum 10 mg per kilo packs verwerkt en wat vrijkomt gaat bijna 100 % naar wateropvang waar zeker 87% van blijft zitten in de bodemlagen en slechts 13% naar oppervlakte water doorgaat. In ons drinkwater is daar niks meer van terug te vinden zelfs.

Tja micele zijn Duitse lobby ....moneymakers smeren het natuurlijk met veel "vergeten " info uit om er gezellige broodjes mee te bakken.

Trouwens hoe zwaarder de auto hoe slechter, en vooral accu wagens zijn de boosdoener.

Dat zijn trouwens dingen die men al decennia weet.
Raar en verdacht dat men die oude koeien gebruikt als " nieuwe " bevindingen.

Gangsters!

Ook in de samenstelling van de rijbaan zit er omzeggens niks kwaad meer in en is dat voornamelijk gewoon kiezel en leem en zand en bitumen. Bitumen ligt ook op uw daken trouwens.
tis raar dat men zo zoekt om wieken te schredden en in te bouwen in de wegen, vliegas van de verbrandingsovens, ijzerslakken, terrilheuvels,

afval is steevast een prima bouwstof voor wegenbouw

hier zit zo een bedrijf die grond zuivert, ttz afschrepen, daar laten liggen, een jaartje later wat verdunnen met mooie grond, en terug verkopen met attest dat afval weg is gerot door bacterien

dan heb je zo een boer die zijn grond laat afvragen, dat terug ophoogt met vervuilde grond, en klaar is kees... lapje bouwgrond is bouwrijp gemaakt

dan heb je zo'n oud 'stortplaats van wrijvingsstof van poliermachiens' dat geeft een colloidale suspensie, niet giftig maar wel gevaarlijk om erop te lopen
nA 20 jaar storten op die plaats, 20 jaar laten liggen, laagje grond erover en je bouwt er huizen op

prima, iemand koopt zo'n his maar ziet wel zijn weg en zijn voortuin een metertje wegzakken, dankzij die colloidale suspensie

fantastisch hé

Laatst gewijzigd door brother paul : 27 april 2020 om 16:20.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 juni 2020, 17:55   #15
Micele
Secretaris-Generaal VN
 
Micele's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.393
Standaard

De studie is er nu: tijdens de lockdownmaand april zijn er in BE 248 doden minder gevallen dankzij minder vuile ademlucht. Bovendien heelwat minder zieken en werkverzuim. (alles berekende schattingen naar ons land)

Precies gaat het over 12% minder fijnstof (PM2,5) en 37% minder NOx tijdens die maand in Europa.

Citaat:
https://www.demorgen.be/nieuws/11-00...teit~b68cee84/

11.000 minder sterfgevallen in Europa door verbeterde luchtkwaliteit

Er is de voorbije weken veel gedebatteerd over de vraag of onze lucht er properder op wordt, nu verkeer en industrie op zo’n laag pitje staan. Satellieten wezen een verbetering aan, maar dichter bij de grond – waar wij ademen – bleek het vaak niet zo fameus. De concentratie aan fijn stof in Vlaanderen lag begin april zelfs op het hoogste peil van heel het jaar. Dat was voor een deel te wijten aan het weer, maar gevreesd werd ook dat de winst geboekt door onze stilstand elders tenietgedaan wordt. Denk aan meer energieverbruik bij mensen thuis of het extra vrachtverkeer dat online shoppen met zich meebrengt.

ASTMA

Maar een studie van het Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA) in Helsinki toont wel degelijk verbetering aan. Over heel Europa bekeken liggen de waarden van fijn stof en stikstofdioxide respectievelijk 12 en 37 procent lager dan wat verwacht had kunnen worden, rekening houdend met het weer en seizoensgebonden schommelingen (zoals een hogere landbouwactiviteit in de lente). Voor België gaat het om een verbetering van 11 procent op vlak van fijn stof en 35 procent voor stikstofdioxide – heel dicht bij het gemiddelde dus.

Zich baserend op eerdere studies naar de impact van die vervuiling op de gezondheid, berekenden de onderzoekers dat er 11.313 sterfgevallen zijn vermeden op een maand tijd, waarvan 248 in België. Behalve sterfte zijn er in Europa ook 5.980 nieuwe gevallen van astma bij kinderen vermeden, 1.865 spoedopnames ten gevolge diezelfde ademhalingsziekte en 575 premature geboortes. En de winst voor de gezondheid zou zich ook vertalen in meer dan 1,3 miljoen arbeidsdagen die anders verloren waren gegaan aan ziekteverzuim.
Micele is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 juni 2020, 19:01   #16
chris k
Staatssecretaris
 
chris k's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2003
Locatie: vlaanderen
Berichten: 2.796
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Micele Bekijk bericht
De studie is er nu: tijdens de lockdownmaand april zijn er in BE 248 doden minder gevallen dankzij minder vuile ademlucht. Bovendien heelwat minder zieken en werkverzuim. (alles berekende schattingen naar ons land)

Precies gaat het over 12% minder fijnstof (PM2,5) en 37% minder NOx tijdens die maand in Europa.
Rare cijfers ...tijdens corona geen verbetering van lucht ....minder doden natuurlijk de meesten zaten thuis .....en nu met het terug werken .....meer ongelukken normaal er is meer verkeer van mensen die het rijden ineens niet meer onder de knie hebben
chris k is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:06.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be